16 Maja 2024 21:44:28
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.128.202.221
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Router za ok. 400 zł
GallAnonim
Witajcie!
Stoję przed małym dylematem... Jestem posiadaczem neostrady 6 Mbit i mieszkam w domu o powierzchni 250 m.kw. Do tej pory używałem routera Netgear DG834Gv5. Jednak w ogóle nie jestem z niego zadowolony. Jego zasięg jest po prostu tragiczny. Potrafi ledwo "przebić" się przez jedną ścianę, a do tego muszę jeszcze ustawiać antenę żeby poziom sygnału był zadowalający - po prostu żenada. Nie mówiąc o tym, że z obsługą komputera znajdującego się piętro niżej są totalne problemy (często zrywa, raz router "widać", raz nie). Przy dużym obciążeniu routera zrywa połączenia z tymi urządzeniami, które są od niego najbardziej oddalone. Podłączyć się do tego routera przez 2 ściany (10 m) to też nie lada problem, bo połączenie jest bardzo niestabilne.

Stwierdziłem więc, że czas na zmianę i mam dylemat jaki sprzęt wybrać. Rozmyślam nad Netgear WNR3500L v2 lub Asus TR-N16. Najbardziej zależy mi na dużym, stabilnym zasięgu, tak żeby udało pokryć się jak nawięcej obszaru w moim domu oraz na podziale łącza, gdyż na obecnym sprzęcie to po prostu dramat. Z routera korzystają 4 komputery + urządzenia mobilne.

Zapewne wziąłbym od razu Netgear, ale martwię się, że jego zasięg będzie dość mizerny, z drugiej strony kusi gwarancja po wgraniu Tomato, natomiast do marki odczuwam "wewnętrzne fuj"... Najbardziej w sumie odpowiadałby mi Asus, ale martwi mnie to, że stracę gwarancję po wgraniu alternatywnego oprogramowania albo przypadkowo go "uwalę" :/ Sam nie wiem co wybrać, pomóżcie... A może coś zupełnie innego z wbudowanym modemem ADSL?

Ze starego routera zrobię pewnie bridge, mam nadzieję, że zadziała np. z tym Asusem.
Edytowany przez GallAnonim dnia 11-04-2012 00:53
 
anonim747874734

Cytat

Asus, ale martwi mnie to, że stracę gwarancję po wgraniu alternatywnego oprogramowania albo przypadkowo go "uwalę"

jego się nie da uwalić... ma tryb FW restoration mode więc jest możliwość powortu do stockowego FW jakbyś coś za bardzo namieszał.
RT-N16 + ew wymiana anten na mocniejsze i po problemie...
 
shibby
najpierw sprawdz czy w ogole da sie go ustawic jako bridge. PRzestaw, podlacz pod komputer i skonfiguruj na windowsie polaczenie szerokopasmowe. Jak uda ci sie podlaczyc to znaczy ze router w bridge dziala jak nalezy.

Druga sprawa to tak jak @house napisal Asusa nie da sie uwalic. Ja asusa (wl500gp) flas****e po 20x dziennie czasami. Nie zlicze ile razy w pospiechu wgralem mipsr2 zamiasr r1 na niego uwalajac go tym samym i zawsze go odratowalem bez rozkrecania.

Netgeara tez sie zawsze da odratowac ale to niestety trzeba go juz rozkrecac i albo zwierac piny (v1) albo uzyc kabla serwisowego (v2). Dlużej to trwa.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
GallAnonim
Uporałem się z tym, router działa w trybie bridge, ale trzeba było wprowadzić kilka poprawek w jego konfiguracji Smile

Jest tylko jeden problem, który coraz bardziej zaczyna mnie denerwować, a mianowicie - połączenie wyraźnie zwolniło. Dla przykładu filmy z YouTube nie ładują się płynnie nawet w rozdzielczości 360p (wcześniej 480p chodziło bez żadnych przycięć). Może to wina tego, że zostawiłem oryginalny FW Asusa (zaktualizowany do najnowszej wersji)? Gdzie może leżeć problem?

Ping wzrósł o jakieś 10 ms (z 50 na 60), a prędkość spadła z 5,92 Mb/s do 5,70 :/

Pingi wyglądają bardzo dobrze, są stabilne np. dla wp.pl mam ping w granicach 34-37 ms.
Edytowany przez GallAnonim dnia 15-04-2012 16:20
 
anonim747874734

Cytat

GallAnonim napisał(a):
Może to wina tego, że zostawiłem oryginalny FW Asusa (zaktualizowany do najnowszej wersji)? Gdzie może leżeć problem?


w samym FW asusa Smile zmień na tomato i będzie po problemie...
 
GallAnonim
Hmm ping spadł do 52 ms, a prędkość wzrosła do 5,90 Grin
Ale dalej mam ten problem z YT... Wcześniej tak nie było. Ich flashowy odtwarzacz ustawiony na tryb automatyczny ustawia mi na 360p (wcześniej 480p). Wiem, że jestem marudny, ale mnie to trochę denerwuje Pfft Może to być wina bridge'a?
 
NeedForSpeed162
ja też mam duży dom (300mkw) i też miałem problem z zasięgiem, przy jakichś tanich wynalazkach w ogóle nie chciał się "przebić", a jak już coś zaskoczyło, to połączenie wywalało albo "skakało". w moim wypadku dobrą opcją okazał się Linksys E3200 - łączę z Internetem przy jego pomocy konsolę, okazyjnie 3 smartfony, 3 laptopy i tv, a i tak jeszcze można podpiąć więcej urządzeń. aha, ściany to nowe betony, dom piętrowy.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,918,555 unikalnych wizyt