28 Marca 2024 18:13:47
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
54.81.157.133
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Fotorecenzja Synology DS112
branetre
WPROWADZENIE

Jako że pojawienie się w moim życiu małego człowieka Smile skutecznie zmniejszyło ilość wolnego czasu postanowiłem poszukać rozwiązania w gotowych produktach

W moje oko wpadł produkt znanej i lubianej firmy Synology Mowa o serwerze NAS (model ds112)

Jest to serwer jednodyskowy więc nie nadaje się dla większych firm choćby z powodu braku możliwości postawienia macierzy RAID ale dla zwyczajnego domownika jest w zupełności wystarczający

Producent zadbał by zamknięty dysk jak i cała elektronika były dobrze wentylowane Dba o to 60mm wentylator z możliwością regulacji (oprogramowanie) obrotów Dostępne są trzy warianty a najszybszy i tak jest nie do wyłapania

Cała obudowa wykonana jest z solidnego plastiku i postawiona na miękkich gumowych nóżkach co skutecznie eliminuje jakiekolwiek drgania wywoływane przez dysk twardy

Z tyłu obudowy znajdziemy port ETHERNETOWY i dwa porty USB 3.0 Obok jest otworek służący do resetowania serwera i na samym dole standardowe gniazdo pod zasilacz

Jak już mowa o zasilaczu producent zadbał by ten wytrzymał bardzo duże obciążenie 12V 4.74A (prawie 60W) Po całej nocy z wpiętymi dwoma dyskami USB nawet się ciepły nie zrobił

Miejmy nadzieję że kultura pracy przeniesie się na jego bezawaryjność

ZDJĘCIA

www.crn.pl/images/synology_ds112j.jpg/image_preview/Synology_DS112j.jpgwww.chip.pl/images/testy/pamieci-masowe/dyski-nas/synology-ds112/55974_2.jpg

SPECYFIKACJA

Gwarancja 2 lata

Procesor 1600MHz

Pamięć 256 MB 16 bitowa szyna

Interfejs dysków twardych eSATA i USB 3.0

Szerokości dysku twardego 3.5cala i 2.5cala (w zestawie brak szyny na 2.5cala)

Pojemność dysków twardych 4096 GB

Ilość dysków twardych 1szt.

Interfejs LAN RJ45

Zastosowanie

stacja pobierająca dane
serwer WWW
stacja fotograficzna
stacja monitoringu
serwer plików
serwer iTunes
media serwer
serwer FTP
kopie zapasowe

Zarządzanie przez WWW

Wymiary 166 x 71 x 224 mm

Waga 0.72 kg

Poziom hałasu : 18.4 dB(A)

Zużycie energii : 13.2W (dostęp); 5.04W (hibernacja dysku twardego)

Obsługa sieci bezprzewodowej (karta sieci bezprzewodowej) np. TL WN722N

Inne cechy 1 licencja na kamerę

Więcej na stronie producenta http://www.synology.com/products/spec...#p_submenu

TEST

Testy wykonałem na dysku WD500AAKX Blue Pomocny był także Samsung S2 opisywany na naszym forum Całość podpięta w gigabitowej sieci przez router ASUS RT-N16 (OFW) Jedyne urządzenie jakie nie spełniało gigabitowego standardu to telewizor Samsung UE32D5000

Sam NAS w roli serwera plików (SAMBA) działa wyśmienicie

PLIK 10GB
DOWNLOAD 95MB/s (z serwera na komputer)
UPLOAD 72MB/s (z komputera na serwer)

PLIK 10GB
KOPIOWANIE Z SERWERA NA DYSK Samsung S2 32MB/s
KOPIOWANIE Z DYSKU NA SERWER 21MB/s

No dobra a co jak odpalę sobie film w 1080p na telewizorze ?

PLIK 10GB
DOWNLOAD 45MB/s (z serwera na komputer)
UPLOAD 22MB/s (z komputera na serwer)

PLIK 10GB
KOPIOWANIE Z SERWERA NA DYSK Samsung S2 32MB/s
KOPIOWANIE Z DYSKU NA SERWER 21MB/s


Prędkości bardzo skakały (średnia wyłapana) Natomiast USB bez większych zmian Smile
Dodam tylko że film mi się nie przycinał ani razu
Obciążenie procesora wynosiło 47% Ramu zjadło 73MB

No tak ale ja chcę jeszcze FTP, Klienta torrentów i jakąś stronkę (forum) Czy to da radę ?
Po odpaleniu kilku torrentów i ustawieniu prędkości pobierania na 1000KB/s obciążenie wzrosło do 65%
Temperatura systemu 42stopnie a dysk twardy 40stopni Film dalej leciał ale transfery po SAMBA były bliskie 7MB/s Po USB też już nie było tak kolorowo bo około 9MB/s

Zainstalowanie phpMyAdmin i zrobienie bazy w MySql to tylko kilka chwil Wszystko mamy w repozytorium pakietów Szybka instalacja phpBB i mamy forum Smile
Procesor na 72% (wreszcie się nie nudzi) Ramu zjadło 130MB

PODSUMOWANIE
Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego maleństwa Spełnia moje oczekiwania i jak najbardziej ma moje poparcie
Jestem na etapie oczekiwania na DYSK 2T Więc niedługo nowe testy


Podziękowania dla sklepu Fipro za miłą i szybką obsługę
Gdyby ktoś chciał zobaczyć na żywo jak działa synology to tu jest link do symulatora http://demosite.synology.me:5000/webm.../index.cgi
login:admin
hasło:synology

EDIT
Jutro dojdzie do mnie Seagate 2TB Barracuda ST2000DM001 Nowe testy na nowym dysku Smile
Edytowany przez branetre dnia 26-09-2012 11:30
 
anonim747874734

Cytat

Pamięć 256 MB 16 bitowa szyna
Sad - ale nie można mieć wszystkiego Smile
ciekawi mnie jak na takim synku dzałałby dysk WD RED :/ muszę coś zorganizować do testów Smile
 
branetre
Wbrew pozorom chodzi to bardzo sprawnie Może demon to nie jest ale mamy wszystko wyłożone na tacy.
Cały system jest sprawnie skompilowany pod procesor ARM kirkwood Praktycznie odpalenie wszystkiego co dostępne w repo nie powoduje 100% czasu procesora a RAMU mi jeszcze nie brakło

Synology jak tylko może to korzysta z pliku wymiany Tylko to co trzeba do ramu leci
Edytowany przez branetre dnia 26-09-2012 12:58
 
majkel152
czemu wybrałeś starego seagate ? toż to parch, najlepszym wyborem to by był samsung hd204ui , najlepiej taki brandowany już przez seagate ST2000DL004 , ja go mam i puki co zadowlony jestem, zrób test nas testerem bom ciekaw jak wypadnie

http://allegro.pl/seagate-2tb-24gw-st...52522.html
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
branetre
Dziś sprawdziłem z ciekawości czy nowy router RT-N66U ma jakiś wpływ na poprawę szybkości kopiowania plików z DS112

i48.tinypic.com/103cxhe.png

Nie jest to jakaś diametralna zmiana ale ZMIANA na lepsze Grin

Dodam że test wykonałem na DSM 4.2 beta
Edytowany przez branetre dnia 09-02-2013 21:27
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 24

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,424,650 unikalnych wizyt