20 Kwietnia 2024 01:14:08
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.193.158
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
TomatoAnon database
anonim747874734

Cytat

lazik napisał(a):
Po co wogóle ta dyskusja?


bo shibby lojalnie zapytał... Smile tak jak pisałem wcześniej - robić swoje, dać skrypt wyłączony do tomato, link do bazy pod włącznikiem.
dyletantów i demagogów kierować na drzewo, albo na fabrycznie oprogramowanie i tyle... a żeby ich bardziej ukłuć przemianuj bazę i skrypt na "orwell daemon" Wink

@shibby - olej pyszczących, do yours...
Edytowany przez anonim747874734 dnia 22-11-2012 14:20
 
shibby

Cytat

Co by nie wymyślał albo znajduje się złoty środek


Jak powiedział niegdyś Herbert Bayard Swope - "Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się zawsze wszystkich zadowolić".
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
qander

Cytat

TheWB napisał(a):

można to jeszcze rozwiązać w ten sposób
zastosować 2 zdublowane uploady na

1 wszystkie firmware z zastosowanym skryptem i info że coś takiego jest

2 firmware bez skryptu ale żeby pobrać trzeba wypełnić formularz z danymi takim jak są zawarte w skrypcie



Bardzo dobrze że temat skryptu pojawił się na forum gdyż pokazał najlepiej, jak żaden inny temat,
i odzwierciedla poziom jego uczestników i nie ma tutaj mowy o poziomie wiedzy IT tylko
świadomości i podejścia do open source. Tak samo olewczy stosunek do kolegów
z innych krajów. Zapomnieliście czy co żyjemy w globalnej wiosce a i komilacja tomato
by Shibby też nie jest wyłącznie jego w całości. Mieszanie wszystkiego z wszystkim doprowadziło
do wykrzywienia całej idei tomato. Niestety widzę że Siybby powoli sam wpada w te matnię
dzięki "uprzejmym doradcom" i powoli zaczyna się dostawać inaczej myślącym. Każdy
inaczej myślący jest obrażany itd.. Shybby czy o to Ci chodziło?

Po powtórnym zastanowieniu się, rozmowie również z kolegami z zaprzyjaźnionych
firm IT i z innych krajów uważam że wkładanie jednak skryptu, jakiegokolwiek mogącego coś wysyłać
czy z wiedzą czy bez wiedzy, nie jest wskazane - jednak nie, już nie po przeczytaniu tych "uprzejmych"
wypowiedzi z forum. Zaczyna to przypominać usilne działanie monopolistów... Intel też wsadzał do swoich procków
identyfikację... pls czy my tu mówimy o przejrzystości ? Okładanie językiem odbiegającym od dyskusji
przeciwników, szukanie donosicieli stawia pod całkowitym znakiem zapytania rozwój kompilacji by Shybby.
Zostanie ona w pewnym momencie egzotyką na świecie choć będzie.
Będzie robiona dla tych kilku/kilkunastu osób którzy wpychają Shibbiego na minę .. za wszelką cenę.

Shibby: to samo co chcesz uzyskać osiągniesz poprzez najprostszy punkt 2. z cytowanego
postu. Ktokolwiek będzie chciał pobrać tomato będzie musiał zrobić kwestę poprzez
wypełnienie "wniosku" i podanie interesujących danych co do sprzętu.
Proste w swej prostocie i nie wprowadzające niepotrzebne emocje.

Inaczej faktycznie przyjmij na klatę i weź całą odpowiedzialność i ew. konsekwencje
za swoje działanie - zrób jak Ci podpowiadają i zobacz co się stanie. Długo nie będzie trzeba czekać myślę.

Pozdr
Edytowany przez qander dnia 22-11-2012 16:21
 
grequ22
Ja, również uważam że to co zrobi shibby z "jego" obrazami jest tylko jego sprawą. Ważne by była wzmianka o tym w changelog'u i informacje co i jak.
Naskakiwanie na niego uważam trochę nie teges. Jak widać pomysł świetny, wdrożenie utrudnione, wykonanie zniechęcające. Uważam, że chęć zmniejszenia czasu jak i miejsca poświęconego na kompilowanie, a spożytkowanie go na inne cele jest wielce uzasadnione.
Przecież nikt nie zmusza do instalowania tego czy innego moda tomato (swego czasu działałem bardzo długo na Victeku) wiec ściągając i instalując dany mod zgadza się na zawarte w nim usprawnienia lub ograniczenia.
Równie dobrze jak chcę skorzystać z najnowszego Tomato DualWAN to muszę zadowolić się chińskimi znaczkami Smile a jednak wole by "shibby" choć nie ma dualwana.
 
anonim747874734

Cytat

qander napisał(a):
Każdy inaczej myślący jest obrażany itd.


jak na razie to Wy nas, nie my Was obrażaliśmy



po drugie jeśli przeczytałeś ideę skryptu tak ja nick @shibby to gratuluję zrozumienia sedna tematu... :/
 
csmkjp

Cytat


Cytat

csmkjp napisał(a):
Uważam ze tak powinien wyglądać ten projekt na tomato. Element rywalizacji Smile mój uptime jest większy od twojego Angry Było bt bardzo fajnie gdy by pozostałe dystrybucje, mody tomato również w tym uczestniczyły.


Sprawa nie idzie o uptime, ale o to jakie wersje kompilować, a jakie pozostawić, bo są mało popularne.


To wystarczy prosty skrypt licznik pobierania plików na stronce autora.
 
qander

Cytat

house napisał(a):

Cytat

qander napisał(a):
Każdy inaczej myślący jest obrażany itd.


jak na razie to Wy nas, nie my Was obrażaliśmy



po drugie jeśli przeczytałeś ideę skryptu tak ja nick @shibby to gratuluję zrozumienia sedna tematu... :/


uderz w stół... już mnie postawiłeś po "właściwej" stronie pisząc WY ? bo zmieniłem zdanie?
adminie House do pychy nie jest daleko i po raz kolejny strzelasz do mnie ... po co ?
pisząc o "dyletantach" uważasz się za coś lepszego? dziękuję za takiego admina

przeczytaj lepiej ponownie moje posty House ... ze zrozumieniem ... proszę .... zanim mnie wywalisz
bo nie pasuję do z góry upatrzonego kierunku... i szanuj innych ... wyrażaj się ... tego można oczekiwać od admina
tego forum

Shibby pls zrób coś z tym by panowała tutaj dyskusja a nie szukanie czarownic ... również ze strony adminów
Edytowany przez qander dnia 22-11-2012 16:13
 
edoos
Temat sobie proszę założyć nowy bo śmiecicie na forum.
Edytowany przez edoos dnia 22-11-2012 16:18
Asus RT 16N Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-102-PL K26 USB AIO
 
branetre

Cytat

qander napisał(a):


Zrób jak Ci podpowiadają i zobacz co się stanie. Długo nie będzie trzeba czekać myślę


Można już listę osób podejżanych zrobić ...
Edytowany przez branetre dnia 22-11-2012 16:30
 
qander

Cytat

edoos napisał(a):

Temat sobie proszę wy bo śmiecicie na forum.


Temat skryptu poproszę w osobny wątek.
Wątek jak widać dotyczy nie tylko skryptu ale i wolności wypowiedzi
stosowanej również przez adminów. I sorry Shibby za pisownię
House sie czepia ... ale poprawiłem.
 
shibby

Cytat

Po powtórnym zastanowieniu się, rozmowie również z kolegami z zaprzyjaźnionych
firm IT i z innych krajów uważam że wkładanie jednak skryptu, jakiegokolwiek mogącego coś wysyłać
czy z wiedzą czy bez wiedzy, nie jest wskazane


A może jakieś uzasadnienie?? Pokazałeś im skrypt? Przeanalizowali go sobie i zrozumieli co on robi?? Wyrazili swoje obawy w czym niby taki skrypt może być niebezpieczny?? Konkrety poproszę. Jakiś dowód do jasnej cholery na to, że nie powinienem dodawać takiego skryptu do mojego Tomato!!

Cytat

Bardzo dobrze że temat skryptu pojawił się na forum gdyż pokazał najlepiej, jak żaden inny temat,
i odzwierciedla poziom jego uczestników i nie ma tutaj mowy o poziomie wiedzy IT tylko
świadomości i podejścia do open source. Tak samo olewczy stosunek do kolegów
z innych krajów. Zapomnieliście czy co żyjemy w globalnej wiosce a i komilacja tomato
by Shybby też nie jest wyłącznie jego w całości. Mieszanie wszystkiego z wszystkim doprowadziło
do wykrzywienia całej idei tomato. Niestety widzę że Shybby powoli sam wpada w te matnię
dzięki "uprzejmym doradcom" i powoli zaczyna się dostawać inaczej myślącym. Każdy
inaczej myślący jest obrażany itd.. Shybby czy o to Ci chodziło?


Przeczytałem to 5 razy i wybacz ale nie rozumiem twojej wypowiedzi. Na początku mam wrażenie, że przytakujesz ideii tego projektu. Za chwile negujesz a na końcu mnie oskarżasz.

Kto kogo obraża tak w ogóle. W moją stronę na linksysinfo od zagranicznych kolegów poleciały już słowa typu "Screw you". Przetłumaczyć czy nie muszę? Kto tu jest ofiarą do cholery ja się pytam!!

Cytat


Inaczej faktycznie przyjmij na klatę i weź całą odpowiedzialność i ew. konsekwencje
za swoje działanie - zrób jak Ci podpowiadają i zobacz co się stanie. Długo nie będzie trzeba czekać myślę.


Jaką odpowiedzialność i konsekwencje wyjaśnij proszę zamiast znów pisać ogólnikami. Ja nie mam szklanej kuli by wiedzieć jaki przekaz kierujesz w moim kierunku.
Edytowany przez shibby dnia 22-11-2012 16:34
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
beliarti

Cytat

qander napisał(a):

Cytat

house napisał(a):

Cytat

qander napisał(a):
Każdy inaczej myślący jest obrażany itd.


jak na razie to Wy nas, nie my Was obrażaliśmy



po drugie jeśli przeczytałeś ideę skryptu tak ja nick @shibby to gratuluję zrozumienia sedna tematu... :/


uderz w stół... już mnie postawiłeś po "właściwej" stronie pisząc WY ? bo zmieniłem zdanie?
adminie House do pychy nie jest daleko i po raz kolejny strzelasz do mnie ... po co ?
pisząc o "dyletantach" uważasz się za coś lepszego? dziękuję za takiego admina

przeczytaj lepiej ponownie moje posty House ... ze zrozumieniem ... proszę .... zanim mnie wywalisz
bo nie pasuję do z góry upatrzonego kierunku... i szanuj innych ... wyrażaj się ... tego można oczekiwać od admina
tego forum

Shibby pls zrób coś z tym by panowała tutaj dyskusja a nie szukanie czarownic ... również ze strony adminów


Sam się postawiłeś w takiej pozycji. Poza tym snujesz dywagacje nt jakiś kolegów z działu IT itp...
Konkrety! Na razie tylko bla, bla, bla...

Połączony z 22 listopad 2012 16:49:36:

Cytat

branetre napisał(a):

Cytat

qander napisał(a):


Zrób jak Ci podpowiadają i zobacz co się stanie. Długo nie będzie trzeba czekać myślę


Można już listę osób podejżanych zrobić ...


Jak się zapisać do tej partii? Jestem chętny
Edytowany przez beliarti dnia 22-11-2012 16:49
 
shibby
biorę pod uwagę opcję zaproponowaną przez Merlina. Prace trwają. Czy jednak dotrwam? Szczerze nie wiem. Z każdym dniem mam mniej chęci :/

btw czy ktoś swego czasu grywał w grę Tactical Ops: AoT i kojarzy projekt ACP??
shibby załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
qander
Shibby nie będę cytował.. za dużo by tego było..
jeszcze raz bo faktycznie za dużo emocji tutaj

1. postawiłem się za projektem i za tobą Shibby gdyż widziałem że podchodzisz do tego
jasno i przejrzyście

2. sam używam Twojej kompilacji i nie mam powodu sądzić że masz złe zamiary

3. po moim poście zaczęła się jednak dalsza "jatka" inaczej myślących
i niestety traktowanie uczestników rozważań na ten temat nie było
na poziomie - wszelkie trotylowanie, dyletanctwo itp nie powinny mieć miejsca
i powinno być upomnienie od adminów a nie było

4. okazało się że jakimś trafem trafiło to co masz zamiar zrobić na forum zagr
(ja się nie dziwię bo jak ktoś szuka tomato to Twoje kompilacje są również znane
i pojawia się w podpowiedziach zagranicznych for)

5. dobrze że starałeś się wytłumaczyć im podejście swoje na tym forum
niemniej reakcje ostre zawsze będą odczytywane jako potwierdzenie
zasadności swoich zarzutów wobec Ciebie, jednak zawsze zach. spokój
to działa lepiej - jak widać i mi się dostało choć nie celowałem w Ciebie wcale

6. cofnąłem swoje poparcie nie dlatego że mam coś przeciw z zasady tylko uważam że w sytuacji ostrego ataku cały projekt nie ma racji bytu bo i tak będzie odbierany inaczej

7. gdyby nie było podziałów na MY/WY i obrażania a tylko dyskusja na poziomie a nie o trotylu itp. myślę że powoli doszlibyśmy do Twojej ostatecznej oceny co z tym zrobisz.

8. sam po przeczytaniu ostatniego Twojego postu z przytoczeniem z forum i ataku na Ciebie pogadałem ze swoimi znajomymi z firm z którymi współpracuję co sądzą na ten temat... podsumowanie w zasadzie było jedno: ale ostrożnie z wprowadzeniem tego aby nie być posądzonym o złe działanie... tym bardziej że było parcie na odpalenie od razu na ON

9. uważam że zrobiono Ci niedźwiedzią przysługę poprzez niepotrzebne atakowanie na naszym forum "malkontentów"

10. dla mnie co zrobisz to Twoja sprawa... skrypt widzieli Ci którzy się znają i nie ma w nim nic specjalnego.. jednak wprowadzanie go nie powinno budzić tyle emocji... również Twoich... więcej spokoju a na pewno znajdziesz i wprowadzisz rozsądne działanie

życzę mądrych działań

pozdr
 
beliarti

Cytat

qander napisał(a):

Shibby nie będę cytował.. za dużo by tego było..
jeszcze raz bo faktycznie za dużo emocji tutaj

1. postawiłem się za projektem i za tobą Shibby gdyż widziałem że podchodzisz do tego
jasno i przejrzyście

2. sam używam Twojej kompilacji i nie mam powodu sądzić że masz złe zamiary

3. po moim poście zaczęła się jednak dalsza "jatka" inaczej myślących
i niestety traktowanie uczestników rozważań na ten temat nie było
na poziomie - wszelkie trotylowanie, dyletanctwo itp nie powinny mieć miejsca
i powinno być upomnienie od adminów a nie było

4. okazało się że jakimś trafem trafiło to co masz zamiar zrobić na forum zagr
(ja się nie dziwię bo jak ktoś szuka tomato to Twoje kompilacje są również znane
i pojawia się w podpowiedziach zagranicznych for)

5. dobrze że starałeś się wytłumaczyć im podejście swoje na tym forum
niemniej reakcje ostre zawsze będą odczytywane jako potwierdzenie
zasadności swoich zarzutów wobec Ciebie, jednak zawsze zach. spokój
to działa lepiej - jak widać i mi się dostało choć nie celowałem w Ciebie wcale

6. cofnąłem swoje poparcie nie dlatego że mam coś przeciw z zasady tylko uważam że w sytuacji ostrego ataku cały projekt nie ma racji bytu bo i tak będzie odbierany inaczej

7. gdyby nie było podziałów na MY/WY i obrażania a tylko dyskusja na poziomie a nie o trotylu itp. myślę że powoli doszlibyśmy do Twojej ostatecznej oceny co z tym zrobisz.

8. sam po przeczytaniu ostatniego Twojego postu z przytoczeniem z forum i ataku na Ciebie pogadałem ze swoimi znajomymi z firm z którymi współpracuję co sądzą na ten temat... podsumowanie w zasadzie było jedno: ale ostrożnie z wprowadzeniem tego aby nie być posądzonym o złe działanie... tym bardziej że było parcie na odpalenie od razu na ON

9. uważam że zrobiono Ci niedźwiedzią przysługę poprzez niepotrzebne atakowanie na naszym forum "malkontentów"

10. dla mnie co zrobisz to Twoja sprawa... skrypt widzieli Ci którzy się znają i nie ma w nim nic specjalnego.. jednak wprowadzanie go nie powinno budzić tyle emocji... również Twoich... więcej spokoju a na pewno znajdziesz i wprowadzisz rozsądne działanie

życzę mądrych działań

pozdr


A co tak spusciles z tonu? Grzecznie trzeba zawsze a nie kiedy ci wygodnie. Jak Ci nie odpowiada poziom dyskusji jest wiele innych fajnych miejsc do uzewnetrzniania się. Polecam or. Ciekawe jestem czy z obsy lub arteq też byś tak kozaczyl kolegami z działów IT Smile Shibby widać nie chce nikomu robić przykrości ale czasem jest za mało stanowczo.
 
hermes-80
Czytając ta dyskusję bardziej mnie martwi czemu mój WNR z Tomato nie chce działać na N z androidem Wink niż ten skrypt, który miał być fajnym bajerem i rozumiem, że wykluczeniem niepotrzebnych kompilacji.

Co o tym myślę? Szkoda twojej pracy przy dodawaniu tego bajeru, a jednocześnie wybraniu 2 - 3 kompilacji i rezygnacja z reszty - kto będzie chciał sobie coś dodać to optware i do ataku - bo kompilacja tylu wersji to marnowanie czasu i prądu.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
tamtosiamto
Jestem za domyślnie włączonym, z bardzo rzucającą sie informacją że można i gdzie można wyłączyc. Nie podoba sie to używaj OFW. Tekstami o Big Brother nie ma sie co przejmowac, widac ludzie uslyszeli cos gdzies i koniec koncow wyszlo, ze shiby pracuje dla Mosadu Pfft . Shibby jak potzreba cos zrobic zza granicy to jestem do usług, powiedz tylko co i jak mam zrobic Wink .
 
juliuszka
Jeżeli wolno zająć stanowisko w przedmiotowej sprawie, to zauważam, że nawet w sekcji About jest taki element "Make a Donation" - czy nie o to chodzi ? Każdy chętny może kliknąć...

Wsparcie twórcy oprogramowania może polegać zarówno na wpłacie ciężko zarobionych pieniędzy jak i podzielenia się informacją, w jaki sposób praca twórcy jest pożytkowana przez zasysaczy. Korzyść z tego jest obopólna: Michał dostosowuje Tomato do naszych potrzeb i mamy to, co nam pasuje (mnogość kompilacji).

Obecnie wklepany domyślnie jest skrypt (SES/WPS/AOSS Button) umożliwiający włączenie piekielnie niebezpiecznej furtki - daemon telnet. Jakoś nikt się tego nie czepia !

Wniosek z tego wypływa, że wszystkich "ujadaczy" boli to, że nie będą w stanie zapanować nad nową funkcjonalnością swojego urządzenia... (ha ha ha) a co za tym idzie szukają dziury tam, gdzie jej nie ma.

Rozwiązanie typu

Cytat

Ktokolwiek będzie chciał pobrać tomato będzie musiał zrobić kwestę poprzez wypełnienie "wniosku" i podanie interesujących danych co do sprzętu.
nie będzie tak skuteczne, jak świadome udostępnienie swoich danych w zakresie proponowanym przez Michała.

Czy jest możliwe, żeby przy pierwszym uruchomieniu routera (w rozumieniu wgrania nowej wersji Tomato) na stronie konfiguracji domyślnej był wypisane byczymi literami ostrzeżenie/informacja/prośba o podzielenie się takowymi danymi ? Sądzę, że jedna komórka NVRAM wystarczyłaby na zapis takowej zmiennej (tak = udostępnił / nie = nie chcę się w to bawić). I tak przy nowej wersji Tomato najskuteczniejsze jest wklepanie konfiguracji "z palca".

Michale ! Tematem się interesuję od dawna i choć nie jestem orłem w tym temacie, to dzięki temu zacząłem poznawać linucha, z czego jestem bardzo zadowolony.

Projekt popieram całym sercem,
 
sivy19wlkp
I tak sa tylko 3 grupy userow :

a) We don't care, (90%) -
b) wiemy, czytamy, zgadzamy się (bądź NIE) i podpowiadamy (jak to udoskonalic), (9%)
c) cokolwiek byś nie zrobił to i tak będzie źle.
Jeśli jest jakaś szansa spisku (pobieranie danych bez zgody) to i tak jestesmy na nie (nawet jesli jest mozliwosc zrezygnowania z opcji o wyslaniu. (1%)

Nawet gdyby shibby na siłę umiescil skrypt z automatu na ON - to jaki ułamek ludzi zrezygnowałby z tomato (wiedząc że są to tylko dane wersji tomato,oraz marki sprzętu). Ale shibby'iemu zalezy na najwiekszej ilosci osob i dlatego daje temat jak to ma wygladac, oraz jak to zastosowac aby kazdy mial cos "dla siebie".
 
tamtosiamto

Cytat

sivy19wlkp napisał(a):

I tak sa tylko 3 grupy userow :

a) We don't care, (90%) -
b) wiemy, czytamy, zgadzamy się (bądź NIE) i podpowiadamy (jak to udoskonalic), (9%)
c) cokolwiek byś nie zrobił to i tak będzie źle.
Jeśli jest jakaś szansa spisku (pobieranie danych bez zgody) to i tak jestesmy na nie (nawet jesli jest mozliwosc zrezygnowania z opcji o wyslaniu. (1%)

Nawet gdyby shibby na siłę umiescil skrypt z automatu na ON - to jaki ułamek ludzi zrezygnowałby z tomato (wiedząc że są to tylko dane wersji tomato,oraz marki sprzętu). Ale shibby'iemu zalezy na najwiekszej ilosci osob i dlatego daje temat jak to ma wygladac, oraz jak to zastosowac aby kazdy mial cos "dla siebie".


dlatego z powodu a) i b) jestem za default enable a zdanie c) będzie ponizej błedu statystycznego .
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,180,635 unikalnych wizyt