16 Maja 2024 16:11:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.62.25
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Internet UPC
Adooni
zastanawiam sie nad przejsciem do UPC i kilka pytanek

1. jaki modem od nich wyciagnac?
2. co trzeba bedzie ustawic w modemie/routerze zeby dobrze smigal z softem Shibby i routermiem RT-N16 ?
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Piotr_L
Mam FP60.

1. Najlepiej modemy CISCO EPC3208 lub EPC3212 - choć nie jest łatwo - trzeba walczyć - patrz: http://forum.mediaswiat.pl/viewforum.php?f=1

2. Przy w/w - NIC - i o to chodzi.
 
backlit
Ja mam FP50. Walcz o modem - nie daj sobie wcisnąć modemo/routera Thomson. Jak podpisujesz umowę którą przyniesie monter to Ty jesteś Panem sytuacji. Jak podpiszesz to tylko łaska UPC. Zwróć też uwagę na pakiet bezpieczeństwa żeby zaraz go odmówić. Inaczej po 2 miesiącach będą Ci liczyć dodatkowe koszty.


@Adooni te znaki to błąd formatowania. Miał być po prostu myślnik. Już poprawione
Edytowany przez backlit dnia 29-05-2012 09:26
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
Adooni
pewnie zadam noobowskie ale co to za modem R11 ?
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
anonim747874734
ja im powiedziałem ,że przedłużę umowę pod warunkiem ,że przyniosą modem cisco... zapowiedziałem ,że jesli monter przyniesie thomsona to odprawię go z kwitkiem Smile
przyniósł thomsona i poszedł sobie ... kilka dni wydzwaniali i sami przynieśli cisco... trzeba stać przy swoim Smile poza tym jest to jeden z lepszych isp (moim zdaniem)
 
Adooni
upierac sie na konkretny model Cisco czy kazdy bedzie ok chce wziasc FP60?

dzieki Piotr_L za linka do forum bardzo ciekawe info
Edytowany przez Adooni dnia 29-05-2012 09:19
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
buniaczek
Ja na działanie UPC złego słowa powiedzieć nie mogę. Mam też nadzieję że w moim nowo-budowanym mieszkaniu też będę miał możliwość podpięcia się do UPC.. Jedyne co mnie śmieszy to że teraz najniższa dostępna prędkość to będzie do 30 Mb/s (30720 kb/s) za 66zł. Po co np ludziom w wieku 50+ tak szybki net skoro oni zazwyczaj czytają tylko portale i odbierają pocztę, ewentualnie rozmawiają z dziećmi/wnukami na skype czy gg?
Jest to wybieg aby okradać klientów poprzez wciskanie im niepotrzebnych im prędkości..
Moim zdaniem baaaardzo brzydnie zagranie względem klientów.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
backlit
@buniaczek nie jest aż tak źle: http://www.upc.pl/internet/internet-d...zczednych/.

Heh sam się dziwię że bronię UPCGrin

P.S. co do jakości łącza ostatnio nie mam różowo. Parametry modemu ok ale pingi szaleją.
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
anonim747874734

Cytat

buniaczek napisał(a):
Po co np ludziom w wieku 50+ tak szybki net skoro oni zazwyczaj czytają tylko portale i odbierają pocztę, ewentualnie rozmawiają z dziećmi/wnukami na skype czy gg?


po to aby do pięknego kraju za wielką wodą zestawić konferencję z dziećmi w full hd Smile poza tym operujesz stereotypami - nie wszyscy w tym przedziale wiekowym mają problem z włączeniem innej strony niż startowa Smile
 
buniaczek

Cytat

house napisał(a):
po to aby do pięknego kraju za wielką wodą zestawić konferencję z dziećmi w full hd Smile poza tym operujesz stereotypami - nie wszyscy w tym przedziale wiekowym mają problem z włączeniem innej strony niż startowa Smile


Zdaję sobie sprawę z tego że dopuściłem się pewnego nadużycia (ale to tylko w celu lepszego zobrazowania tematu). Jesli kogoś uraziłem - przepraszam, nie taki miałem cel.
Niemniej jednak stoję na stanowisku ze człowiek powinien mieć wybór - chcesz ładne połączenie weź wyższy pakiet, jeśli tylko klikasz po portalach informacyjnych bierz niższy.


Cytat

backlit napisał(a):

@buniaczek nie jest aż tak źle: http://www.upc.pl/internet/internet-d...zczednych/.

Heh sam się dziwię że bronię UPCGrin

P.S. co do jakości łącza ostatnio nie mam różowo. Parametry modemu ok ale pingi szaleją.


Z tego co mi wiadomo ten pakiet mają wycofywać od czerwca/lipca (rozmowa z gościem z BOK-u).
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
anonim747874734

Cytat

buniaczek napisał(a):
Jesli kogoś uraziłem - przepraszam, nie taki miałem cel..


a niby kogo ? bez przesady Grin
 
Adooni
widze ze temat sie rozwija niestety zbacza z toru Smile powtorze proste pytanko czy konkretnie upierac sie na konkretny modem Cisco. Czy moze byc router Cisco EPC3925 widze ze ostatnio duzo tego wciskaja.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
backlit
Każdy modem od nich spełni wymagania. Problemem są te modemo/routery w których nie da się ustawić samego modemu w trybie bridge. Potem trzeba cudować i mieć podwójny NAT. Ja osobiście mam Cisco EPC3212 i nie narzekam (ale chciano mi na siłę wcisnąć tego Thomsona). Słyszałem też o modemach motoroli od nich - ma raczej pozytywne opinie.
Edytowany przez backlit dnia 29-05-2012 11:24
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
jarek7714

Cytat

buniaczek napisał(a):

Jedyne co mnie śmieszy to że teraz najniższa dostępna prędkość to będzie do 30 Mb/s (30720 kb/s) za 66zł. Po co np ludziom w wieku 50+ tak szybki net skoro oni zazwyczaj czytają tylko portale i odbierają pocztę, ewentualnie rozmawiają z dziećmi/wnukami na skype czy gg?
Jest to wybieg aby okradać klientów poprzez wciskanie im niepotrzebnych im prędkości..
Moim zdaniem baaaardzo brzydnie zagranie względem klientów.
OT Polska specjalność-szukanie dziury w całym. UPC jest jednym z nielicznych ISP oferujących szybkie łącza klienckie, jeżeli ktoś korzysta sporadycznie, mało do ograniczonych zastosowań, chce płacić mało to proszę kupić sobie na aukcji zestaw startowy Orange-Free http://allegro.pl/pre-paid-internet-n...arte-87847 i już. Tylko cieszyć się z takiego dostępu do sieci jaki oferuje UPC-operator inwestując ma określone koszty,które przekłada na klientów-to oczywiste. Jeżeli do czegoś można by się było doczepić to do rozłożenia kosztów w przypadku korzystania tylko z usługi internetowej (wiodący operator TP-Orange jeszcze bardziej żyłuje nakładając chore opłaty za utrzymanie łącza przy średnio śmiesznych prędkościach). Wink
jareq
 
buniaczek
Możesz nazywać to szukaniem "dziury w całym", ale zrozum że są ludzie którzy podpisali umowy na taka usługę jak im odpowiadało a teraz poniekąd są zmuszani aby płacić więcej (nikomu się to nie podoba). Co ciekawe taką zmianę wprowadza się zaraz po przeprowadzeniu akwizycji na aster.

Mi osobiście to nie przeszkadza bo jestem zwolennikiem "większych rur", ale moim sąsiedzi czy znajomi korzystają z netu sporadycznie i właśnie takich ludzi to dotyka najbardziej.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
anonim747874734

Cytat

Adooni napisał(a):

widze ze temat sie rozwija niestety zbacza z toru Smile powtorze proste pytanko czy konkretnie upierac sie na konkretny modem Cisco. Czy moze byc router Cisco EPC3925 widze ze ostatnio duzo tego wciskaja.
 
Piotr_L

Cytat

backlit napisał(a):

Każdy modem od nich spełni wymagania. Problemem są te modemo/routery w których nie da się ustawić samego modemu w trybie bridge. Potem trzeba cudować i mieć podwójny NAT.


I właśnie dlatego użytkownik, który wykorzystuje FP60 do czegoś więcej nić twarzoksiążka i Ytuba nie chce modemoroutera. Podwójny NAT to zło.

IMHO EPC3925 nie ma "bridge mode" (choć to może zależeć od wersji FW). Występuje problem z podwójnym NAT. Trzeba się bawić w DMZ i przekierowania portów. A to kiepska zabawa. Naprawdę szkoda na nią czasu.
Edytowany przez Piotr_L dnia 29-05-2012 14:04
 
Adooni
czyli rozumiem ze Cisco EPC3925 medemo-router to tez zło Sad, czy go da sie w tryb bridge ustawic?
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
lQl
Dobre pytanie. Pojutrze i do mnie przychodzi UPC instalować po raz pierwszy internet (tylko) więc powinni przynieść modem, a nie modemo-router. Wprawdzie wpisałem w uwagach przy składaniu zamówienia, że chcę Cisco EPC3212, ale gdyby przynieśli jednak np. EPC3925 to brać go czy nie ?
 
Piotr_L
IMHO raczej nie. Dopóki urządzenie nie jest zainstalowane możesz spokojnie czekać na modem (o ile możesz). Jeśli zainstalują urządzenie to zostaje Ci 10 dni na ewentualną rezygnację - wtedy możesz próbować załatwić ew. wymianę urządzenia przez Dział Utrzymania Klienta (czy coś takiego) - oni czasami ponoć pomagają w takich sytuacjach.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,895,934 unikalnych wizyt