29 Marca 2024 03:23:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.192.75.131
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
majkel152
tańszy to ac56u bez antenek, z antenkami jw ac68u , r7000
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
mikas
Myślałem o RT-AC3200 tylko nie wiem czy warto aż tyle płacić
 
majkel152
131 aio rt-ac na ac66u też nie ma ctf
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Adooni

Cytat

mikas napisał(a):

Myślałem o RT-AC3200 tylko nie wiem czy warto aż tyle płacić


hm moglbyś go kupić i wyslac Shibby aby dodal obsluge pod tomato Smile https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC3200 ciekawe urządzenie
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
mikas

Cytat

Adooni napisał(a):

Cytat

mikas napisał(a):

Myślałem o RT-AC3200 tylko nie wiem czy warto aż tyle płacić


hm moglbyś go kupić i wyslac Shibby aby dodal obsluge pod tomato Smile https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC3200 ciekawe urządzenie

Jeśli tylko potem go zwróci Smile to nie ma problemu.
 
Adooni
@mikas Shibby to solidna firma na 100% zwroci a dodatkowo tysiace potencjalnych uzytkownikow sie ucieszy.

Mi na dzien dzisiejszy AC56U wystarcza ale nic stalym nie jest.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
mikas

Cytat

Adooni napisał(a):

@mikas Shibby to solidna firma na 100% zwroci a dodatkowo tysiace potencjalnych uzytkownikow sie ucieszy.

Mi na dzien dzisiejszy AC56U wystarcza ale nic stalym nie jest.

Ale z tego co widzę to on już pracuje nad softem do tego modelu.
 
Adooni
fakt jakos to pominalem
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
cichysl
Witam.
Mam pytanko odnośnie softu Merlina do RT-N66U.Od 2 miesięcy Merlin nie aktualizował firmware dla tego modelu.Czy to już koniec aktualizacji,czy na tym ostatnim numerku nie trzeba już nic poprawiać i dlatego nic się nie dzieje z tym firmware.
 
Adooni
ciezko powiedziec pewnie czastemu zakonczyl wsparcie dla RT-N16 gdyz jego sie zjaral i uznal ze coraz mniej ludzi to uzywa. Gdzies nawet pisal na forum ze bedzie supportowal ciagle max kilka routerkow czyli ze jak beda wychodzic nowe modele to bedzie konczyl support dla starych.

zapewniam ze nigdy nie bedzie sytuacji ze dojdziemy w jakim kolwiek sofcie do sytuacji ze juz nic nie trzebabedzie poprawiac i dodawac. Polecam przejsc na tomato.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
shibby
obalmy mit: Merlin nie kompiluje softu na RT-N66u od 2mc.

Prawdą jest, że Merlin wydał ostatni soft w lipcu na wszystkie routery. Zatem zwyczajnie uważa, że nie ma na tyle poważnych blędów by wydawać kolejną wersję dla "magii numerka".

to, że Merlin jest z nami i ma się dobrze widać chociażby po jego repozytorium
https://github.com/RMerl/asuswrt-merlin/commits/master

ostatnie zmiany są sprzed 9 dni Smile

Tomato też wyszło przeszło miesiąc temu ale to nie oznacza, że nie będzie kolejnych lub że nie ma w nich błedów. Są oczywiście i stopniowi je poprawiam, zwierając tym samym changelog na kolejne wydanie Smile

Co do RT-AC3200 to faktycznie mam ten model i faktycznie pracuje nad Tomato na niego. Pewne prace już poczyniłem. Mam kompilujące się źródła i obraz, który startuje na routerze. Mam jednak problem z nowym sterownikiem zatem prace chwilowo stanęły w miejscu. Działam w temacie w wolnym czasie, którego niestety mam dość mało. Tak więc nic nie mówię i nie obiecuję. Jak się uda to będzie i dowiecie się o tym pierwsi Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
foooox
Planuję zakup tego routera. Czy Tomato K26RT-N działa w pełni funkcjonalnie na RT-N66U? Wiem tylko tyle, że Tomato K26RT-AC nie jest jeszcze w pełni funkcjonalne na tym routerze...
 
majkel152
miałem n66u i ac66u -śmigały elegancko , ale czy nie lepiej kupić ac56u?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
foooox
@majkel152: oczywiście, że wolałbym router AC. Tyle tylko, że Tomato K26RT-AC nie jest jeszcze w pełni funkcjonalne, a ja potrzebuję w pełni funkcjonalne Tomato.
Stąd moje pytanie, czy Tomato K26RT-N działa w pełni funkcjonalnie na RT-N66U?
 
Adooni
hm a co Ci nie dziala w ARM na tomato? Ja na RT-AC56U od dawna siedze tz od pierwsej wersji i to co bylo na poczatku a to co jest teraz to przepasc. Fakt caly czas nie dzialaja diody Smile.

a tak odpowiadajac filozoficznie pytaniem na pytanie. Czy widziales jakikolwiek soft na router w pelni funcjonalny - ja nie, jakby tak bylo to nikt by nie tworzyl nowych paczek i ich nie doinstalowywal Smile
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
majkel152

Cytat

foooox napisał(a):

@majkel152: oczywiście, że wolałbym router AC. Tyle tylko, że Tomato K26RT-AC nie jest jeszcze w pełni funkcjonalne, a ja potrzebuję w pełni funkcjonalne Tomato.
Stąd moje pytanie, czy Tomato K26RT-N działa w pełni funkcjonalnie na RT-N66U?


jakiś argument? co nie działa? co nie w pełni funkcjonalne?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
foooox
BW Limiter... To dla mnie konieczność. Niedziałające diody, o czym nie miałem nawet pojęcia, też.
Obecnie głównym routerem w mojej sieci jest Asus RT-N16 z Tomato K26 v121 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Wszystkie funkcje które są mi potrzebne działają bez zająknięcia. W sumie nie jest ich wiele, ale robią co powinny i tyle.
Teraz pilnie potrzebuję przesiąść się na coś mocniejszego, ale w pełni funkcjonalnego, tak jak to ma miejsce na RT-N16. Mój ISP podniósł prędkości pakietów i RT-N16 w sumie dałby radę, ale na granicy swojej wydajności.
Mam nadzieję, że zrozumieliście moją intencję...

Połączony z 19 wrzesień 2015 23:51:22:
Dobra Panowie. popier...iło mi się trochę. Zasadnicze pytanie: czy K26RT-AC = K26ARM? Wiem, że K26ARM nie jest jeszcze dopracowane i na tej podstawie sądziłem, że K26RT-AC też...
Przepraszam za zamieszanie.
Edytowany przez foooox dnia 19-09-2015 23:51
 
pseudonim100
Może ma ktoś pod ręką pełną instrukcję jak wgrać TOMATO. Jaki plik ściągnąć, co zrobić po kolei, jak wyczyścić pamięć navr.

Mam ten router od 3 lat. Zaczął się nieco przycinać, wieszać. Zmienię soft, przy okazji wgram tomato. Może ktoś pomoże?
 
Steel_Rat
No toś długo wytrzymał na orginalnym firmware. Może to pomoże https://www.youtube.com/watch?v=yvmAJ...vmAJn1UIME
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
foooox
Właśnie kupiłem ten router i jak będę go mieć już w rękach, to wgram Tomato K26RT-N. Ewentualnie można też do niego wgrać Tomato K26RT-AC, ale na TomatoAnon nie wiele osób go używa... Poza tym K26RT-N miałem swego czasu na Asusie RT-N16 i działało dobrze, a K26RT-AC nie mam pojęcia jak się sprawuje...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,433,331 unikalnych wizyt