29 Marca 2024 15:13:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [28]
· [Howto] Xpenology... [15]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.82.58.213
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » D-Link
 Drukuj wątek
DIR-825 i tomato?
jarekm95
Witam. Przymierzam się do zakupu jakiegoś routera z usb.
Początkowo miałem brać najtańszego asusa N10U, jednak właśnie trafiłem na ciekawą (cenowo) ofertę z dlinkiem DIR-825. Czy na nim da się wgrać tomato?
W sumie to obojętnie mi nawet czy tak, czy nie, ale podobno jest prostsze w konfiguracji. Ja mam zamiar to raz skonfigurować i zapomnieć Grin
Moje wymagania - co ma robić router (oprócz standardowego dzielenia neta):
-chcę podłączyć canona mp460 i ma działać drukarka i skaner
-pendrive/dysk i ściąganie torrentów/rs itp
-w przyszłości karta muzyczna i radio internetowe, do tego jakiś pilot
-w przyszłości może kamerka do małego monitoringu

Czy DIR-825 mi to umożliwi? Pomożecie skonfigurować drukarkę i pendrive?
Czy może lepiej jednak tego słabszego (bo tańszego - nie znam się Pfft) asusa N10U?
 
hermes-80
Skaner na pewno nie będzie działał - poza tym na D-Linku nie zrobisz nawet 40% tego co wymieniłeś.
OFW - nie zawiera takich możliwości których oczekujesz - ja polecam zamiast RT-N10U - WNR3500L v1 (http://allegro.pl/netgear-wnr3500l-ro...23748.html) - używany z kompranetu.
Edytowany przez hermes-80 dnia 29-05-2012 15:11
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
jarekm95
OFW=open firmware, tak?
Czyli co daje takie możliwości? Wystarczy router z usb i tomato, tak? A DIR-825 się nie nadaje, bo nie ma tomato?
A na WNR3500L wszystko co wymieniłem będzie działało? Aha i bardzo proszę - nie polecaj mi go tylko dlatego, że go masz - chodzi o te funkcje i cenę.

Połączony z 30 maj 2012 17:35:10:
Znalazłem taki projekt "sane" (wpisać w google) który to niby jest serwerem skanu. Sprawdziłem i obsługuje mp460, więc śmiem twierdzić (pomimo że jestem świerzak) że zarówno na openwrt jak i tomato powinien działać, a może i na ddwrt.
Proszę niech ktoś w końcu odpowie:
czy na DIR-825 da się wgrać tomato?
openwrt na pewno na nim działa Grin
Edytowany przez jarekm95 dnia 30-05-2012 17:35
 
kille72
Na DIR-825 B1/B2 dziala tez DD-WRT.
 
jarekm95
dzięki za linka - jeśli kupię to napewno się przyda. Jest to strona openwrt więc raczej to nie dziwne że nie ma tam słowa o tomato - nie pisze anie że jest anie ża nie ma Pfft
A na "moim" egzemplarzu openwrt na pewno ruszy, bo już tam jest wgrane Grin
 
jarekm95
ok, spoko - jeszcze nie miałem routera z takim firmware to też jestem zielony w tych sprawach - ale dzięki za sprostowanie Grin

a tak nawiasem to wystarczy wpisać w google "atheros tomato" aby dowiedzieć się że były i takie przypadki (ale to pojedyncze Grin)
 
hermes-80
Widziałem, że celujesz w sprzęt z dolnej półki cenowej - dlatego poleciłem WNR gdyż to jest najrozsądniejszy wybór z tego co proponujesz, a nie dlatego, że go mam.
OFW = Oryginalne FirmWare.

Możesz atakować sane jak i USBIP ale nie spotkałem się z potwierdzeniem 100% działania.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
jarekm95
ok, dzięki wam za pomoc - wezmę tego dir825 jeśli pójdzie za śmieszne pieniądze (bo jutro się kończy aukcja a jak na razie cena poniżej 30zł Smile) a jak cena sporo skoczy to zapewne troszkę bliżej wakacji zainwestuję w netgeara - rzeczywiście najlepszy z tej półki Grin

Połączony z 31 maj 2012 19:10:30:
dir przepadł, zainwestuję w wnr Smile
Jeszcze dwa pytanka przed zakupem:
1.Czy na wnr3500l v1 da się zrobić dwie sieci wifi (tj jedna dla mnie, zabezpieczona i z wysokim priorytetem, a druga otwarta, dla gości)?
2.Jak działa sane? Wyczytałem, że trzeba na kompach zainstalować klienta i nim skanować. Czy da się tak żeby bez włączania kompa skany szły na pendrive?
Edytowany przez jarekm95 dnia 31-05-2012 19:10
 
kille72

Cytat


1.Czy na wnr3500l v1 da się zrobić dwie sieci wifi (tj jedna dla mnie, zabezpieczona i z wysokim priorytetem, a druga otwarta, dla gości)?

Tak, da rade zrobic multiSSID, ograniczyc lacze, dac priotytet - nawet w osobnych VLAN-ach.
 
jarekm95
Witajcie ponownie. WNR3500Lv1 - przyjdzie pewnie w poniedziałek Grin
Zamówiłem z tego kompranetu. - ma być niby tomato pl 1.28 by shibby. Doradźcie proszę - zostawić czy wgrać coś innego i co?

I jeszcze pytanko:
Jak piszecie żeby wydać jakąś komendę, to gdzie to się wpisuje? Jakiś program czy to w interface tomato?
i może polecicie jakąś lekturkę na start? Albo jakieś narzędzia na windowsa? Sory, jeszcze go nie mam to nie ogarniamGrin
 
maciej2
Do wydawania komend potrzeba Ci programu który łączy się z ssh na windowsie masz np: putty.
 
jarekm95
Aha. A do czego jest opcja System w Tools? Czy to to samo? Bo widziałem na jakimś emulaturze czy coś, tylko już nie wiem gdzie Pfft

Połączony z 17 czerwiec 2012 09:26:46:
oo mam tu: http://victek.is-a-geek.com/virtual/tomatok26/tools-shell.html
Edytowany przez jarekm95 dnia 17-06-2012 09:26
 
maciej2
Przez to też możesz wydawać komendy, ale tego nigdy nie testowałem. Wolę ssh.
 
jarekm95
dzięki wielkie, mam kolejne pytania
dostałem już ten sprzęcik, wgrałem optware, zrobiłem swap i 2 oddzielne partycje i skonfigurowałem drukarkę - skaner próbowałem ale nie wyszło - error, ale nie o tym chciałem teraz...

Mam problem odnośnie przycisku WPS - cobym nie ustawił w administracja-przyciski to nie działa. Próbowałem z przełączaniem wifi - nie daje rady, gdzieś znalazłem że w init trzeba najpierw wyłączyć - też nie hula. Jak sprawdzić czy ten przycisk wogóle działa?

Połączony z 21 czerwiec 2012 19:52:50:
próbowałem zarówno przez przełącz wifi jak i własny skrypt "radio on" ale żadnej reakcji

Połączony z 21 czerwiec 2012 23:08:47:
już nieaktualne, WPS sam z siebie zaczął działać Grin
Edytowany przez jarekm95 dnia 21-06-2012 23:08
 
buniaczek
Zakładam że pewnie po drodze zrestartowałeś ruter i miał okazję do przeładowania ustawień Wink
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
jarekm95
Oczywiście, restartowałem parokrotnie, ale wcześniej to nie dawało rezultatu (tak w ogóle ta opcja jest domyślnie a nie działała). Próbowałem tworzyć własne skrypty itd ale z przycisku 0 reakcji. Zaznaczałem też diodę-też nie świeciła. I pod koniec dnia tako sobie jeszcze raz nacisnąłem i zadziałałoGrin. Na szczęście tak jest do teraz Grin
Teraz walczę ze skanerem - Error during device I/O przy sane i jakiejkolwiek próbie skanowania. Sporo jest o tym w google, ale nie do routerów i jakoś nic nie mogę doczytać - i wszystko po eng.
 
shibby
skaner ci nie bedzie dzialal. Zadne wielofunkcyjne urzadzenie nie jest wspierane domyslnie przez zadne z alternatywnych softów.

Przycisk dziala bez problemu. Domyslnie jedna sekunca przelacza wifi.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jarekm95
Tak jest, zgadzam się - domyślnie żadne nie wspiera, ale od tego jest optware.
Próbowałem na podstawie tego: http://www.shcherbyna.com/?p=983
Wszystko do końca poszło jak trzeba, ale xsane na windowsie nie chce się połączyć (to jeszcze nie problem). A wydając polecenie "scanimage -T" albo "scanimage>test.jpg" dostaję ten błąd "Error during device I/O" i nie wiem czym jest spowodowany ani jak wyeliminować. test.jpg nawet się tworzy ale jest pusty (0 bajtów).

Połączony z 22 czerwiec 2012 14:35:40:
taki sam problem ma abon w komentarzach tego artykułu

A jak nie to trudno - skorzystam z usbip, choć to nie tak wygodne, ale i tak tak dużo nie skanuję Grin

Połączony z 22 czerwiec 2012 15:27:10:
No co jest - USBIP - brakuje sysfsutils! Może ma ktoś paczkę zawierającą? Shibby gdzieś już komuś taką przygotowywałeś, bo gdzieś czytałem...

Połączony z 22 czerwiec 2012 20:06:08:
Znów sam sobie poradziłem, za szybko zadaję pytania Grin
http://update.groov.pl/usbip/sysfsutils_2.1.0-1_mipsel.ipk

Połączony z 24 czerwiec 2012 07:35:19:
Mam kolejny problem - tym razem sobie sam nie poradzę - chyba że na chybił trafił.
Otóż mam strasznie wysoki ping w jednej z moich gier - SOF2demo...
W speedtestach mój wynik wychhodzi dobrze - poniżej 30ms, a w grze mam 200ms - na poprzednim routerze był 30ms...

Moja konfiguracja to DSL-320T w trybie bridge i WNR3500L z ustawieniem PPoE.
www.speedtest.net/result/2025917922.png
Podejrzewam, że to jakiś port jest blokowany, ale to tylko spekulacje - nie znam się na tym.
Moja gra ma porty 20100-20112. Co wpisać w porty inicjujące, a co w porty przekierowane?
Edytowany przez jarekm95 dnia 24-06-2012 07:48
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 31

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,444,627 unikalnych wizyt