18 Kwietnia 2024 18:00:21
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.234.62
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
sewerzdw
Witam was... przewertowałem chyba wszystkie strony na temat n66u Smile i nie znalazlem nurtujacego mnie rozwiazania.

Czy ktoś z was wie jak skonfigurowac rt n66u alby mozliwe bylo wzbudzenie komputera przez Wake On Line przez internet.. mam zewnetrzne IP a komputer ktory chce wybudzic ma przypisane stale wewnetrzne ip w mojej podsieci.

za pomoca PCAutoWaker na androida potrafie wlaczyc komputer poprzez Wifi w sieci lokalnej a potrzebuje wlaczac kompuer będąc poza domem. ( probowalem z VPN - ale samo polaczenie nic nie daje)

pozdrawiam

 
anonim747874734

Cytat

sewerzdw napisał(a):

Witam was... przewertowałem chyba wszystkie strony na temat n66u Smile i nie znalazlem nurtujacego mnie rozwiazania.

Czy ktoś z was wie jak skonfigurowac rt n66u alby mozliwe bylo wzbudzenie komputera przez Wake On Line przez internet.. mam zewnetrzne IP a komputer ktory chce wybudzic ma przypisane stale wewnetrzne ip w mojej podsieci.

za pomoca PCAutoWaker na androida potrafie wlaczyc komputer poprzez Wifi w sieci lokalnej a potrzebuje wlaczac kompuer będąc poza domem. ( probowalem z VPN - ale samo polaczenie nic nie daje)

pozdrawiam


Zainstalować tomato lub Merlina a w nich jest WakeOnLan w gui.
dla przykładu tak to wygląda w tomato : http://victek.is-a-geek.com/virtual/t...s-wol.html

 
sewerzdw
Dziekuje za odpowiedz. po kilku probach udalo sie wkoncu zestawic VPN i nastepnie za pomocą darmowego programiku na androida pt. Depicus Wake On wybudzam komputer.
Ps. dzieki za demo Merlina - ciekawa propozycje, ale zapytam jeszcze was urzytkownikow czy oprogramowanie to ma jakies minusy.. w porownaniu do oryginalnego softu>>??

Cytat

house napisał(a):

Cytat

sewerzdw napisał(a):

Witam was... przewertowałem chyba wszystkie strony na temat n66u Smile i nie znalazlem nurtujacego mnie rozwiazania.

Czy ktoś z was wie jak skonfigurowac rt n66u alby mozliwe bylo wzbudzenie komputera przez Wake On Line przez internet.. mam zewnetrzne IP a komputer ktory chce wybudzic ma przypisane stale wewnetrzne ip w mojej podsieci.

za pomoca PCAutoWaker na androida potrafie wlaczyc komputer poprzez Wifi w sieci lokalnej a potrzebuje wlaczac kompuer będąc poza domem. ( probowalem z VPN - ale samo polaczenie nic nie daje)

pozdrawiam


Zainstalować tomato lub Merlina a w nich jest WakeOnLan w gui.
dla przykładu tak to wygląda w tomato : http://victek.is-a-geek.com/virtual/t...s-wol.html

 
anonim747874734

Cytat

sewerzdw napisał(a):
Ps. dzieki za demo Merlina - ciekawa propozycje, ale zapytam jeszcze was urzytkownikow czy oprogramowanie to ma jakies minusy.. w porownaniu do oryginalnego softu>>??


minusów nie ma bo jest to modyfikacja orginalnego soft ale zawiera poprawki i ulepszenia którego nie ma w sofcie fabrycznym. poza tym Eric reaguje na potknięcia asusa (ostatni sterownik w sofcie 246 i 260 który ostatnio się pokazał był skopany) i kompiluje swoją produkcję ale ze starszym driverem i jak na razie najlepszym w ogóle. Nie stracisz nic a zyskasz np wspomniane menu WOL do budzenia pecetów z internetu - tego w fabrycznym sofcie nie ma (jak i innych rzeczy : openvpn, zmodyfikowane nat'owanie, monitor temp.,).

btw- ciekaw jestem jak sterownik z 220 będzie działał w tomato

 
darius456
Asuswrt-Merlin 3.0.0.4.246.20 is out


Asus RT-N66U @ 3.0.0.4.260.20 (Merlin build)
 
anonim747874734

Cytat

darius456 napisał(a):

Asuswrt-Merlin 3.0.0.4.246.20 is out

Cytat


3.0.0.4.246.20:
- NEW: Wifi status icon will be half colored if only one radio is enabled.
- NEW: Wifi status icon popup will report the state of each radios.
- NEW: upnp custom config file for miniupnpd
- NEW: unmount user script
- NEW: led_ctrl, makemime applet (for use in conjunction with sendmail)
- NEW: Implemented control for network switch LED (all four at once)
- NEW: disable_leds.sh (turn off all LEDs) and restore_leds.sh (back to normal)
- FIXED: Radio toggle through WPS button would be overriden by a scheduled
radio. Reverted "switch" to "toggle" code to prevent this.
- FIXED: You couldn't disable DMZ by clearing the IP field.
- FIXED: You couldn't edit entered text in DHCP/MAC/etc name field
- FIXED: clientid passing for some ISPs requiring it (like Sky UK)
was broken with the DHCP client change of build 220.
- FIXED: No longer reboot the router three times during boot time if one
of the radios is disabled by the user. (RT-N66U)
- FIXED: Changing the router login name to anything other than "admin"
would prevent radvd, ecmh and the cru script from working
properly - they all assumed "admin". Made then use
http_username instead (which is tied to the superuser)
- CHANGED: Improved SMB and vsftpd read performance by up to 30%

 
shibby

Cytat

CHANGED: Improved SMB and vsftpd read performance by up to 30%


dodam tylko ze tomato ma już tą opcję od dawna włączona (a raczej wyłączone używanie sendfile) Smile


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

CHANGED: Improved SMB and vsftpd read performance by up to 30%


dodam tylko ze tomato ma już tą opcję od dawna włączona (a raczej wyłączone używanie sendfile) Smile


a ja dodam z przekąsem Smile ,że nie ma tak dobrej wydajności wifi Smile jak import sterownika z 220 ? Wink

 
shibby
bezproblemowo Smile tzn jeszcze tego nie zrobiłem ale problemów nie przewiduję Smile W weekend skompiluję i sprawdzę na swoim czy jest jakaś różnica.


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Friday279
Witam, ponownie. Jestem już po ****acji routera. Asus stwierdził że faktycznie coś było nie tak z moim routerem i wymienił mi router na nową sztukę i tu jest poprawa ale też nie do końca.

Wcześniej uzyskiwałem na OFW i Tomato 5-6MB/s teraz uzyskuje 7-8MB/s bez włączonego QoS

Jak włączyłem QoS na OFW ( wcześniej ok 7-8MB/s) tzn. dałem wszystko na najwyższy priorytet zaczęło ciągnąć 9MB/s
Z kolei na Tomato też włączyłem QoS też dałem wszystko na 100% i teraz wyciąga bez problemu 10MB/s

Tylko pytanie dlaczego bez włączonego QoS transfer od razu spada? Nie chcę używać QoS wolałbym żeby był on wyłączony.

 
shibby
poczekaj do weekendu to przekażę ci i housowi próbkę z nowym sterownikiem.

QoS raczej powinien spowalniac a nie podnosic prędkość łącza. Ponadto na OFW po włączeniu QoSa wyłącza się FastNAT co powinno być odczuwalne.


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Friday279
właśnie też tego nie rozumiem dlaczego tak się dzieje z tym Qos. Teraz w dni robocze nie mam za dużo czasu na zabawę dopiero będę kombinować w weekend.

 
anonim747874734

Cytat

shibby napisał(a):

poczekaj do weekendu to przekażę ci i housowi próbkę z nowym sterownikiem.


fajnie, obadam. tylko jak wgrać z OFW tomato z czyszczeniem nvram by default ? asus FW restore czegoś takiego nie ma, gui ofw też...
za każdym razem kiedy wgrywam nowe tomato tracę komunikację, włażę na niego od strony wifi (z telefonu) i dopiero wtedy go rezam...
widać tylko ,że tomato nie rozpoznaje modelu i jest pełno błędów dnsmasq...

 
shibby
a przyciskiem próbowałeś wyzerować ustawienia?


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734

Cytat

shibby napisał(a):

a przyciskiem próbowałeś wyzerować ustawienia?


tak, oczywiście... Smile

 
shibby
i nie działa? hmm to ze sa błędy po instalacji z ofw to wiem ale ja zawsze dostaję się po LANie...


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734

Cytat

shibby napisał(a):

i nie działa? hmm to ze sa błędy po instalacji z ofw to wiem ale ja zawsze dostaję się po LANie...


nie działa... po FW restore i reboot nie działa dhcp i nawet ping do routera - tak jakbym miał wyjęty kabel :/
ale link jest Smile oczywiście wszystko na dh61ag (to mój jedyny pecet na kablu). po wejściu telefonem po wifi nie można pobrać sysloga, jedynie screenshot udało mi się zrobić :/
pisałem o tym tu :
http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_110439
po czyszczeniu nvram magicznie jest komunikacja po kablu i wszystko działa cacy

 
shibby
a zczytaj mi konfigurację vlanów w ofw/merlinie


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mikas
Czy ktoś się spotkał z zanikaniem całej sieci 2.4Ghz. Na 5GHz jest ok. Wygląda to tak, że znika sieć na minutę lub muszę zalogować się z innego laptopa po 5GHz i zrestartować router. Zdarza się to bardzo często, nawet co godzinę. Myślałem na początku że to wina mojego nowego laptopa którego mam od kilku dni i wtedy zaczął się problem. Ale zaraz po zniknięciu połączenia wyszukuje na innym urządzeniu sieci wifi i znajduje tylko 5Ghz. Router użytkuje od jakiegoś czasu z softem Wersja firmware:3.0.0.4.220.18 Merlin i do puki nie zmieniłem laptopa nie było takich problemów. Najgorsze że laptop ten nie obsługuje 5Ghz.


Edytowany przez mikas dnia 21-11-2012 20:24
 
jack78
Będę strzelał.
W lapku masz kartę na Atherosie i sterownik z rodziny 10, ale poniżej 10.0.0.34?

Jeśli tak to zainstaluj np 10.0.0.75
Ja ostatnio kupowałem znajomemu lapka i przerabiałem sieć w domu. Najpierw na pierwszy ogień poszedł TP Link 300mbit, 1-2 dni ok i zdechło. Reset routerka, chwile podziałało i padło. No to reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja. To samo.
Router poszedł na ****ację, dałem Ovisa WL-1600GL na Tomato. Dokładnie to samo.
TPLink wrócił z ****acji (odrzucona).
Nowe stery w lapku i od 2 tygodni nie miałem telefonu, że coś nie działa.


Atheros coś skopał w pewnej serii sterowników i bardzo szybko została ona usunięta z serwerów. Sprawdź jaki masz numer i na pewno ich nie zajdziesz na stronie atherosa.



Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,143,000 unikalnych wizyt