05 Maja 2024 22:19:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [24]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.222.111.24
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Tani HTPC - inaczej
bynio
Zaznaczam że fachowcem od Linuksów nie jestem. Opis opiera się na wertowaniu Google oraz manuali. W zasadzie najwięcej problemów sprawiały mi literówki, brak średnika, etc. Czyli najwięcej problemów miałem ze swoimi błędami. Dlatego jeżeli sami będziecie coś modyfikować to sprawdźcie wszystko 5 razy samodzielnie aby nie robić tego po poleceniu kogoś z forum.

Opis dotyczy zrobienia sobie taniego htpc z zakupionego na allegro kadłubka laptopa w którym wystarczy że będzie sprawna płyta gł, procesor, pamięć i karta sieciowa. Pozostałe elementy będą zbędne, choć pomocne w początkowej fazie preparowania systemu. Przy takim założeniu oszczędzamy mnóstwo pieniędzy w porównaniu do płyt na Atomie przy zachowaniu podobnej lub nawet wyższej wydajności (C2D, Turion). Jako że mamy już w sieci NAS-a w którym i tak kręci się już dysk to po co kupować dość drogi i hałasujący dysk tylko aby uruchomić htpc?

Cała idea polega na bootowaniu owego kadłubka przez sieć. Na etherboot.org jest tutorial z którego początkowo korzystałem, ale później się okazało że jest on niekompletny i nie ma szans aby kierując się nim uzyskać zamierzony efekt. Niemniej jednak część preparowania systemu jest opisana w miarę dokładnie i prosto.

Na allegro pełno mamy niekompletnych ale sprawnych laptopów z licencją na Windowsa XP. Choć jest xbmcbuntu to jest on nadzwyczaj mułowaty, wersja z Arch Linuksem wymaga żmudnego grzebania celem dostosowania go od naszej konfiguracji sprzętu a szczególnie zabawa z wykorzystaniem pełnych możliwości naszej karty graficznej. W windowsie instalujemy sterownik do grafiki i... tyle.

Co będzie potrzebne:
1. Sprawny kadłubek. Początkowo będzie potrzebny do niego dysk twardy celem instalacji systemu. Później stanie się on zbędny.
2. Komputer z linuksem - ja używam nasa NSA310 z debianem na pokładzie.
3. Sieć - 100MBit działa zupełnie przyzwoicie.

1. Preparowanie systemu. Najlepiej użyć małego dysku - tak do 10GB - wówczas obraz systemu jest rozsądny rozmiarem i nie marnujemy miejsca na serwerze. Instalujemy normalnie system, aktywujemy, instalujemy sterowniki oraz serwer ultravnc w trybie usługi. Oczywiście konfigurujemy ultravnc aby dało się do laptopa zalogować z komputera z sieci. Jak wszystko jest ok to instalujemy sterownik AoE ze strony http://winaoe.org/, link do drivera http://winaoe.org/download/winaoe-0.9...-0.97g.zip oraz dokonujemy zmian w systemie opisanych na http://www.etherboot.org/wiki/sanboot.../winnt_aoe. Następnie wyłączamy system, i robimy obraz dysku w sposób opisany na http://www.etherboot.org/wiki/sanboot...t/transfer

2. Konfiguracja linuksa: Na etherboot ta część jest totalnie uproszczona i mnóstwa rzeczy w nim brakuje lub jest błędne (choć może kilka lat temu wyglądało to inaczej). Dlatego podam gotową konfigurację.


apt-get install isc-dhcp-server tftpd-hpa vblade


Obraz dysku z kadłubka podmontowujemy poleceniem:


vblade-persist setup 0 0 eth0 /sciezka/obrazu.img
 vblade-persist start all


Autostart AoE:

rm /etc/service/vblade-e0.0/down
touch /etc/service/vblade-e0.0/up


Sprawdzenie poprawności działania:

root@nsa310:~# vblade-persist ls
#shelf slot netif source auto? stat
0 0 eth0 /sciezka/obrazu.img auto run



Na stronie http://rom-o-matic.net/gpxe/gpxe-1.0.1/contrib/rom-o-matic/ tworzymy obraz pxe. Wybieramy z pierwszej listy opcję z .pxe, z drugiej typ karty sieciowej w kadłubku. I klikamy Get Image. Pobrany obraz kopiujemy na linuksa.

Konfigurujemy tftp:

Plik /etc/default/tftpd-hpa ma wyglądać


# /etc/default/tftpd-hpa

TFTP_USERNAME="tftp"
TFTP_DIRECTORY="/aoe"
TFTP_ADDRESS="0.0.0.0:69"
TFTP_OPTIONS="--secure"


Oczywiście ścieżka /aoe może być inna, w tym katalogu ma być obraz pxe wygenerowany wcześniej.

Plik /etc/dhcp/dhcpd.conf


ddns-update-style none;
default-lease-time 600;
max-lease-time 7200;
log-facility local7;
allow booting;
allow bootp;

subnet 10.1.1.1 netmask 255.255.255.00 {
        range 10.1.1.106 10.1.1.106;
        option routers 10.1.1.1;
        option domain-name-servers 10.1.1.1;

        if exists user-class and option user-class = "gPXE" {
                filename "";
                option root-path "aoe:e0.0";
                }
        else {
                filename "gpxe.pxe";
        }
}

host xbmc {
  hardware ethernet xx:xx:xx:xx:xx:xx;
  fixed-address 10.1.1.106;
}

Plik gpxe.pxe to nasz obraz pxe, umieszczamy go w katalogu jaki sobie ustawiliśmy w pliku /etc/default/tftpd-hpa parametr TFTP_DIRECTORY.

I teraz wypadałoby wykluczyć adres 10.1.1.106 z użytku w naszym głównym serwerze dhcp. Jeżeli to nasze ulubione tomato to wystarczy dodać statyczny wpis do dhcp z jakimś egzotycznym MAC dla adresu 10.1.1.106 - w ten sposób nie zostanie on przyznany żadnemu komputerowi a obsługą naszego kadłubka zajmie się serwer dhcp na linuksie.

W kadłubku ustawiamy bootowanie z sieci i czekamy. Czas startu nie odbiega od tego jaki mieliśmy z wpiętym dyskiem. Teraz logujemy się przez ultravnc do naszego kadłubka i konfigurujemy xbmc, pilota, telewizor, opcje dźwiętu, etc i cieszymy się tanim media center. Jak komuś zabraknie wydajności przy FullHD to może użyć dekodera broadcoma na minipcie dostępnego na allegro za kilkadziesiąt pln. Należy jednak zwrócić uwagę czy kadłubek posiada takie złącze. Sam kadłubek można rzucić za telewizor czy gdziekolwiek indziej. Maszyna może też nam posłużyć jako zasysacz torrentów przez ulubionego uTorrenta, czy do miliona innych rzeczy. W zasadzie tanim kosztem mamy 2 różne platformy systemowe które mogą się dzielić i usupełniać usługami będąc jednocześnie stosunkowo energooszczędnym rozwiązaniem. Np wspomniany nas to max 15W, kadłubek 10-30W zależnie od obciążenia.
Edytowany przez bynio dnia 10-05-2012 14:23
 
anonim747874734

Cytat

HTPC inaczej

rzeczywiście inaczej Smile fajny pomysł Smile

Cytat

xbmcbuntu to jest on nadzwyczaj mułowaty

jaki system taki efekt... na debianie do którego trafiło ostatnio xbmc chodzi naprawdę sprawnie
 
kobrawerde
A może lepiej a napewno szybciej zastosować OpenELEC ...więcej tu : http://openelec.tv/
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
bynio

Cytat

kobrawerde napisał(a):

A może lepiej a napewno szybciej zastosować OpenELEC ...więcej tu : http://openelec.tv/


No ok, ale tu nie jesteśmy ograniczeni jedynie do htpc. Możemy zainstalować dowolny program coś dla nas robiący, coś co wymaga wyższej wydajności niż posiada nasz NAS a zakup wydajniejszego nie wchodzi w grę ze wzgl. na koszty. Tu dodatkowo oszczędzamy na dość drogich dyskach.
 
kobrawerde
Wiadomo co "otwarty" linux to linux ! ...na OpenELEC-u niestety prawie nic nie doinstalujemy ...albo jest to baaardzo utrudnione :-)
Jedyne co zadowala to szybkość działania i ... niezawodność ! prawie dorównuje tzw specjalnie dedykowanym firmware dostosowanym tylko do playerów HD
Pozdro!
Edytowany przez kobrawerde dnia 11-05-2012 15:44
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
bynio
Openelec - świetna idea, na stronie jest wiki, forum. Pomyślałem że spróbuję. Idea jednak nadal była taka aby bootować system przez sieć. Na wiki opisana była procedura tftp + nfs co mnie bardzo ucieszyło. Ochoczo więc zabrałem się za ściąganie obrazów stable i testowych, ostatni testowy generic spróbowałem zainstalować na flashu usb - udało się, pobawiłem się - działa przyzwoicie no to bierzemy się do roboty. Mój laptop to platforma centrino intela więc pobrałem dedykowany obraz. w międzyczasie doinstalowałem nfs-a, syslinuxa i skonfigurowałem wg wiki. Wszucam pliczki i odpalam. Kernel się załadował, ale zatrzymało się na nieznanym systemie plików który chcieliśmy podmontować przez nfs. Po 15 minutach szperania po forum doczytałem że zmieniły się parametry startowe i te z wiki są błędne. No cóż, zdarza się, poprawiłem - start - Nie można zamontować systemu plików nfs z systemem. JAsny gwint, szukam dalej po forum, jeden temat, drugi, następny na 8 stron na którym żadnych konkretów, zrezygnowany sprawdzam 2 razy konfigurację, restartuję nfs-a - nic z tego. Na próbę podpinam flasha z wcześniej gotowym systemem - mount ... - działa, pliki po nfs są widoczne. No nic, może wersja beta ma jakieś problemy, pościągałem chyba wszystkie wersje ze strony i podmieniałem - bez skutku, efekt ten sam. Doczytałem że można debugować proces startu z czego też skorzystałem. Kernel się ładuje przez tftp, detekcja sprzętu, próba podmountowania systemu przez nfs-a i.... Network is unracheable - ot przyczyna problemów z montowaniem po nfs-ie. Nosz cholercia, to jakim cudem napisano w wiki niby działającą konfigurację która sądząc z opisów na forum mało komu w ogóle zadziałała, a działała głównie tym co sobie sami kompilowali ów systemik. Wróciłem do pendrive-a, ale pomyślałem że zainstaluję na nim zamiast wersji generic wersję intelowską. Odpalam instalkę, oczywiście w instalatorze działa tylklo quick install, pozostałe nie działają, no to wybieram opcję, paski przelatują, niby koniec, restart i... Operating system not found :/ Wracam do generic - działa, Intelowska - znów operating system not found.

Podsumowując - idea świetna, ale mocno niedopracowane toto. Właśnie takimi projektami linuks zraża. Niedoróbkami, niespójnością, brakiem konkretnej dokumentacji, etc. JA sobie openelec-a odpuszczam, i tak już z 6 godzin na niego zmarnowałem. Wolę wersję z windowsem, może dłużej się ładuje, ale za to dużo bardziej uniwersalny.
 
kobrawerde
Wiesz... sam nie jestem specem w linux-sie ( i pewnie dlatego zostaje przy openelec-u ! )... z mojego doświadczenia ( ocena subiektywna ! ) OpenElec pracuje dla mnie wyśmienicie. Tak tylko ja że tak powiem wgrywam go na dysk twardy a płyta główna którą posiadam to Asus AT5IONT-I czyli pod ION2 i przeważnie wersje dostępne na stronie domowej są właśnie dedykowane pod ten system i jeszcze parę innych np. Fusion/Intel/ generic/ Xtreamer Ultra itd . Na początku miałem XBMClive i prawie wszystko poustawiałem sobie podobnie jak w openelec-u ale duuuuużo czasu mnie zeszło żeby to wszystko pracowało OK . A tu ( mowa o openelec) zaraz po zainstalowaniu miałem wszystko podane na tacy : samba/transmission/ działający suspend byłem i jestem happy :-) . Jednak ostatecznie zdecydowałem się przesiąść na openeleca po paru padach linuxa (ubuntu vel XBMClive) i ciągłych problemach z systemem po ....że tak powiem nieumiejętnych ustawieniach niedoświadczonych domowników :-) .... a openelec jest jak wańka wstańka prawie nie do uwalenia. W końcu po co mi HTPC jeśli ciągle coś nie tak i nie mogą używać go inni mniej doświadczeni (czytaj starsi domownicy) . Jednak tak jak piszesz system ten trzeba kompilować pod jakieś dziwne i oryginalne podzespoły ...ostatnio chyba dopracowują go pod :RaspberryPi . Powiem też że jeśli znasz dobrze angielski to możesz pogadać na ichnim IRC-u ...wiem że dużo ludziom pomogli nawet kompilując system pod ich zestawy albo dodając sterowniki. Ja mam ten pech że jestem noga w language :-)
Ale widać że jesteś dobry w linux-ie i jeżeli piszesz że jest to projekt niedopracowany do końca to pewnie masz rację :-( .....widać to zresztą ostatnio na wersjach beta ( trzech ostatnich) ktore są coraz gorsze ( czytaj zawierają więcej bugów ) ... ale może coś się wkońcu lepszego wykluje ? .... mam nadzieję :-)
Ps. Moje boje z w/w systemem i sam zestaw HTPC z którego korzystam możesz looknąć na stronce : cenzura
Edytowany przez kobrawerde dnia 17-05-2012 14:44
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
bynio
Ale problem w tym że nawet wersja stable nie działa jak powinna. Owszem, system startuje szybko, działa bez problemu na różnych platformach (generic), ale np. za chiny nie da się go wyłączyć z pilota. Trzeba na ostro bo inaczej wciąż ładuje się na nowo (X-y, nie system).

Nie mówię że to nieużyteczny badziew, mówię tylko że niespójność informacji na w sumie niewielkiej stronie jest porażająca. Wiki w zasadzie bezużyteczne, posty na forum z linkami prowadzącymi donikąd (chodzi o linki do obrazów których post dotyczył), buildy które działają jak im się chce, a przeważnie się nie chce, jakaś bezsensowna walka o minimalizację wielkości systemu kosztem późniejszych proglemów choćby z wspomnianym nfs-em który i tak mało komu działa - 1/10 postów dotyczy właśnie tego problemu, odpowiedzi i "rozwiązań" wiele - a do dziś nie działa out-of-the-box.
 
kobrawerde
Niestety wszystkie bolączki które opisujesz tyczą się także prawie wszystkich dystrybucji linuxa ...tak to już jest albo mi się wydaje ? :-)
Linux jest super ale dla doświadczonych a najlepiej programistów he he ... wtedy można pływać jak rybka w wodzie inni mają pod górkę albo nawet himalaje. Mało ludzi próbuje opisać coś ( łopatologicznie tak dla wszystkich ) konkretnie i rzeczowo ...niestety :-( .
Dlatego dzięki za twój wysiłek w ten tutorial i pozdrawiam!
Ps. Pomijam Shibby-iego ( wyjątek potwierdzający regułę ) który naprawdę fajnie wszystko opisuje ...ale jak wiadomo dla mnie to tutki z górką ....dla innych to monteverest :-)

Cytat

Przecież wydaje mi się że wystarczyłoby te sterowniki przerzucić do kernela wyrzucając z systemu i przy podobnym rozmiarze nie byłoby problemów z bootowaniem przez sieć. Ale widać czegoś nie wiem skoro zrobiono to tak a nie inaczej....

Pewnie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ..... :-) Można wiele osiągnąć dokonując dotacji he he . a czy to dobrze czy źle to sami oceńcie.

Cytat

a może byś podał link do topica a nie do strony głównej forum :/
albo bez robienia krypto pokazał to tutaj...

Co do linków do stronki to właśnie nie podaje by nie było krypto reklamy :-) jeśli ktoś chce to na pewno znajdzie a jeśli nie to lepiej niech nie bawi się wogóle w linuxa
Pozdro!
Edytowany przez kobrawerde dnia 16-05-2012 19:42
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
bynio
... i dlatego niemal corocznie ogłaszany "rok linuksa" wciąż kończy się fiaskiem, wciąż nie jest w stanie przebić się poza granice błędu statystycznego.

Znalazłem problem dlaczego ów openelec nie bootuje się z nfs-a. W debugu można podejrzeć że wkompilowana w kernel jest obsługa jedynie kart intela e100 i e1000, w systemie są pozostałe sterowniki, niemniej jednak taka dziwna konstrukcja wyklucza niemal 90% sprzętu z obsługi bootowania przez pxe. Dlatego działa niektórym po własnej kompilacji, i niektórym "od kopa" jak mają odpowiednią sieciówkę w htpc. Nie wiem dlaczego tak głupio jest zrobione - oszczędzają miejsce? Przecież wydaje mi się że wystarczyłoby te sterowniki przerzucić do kernela wyrzucając z systemu i przy podobnym rozmiarze nie byłoby problemów z bootowaniem przez sieć. Ale widać czegoś nie wiem skoro zrobiono to tak a nie inaczej....
 
anonim747874734
a może byś podał link do topica a nie do strony głównej forum :/
albo bez robienia krypto pokazał to tutaj...
Edytowany przez anonim747874734 dnia 18-05-2012 20:41
 
buniaczek

Cytat

house napisał(a):

Cytat

kobrawerde napisał(a):
http://www.htpc.comze.com/forum
Pozdro !


a może byś podał link do topica a nie do strony głównej forum :/
albo bez robienia krypto pokazał to tutaj...

Generalnie wygląda mi to na krypto bo na forum średnio można się czegoś ciekawego doszukać (w ogóle mało treści).

Teraz już wiem czemu:

Cytat

Statystyki

Liczba postów: 76; Liczba wątków: 18; Liczba użytkowników: 50

-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
kobrawerde
Może zamiast labidzić coś wniesiecie doń konstruktywnego ...a nie nabijacie niepotrzebne posty na tym forum.
Ps . jeśli tak bardzo przeszkadza ten link to ...usuwam i mam nadzieje że wy też ..bo byłaby to kryptoreklama ...WOW ...jestem zgodnym kolesiem jak widzicie potrafię się dostosować !
pozdro!
Edytowany przez kobrawerde dnia 17-05-2012 15:47
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
anonim747874734

Cytat

kobrawerde napisał(a):

Może zamiast labidzić coś wniesiecie doń konstruktywnego ...a nie nabijacie niepotrzebne posty na tym forum.
Ps . jeśli tak bardzo przeszkadza ten link to ...usuwam i mam nadzieje że wy też ..bo byłaby to kryptoreklama ...WOW ...jestem zgodnym kolesiem jak widzicie potrafię się dostosować !
pozdro!


brawo, solidaryzując się z Tobą usunę swoje poprzednie 700 bo były nabijaniem a nie dyskusją... :/
 
buniaczek

Cytat

kobrawerde napisał(a):
Może zamiast labidzić coś wniesiecie doń konstruktywnego ...a nie nabijacie niepotrzebne posty na tym forum.


Mówiąc to wysyłasz link do forum na którym brak "konstruktywnych" informacji?

Yeah. Nabiłem sobie jeszcze jednego posta! :]
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby
to co ja mam powiedziec... solidaryzowac się ? ;P
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kobrawerde

Cytat

Mówiąc to wysyłasz link do forum na którym brak "konstruktywnych" informacji?

może nie dla ciebie ? :-) a może kiedyś jeszcze będzie ?
Ps. aaaaa.... też se nabiłem jeden . Mam nadzieje że się nie obrazicie . Pozdro !
Edytowany przez kobrawerde dnia 18-05-2012 18:06
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
bynio

Cytat

house napisał(a):

Cytat

xbmcbuntu to jest on nadzwyczaj mułowaty

jaki system taki efekt... na debianie do którego trafiło ostatnio xbmc chodzi naprawdę sprawnie


Tzn co, gotowy debian z xbmc w formie obrazu .iso? Możesz coś więcej napisać, jakis link? Nie każdy kadłubek ma licencję na xp, popróbowałbym z debianem, i jakby się udało to uzupełniłbym tego tutka o pxe boot w wersji debianowej.
 
anonim747874734

Cytat

bynio napisał(a):

Cytat

house napisał(a):

Cytat

xbmcbuntu to jest on nadzwyczaj mułowaty

jaki system taki efekt... na debianie do którego trafiło ostatnio xbmc chodzi naprawdę sprawnie


Tzn co, gotowy debian z xbmc w formie obrazu .iso? Możesz coś więcej napisać, jakis link? Nie każdy kadłubek ma licencję na xp, popróbowałbym z debianem, i jakby się udało to uzupełniłbym tego tutka o pxe boot w wersji debianowej.


http://wiki.xbmc.org/index.php?title=...nux#Debian
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 30

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,592,119 unikalnych wizyt