20 Kwietnia 2024 12:12:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.129.100
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Problem z wi-fi
niegowic
Zainstalowałem dzisiaj OpenWrt + X-WRT. Mam problem z pracą w trybie AP. Moja karta sieciowa łączy sie z nim ale nie przypisuje mi automatyczne adresu. Gdy przypisze go ręcznie też nic to nie daje.. pingi od ap do kompa i odwrotnie nie dochodza:/ nie wiem co może być tego przyczyną próbowałem z 2 kartami bezprzewodowymi różnych producentów i nic. Wcześniej na orginalnm oprogramowaniu działało bez zarzutu. Teraz też nawiązuje połączenie ale jakby urządzenia sie nie widziały. nie wiem co jest tego przyczyną:/ Moze coś pomieszałem w nvram:/ mógłby ktoś udostępnic wzorcowy. Prosze o jakąkolwiek pomoc
 
arteq
próbowałes recznie przypisac na karcie i ap ?
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
niegowic
na karcie tak.. a jak to zrobić na ap?
 
niegowic
pojawiły mi sie jakieś śmieci w nvram:/ wklejam to co pokazuje mi x-wrt jak sie tego pozbyć?
time_zone_x GMT0 Change Delete
timer_interval 3600 Change Delete
tÆ`9èkR18;6ØôD¨¿ÃR1; _R4;ú½Èú{êw/{R11;C ŽİF¿#vR50;Í0R5;a.à Change Delete
upnp_enable 1 Change Delete
upnp_enabled 1 Change Delete
ure_disable
 
niegowic
tutaj załanczam stronke z tym co mi pokazuje x-wrt torus.uck.pk.edu.pl/~fc054/nvram.rar

trzeba sciągnąć i rozpakować..
Edytowany przez niegowic dnia 09-12-2006 21:21
 
mafi
No, nie wiem.. ja bym szybko wracal do firmwaru Olega - na jego forum ktos zglaszal problem z krzakami na oryginalnym Shock firmwarze (http://wl500g.info/showthread.php?t=6...225&page=3). Narazie wydaje mi sie to najlepszym rozwiazaniem, gdyz ze wzgledu na czesto padajacy nvram w tym modelu przenosnosc roznych firmwarow (dd-wrt,openwrt itp.) nie bedzie taka latwa i dopoki beda zdarzaly sie takie akcje to ja narazie poczekam. Jak dotad nikt nie zglosil padniecia routera z najnowszym firmwarem Olega (albo ja tego nie znalazlem, czesc forum jest w paru dziwnych jezykach Wink choc zawsze jak sie pogrzebie w ustawieniach to ze wszystkiego mozna zrobic cegle Smile
 
arteq

Cytat

mafi napisał/a:
No, nie wiem.. ja bym szybko wracal do firmwaru Olega - na jego forum ktos zglaszal problem z krzakami na oryginalnym Shock firmwarze (http://wl500g.info/showthread.php?t=6...225&page=3).


nie histeryzował bym, i wgrałbym oficjalny!! potem zrobił przywrócenie domyslnych oraz wgram OpenWrt rc6 lub 5 z tftp.
polecam zrobic reset ustawien nvram

mtd erase nvram

jest co całkiem bezpieczne. adres ip zmieniasz w Network WAN-LAN
Edytowany przez arteq dnia 09-12-2006 22:33
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
niegowic
wykonałem ale wszystko zostało po staremu:/ dalej są krzaczki
 
arteq

Cytat

niegowic napisał/a:
wykonałem ale wszystko zostało po staremu:/ dalej są krzaczki

zrób reboot!
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
niegowic
zrobilem teraz.. nic to nie dało.. chyba że trzeba robić odrazu po wykonaniu polecenia.. a nie 15 min po
 
SlyT

Cytat

mtd -r erase nvram


Wg OpenWRT docs to kasuje do domyslnych ustawien i od razu robi restart.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
niegowic
to polecenie pomogłoSmile dzięki mam wszystko na domyślnych.. o to mi właśnie chodziło
Panowie dzięki za pomoc.. smiało moge powiedzieć że znacie sie na rzeczy
 
niegowic
Problem rozwiązany

Cytat


nvram set vlan1ports="0 5"
nvram set wan_ifname=vlan1
nvram set lan_ifnames="vlan0 eth2"
nvram set lan_ifname=br0


załatwia sprawe;P nie działa mi jeszcze dhcp co prawda ale jak ustawie statycznie to wszystko śmigaSmile jeszcze raz dziękiSmile
 
SlyT
Nie dziala ci jeszcze dhcp bo pewnie nie ustawiles poprawnie sobie dnsmasq.

1. ustaw sobie z poziomu x-wrt statyczne dhcp (przypisane do MACa) - to bardzo wygodne jest,
2. w X-Wrt Network/DHCP/lan(br0) - "Options for lan" wstaw parametry jakie beda przekazywane przez DHCP do hostow:
a) parametr 3 - IP_routera (brama domyslna)
b) parametr 1 - 255.255.255.0 (maska sieci)
c) parametr 6 - tu wstaw adresy IP serwerow DNS oddzielone PRZECINKIEM. Tutaj w zasadzie wystarczy tylko IP_routera.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
niegowic
dhcp działaSmile zainstalowałen najnowszy x-wrt i samo sie naprawiłoSmile cuda sie zdarzająSmile wreszcie to co było dla mnie podstawą działa dobrzeSmile tylko 1,5 dnia zabawy ale bylo warto.. z niecierpliwością czekam na how to ArteQSmile moim celem jest postawienie klienta sheringu przy wykorzystaniu przejściówki usb =>com oraz SB4Ls co prawda do Linksysa na OpenWRT ale mam nadzieje że tutaj też da sie to odpalić.. Oraz podłączenie dysku i drukarki do niego.. (hub chyba będzie niezbędny) i jeszcze co mi przyjdzie do głowy..
Edytowany przez niegowic dnia 10-12-2006 15:18
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,187,678 unikalnych wizyt