29 Kwietnia 2024 16:56:26
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.139.86.56
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Tani uniwersalny all in one?
damian
Witam wszystkich, mam do doświadczonych osób prośbę aby udzielili kilku rad i wskazówek związanych z budową stosunkowo tanio centrum multimedialno-serwerowego w domu Smile

Co mam aktualnie?

- Netgear WNR3500L/U/v2 + TOMATO Wersja 1.28 Multilanguage by Shibby
- Jakieś 2 dyski 3,5 cala chyba po 250GB każdy i chyba 2x1GB ddr3 ram po starym komputerze
- TV do którego jest podłączony Cyfrowy Polsat z nagrywarką Sagem HD + dodatkowo do tego tv pociągnięta antena do zwykłych programów (backup podstawowych programów Smile
- Kino domowe Samsunga
- 2 laptopy działające w sieci poprzez wifi n

Co chcę osiągnąć?

1. Chciałbym na laptopach móc oglądać TV. Idealnie by było gdyby się dało podłączyć ten Cyfrowy Polsat.
Jeśli nie jest to proste i stosunkowo tanie rozwiązanie lub nawet jest niemożliwe to przynajmniej zwykłe programy TV może się da podciągnąć pod "centrum" i docelowo laptopy?

2. Może da się tak to podłączyć aby kino domowe mogło grać samo, pod cyfrowym polsatem + doszła by trzecia opcja pod komputerem. Dodatkowo aby było elastycznie to TV jakoś by się podłączyło pod centrum aby móc w razie czego na TV wyświetlać filmy, zdjęcia itp.

3. Jeśli by była możliwość podłączenia sat lub przynajmniej zwykłego tv to czy da radę na zwykłym TV oglądać co innego niż na laptopach w tym samym czasie? Czy coś trzeba dokupić wtedy?

4. Jeśli będzie możliwość sat lub zwykłej tv to idąc za ciosem chciałbym postawić na mini serwerze windowsa i będzie sobie tam chodziło oprogramowanie na nim.

5. Jakiś w miarę dobry i szybki NAS. Zależy mi aby mieć przynajmniej 200-300GB miejsca pod ftp + backup danych istotnych z laptopów. Jeśli na serwerze bym postawił windowsa to jak najlepiej z ftp zrobić? Pod windowsem czy może wykorzystać Tomato i podpiąć pod Netgeara dysk sata poprzez przejściówkę usb /sata) - tu ograniczenie sata wchodzi w grę no ale chyba łatwiej ogarnąć ftp pod tomato niż w windowsie (choć w sumie nie wiem bo pod windą tego nigdy nie robiłem i nie wiem jeszcze jak działa).


Rozumiem, że jakiś przyzwoity mini serwerek trzeba poskładać lub kupię jakąś używkę jeśli będzie w dobrej cenie. Może ktoś mający doświadczenie podrzucić jakieś propozycje przynajmniej jaki procek, grafika musi być w takiej konfiguracji?
 
sasukepl
zacznij ile money masz na to lub ile chcesz przeznaczyć na ten cel.

1. Chciałbym na laptopach móc oglądać TV. Idealnie by było gdyby się dało podłączyć ten Cyfrowy Polsat.
Jeśli nie jest to proste i stosunkowo tanie rozwiązanie lub nawet jest niemożliwe to przynajmniej zwykłe programy TV może się da podciągnąć pod "centrum" i docelowo laptopy?

Da się musisz wyciągnąć rsa z dekodera który jest przypisany do karty.postawić serwer do sharingu. do kazdego pc laptopa dokupić tuner sat.

2. Może da się tak to podłączyć aby kino domowe mogło grać samo, pod cyfrowym polsatem + doszła by trzecia opcja pod komputerem. Dodatkowo aby było elastycznie to TV jakoś by się podłączyło pod centrum aby móc w razie czego na TV wyświetlać filmy, zdjęcia itp.

Jakie masz kino. kwestia jakie masz wyjścia ze wzmaka i ile ich masz. można użyć różnego rodzaju przejściówek i podłączyć tv pc i dekoder.

3. Jeśli by była możliwość podłączenia sat lub przynajmniej zwykłego tv to czy da radę na zwykłym TV oglądać co innego niż na laptopach w tym samym czasie? Czy coś trzeba dokupić wtedy?

Tak możesz oglądać. jeżeli chodzi o stary tv to musisz mieć s-video + nas z taką opcją lub nowy tv wposażony w hdmi. Na laptopie w tym czasie możesz oglądać coś innego.

4. Jeśli będzie możliwość sat lub zwykłej tv to idąc za ciosem chciałbym postawić na mini serwerze windowsa i będzie sobie tam chodziło oprogramowanie na nim.

Tak.

5. Jakiś w miarę dobry i szybki NAS. Zależy mi aby mieć przynajmniej 200-300GB miejsca pod ftp + backup danych istotnych z laptopów. Jeśli na serwerze bym postawił windowsa to jak najlepiej z ftp zrobić? Pod windowsem czy może wykorzystać Tomato i podpiąć pod Netgeara dysk sata poprzez przejściówkę usb /sata) - tu ograniczenie sata wchodzi w grę no ale chyba łatwiej ogarnąć ftp pod tomato niż w windowsie (choć w sumie nie wiem bo pod windą tego nigdy nie robiłem i nie wiem jeszcze jak działa).

Jak ci wygodnie da się postawić ftp z pod windowsa jak i z pod tomato.
Edytowany przez sasukepl dnia 03-06-2012 12:21
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
lazik
1. (1)Jeżeli program z bieżącego programu lub transpondera na dekoderze to pozostaje inwestycja w jakiś dekoder oparty na linuxie budżetowo: np. przerobiony nbox, golden media 990, amiko alien, ipbox 55hd. A tych dekoderach jest oprogramowanie pozwalajace na streaming na np. komputer. Laptopy oglądają to co na dekoderze lub to co na transponderze programu - no chyba że dekoder ma 2 głowice dvb-s2.
(2) Tomato raczej nie obsługuje kart dvb-s2 na USB i dedykowanego oprogramowania do streamingu z tego powodu kombinacje z tomato raczej odpadają.
(3) Można też mając kartę dvb-s2 w komputerze streamować obraz na laptopy. Rozwiązanie to będzie przypominało to z (1) tylko komp będzie to robił. Laptopy oglądają to co na kompie lub to co na transponderze tego programu - no chyba że komp ma kartę z 2 głowicami dvb-s2
(4) Kupno kart dvb-s2 na laptopy i wtedy kazdy laptop który będzie miał kabel podłączony będzie oglądał to co chcesz. Pozostaje problem używania 1 karty lub multiroomu (oczywiście rozwiązywalny np. poprzez oscama, czy to na phoenixie czy na odpowiednim dekoderze) oraz dostosowania do tego obecnej instalacji tv sat (np. wymiana konwertera)
2. DLNA czy to w TV czy to np. na dekoderze wymienionym w poprzednim punkcie. serwer dlna może być ten z tomato - działa bardzo dobrze.
3. Patrz pkt. 1
4. ???
5. To co jest na Tomato działa na tyle dobrze, że nie wiem czy jest sens bawić się w dodatkowe komputery. Tomato na mocnym sprzęcie będzie wystarczające.
 
sasukepl

Cytat

lazik napisał(a):

1. (1)Jeżeli program z bieżącego programu lub transpondera na dekoderze to pozostaje inwestycja w jakiś dekoder oparty na linuxie budżetowo: np. przerobiony nbox, golden media 990, amiko alien, ipbox 55hd. A tych dekoderach jest oprogramowanie pozwalajace na streaming na np. komputer. Laptopy oglądają to co na dekoderze lub to co na transponderze programu - no chyba że dekoder ma 2 głowice dvb-s2.



Stream się zgodze ale nie da się ogladać kilku programów na raz. Na tv co innego a na laptopie co innego.

Kolega damian szczelił wzmiankę ale nie opisał dokładnie jak to chce odbierać.
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
hermes-80
DVB-T (naziemna cyfrowa) - sposób na oglądanie przez sieć na laptopach - każdy inny program.
Oczywiście najlepiej postawić jakiś serwer na conajmniej ITX-ie - http://openrouter.info/forum/viewtopi...4&start=60
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
lazik

Cytat

sasukepl napisał(a):

Cytat

lazik napisał(a):

1. (1)Jeżeli program z bieżącego programu lub transpondera na dekoderze to pozostaje inwestycja w jakiś dekoder oparty na linuxie budżetowo: np. przerobiony nbox, golden media 990, amiko alien, ipbox 55hd. A tych dekoderach jest oprogramowanie pozwalajace na streaming na np. komputer. Laptopy oglądają to co na dekoderze lub to co na transponderze programu - no chyba że dekoder ma 2 głowice dvb-s2.



Stream się zgodze ale nie da się ogladać kilku programów na raz. Na tv co innego a na laptopie co innego.

Kolega damian szczelił wzmiankę ale nie opisał dokładnie jak to chce odbierać.

Da się, byle było z tego samego transpondera. Sprawdzone wielokrotnie w praktyce. Tak samo swoją drogą sprawa wygląda z nagrywaniem programów podczas oglądania TV jak ma się dekoder z jedną głowicą.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,442,022 unikalnych wizyt