04 Maja 2024 10:24:36
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.188.10.246
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Problem z transferem
sajuuk
Witam pierwszy mój post na tym forum wiec wybaczcie wszelkie niedociągnięcia.
Niedawno kupiłem Asusa WL500GP, który robi za bramke do sieci. Po krótce wygląda to tak: Kabel ze sciany do Routera (WAN na DHCP), z routera kablem do kompa stacjonarnego (statyczne IP), z routera radiowka do dwóch lapsów (statyczne IP).
No i teraz ciekawostka. Jak ciagne sobie p2p (Azureus) w opisanej powyzej konfiguracji (ciagne kompem stacjonarnym) to transfer sciagania wynosi ~20kB/s, a jak podłącze kabel ze sciany bezposrednio do kompa to transfer natychmiast skacze do ~90-100 kB/s.
Od razu mówie ze mam orginalny soft Asusa upgrejdowany do wersji 1.9.7.0.(chce przejsc na OpenWRT ale troche sie boje bo jestem kiepski w linuchu) Nie wiem czemu tak sie dzieje. Porty na których działa klient p2p przekierowałem i nic. Wrzuciłem tego kompa do DMZ i nic. Nigdzie nie moge znaleźć ustawień odnosnie dzielenia łącza.
Będę wdzieczny za pomoc
Pozdrawiam
sajuuk
 
niegowic
jak dla mnie to coś nie do końca z tymi portami przekierowanymi na routerze.. przynajmniej taki jest objaw.. może sprawdź to z emule czy przypisze Ci lowid czy hiid po przekierowaniu portów.. nie wiem dokładnie jak to jest z torrnetem
 
SlyT
1. JESLI wlasciwe porty sa wlasciwie przekierowane to wydaje mi sie raczej ze problem dotyczy kompa a nie routera.
2. Wybacz, ale przy twoim stanie wiedzy bron boze OpenWRT.
Edytowany przez SlyT dnia 07-12-2006 08:39
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
sajuuk

Cytat

SlyT napisał/a:
2. Wybacz, ale przy twoim stanie wiedzy bron boze OpenWRT.


Nieee no taki zielony do końca to nie jestem. Przyznam ze opisałem sprawe dość laicko. Mimo wszystko spróbuje OpenWRT wrzucic. Człowiek wkońcu zawsze sie uczy, a to będzie niezłe doświadczenie.

Aha na sieciówce kompa ustawiłem kanał komunikacji na full duplex i transfer znacznie sie poprawił ale to jeszcze nie to. Grzebie dalej
sajuuk
 
niegowic
ciekawe bo ja mam podobny problem.. dopiero dzisiaj sie pojawił.. chciałem przesłać w LAN pliki z tym że kolejny komp stał po stronie WAN.. transfer tragiczny, ale już wiem co było nie tak.. okazało sie że po zainstalowaniu QoS wpisujemy tam parametry łącza te jakie mamy do internetu.. on przycina do tych parametrów.. co wiecej po wyłączeniu QoS on dalej przycina tylko nie priorytezuje ruchu w sieci... jeśli chcemy skorzystać z pełnych parametrów musimy przed wyłączeniem ustawić wcześniej jakieś duże wartości np 100 Mb/s czyli ok 100000 kb/s na upload i download żeby mieć pełne pasmo po lan.. może jakoś inaczej sie to da rozwiązać.. ale nie bardzo wiem jak.. dodam że wybrałem domyślny skrypt QoS z x-WRT (rekomendowany) nie wiem jak jest w orginalnym sofcie ASUSA.. ale też chyba jest tam coś w stylu QoS.. tak czy inaczej polecam OpenWrt + X-Wrt ... na tym forum zawsze znajdziesz kogoś kto Ci pomoże.. (Wielkie dzięki dla ArteQ i SlyT)
Edytowany przez niegowic dnia 11-12-2006 14:20
 
arteq

Cytat

niegowic napisał/a:
ciekawe bo ja mam podobny problem.. dopiero dzisiaj sie pojawił.. chciałem przesłać w LAN pliki z tym że kolejny komp stał po stronie WAN.. transfer tragiczny, ale już wiem co było nie tak.. okazało sie że po zainstalowaniu QoS wpisujemy tam parametry łącza te jakie mamy do internetu.. on przycina do tych parametrów.. co wiecej po wyłączeniu QoS on dalej przycina tylko nie priorytezuje ruchu w sieci... jeśli chcemy skorzystać z pełnych parametrów musimy przed wyłączeniem ustawić wcześniej jakieś duże wartości np 100 Mb/s czyli ok 100000 kb/s na upload i download żeby mieć pełne pasmo po lan.. może jakoś inaczej sie to da rozwiązać.. ale nie bardzo wiem jak.. dodam że wybrałem domyślny skrypt QoS z x-WRT (rekomendowany) nie wiem jak jest w orginalnym sofcie ASUSA.. ale też chyba jest tam coś w stylu QoS.. tak czy inaczej polecam OpenWrt + X-Wrt ... na tym forum zawsze znajdziesz kogoś kto Ci pomoże.. (Wielkie dzięki dla ArteQ i SlyT)


QoS z reguły stawia sie na WAN. Pewnie używasz APC ? W QoS by nbd można zmienić interfejs na jakim am byc QoS, ale to sie zmienia w plik /etc/config/qos

w sofcie ofcijalnym i Oleg jest zarzadzanie pasmem i ustala sie UL i Dl na usługe/port/ip
Edytowany przez arteq dnia 11-12-2006 15:14
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
arteq

Cytat

sajuuk napisał/a:
Nieee no taki zielony do końca to nie jestem. Przyznam ze opisałem sprawe dość laicko. Mimo wszystko spróbuje OpenWRT wrzucic. Człowiek wkońcu zawsze sie uczy, a to będzie niezłe doświadczenie.

Aha na sieciówce kompa ustawiłem kanał komunikacji na full duplex i transfer znacznie sie poprawił ale to jeszcze nie to. Grzebie dalej


polecam wymusić 10mbps i dac halfduplex
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
sajuuk

Cytat

ArteQ napisał/a:
polecam wymusić 10mbps i dac halfduplex


Halfduplex oki. w orginalnym sofcie zarządzanie pasmem coś nie bardzo chce chodzić. Wlasnie próbuje wgrać soft Olega bo oficjalny juz mnie dosyc zmęczył
Edytowany przez sajuuk dnia 12-12-2006 14:35
sajuuk
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,557,471 unikalnych wizyt