29 Marca 2024 16:55:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [28]
· [Howto] Xpenology... [15]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.200.32.31
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
mikas
@jack78 karta to Intel Centrino Wireless-N 2230.
Ale jak wywala się sieć to nie widać jej też na innych komputerach, jedynie 5GHz.
Instalowałem różne sterowniki i dalej mam ten sam problem.
 
jack78
uuu, no to nie poomogę. Może jedynie - reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja z palca.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
anonim747874734
nowy sterownik w pre103Smile
Pasmo 5Ghz:
www.speedtest.net/result/2330920576.png
Pasmo 2,4 Ghz:
www.speedtest.net/result/2330923813.png
 
mikas
Czy jest możliwość sprawdzenia z poziomu routera jaki mam maksymalny upload. Lub jaką wydać komendę w telnecie?
 
shibby
@house no prześliczny wynik Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
drawsko

Cytat

shibby napisał(a):

@house no prześliczny wynik Smile

jak house zmieni stopkę będzie trzeba zastanowić się nad zakupami Smile
 
anonim747874734

Cytat

drawsko napisał(a):
jak house zmieni stopkę będzie trzeba zastanowić się nad zakupami Smile


stało się Grin sceptycy zostali nawróceni Smile dzięki nowemu sterownikowi ze źródeł asusa Smile
 
buniaczek

Cytat

house napisał(a):

Cytat

drawsko napisał(a):
jak house zmieni stopkę będzie trzeba zastanowić się nad zakupami Smile


stało się Grin sceptycy zostali nawróceni Smile dzięki nowemu sterownikowi ze źródeł asusa Smile

Dzieje się, oj dzieje! Grin kolega @house i Tomato - fiu fiu Wink
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
anonim747874734

Cytat

drawsko napisał(a):
będzie trzeba zastanowić się nad zakupami Smile

[url]
http://sklep.fipro.pl/rt-n66u/[/url] i powołaj się na mnie - może obskoczyszy rabat Wink
 
drawsko

Cytat

house napisał(a):

[url]
http://sklep.fipro.pl/rt-n66u/[/url] i powołaj się na mnie - może obskoczyszy rabat Wink

jak tylko zobaczyłem stopkę zamówienie poszło do sklep.fipro.pl. Kasa przelana więc na dalsze negocjacje nie ma miejsca. Ale dzięki za wsparcie.

A co do sklepu jestem zaskoczony profesjonalną obsługą Smile super sklep. Czekam na przesyłkę, mam nadzieję że noc andrzejkowa będzie z asusem Pfft
 
jacekn
Ja też będę brał Asusa RT-N66U i chciałem na fipro bo mają dobrą cenę ale gwarancję na 24 miesiące i w razie awarii bym musiał do nich wysyłać sprzęt
więc zdecydowałem u mnie na miejscu kupić gwarancja 3 lata i jak co do sklepu odnoszę i po sprawie a cena o około 25 zł większa .
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
drawsko

Cytat

jacekn napisał(a):

Ja też będę brał Asusa RT-N66U i chciałem na fipro bo mają dobrą cenę ale gwarancję na 24 miesiące i w razie awarii bym musiał do nich wysyłać sprzęt
więc zdecydowałem u mnie na miejscu kupić gwarancja 3 lata i jak co do sklepu odnoszę i po sprawie a cena o około 25 zł większa .

Gwarancja jest dobrowolnym świadczeniem producenta. Masz tyle gwarancji ile jest zapisane w karcie gwarancyjnej.
Sprzedawca odpowiada za zgodność towaru z umową w okresie 24 miesięcy, później nic nie zdziałasz.

No chyba że jest to jakaś opcja przedłuż gwarancję i płacisz za to jakiejś firmie. Lub kupujesz z pakietem rozszerzającym gwarancję

Posiadacze rt-n66u spójrzcie w kartę gw. ile macie 24 czy 36. Jaki rodzaj gwarancji daje Asus ... może door to door?

Edit...

Cytat

http://asus-serwis.pl/info/terms
5. Wysyłanie Towarów
...
W przypadku napraw gwarancyjnych Koszty wysyłki Produktu do punktu serwisowego ponosi ASUS. W przypadku napraw nie objętych gwarancją wszelkie koszty związane z naprawą, w tym także koszty korespondencji ponosi Klient.
...
7. Zakres Gwarancji
...
Pakiet rozszerzenia gwarancjizostał zakupiony i został wydany autoryzowany kod gwarancyjny
...

Edytowany przez drawsko dnia 28-11-2012 18:25
 
jacekn
Kupiłem dziś Asusa RT-N66U i dla pewnosci spytam czy Tomato do niego to http://tomato.groov.pl/download/K26RT...66u%2064k/ i wgrywam nie z firmoware Asusa tylko przez Firmoware Restoration ? . Po wgraniu trzeba zrobic czyszczenie nvram ?.
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
buniaczek
Pytanie o czyszczenie nvram rozumiem że jest żartem? Oczywiście że TAK - Nie ma opcji przejścia na inny soft bez czyszczenia nvram..
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
jacekn
Pewnie że żart lubię sobie czasem pożartować , a pozostałe pytania tak jak pisałem ?
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
buniaczek

Cytat

jacekn napisał(a):

Pewnie że żart lubię sobie czasem pożartować , a pozostałe pytania tak jak pisałem ?


Żart głupi i słaby..

Co do wersji to podałeś poprawną - Masz dedykowany obraz, natomiast co do sposobu wgrywania mógłbyś Sobie zadać odrobinę trudu i przeczytać co @Shibby napisał w pierwszym poście:

Cytat

shibby napisał(a):
Oprogramowanie Tomato wgrywamy za pośrednictwem Asus firmware restoration. Po flashu koniecznie trzeba wyczyścić NVRAM! Problemy na jakie można napotkać zaraz po wyczyszczeniu NVRAM to niedziałające radio 5GHz. Okazuje się, że część kanałów trybu 5GHz nie działa i pomimo świecącej diody 5GHz, SSID dla 5GHz nie jest widoczny w eterze. Wystarczy wtedy zmienić kanał na inny np upper 40 i sieć 5GHz ładnie "sieje".


Powiesz mi po co on się tyle napracował i wszystko ładnie opisał?
Wszystko musisz mieć podane na tacy? Lenistwo nie jest fajną sprawą..
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
beliarti
Zrozumcie chlopaka, emocje po zakupie wzięły górę Smile "szukaj" w takiej sytuacji znika z menu Grin
 
drawsko
emocje, emocje ... asus marzenie w paczkomacie a ja nie mam z kim dziecka zostawić :/
 
jacekn
@buniaczek widzę że się nic nie zmieniłeś brakuje ci odrobiny władzy i szukasz jej tu na forum , proponuje kandydować tu na admina to byś był w swoim żywiole . A tak jak ktoś coś pyta na forum to nie po to by żartować ale żeby coś się dowiedzieć a takie aluzje " Pytanie o czyszczenie nvram rozumiem że jest żartem? Oczywiście że TAK " są tu nie na miejscu. Tak jak kolega wyżej pisał kupiłem ruter i chciałem szybko zainstalować Tomato i na 100% nie byłem pewny czy coś się nie zmiemniło i chciałem tylko potwierdzenia ale widzę że ciężko było potwierdzić TAK.
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
drawsko

Cytat

jacekn napisał(a):

Ja też będę brał Asusa RT-N66U i chciałem na fipro bo mają dobrą cenę ale gwarancję na 24 miesiące i w razie awarii bym musiał do nich wysyłać sprzęt
więc zdecydowałem u mnie na miejscu kupić gwarancja 3 lata i jak co do sklepu odnoszę i po sprawie a cena o około 25 zł większa .


paczkomat opróżniony Smile ... na kartonie mam napis 3 lata gwarancji. I zauważyłem, że zamiast płaskiego kabla rj-45, dostałem zwykły -> okrągły. Jakiś inny wypust
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,446,098 unikalnych wizyt