06 Maja 2024 04:45:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [24]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.135.197.201
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Tania obudowa na dysk 3,5"
szymko1995
Witam.
Mam dysk samsung hd502hj, który siedzi od dłuższego czasu w najtańszej obudowie z allegro, lecz wiem (słyszę), że co jakiś czas dysk się restartuje i pewnie jest to spowodowane słabym zasilaczem. Chciałbym kupić coś lepszego, co dobrze go wyciszy i odprowadzi ciepło (chodzi 24/7), ale cena max 100zł z wysyłką.
Obudowa jest dodatkowo w wyłożonym folią bombelkową i pianką pudełku po butach oraz nie była otwierana od jakiegoś roku. Chciałbym zainwestować coś w lepszego i przy okazji sprawdzę czy dysk ma się dobrze (bad sectory i błędy) oraz zdefragmentuję go (wiem, że zbyt dużo czasu minęło, ale nie chciało mi się tego wszystkiego otwierać). Używam WNR3500L z najnowszym tomato od shibbiego. Proszę o rady i kilka modeli, które warto by kupić.
Wygląd nie ma znaczenia, może to nawet być sam zestaw z przejściówką sata -> usb i zasilaczem, choć nie znalazłem takiego dobrej jakości, a badziew z allegro za 10zł już miałem i się nie sprawdził. Aktualnie nie mam środków na nat np. synology, ale myślałem nad tym i coś warto byłoby poszukać...

Pozdrawiam,
SzK.

PS:. Jeśli zły dział, to proszę o przeniesienie, ale lepszego nie znalazłem.

Edit:
Dużo dobrego (w tej cenie) słyszałem o firmie Welland, tylko który model będzie odpowiedni do działania 24/7, z dobrym zasilaniem, wyciszeniem i odprowadzeniem ciepła.
 
majkel152
napisz do typa czy puści taniej http://allegro.pl/zyxel-nsa-310-i2834...86230.html co do samej zabawki to poczytaj na forum, lub kup jakiś paszczak z zasilaniem na wtyk jak w lapku tj 12v bo te gniazda 4pin lubią nie łączyć , mam kieszeń z maxtora tylko muszę sprawdzić , dam znać później
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
szymko1995
A jeśli miałbym kupować, to rozumiem, że lepiej kupić dysk sieciowy, nawet jeśli nie jest to nat z funkcją torrentów?
Zapomniałem napisać, że używam go do transmission, ftp i samby. Zależy mi przede wszystkim na stabilnym transferze (bez przerw, jak ktoś będzie pobierał np. duży plik przez ftp z zewnątrz).
Wtedy z tym nsa310 dałoby się to jakoś skonfigurować, by działało.
Warto się pchać w takie coś, bez gwarancji i papierów, bo w sumie zaciekawiło mnie to i zobaczę co się da zrobić.
Czy transfery zapis/odczyt wzrosną?
 
majkel152
masz rok rękojmi przecież, zależy ile masz tam torrentów i jakie łącze, poszukaj coś podobnego, czasem nawet d-linka tanio można urwać
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
mosao
Zdaje się że to przebrandowany NSA310 dla duńskiego dostawcy internetu.. pytanie czy da się to ogarnąć po duńsku i chyba (tak piszą na nas-central) nie można go przebrandować na zyxela
TL-WDR4300 @OpenWrt Barrier Breaker
 
szymko1995

Cytat

majkel152 napisał(a):

masz rok rękojmi przecież, zależy ile masz tam torrentów i jakie łącze, poszukaj coś podobnego, czasem nawet d-linka tanio można urwać

Teraz wyczytałem, że to całkiem niezłe urządzenie- cpu 1,2GHz, 256MB ramu- to już coś.
Transfery też ładne i klient torrenta jest.
Nawet jeśli mi się nie uda, to pomyślę nad nim z innego źródła.
Jest jeszcze coś wartego uwagi?
Myślałem, że nas musi kosztować te 400-500zł...

Jak z tą rękojmą, przecież tylko na nowe produkty jest obowiązek gwarancji 2 lat, a jeśli chodzi o używane, to nic nie wiem, chyba, że się mylę...

Edit:
Tak, jak myślałem nie zgodził się zjechać z ceną.
Sam bym też tak zrobił.
Mam nadzieję, że nikt nie zalicytuje i będzie mi to chciał wcisnąć.
 
mosao
@szymko1995: w zeszłym roku NSA310 kosztował na ibood.com 164 zł + przesyłka z 2-letnią gwarancją. Teraz są na alledrogo po 240.
TL-WDR4300 @OpenWrt Barrier Breaker
 
szymko1995

Cytat

mosao napisał(a):

@szymko1995: w zeszłym roku NSA310 kosztował na ibood.com 164 zł + przesyłka z 2-letnią gwarancją. Teraz są na alledrogo po 240.

Wiem, sprawdzałem.
A w tej cenie jest jeszcze coś wartego uwagi?
Rozumiem, że to odciąży router, bo nas przyjmie większość funkcji?
Jak sprawdza się w tym klient torrenta i ogólnie to urządzenie?
 
majkel152
przy zawarciu umowy sprzedający jest zobowiązany zapewnić minimum rok rękojmi na sprzedawany towar, czy osoba fizyczna czy sklep, czy nowy czy używany jeden pies, w tm okresie jeśli się zepsuje lub ma wady ukryte które wykryłeś nawet po pól roku jeśli zapewnił ze sprawny i bez wad to ma obowiązek naprawić lub zwrócić wszystkie poniesione koszta, chyba że zaznaczył że ogranicza okres rękojmi. rękojmia a gwarancja to dwie różnie rzeczy.
druga sprawa, to całkiem dobra i tania zabawka, nie bez powodu chyba wątek jest kontynuowany, torrent , samba, ftp, www itp etc , nawet debiana postawisz, poobserwuj allegro to może wyhaczysz za dobry pieniądz , może i ja też się skusze kiedyś nań
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
szymko1995
A znalazłeś to o czym mówiłeś?
W poniedziałek wszystko się rozstrzygnie, zależnie od tego, czy ktoś zalicytuje...
Może znasz przepis który o tym mówi?
 
majkel152
obudowa jest, tylko zasilacza nie mam jeszcze, bo tam 12v a wszystkie zajęte mam w tejże chwili, kodeks cywilny w łapkę art 556 -576 bodajże
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
tamtosiamto

Cytat

majkel152 napisał(a):

kodeks cywilny w łapkę art 556 -576 bodajże


tylko ze realia sa takie, ze jak sie zepsuje to ludzie klna i wyrzucaja, bo do sadu za 100zl nikt nie chce isc a alle ma w d*** bo ich rola konczy sie po zakonczeniu transakcji.
 
maciej2
Ja ostatnio zakupiłem:
Kieszeń 4World USB 2.0 na dysk HDD 3.5'' Combo IDE/SATA, aluminiowa
i jestem z niej zadowolony Smile

PS: Bardziej potrzebowałem IDE bo taki stary dysk mam, ale masz też możliwość podpięcia SATA.
 
szymko1995

Cytat

maciej2 napisał(a):

Ja ostatnio zakupiłem:
Kieszeń 4World USB 2.0 na dysk HDD 3.5'' Combo IDE/SATA, aluminiowa
i jestem z niej zadowolony Smile

PS: Bardziej potrzebowałem IDE bo taki stary dysk mam, ale masz też możliwość podpięcia SATA.

Ja jednak chyba zdecyduję się na NAT'a, ponieważ wnr3500l nie wyrabia się z zapisem/odczytem nawet 100Mb/s (7-8MB/s), często też nie wyrabia przy większych torrentach i np. przy sprawdzaniu po dodaniu pliku torrent z innego trackera łapie zawias.
 
majkel152
zapomniałem dodać że dysk w tym nasie się troszkę nagrzewa, tym bardziej że masz 7200rpm, jednakże jak mu zdejmiesz obudowę i założysz 120/140mm wentylator na 5v to będzie miał chłodek i będzie cichy w porównaniu do tego wichra z tyłu obudowy, poza tym powinien być ok, bo za ten pieniądz lepszego gotowca niema, drożej to synek albo itx.

co do zakupów allegro, usterek, zwrotów, gwarancji, rękojmi to temat na osobny wątek Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
szymko1995
Mam ten sam dysk w obudowie w komputera, gdzie ma bdb przewiew (5x12cm), ale ten z routera chodzi jakiś rok bez przewiewu, pod pierzyną z gąbki wyciszającej i zamkniętym opakowaniu., więc na pewno tam mu będzie dobrze.
W najgorszym wypadku założę jakiś większy wentylator, tylko jakie tam jest złącze (ile pin), bo raczej wolę podłączyć tak, by sobie sam regulował, bez ustawiania na stałe. Coś o tym wiem, bo przejściówki obniżające mam w pc-cie, ale to inna bajka, bo tam mam chłodek.

Dostałem dobrą propozycję na forum, więc jak dobrze pójdzie to będzie we wtorek.

W tym ogólnym wątku widziałem świeży poradnik jak zainstalować transmission, rozumiem, że będzie odpowiedni?

Czy to urządzenie dużo ustępuje synology, bo podzespoły są z tego, co widzę dość mocne...?

Połączony z 02 grudzień 2012 21:33:57:
Dobra, NSA310 kupiony. Grin
We wtorek zdam relację i będę prosił ewentualnie o pomoc.

BTW
Czy domyślny klient torrentów jest dobry, czy wgranie transmission jest konieczne?
Edytowany przez szymko1995 dnia 02-12-2012 21:33
WNR3500Lv1+RT-AC56U @Tomato
Syno DS116+WD10EFRX
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,598,904 unikalnych wizyt