20 Kwietnia 2024 07:37:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.250.1
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
TomatoAnon database
shibby
INFO
chcę w nowej wersji tomato wprowadzić mały skrypcik,który przy starcie routera będzie wysyłał do mnie info odnośnie nazwy routera, częściowego adresu MAC oraz zainstalowanej wersji tomato. Dodatkowo też skrypt będzie sprawdzał i przesyłał info odnośnie kraju. Zadne dane prywatne (hasła, konfiguracja itd) nie będą wysyłane. Kod skryptu będzie otwarty, niekodowany, zwyczajny skrypcik w bashu, tak by każdy mógł się przekonać co on tak naprawdę śle. Dodatkowo będzie w gui dostępna opcja, dzięki której będzie można wyłaczyć wysyłanie anonimowych danych.

Efektem tego będzie baza routerów z zainstalowanym tomato by shibby. Po co zapytacie? Ano czysto do celów poglądowych i statystycznych. By wiedzieć jakie wersje tomato są najbardziej/najchętniej instalowane. Jakie routery są najchętniej kupowane i użytkownicy jakich krajów używają mojego tomato Smile

Koniec końców chcę wszystkim udostępnić wgląd do tej bazy za pomocą strony WWW, która przedstawi wszystkie dane w formie tabelarycznej. Dodatkowo klikając we flagę danego kraju będzie można wyświetlić routery tylko z tego kraju.

Co wy na to? Smile Dobry pomysł?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
paczek72

Cytat

shibby napisał(a):

house serio to pomoże? Domyślnie jest 1 a więc preferowane połączenia szyfrowane.

Połączony z 19 listopad 2012 15:01:23:
INFO
chcę w nowej wersji tomato wprowadzić mały skrypcik,który przy starcie routera będzie wysyłał do mnie info odnośnie nazwy routera, częściowego adresu MAC oraz zainstalowanej wersji tomato. Dodatkowo też skrypt będzie sprawdzał i przesyłał info odnośnie kraju. Zadne dane prywatne (hasła, konfiguracja itd) nie będą wysyłane. Kod skryptu będzie otwarty, niekodowany, zwyczajny skrypcik w bashu, tak by każdy mógł się przekonać co on tak naprawdę śle. Dodatkowo będzie w gui dostępna opcja, dzięki której będzie można wyłaczyć wysyłanie anonimowych danych.

Efektem tego będzie baza routerów z zainstalowanym tomato by shibby. Po co zapytacie? Ano czysto do celów poglądowych i statystycznych. By wiedzieć jakie wersje tomato są najbardziej/najchętniej instalowane. Jakie routery są najchętniej kupowane i użytkownicy jakich krajów używają mojego tomato Smile

Koniec końców chcę wszystkim udostępnić wgląd do tej bazy za pomocą strony WWW, która przedstawi wszystkie dane w formie tabelarycznej. Dodatkowo klikając we flagę danego kraju będzie można wyświetlić routery tylko z tego kraju.

Co wy na to? Smile Dobry pomysł?


Moim zdanie to niezły pomysl jak komus bedzie przeszkadzało to moze wyłaczyć .
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
sivy19wlkp
bez pytania takie info Ci sie naleza Pfft

ale jesli jest opcja on/off to chyba kazdy ma "cos dla siebie" - Ci co nie maja do ukrycia nic, a także Ci szukajacy teorii spiskowych Smile

jestem za...
 
jack78
Ja uważam że dla samych danych statystycznych można to zrobić, będzie wiadomo czy warto nadal się trudzić nad wspieraniem pewnej serii routerów, czy nie.
JESTEM ZA

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
kpietrek
ja również jestem za
Netgear R7000 + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB AIO-64K
Asus RT-N18U + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB VPN-64K-NOSMP
Asus RT-AC56U + Tomato Firmware 1.28.0000 -138 K26ARM USB AIO-64K
 
sivy19wlkp
jesli domyslnie funkcja mialaby byc wyłączona to opcje od jej wlaczenia winna byc w glownym menu - podstawowe i siec - aby nie trzeba bylo szukac.

Choc lepsza opcja bylaby informacja podczas wgrywania/pobierania iz opcja jest domyslnie wlaczona, ale mozna ja wylaczyc.
 
chans
Funkcja powinna być opcją która domyślnie jest Wyłączona, nie powinna być aktywna w momencie instalacji FW. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dodanie "przycisku" wysyłania danych zbieranych w celach statystycznych - jednorazowa akcja byłaby optymalna w tej sytuacji z punktu widzenia świadomego użytkownika.
Jedno drobne pytanie: jak będzie wysyłana ta informacja? Posiadanie adresu IP z którego wysłano dane, z częścią mac adresu to naprawdę sporo informacji o użytkowniku.
 
csmkjp
Powinno wyglądać to mniej więcej tak http://www.ipcop-forum.de/coptime/index.php
 
shibby
@chans - ip nie będzie przesylane. Skrypt na routerze będzie sprawdzal kraj i wysylal tylko nazwe. MD5 całego maca będzie przesylane (jako identyfikator routera) a w postaci niekodowanej będzie tylko poczatkowa czesc jego przesylana. Zreszta czesc poczatkowa jest zawsze wspolna dla danej rodziny wiec nie można tego nazwac nawet jako informacja.

Oto skrypt który na chwile obecna napisałem i mialby być na routerze:

Cytat

[root@asus root]$ cat /root/TomatAnon.sh
#!/bin/sh

#Collect datas
MOD=shibby
WANMAC=`nvram get wan_hwaddr`
LANMAC=`nvram get lan_hwaddr`
MODEL=`nvram get t_model_name`
VER=`nvram get os_version | cut -d "-" -f2,3,4,5,6,7,8 | cut -d " " -f1,2,3`
BUILDTYPE=`nvram get os_version | cut -d "-" -f2,3,4,5,6,7,8 | cut -d " " -f4,5,6`

#Get shorter MAC address. We don`t want full MAC!
WANMAC_MD5=`echo $WANMAC | md5sum | cut -d " " -f1`
WANMAC_SHORT1=`echo $WANMAC | cut -d ":" -f1`
WANMAC_SHORT2=`echo $WANMAC | cut -d ":" -f2`
WANMAC_SHORT3=`echo $WANMAC | cut -d ":" -f3`
WANMAC_SHORT4=`echo $WANMAC | cut -d ":" -f4`
WANMAC_SHORT="$WANMAC_SHORT1:$WANMAC_SHORT2:$WANMAC_SHORT3:$WANMAC_SHORT4:xx:xx"

#Get country name and code
wget http://www.formyip.com/ipcountry.php -O /tmp/country
ISO=`cat /tmp/country | grep ISO | cut -d ":" -f8 | cut -d ">" -f4 | cut -d "<" -f1`
COUNTRY=`cat /tmp/country | grep ISO | cut -d ":" -f9 | cut -d ">" -f4 | cut -d "<" -f1`
rm /tmp/country

#We have all we need well send them all to tomato.groov.pl database
wget -O /dev/null "http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php?wanmac_md5=$WANMAC_MD5&wanmac_short=$WANMAC_SHORT&model=$MODEL&version=$VER&buildtype=$BUILDTYPE&country=$COUNTRY&flag=$ISO&mod=$MOD"

#Thanks


Powiedz mi czy sa wysylane jakies dane wrażliwe?? Nie sadze. Tak wiec domyślnie planuje zostawić opcje wlaczona. Za to w changelogu będzie napisane, ze jeżeli ktoś nie chce by dane były wysylane to żeby na czas upgrade wylaczyl neta, sflashowal router, wylaczyl opcje TomatoAnon i wlaczyl neta.

@csmkjp - mniej więcej a nawet mniej bo takie dane jako uptime to już tez dana dość konkretna. Zreszta ja chce przesylac dane tylko raz podczas wlaczania routera, zaraz po nawiązaniu polaczenia internetowego.

Połączony z 19 listopad 2012 20:44:51:

Cytat

shibby napisał(a):

@chans - ip nie będzie przesylane. Skrypt na routerze będzie sprawdzal kraj i wysylal tylko nazwe. MD5 całego maca będzie przesylane (jako identyfikator routera) a w postaci niekodowanej będzie tylko poczatkowa czesc jego przesylana. Zreszta czesc poczatkowa jest zawsze wspolna dla danej rodziny wiec nie można tego nazwac nawet jako informacja.

Oto skrypt który na chwile obecna napisałem i mialby być na routerze:

Cytat

[root@asus root]$ cat /root/TomatAnon.sh
#!/bin/sh

#Collect datas
MOD=shibby
WANMAC=`nvram get wan_hwaddr`
MODEL=`nvram get t_model_name`
VER=`nvram get os_version | cut -d "-" -f2,3,4,5,6,7,8 | cut -d " " -f1,2,3`
BUILDTYPE=`nvram get os_version | cut -d "-" -f2,3,4,5,6,7,8 | cut -d " " -f4,5,6`

#Get shorter MAC address. We don`t want full MAC!
WANMAC_MD5=`echo $WANMAC | md5sum | cut -d " " -f1`
WANMAC_SHORT1=`echo $WANMAC | cut -d ":" -f1`
WANMAC_SHORT2=`echo $WANMAC | cut -d ":" -f2`
WANMAC_SHORT3=`echo $WANMAC | cut -d ":" -f3`
WANMAC_SHORT4=`echo $WANMAC | cut -d ":" -f4`
WANMAC_SHORT="$WANMAC_SHORT1:$WANMAC_SHORT2:$WANMAC_SHORT3:$WANMAC_SHORT4:xx:xx"

#Get country name and code
wget http://www.formyip.com/ipcountry.php -O /tmp/country
ISO=`cat /tmp/country | grep ISO | cut -d ":" -f8 | cut -d ">" -f4 | cut -d "<" -f1`
COUNTRY=`cat /tmp/country | grep ISO | cut -d ":" -f9 | cut -d ">" -f4 | cut -d "<" -f1`
rm /tmp/country

#We have all we need well send them all to tomato.groov.pl database
wget -O /dev/null "http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php?wanmac_md5=$WANMAC_MD5&wanmac_short=$WANMAC_SHORT&model=$MODEL&version=$VER&buildtype=$BUILDTYPE&country=$COUNTRY&flag=$ISO&mod=$MOD"

#Thanks


Powiedz mi czy sa wysylane jakies dane wrażliwe?? Nie sadze. Tak wiec domyślnie planuje zostawić opcje wlaczona. Za to w changelogu będzie napisane, ze jeżeli ktoś nie chce by dane były wysylane to żeby na czas upgrade wylaczyl neta, sflashowal router, wylaczyl opcje TomatoAnon i wlaczyl neta.

@csmkjp - mniej więcej a nawet mniej bo takie dane jako uptime to już tez dana dość konkretna. Zreszta ja chce przesylac dane tylko raz podczas wlaczania routera, zaraz po nawiązaniu polaczenia internetowego.

Edytowany przez shibby dnia 19-11-2012 20:44
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jack78
Info w changelogu że jest włączone i tyle. Shibby nikogo nie zmusza do używania jego softu, więc jak chce takie coś dodać to jego sprawa, jak ktoś tego nie chce to albo wyłącza net, albo nie instaluje softu.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
shibby
http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php

bardzo wstępna wersja TomatoAnon. Jak się wam widzi?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
branetre

Cytat

shibby napisał(a):

http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php

bardzo wstępna wersja TomatoAnon. Jak się wam widzi?


Tło bym zrobił silver bo biały wieczorem jest jak latarka Smile Fajne
 
shibby
Nie chce w sumie nic ukrywać i pokazuje wszystko co pobieram (no prócz wanmac_md5 bo to moje ID).

wan type nie przeszkadza wg mnie. To tylko info o tym czy to static, dhpc czy moze ppp3g Smile

uptime jest informacją dla innych które wersje są stabilne i chętnie długo używane. Zostawiłbym.

Last seen - zmienię na last update, żeby było wiadomo czy dany wpis/router jeszcze żyje czy może jego statystyki są już nieaktualne.

Myślę jeszcze nad wyszukiwarką, gdzie każdy mógłby sobie wpisać swoje md5 wana+lana i znaleźć swój router. Co więcej możnaby w ten sposób dać ludziom mały monitoring w stylu:
http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php?search=1&wanmac_md5=xxxxxxx
i mamy info o swoim routerze Smile

Cytat

w tomato przy włączniku tych statystystyk wstaw powyższy link.


super pomysł z tym linkiem!
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
paczek72
i super ,mi sie to podoba i ciekawi jaki sprzet ludzie mają i co na nimSmile jeszcze raz jestem za
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
shibby
jest ktoś z zagranicy i mógłby sprawdzić skrypt z zagranicznego łącza?

Połączony z 21 listopad 2012 13:48:51:
no dobra wantype usunę. To jest faktycznie zbędne
Edytowany przez shibby dnia 21-11-2012 13:48
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
branetre
Można by było jeszcze dodać zakładkę która pokazała by ile razy router się restartował
 
shibby
myślę bardziej nam informowaniem usera o nowej wersji tomato. To nie jest w sumie zbyt ciężkie a może być ciekawe dla użytkownika. Parę osób już o tym wspominało.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
branetre
@shibby a była by opcja dodania okienka rss do tomato i możliwość zintegrowania z forum na zasadzie śledzimy kanał MOD shibby W synology jest taka możliwość Nie mam pojęcia ile to miejsca by zjadło i czy było by większe zainteresowanie tematem
 
shibby
TomatoAnon update.

Dodałem stałą szerokość okna a flagi są już "klikalne". Po kliknięciu we flagę (nie ważne czy na górze czy w tabeli) pojawią się wpicy dotyczące danego kraju.

Połączony z 21 listopad 2012 15:33:06:
jeżeli ktoś chciałby się dopisać do serwisu to zapraszam. Z poziomu konsoli wystarczy wydać komendę.

Cytat

cd /tmp
wget http://update.groov.pl/TomatoAnon.sh
chmod +x TomatoAnon.sh
./TomatoAnon.sh


Oczywiście zamiast /tmp można zapisać skrypt na jffs, lub dysk. Później można dodać w schedulerze zadanie by się info co jakiś czas aktualizowało Smile Moje 3 routeru już są na liście.
Edytowany przez shibby dnia 21-11-2012 15:33
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sivy19wlkp
moje 2 takze.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,184,544 unikalnych wizyt