29 Marca 2024 09:28:37
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
34.207.178.236
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Netgear WNDR3400 v1
shibby
Wstęp

W obecnej dobie techniki bezprzewodowej połączenia kablowe tracą swoich zwolenników. Po kabel sięgamy tylko wtedy gdy chcemy mieć szybkie i stabilne połączenie lub gdy urządzenie nie wykorzystuje technologii bezprzewodowej (np dekoder TV N). Nie mniej jednak wszystko staramy się spinać siecią bezprzewodową, która daje nam przede wszystkim niezależność podczas korzystania z kómórki, tabletu lub laptopa. Również drukarki, telewizory, kina domowe czy konsole staramy się spinać bezprzewodowo szczególnie w sytuacjach gdy w danym miejscu nie mamy możliwości pociągnięcia kabla. Z takiego założenia wyszła firma Netgear wydając na świat dwuzakresowy router WNDR3400 v1. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

openlinksys.info/images/wndr3400v1/netgear_rangemax_wndr3400.jpg


Unboxing

Router wyróżnia się na sklepowej półce za sprawą biało-czerownego opakowania.Wzorem do naśladowania przez innych producentów jest fakt prezentowania na opakowaniu podstawowych danych dotyczących procesora, pamięci i kości flash.

openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0640.jpg openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0642.jpg

openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0641.jpg openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0643.jpg


Wnętrze opakowania skrywa:
- router oczywiście
- zasilacz 12V 1,5A
- kabel ethernetowy
- dwie nózki umożliwiające ustawienie routera w pozycji wertykalnej
- pakiet Resource CD
- instrukcję obsługi

openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0652.jpg


Sam router urzymany jest w kolorystyce czerni. Plastik wypolerowany został na wysoki połysk, co ładnie wygląda ale jest niepraktyczne. Nieładem w całej kontrukcji jest niebieskie "ufo" na środku routera Smile, którym jest podświetlany przycisk WPS.

Diody są dwukolorowe (zielone lub pomarańczowe). Jedynie dioda 5Ghz emituje ostre niebieskie światło. Na pochwałę zasługuje umieszczenie diody USB sygnalizującą pracę podpiętego do portu USB urządzenia.

Tył routera skrywa:
- gniazdo zasilania
- przycisk Power On/Off
- 5-portowy switch 10/100Mbps (4x LAN, 1x WAN)
- przycisk Wi-Fi On/Off
- przycisk Reset
- jeden port USB w standardzie 2.0

Pozostałe aspekty techniczne to:
- Procesor MIPS R2 BCM4716 taktowany zaniżonym zegarem 453MHz
- 8MB pamięci flash
- 64MB pamięci RAM
- 64KB przestrzeni NVRAM
- dwa niezależne moduły radiowe (2,4GHz oraz 5GHz)
- cztery wbudowane anteny na złączach u.Fl (po dwie na radio)

openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0644.jpg openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0645.jpg

openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0650.jpg openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0647.jpg

openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0651.jpg openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0646.jpg


Wnętrze

Do routera dostaniemy się w bardzo prosty sposób. Wystarczy nam Torx T8x60. Dwie źrubki widać od razu. Pozostałe cztery znajdują się pod gumowymi nóżkami. Producent nie montuje żadnych plomb a obudowa nie zawiera żadnych zatrzasków.

openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0633.jpg openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0635.jpg

Górny przycisk mocowany jest za pomocą tasiemki.

openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0637.jpg openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0639.jpg

Obok antenty nr 4 widoczne jest wyprowadzenie konsoli serialowej

openlinksys.info/images/wndr3400v1/IMAG0634.jpg

Od lewej: (O) (RX) (O) (O) (TX) (GND)

Parametry połączenia to 115200 8in1


Oprogramowanie

Netgear nie zdecydował się na wydanie oprogramowania GENIE dla tego routera. Sam soft i funkcje są identyczne jak dla modelu WNR3500L, dlatego też pominę jego opis.

Jeżeli zaś chodzi o alternatywy to od dłuższego czasu dostępne jest oprogramowanie DD-WRT. Naciski ze strony użytkowników (w szczególności zagranicznych) zmotywowały mnie do dodania wsparcia Tomato dla tego routera. Oto efekty tygodniowej pracy:

update.groov.pl/wndr3400.png

Tomato należy traktować jako wczesną wersja BETA. Wspiera ono obecnie oba radia, przyciski i większość diód. Największym problemem jest jednak flashowanie tak więc chętnych sprawdzenia tomato osobiście uprzedzam by wcześniej zaopatrzyć się w kabelek serialowy!

Obraz tomato można ściągnać z: http://tomato.groov.pl/download/K26/testing/WNDR3400v1/

Tam też znajdziemy OFW na wypadek konieczności ratowania sprzętu lub chęci powrotu do softu netgeara.

Procedura wgrywania jest następująca:
1) puszczamy sobie w tle ping 192.168.1.1 -t
2) przywracamy ustawienia domyślne routera (jeżeli mamy ddwrt to musimy najpierw wrócić do ofw)
3) wgrywamy tomato przez opcję Upgrade
4) po aktualizacji odczekujemy ok 5-7min do czasu aż ping nam nie wróci
5) logujemy się do tomato (admin/password) i czyścimy NVRAM!!
6) po wyczyszczeniu router będzie długo wstawał - cierpliwie czekamy
7) po zalogowaniu się do routera zniknie nam drugie radio - nie panikujemy tylko wykonujemy reboot routera
8) logujemy się do routera, drugie radio magicznie nam powraca i cieszymy się tomato Smile

Problemy na jakie natrafimy:
- prezentowania wersja jest największą jaką można zmieścić na ten router (ok 5.9MB) - nie proście, nie pytajcie o inne dodatki
- diody 2,4 i 5GHz nie działają poprawnie
- VLANy nie są jeszcze wspierane
- próba aktualizacji z poziomu GUI zakończy się uwaleniem routera i automatycznym przejsciem w tryb recovery (tftpd server)

Powrót do OFW:
- wgrywamy obraz przez Upgrade
- router automatycznie przejdzie w tryb recovery (igająca zielona dioda power)
- aplikujemy ponownie obraz przez tftpd na ip 192.168.1.1

Miłego korzystania Smile


Podsumowanie

Moim osobistym zdaniem modelm WNDR3400 to udany router. Jest szybki i funkcjonalny. Można go z czystym sumieniem polecić każdemu, dla kogo jednoczesny dual-band jest ważniejszy od gigabitowego przełącznika.

Zalety:
- wydany procesor
- jednoczesny dual-band
- zwiększona ilość pamięci ram
- 64KB przestrzeni NVRAM
- wsparcie ddwrt i Tomato
- cena

Wady:
- do pełni szczęścia brakuje jednak gigabitowego przełącznika
- "biedne" oprogramowanie producenta


Podziękowania

Podziękowania należą się firmie Sieciovo, która dostarczyła sprzęt do testów.

openlinksys.info/images/baner_ol_sieciovo.jpg


Dziękuję Smile Pozdrawiam
Edytowany przez shibby dnia 14-09-2012 12:13
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kille72
1. Dlaczego tak pokazuje jak nie ma gigabita?
et0: Broadcom BCM47XX 10/100/1000 Mbps Ethernet Controller 5.10.56.28
eth0: Broadcom BCM47XX 10/100/1000 Mbps Ethernet Controller 5.10.147.0

2. Podasz jakie ma taktowanie szyny i pamieci?
CPU: BCM4716 rev 1 pkg 10 at 453 MHz
 
shibby
Bo to sie zglasza sterownik ktory obsluguje wiele chisetow w tym i gigabitowe. Zreszta sam podaje bcm47xx Smile

Mtaktowanie mniemam ze takie jak wnr3500l v1 ale sprawsze jeszcze
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jack78
Ale cena kiepska.
Za mniejszą kase można mieć albo 3500L, albo RT-N16. Oba maja przynajmniej gigabita, ale niestety nie mają dualband.
Dla mnie akurat ważniejszy jest gigabit, bo inaczej NAS się strasznie dusił, a demona prędkości nie mam.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
shibby
a widziałeś podsumowanie?

Cytat

Moim osobistym zdaniem modelm WNDR3400 to udany router. Jest szybki i funkcjonalny. Można go z czystym sumieniem polecić każdemu, dla kogo jednoczesny dual-band jest ważniejszy od gigabitowego przełącznika.


Notabene to jest najtańszy dual-band (jednoczesny) jaki znam. Dlatego "cena" jest w zaletach a nie w wadach.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jack78
Masz tu rację, ale dawać dualband z n-ką, a później ograniczać to przez LAN to chyba nie najlepsze rozwiązanie.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
tomekszy
Hej,
jestem tu nowy, a niedawno odebrałem WNDR3400 V1H2 w celu zrobienia z niego klienta Torrent i serwera mini DLNA. Nie miałem jeszcze okazji poznać oprgogramowania Shibbiego, ale wybór padł właśnie tu Smile

Wgrałem oprogramowanie z tego postu http://www.linksysinfo.org/index.php?threads/netgear-wndr3400-v1-beta-tomato-support.41510/ (co było jak się okazuje błędem, bo nowsze oprogramowanie do tego routera jest na http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-128-EN/Netgear%20WNDR-series%20%28untested%29/tomato-WNDR3400-K26USB-NVRAM64K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-128-MiniIPv6.chk). Oprogramowanie działa bardzo fajnie, ale klient torrenta nie działa (pewnie trzeba doinstalować pakiet transmission), ani nie ma serwera DLNA, stąd mam parę pytań:

1a. Czy mogę zaflaszować np. tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BT.trx i czy będzie działało? Jeżeli występują jakieś znane problemy z tym firmwarem w tym routerze (np. nie działa radio 5ghz, albo coś ze stabilnością, a być może po prostu się nie mieści), to prosiłbym o takie info.
1b. Czy wymienione firmware ma wgranego klienta Bittorent i serwer DLNA? Jaka jest różnica między tym oprogramowaniem a np. tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN.trx? Domyślam się że musi to być wersja MIPSR2, czy się mylę? Domyślam się również, że wersja szyta pod ten router (tomato-WNDR3400-K26USB-NVRAM64K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-128-MiniIPv6.chk) nie posiada tych bajerów, jako że jest wersją mini, prawda?
1c. Jeżeli któryś z tych firmwarów, jest możliwy do wgrania do mojego routera, to jak mam to zrobić? Czy mogę zrobić upgrade via GUI (trochę boję się eksperymentować, bo jeszcze nie odkleiłem folii z routera Smile ) Jest napisane w instrukcji, że aktualizacja po GUI uwali router, ale może aktualizacja jednej wersji Tomato na drugą tego nie zrobi? Może jest jakiś inny sposób wgrania oprócz GUI (komendami)? Obawiam się tego trybu recovery, że nie zaciągnie mi OFW przez TFTP
2. Jeżeli oprogramowanie 101, które mam to jedyne, którego mogę użyć, jak zainstalować brakujące pakiety? sprawdziłem, że muszę do tego zainstalować ipkg z optware, ale to jest zbyt skomplikowane dla mnie... Poza tym nie wiem jak miałby działać serwer DLNA, skoro nie ma go w GUI
3. Czy jest możliwe zrobienie tego, na czym mi zależy oprogramowaniem DDWRT jeżeli na Tomato nie byłoby to możliwe?
4. Jak zrobić to wszystko, żeby jak najmniej używać Linuxa i SSH Smile

I tak, próbowałem szukać w Google Smile
Bardzo dziękuję za pomoc !!!
 
shibby
wgrywasz tylko i wyłącznie soft dedykowany
http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-128-EN/Netgear%20WNDR-series%20%28untested%29/

mini nie zawiera torrenta ale można go sobie dograc z optware -> patrz tutoriale.

plik chk wgrywasz wprost z gui netgeara.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tomekszy
Wielkie dzięki za odpowiedź, nie myślałem ,ze zobaczę odpowiedź tak szybko Smile

Pytanie tylko czy jak już mam wgranego Tomato (wersja beta 101) to czy z poziomu jej GUI "przejdzie" wgranie nowszej wersji (128) czy muszę wracać do OFW? Czy jeżeli będę próbował to nie uceglę czasem routera? Jak wygląda sprawa z serwerem DLNA? domyślam się, że wgrywa się go również z optware na zewn. nośnik, ale czy opcja MediaServer pojawi się wtedy w GUI routera, czy trzeba będzie ją obsługiwać przez SSH? (przy założeniu, że chcę wgrać minidlna)
Edytowany przez tomekszy dnia 16-04-2015 14:19
 
hermes-80
Wszystko co wgrywasz w Optware oprócz transmission w wersji FW btGUI - trzeba obsługiwać przez SSH (CLI) i konfigurując je przez pliki.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
shibby

Cytat

Pytanie tylko czy jak już mam wgranego Tomato (wersja beta 101) to czy z poziomu jej GUI "przejdzie" wgranie nowszej wersji (128) czy muszę wracać do OFW?


Bezpieczniej wrócić do OFW i dopiero wgrać. Beta 101 była jednorazowym rzutem, więc nie ręczę czy update z niego na 128 przeszedłby bezboleśnie.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tomekszy
Wielkie dzięki za pomoc, spróbuje w takim razie zrobić OFW po TFTP, albo póki co nawet zostanę z betą i tam spróbuję dodać Optware, żeby się nauczyć jak to działa. Jeszcze tylko jedno pytanko: czy w wersji 128 jest zakładka MediaServer dla miniDLNA czy GUI z zakładkami wygląda tak jak w becie? Pytam, bo boje się bricka jak ognia (tak to jest być nowym userem Smile )i nie chcę póki co zmieniać softa jeżeli nie wniesie on ważnych dla mnie funkcjonalności.
Edytowany przez tomekszy dnia 16-04-2015 17:37
 
shibby
tak, jest w obrazie server dlna.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tomekszy
no i cegła Sad po wgraniu oryginalnego softu przez TFTP, zrobiłemaktualizację przez GUI Netgera do Tomato w wersji 128 (tomato-WNDR3400-K26USB-NVRAM64K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-128-MiniIPv6.chk). Niestety ping nie wrócił. Co mogę teraz zrobić, jak włączyć ponownie tryb recovery żeby wgrać po TFTP z powrotem oryginalnego softa? Próbowałem resetu 30-30-30, i nie pomogło. Proszę pomóż
 
hermes-80
Masz konwerter TTL do podpięcia się przez serial?
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
tomekszy
nie mam, muszę go odesłać na gwarancję, i wyślą mi nowy; jak zacznę lutować po JTAGach to zostaną ślady i ktokolwiek go otworzy będzie widział od razu ślady dłłubania. Teraz raczej nie wykryją ingerencji w softa, a po próbie lutowania to na bank odrzucą gwarancję. Próbowałem go pomęczyć przez pin shortcut (http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Netgear_WNDR3400#Recovery_mode_method) jako nie pozostawiącą śladu metodę (router nie ma plomb) ale nic to nie dało. W tym momencie gdy go uruchamiam, przez kilka sekund się pinguje a potem wraca do krainy wiecznych Request time outów Sad Próbowałem oczywiście po TFTP przez tą chwilę, ale bez rezultatu. Jest jakiś inny patent niż po TTL?

Połączony z 16 April 2015 22:13:08:
Mam jeszcze jeden szalony pomysł i kieruje go do Ciebie, shibby, jako że ten soft Tomato 128 jest opisany jako untested, więc może byłaby taka możliwość, żebym wysłał Tobie (albo hermes-80, jeżeli też mógłbyś mi w tym pomóc) ten router, pozwoliłoby to przetestować oprogramowanie, ewentualnie usunąć problem który powoduje "pad" routera, a po jakimś czasie testów, wróciłby do mnie. Stawiam przesyłkę w obie strony i piwo Smile Soft byłby w wersji stabilnej, a ja bym miał router z tym, czego potrzebuję, double win Smile

Połączony z 16 April 2015 22:18:36:
może jeszcze jest jakaś opcja związana z odzyskaniem oryginalnego softu po USB (jak na raie w necie nie znalazłem), bo lampka USB się swieci jak coś tam włożę....
Edytowany przez tomekszy dnia 16-04-2015 22:18
 
shibby
Sam miałem to zaproponować właśnie. Nie widzę przeciwwskazań. Zapukaj do mnie na PW w ten sprawie to ustalimy szczegóły.

Dobrze jakbyś właśnie nic nie ruszał teraz po podpięciu seriala będę mógł sprawdzić co poszło nie tak.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tomekszy
Shibby - wielkie dzięki, router wrócił, działa, ma najnowaszą wersję Tomato. Pozdrawiam!
 
shibby
miło mi to słyszeć Smile Niech się spisuje.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tomekszy
a czy jest, bądz czy jest planowany soft do tego routera, który jednocześnie będzie miał DLNA i GUI do Transmission? wersja 101 zawierała tylko GUI do torrentów, a w 128 nie mogę tego znaleźć, natomiast jest DLNA. Co robić, jak żyć ? Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 1
alibaba121

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,439,196 unikalnych wizyt