24 Kwietnia 2024 08:07:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.184.237
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Logowanie Syslog/Bandwidth/IP Traffic na usb
kille72
Ustawilem i chyba dziala, moze ktos zerknac na screeny czy wszystko zrobilem ok?

i39.tinypic.com/35iacr8.png

i39.tinypic.com/311nv2s.png

i44.tinypic.com/14wwxl4.png
 
labik
idealnie Grin

Ja zrobiłem to trochę inaczej bo ponazywałem już sobie pliki ze statystykami np.

Cytat

/tmp/mnt/opt/stats/iptraffic
/tmp/mnt/opt/stats/bandwidth

Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
LuCzeK
chciałem podziekować bo dzieki tobie udało mi sie ustawic Logowanie Syslog'a na pendriva
trzeba ustawić /mnt/scieżka.../messages ja tego messages nie dopisywałem przez co nie chciało logować podawałem sama ścieżkę jak przypadku Bandwidth/IP Traffic
może komuś się przyda
ja dopiero zerkając na twoje screeny do tego doszedłem za co jeszcze raz dzięki!Grin
 
kille72

Cytat

LuCzeK napisał(a):

chciałem podziekować bo dzieki tobie udało mi sie ustawic Logowanie Syslog'a na pendriva
trzeba ustawić /mnt/scieżka.../messages ja tego messages nie dopisywałem przez co nie chciało logować podawałem sama ścieżkę jak przypadku Bandwidth/IP Traffic
może komuś się przyda
ja dopiero zerkając na twoje screeny do tego doszedłem za co jeszcze raz dzięki!Grin


Ciesze sie ze sie komus przydalo Smile

Połączony z 17 marzec 2012 17:22:01:
A jak sie przywraca statystyki po czyszczeniu NVRAM np? Restore czy podaje sie tylko sciezke do katalogu z nimi?
Edytowany przez kille72 dnia 17-03-2012 17:22
 
labik

Cytat


A jak sie przywraca statystyki po czyszczeniu NVRAM np? Restore czy podaje sie tylko sciezke do katalogu z nimi?


ścieżka i wszystko wskakuje.
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
foooox
Witam.

Właśnie zakupiłem pena 4GB z myślą o logach Tomato 083V. Chciałem zapytać czy poniższa konfiguracja będzie poprawna:

Logging: mnt/sda1/logging
Bandwidth: mnt/sda1/bandwidth
IP Traffic: mnt/sda1/iptraffic

Czy opcja "Create Backups" musi być włączona? Przy logach do pamięci RAM ta opcja nie jest aktywna.
Co oznacza opcja "Create New File (Reset Data)"?
I wreszcie co się stanie gdy braknie miejsca na penie?
I jeszcze jedno, w jakim systemie plików najlepiej sformatować pena?

Z góry dzięki za pomoc.

Połączony z 08 kwiecień 2012 23:07:04:
Powyższe ustawienia są do bani poza "Logging", ale ustawienia według kille72 są OK i tak też poustawiałem. Ja wyłączyłem jedynie opcję "Create Backups". Może komuś przyda się to info, bo 083V jest chyba na tą chwilę najbardziej dopracowaną wersją pomidora shibby'ego.
Edytowany przez foooox dnia 08-04-2012 23:07
 
labik

Cytat


Powyższe ustawienia są do bani poza "Logging", ale ustawienia według kille72 są OK i tak też poustawiałem. Ja wyłączyłem jedynie opcję "Create Backups". Może komuś przyda się to info, bo 083V jest chyba na tą chwilę najbardziej dopracowaną wersją pomidora shibby'ego.


Kolego jak sobie ustawisz tak będziesz miał.To jest tylko kwestia ścieżki dostępu do logów Smile.Ja akurat ustawiłem /stats w /opt Pfft


a jaki masz router bo nie widzę w podpisie ? Może z tego pena zrobić trochę swap-u ? Zawsze się przyda.
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
foooox
Najbardziej mi zależało na nadaniu nazw plikom logów według własnego uznania (logging, bandwidth i iptraffic), ale w sumie to mało ważne. Router to RT-N16 i pracuje tylko jako router, bez BT, NAS itp., więc swap mi raczej nie jest potrzebny. Wkurzało mnie ubywanie pamięci RAM po dłuższym uptimie routera i stąd te logi na penie.
 
labik
Czaśnij Smile (to nie błąd) sobie penka z tego tutka http://openlinksys.info/forum/viewthr...ad_id=9015.
Dwie partycje zrób :
1.Swap - zawsze się przyda np.100 Mb
2./opt i masz fajny routerek Smile
3.Dorzuć optware.

W /opt zrobisz sobie katalog w/g uznania i w nim będziesz trzymał wszystkie pliki stat z nazwami jakie chcesz.Kwestia wymyślenia nazw.
Edytowany przez labik dnia 09-04-2012 00:05
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
przemasisko
swap na pendrive to nie za dobry pomysł, nie wspominiając o tym że rt-n16 go nie potrzebuje.
 
kille72
W Bandwidth Monitoring i IP Traffic Monitoring jest opcja "Save On Shutdown", czy reboot tez robi save statystyk czy tylko shutdown? Chodzi mi o restarty routera i statystyki.

Połączony z 09 kwiecień 2012 20:12:57:

Cytat

przemasisko napisał(a):

swap na pendrive to nie za dobry pomysł


Wiec mozna czy nie mozna miec swapa na szybkim pendrive?
Edytowany przez kille72 dnia 09-04-2012 20:12
 
przemasisko

Cytat

kille72 napisał(a):[/url]

Wiec mozna czy nie mozna miec swapa na szybkim pendrive?


Jeśli już ktoś chce mieć koniecznie swap to może wydzielić te 128/256 na dysku hdd. Pendrive szybko straci swoją żywotność.
 
labik

Cytat

Jeśli już ktoś chce mieć koniecznie swap to może wydzielić te 128/256 na dysku hdd. Pendrive szybko straci swoją żywotność.

Mój nie stracił od 8-miesięcy więc nie wiem skąd te dane.10% swap-u czasami używa RT-N16.No może ja go zużywam Smile
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
kille72
Koledzy, te pliki .bak trzeba trzymac zeby statystyki dzialaly poprawnie wstecz? Create Backups mam zaznaczone ON, Save Frequency 12h. Czy lepiej nie miec Create Backups ON, nie rozumiem tego za bardzo.

i39.tinypic.com/25qdaio.png
 
foooox
Ja mam wyłączone Create Backups i po restarcie routera mam wszystkie wcześniejsze statystyki i logi, więc ta opcja moim zdaniem jest zbędna.
 
kille72
Dlaczego jak wchodze do Logs-View All, nie widze wszystkiego? Jak sciagne plik to widze wszystkie daty wstecz.

Połączony z 24 kwiecień 2012 17:04:33:
Ok, sam odpowiem na moje pytanie. View All pokazuje ostatnie 2000 linijek.
Edytowany przez kille72 dnia 24-04-2012 17:04
 
maciej2
Czy jest możliwość ustawienia ip traffic oraz przepustowości aby aktualizowały się co 30 min?
 
kille72

Cytat

maciej2 napisał(a):

Czy jest możliwość ustawienia ip traffic oraz przepustowości aby aktualizowały się co 30 min?


W gui jest ustawienie zapisywania min. co 60 min. O to Ci chodzi i chcesz co 30 min? Czy odswiezanie?
 
maciej2
Zapisywanie co 30 min, a pliku z configiem nie mogłem się doszukać Sad
Bo mam teraz co 60 min, a chciałbym co 30 min. Sys log mam co 30 min, tylko ip traffic i przepustowość jest minimum 60 min.
 
kille72
Plik z configiem jest w pamieci routera (ginie po restarcie). Jak chcesz zapisywac go gdzie indziej to musisz zmienic sciezke w Custom Log File Path (zobacz 1 post).

Zapisywania co 30 minut nie ma, a po co Ci tak czesto zapisywac statystyki? Ja mam co 6h. Aha, syslog sie zapisuje w czasie rzeczywistym, co 30 min zrobiles generowanie markera (-- MARK --).
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,279,583 unikalnych wizyt