17 Maja 2024 13:58:56
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.25.67
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Przekierowanie portów - co robię nie tak?
Krystek
Zainstalowałem na routerze ASUS RT-N10U (ver. B1 - black) DD-WRT v24-sp2 16994 (05/08/11) NEWD-2 K2.6 std-nokaid-small. Bardzo mi się podoba to firmware i ma rzeczy, których potrzebowałem. Uruchomiłem sobie tunel PPTP do sieci lokalnej routera i mogę łączyć się ze zdalnym pulpitem RDP uruchomionych komputerów z Windows. Jednak jedna rzecz mi nie chce działać, bo być może robię coś źle: na routerze na zewnętrzne IP przekierowałem port 3389 zdalnego pulpitu obu maszyn (PC1 oraz PC2), ale gdy te komputery są włączone i próbuję na przekierowane na zewnątrz porty (4611 dla PC1 oraz 4612 dla PC02) podłączyć się zdalnie pulpitem na publiczny adres IP to połączenie nie dochodzi do skutku. Dodam, ze na obu PC jest wyłączony firewall systemowy (systemy Windows 7 Professional) i dodatkowo włączona w firewallach opcja przepuszczania ruchu na port 3389 z każdego portu z zewnątrz dla połączeń przychodzących.

W routerze w firewallu mam wyłączoną opcję blokowania odpowiedzi na zapytania z WAN. Przekierowanie na port nie działa zarówno gdy w konfiguracji routera w zakładce NAT/QoS - Port Forwarding w polu Source Net mam wpisany adres 0.0.0.0, jak również gdy nic nie jest tam wpisane. Na router bez problemu da się zalogować z zewnątrz, z Internetu - łączyłem się przez sieć komórkową na zewnętrzny port do zdalnej administracji przez WWW, jak i przez Telnet. Może mnie ktoś oświecić co jest nie tak?
Krystek załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
PeterW
po 1 nazwa aplikacji musi być rożna
po 2 tu sprawdź co jest nie tak http://www.canyouseeme.org/
po 3 napisz nam odpowiedź i sprawdź też na PORCIE ZABLOKOWANYM co pisze ta strona
po 4 zrób forward 1to1
Motorola WR850G v2 DD-WRT 24 (generic), Linksys WRT54GL DD-WRT 24.sp2 (VPN)
 
Krystek

Cytat

PeterW napisał(a):
po 1 nazwa aplikacji musi być rożna

A. To tego nie wiedziałem. Zmienię nazwy usług na routerze dla poszczególnych maszyn. Mogą być spacje w nazwach, czy nie powinny?

Cytat

PeterW napisał(a):
po 2 tu sprawdź co jest nie tak http://www.canyouseeme.org/
po 3 napisz nam odpowiedź i sprawdź też na PORCIE ZABLOKOWANYM co pisze ta strona

Ciekawy serwis. Tego też nie znałem. Sprawdzę, jak będę na miejscu. W miejscu, gdzie są te komputery fizycznie zainstalowane. Bo teraz są wyłączone (włączone są jedynie centralka telefoniczna dla VoIP oraz drukarka z obsługą przez WWW). Jak będzie tam ns stałe pracował 24h na dobę serwer z Windowsem i bazą danych to będę miał cały czas dostęp do czynnej maszyny w sieci lokalnej tej lokalizacji. Na razie mogę się tylko logować przez zdalny pulpit po tunelu PPTP w godzinach pracy, gdy komputery są włączone i używane przez pracowników. Ot, taki urok zdalnej administracji.

Cytat

PeterW napisał(a):
po 4 zrób forward 1to1

Na razie zrobiłem coś innego: w oknie komend konsolowych (zakładka Administration > Commands) wykonałem komendę iptables -L -n -v -t nat i dla usług przekierowanych na wewnętrzne IP routera w sieci lokalnej, które działają na publicznym adresie IP (zdalne zarządzanie na innym, niż 80 porcie oraz Telnet też na innym porcie, niż 23, wystawione na publicznym IP) source z iptables pokazuje 0.0.0.0/0, a dla tych, które wprowadzałem ręcznie w tabelce NAT/QoS > Port Forwarding source to 0.0.0.0. Zaraz pozmieniam te Source Address w tabelce na 0.0.0.0/0 i zobaczę, co się będzie działo. Być może to wystarczy. Jak wspomniałem mam backup w postaci połączenie PPTP, ale chciałbym też mieć przekierowanie na poszczególne usługi dla konkretnych maszyn, bez potrzeby wystawiania ich na świat jako DMZ. Dziękuję za nakierowanie na rozwiązanie.

Połączony z 02 lipiec 2012 21:45:24:

Cytat

PeterW napisał(a):
po 4 zrób forward 1to1

W firewallu w regułach iptables przekierowania na maszyny mam tak (Chain PREROUTING policy):


0 0 DNAT   icmp --  *  *   0.0.0.0/0  [WAN IP address]   to:10.0.1.100 
0 0 DNAT   tcp  --  *  *   0.0.0.0/0  [WAN IP address]   tcp dpt:4611 to:10.0.1.1:3389
0 0 DNAT   udp  --  *  *   0.0.0.0/0  [WAN IP address]   udp dpt:4611 to:10.0.1.1:3389
0 0 DNAT   tcp  --  *  *   0.0.0.0/0  [WAN IP address]   tcp dpt:4612 to:10.0.1.2:3389
0 0 DNAT   udp  --  *  *   0.0.0.0/0  [WAN IP address]   udp dpt:4612 to:10.0.1.2:3389

Na iptables się generalnie nie znam, a wolałbym nie zepsuć ustawień wprowadzonych przez klikalny konfigurator GUI routera przez WWW.
Edytowany przez Krystek dnia 02-07-2012 21:45
 
PeterW
konkretnie dowiemy co się dzieje na stronie http://www.canyouseeme.org/
albo podeślij całą tablice....
Motorola WR850G v2 DD-WRT 24 (generic), Linksys WRT54GL DD-WRT 24.sp2 (VPN)
 
Krystek
Uff. Udało się w końcu zalogować na poszczególne komputery zdalnym pulpitem przez przekierowane porty na publicznym IP. Mogłem działać na obu maszynach niezależnie. Serwis CanYouSeeMe pokazał, że porty są otwarte i nieblokowane przez żadne firewalle po drodze. Muszę jeszcze powalczyć z drukarką podłączoną do sieci (atramentowa HP z portem Ethernet), która też ma wbudowany serwer WWW do zarządzania. Ale drukarki Hewlett-Packard z obsługą sieci mają taką przypadłość, że gdy przejdą w stan uśpienia to często nie da się wywołać ich po sieci (lub nawet zbudzić komendą Wake on LAN) i wtedy panel konfiguracyjny przez przeglądarkę jest niedostępny. Mam to samo z domową sieciową drukarką laserową produkcji HP. W tej, którą chcę zarządzać z Internetu sprawdzę (wyłączę) tryb oszczędzania energii, gdy będę na miejscu zainstalowania drukarki.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,027,023 unikalnych wizyt