06 Maja 2024 07:34:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [24]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.13.255
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Siec Wifi + TV HD, co kupic
koralm
Witam

Mam ciekawostkę do zrealizowania.

Potrzebuję miedzy routerami (miedzy dekoderami) uzyskać 100Mb/s.
Ma ktoś pomysł na routery (modele) tak, żeby po podłączeniu komputera i notebooków po wifi transfer nie spadł?

Zastanawiałem się nad dual-band. po 5Ghz sieć z dekoderami i TV a na 2,4Ghz reszta. Ma to sens?
Nie znalazłem routera który ma tylko 5Ghz (2,4 jest zbędny przy dekoderach).

Będę wdzięczny za pomysły i sugestie.

koralm
koralm załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Proud winner of Netgear WNR3500L
 
shibby
a po co ci 100mbps miedzy dekoderami?? U rodzicow jest multiroom standard i dekodery polaczone sa po wifi (rtn16 jako ap i rtn10 jako apclient). Dziala super od kilki miesięcy.

Wujaszek ma multiroom premium i tak dekodery spiete sa na 54g Grin rt-n10u robi za router i jakiś blackap jako apclient. Chodzi to tak od kilkunastu miesięcy i nie narzekają. Kanaly HD chodza, chociaż czasami (rzadko) zdarzają się przycinki chwilowe.

Pytanie wiec po co 100mbps?? Nlite lub pelna Nka spokojnie wystarczy, nawet na 2.4ghz.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
koralm
hmm... właściwie to mistrzowie wsparcia N-ki powiedzieli, że 100Mb/s jest potrzebne przy PREMIUM żeby to działało. Nie mam N-ki więc zasugerowałem się ich "wiedzą".

Zakładam, że RT-N16 jako główny (bo musi mieć dobry zasięg na taras domku) + np. wnr3500L v2 jako klienci spokojnie wystarczy?

Jak jest teraz z transferami radia w tomato (sterownik radia jest już porównywalny do OFW?)? Czy lepiej OFW?
Proud winner of Netgear WNR3500L
 
shibby
porównywalny z ofw bo to wlasnie z ofw jest sterownik. Na drugim routerze nie potrzebujesz tomato. Wystarczy wiec taki rt-n10 (chyba miał tryb klienta).

Zapytaj magikow z N w jakim bitrate nadawane sa kanaly HD a później sam zadaj sobie pytanie czy 100mbs jest ci potrzebne Smile Nie zdziw się jak usłyszysz ze najlepsze jakościowo kanaly nop TVP HD ma bitrate rzedu 11-13mbps Grin A pozostale kanaly HD np. tvn to nawet do !0mbps nie dochodzą. Dlatego u wyjaszka link 54g daje rade.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
koralm
Zakupiłem RT-N16 i 2szt RT-N12vC.

Wgrałem tomato do RT-N12vC (w oryginale nic się nie da ustawić) i podpiąłem jako Wireless Ethernet Bridge do WNR3500L v1. Przez działową ścianę10cm idzie ładnie. U sąsiadki przez ścianę nośną i 4 działówki nędza. Nośna + 2 działówki = 27Mb/s.

Marnie widzę rozwiązanie wifi, ale to się okaże u znajomego w domku. Mam nadzieje że przez strop to zadziała.
Proud winner of Netgear WNR3500L
 
lazik
Ooo ludziska przecież między dekoderami nie streamujesz obrazu tylko pewnie numerki z karty czy co tam jest a to jest tyle danych co kot napłakał.
 
tamtosiamto
OT: Spliter ew. sharing jest o wiele lepszy niż multiroom o ile ma się C+ . Z CP i N jest lipa (czesciowa)niestety. Autortowi posta chyba nie chodzila o udostepnianie klucza, skoro podal transfer 27Mb/s, ktory - przepraszam za wyrazenie - zaspokajał by tysiąckrotnie wymagania sharingu.
 
bychol
To nie chodzi o sharing najpierw poczytajcie o multiromie w N, turborecorder udostępnia po lanie 2 nboxowi głowicę, czyli defakto leci strumień po lanie a nie żadne cyferki, w multirom standard chyba nawet nie trzeba spinać dekoderów
 
shibby
Są dwa rodzaje Multiroom N.

Standard: każdy dekoder ma swoją antenę a LANem muszą byś spięte tylko po to by wymieniać uprawnienia (czyli sharing kluczy) od głównego czarnego dekodera. Plusem takiego rozwiązania jest to, że można mieć max 5 takich dodatkowych dekoderów. Minusem niestety to, że tylko główny może nagrywać, stopować i mieć dostęp do VOD. Pozostałe mają tylko możliwość oglądania (zwykły biały dekoder).

Premium: Tu mamy inną sytuację. Tylko główny dekoder ma podpiętą antenę. Drugi dodatkowy dekoder jest z nim tylko spięty LANem, tak więc musi być link w miarę stabilny by streamować video. Minus takiego rozwiązania to, że można mieć tylko jeden dodatkowy dekoder. Plus to, że dodatkowy dekoder przejmuje wszystkie opcje głównego dekodera i umożliwia stopowanie, przewijanie, nagrywanie a także otrzymuje dostęp do filmów nagranych na głównym dekoderze jak i dostęp do VOD.

Tak więc czy jest to gorsze od C+? Nie sądzę Smile

Dodam jeszcze, że w przypadku wersji Standard można użyć openVPNu i używać multirooma w innej lokalizacji Grin

@koralm wgraj najnowszy soft Asusa. Napewno jest tam tryb Clienta. Mniemam, że będzie on lepiej chodził niż ten w tomato.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
koralm
Wifi uruchomiłem. Multiroom test daje 11-15Mb/s. Zostawiłem tak u znajomego bo musiało się to przemielić (obsługa techniczna mówiła że muszą się pobrać jakieś ustawienia/uprawnienia).

Właśnie mam informacje od znajomego: "Obraz migocze lub nie ma dźwięku."
Dlatego pytanie brzmi jaka ma być przepustowość połączenia między dekoderami?

@shibby, na RT-N12 jest tryb router, repeater i ap przełączany przyciskiem z tyłu. Po kilku próbach ustawienia czegokolwiek poddałem się i wgrałem tomato; ustawiłem tryb "Wireless Ethernet Bridge" czy jakoś tak to się nazywa.

Poszło ładne 700zł na routery i tak naprawdę jest d..a.

Da się ustawić w tomato coś takiego:

Router główny ----(wifi)---- router 2 (po kablu coś) -----(wifi)----- router 3 (i tu coś po kablu).

---edit - 28.11.2012---
RT-N16 + DD-WRT (AP+WDS) WPA2 -------wifi (nie mierzone Mb/s)-------- RT-N12 + DD-WRT (WDS) WPA2 -------wifi (55-60Mb/s)-------- RT-N12 + DD-WRT (WDS) WPA2

Poprostu Zap....la Smile
Edytowany przez koralm dnia 28-11-2012 22:51
Proud winner of Netgear WNR3500L
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,602,470 unikalnych wizyt