19 Kwietnia 2024 16:20:10
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.146.34.191
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N66u - powrót króla
shibby
Wstęp

Jak sięgnę pamięcią firma Asus posiadała w swojej ofercie router, który odstawał od konkurencyjnych rozwiązań na procesorze Broadcom. W czasach gdy Linksys miał WRT54GL a szczytem modyfikacji był SD-MOD, Asus wypuścił model WL500gp - pierwszy tego typu router z USB. Wzbudził zachwyt i pragnienie posiadania u wszystkich. Później był Asus RT-N16 nazywany królem routerów i trzeba przyznać, że do dnia dzisiejszego jest on topowym i chętnie polecanym routerem. Tym razem Asus zachwyca nas modelem RT-N66u Dark Knight

openlinksys.info/images/rt-n66u/front.jpg
(Asus RT-N66u w swojej pełnej okazałości)


Zawartość pudełka

Router dostarczany jest w sporych rozmiarów czarnym pudełku. W środku, prócz routera, znajdziemy trzy czarne antenki, wzornictwem nawiązujące do routera, zasilacz 19V z niestandardowym wtykiem (pasuje do netbooka EEE 1215N), płaski kabel ethernetowy oczywiście w kolorze czarnym i "papierologię". Dodatkowo otrzymujemy podstawkę, która umożliwia nam ustawienie routera w pozycji wertykalnej. Muszę przyznać, że zasilacz to bajka i wzór do naśladowania dla innych producentów.

openlinksys.info/images/rt-n66u/asus02.jpg openlinksys.info/images/rt-n66u/asus03.jpg

Sam router wzornictwem nawiązuje do modelu RT-N56u. Obudowa przypomina szlifowany czarny diament a w górnej części znajduje się pasek szczotkowanego aluminium w logiem i modelem routera. Wszystkie diody są koloru niebieskiego. Z tyłu znajdziemy standardowy zestaw złącz czyli: zasilanie, przycisk on/off, 2x usb, reset, WAN, 4x LAN i WPS. Prócz tego 3x złącze SMA dla anten.

openlinksys.info/images/rt-n66u/asus01.jpg openlinksys.info/images/rt-n66u/back2.jpg

openlinksys.info/images/rt-n66u/asus06.jpg openlinksys.info/images/rt-n66u/back.jpg

Router prezentuje się naprawdę świetnie. Jedyny mankament "diamentowej" obudowy to widoczność pozostawionych tłustych odcisków palców.


Wnętrze

Router chłodzony jest sporej wielkości radiatorem. To co przykłuwa uwagę to gniazdo microSD z prawej strony. Co ciekawe jest ono w pełni funkcjonalne. Czemu więc Asus nie umożliwił do niego dostępu bez konieczości zrywania plomb gwarancyjnych? Szczerze powiem, że nie mam pojęcia. Może planuje wydać w przyszłości model z fabrycznie montowaną kartą pamięci, na którą to będziemy mogli instalować dodatkowe paczki rozszerzające mozliwości oryginalnego oprogramowania... Pożyjemy - zobaczymy.

Pod złączem karty widać JTAG a w mniej więcej środkowej części wyprowadzone piny złacza serial.

openlinksys.info/images/rt-n66u/asus07.jpg openlinksys.info/images/rt-n66u/asus_rt_n66u_pcb1_b.jpg

W internecie można też znaleźć informacje o modelach aktywnie chłodzonych:
images3.wikia.nocookie.net/__cb20120107161532/infodepot/images/2/2b/Asus_RT-N66U_g.jpg

Mniemam, że to wersja A1. Mój egzemplarz B1 jest na niebieskim PCB i jest w pełni pasywnie chłodzony


Specyfikacja

Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie Asusa: http://pl.asus.com/Networks/Wireless_...ifications i nie widzę zbytnio sensu jej powielania.

To co nas interesuje jednak to:
* Procesor Broadcom o taktowaniu 600MHz
* 256MB pamięci RAM
* 32MB pamięci flash
* 5x gigabit
* 2x USB2.0
* 3 demontowalne, zewnętrzne anteny
* dual-band, czyli jednoczesna obsługa zakresu 2.4GHz oraz 5GHz (450 + 450Mbps)
* trzy przyciski: power, reset oraz WPS
* wewnętrzne złącze kart microSD

Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Najbardziej jednak boli 32KB przestrzeni na NVRAM. Mało... a szkoda.

Router podczas pracy jest wyraźnie ciepły. Miejscami (np nad diodą 5GHz) potrafi być wręcz gorący. Nie wpływa to jednak na jego stabilność.


Oprogramowanie

Interfejs Asusa zna swoje początki w modelu RT-N16 (pamiętacie doktorka?). Tym razem zachowane jest w tematyce czerni, jak na "Dark Knight" przystało. Do interfejsu dostaniemy się poprzez adres:
http://192.168.1.1/
login: admin
hasło: admin

Przywita nas kreator, dzięki któremu w paru krokach skonfigurujemy nas router do podstawowej pracy.

openlinksys.info/images/rt-n66u/1.png

Po przelogowaniu powita nas docelowe GUI. Po krótce opiszę jego możliwości:
* Mapa sieci - podstawowe informacje takie jak status WAN, LAN, Wi-Fi z ładną mapą podpiętych klientów i urządzeń USB
* Sieć gościnna - umożliwia skonfigurowanie dodatkowych SSID, maksymalnie 3 dla każdego interfejsu radiowego
* Menadżer ruchu - QoS z dwoma trybami: automatyczny i uzytkownika.
* Kontrola rodzicielska - harmonogram dostepu klientów do internetu
* Aplikacja USB - ta zakładka podzielona jest na parę sekcji. I tak:
- AiDisk umożliwia udostępnienie naszych danych na świat za pośrednictwem serwera FTP
- Servers Center umożliwia konfigurację serwerów: DLNA, iTunes, FTP i Samba
- Serwer drukarki sieciowej za pośrednictwem Asus Ez (wspiera urządzenia wielofunkcyjne) lub przez protokół LPR (dodaj drukarkę, dodaj port TCP/IP)
- 3G/WiMax, w teorii obsługa modemów 3G gdy łącze główne zawodzi lub jest niedostępne. W praktyce nie udało mi się uruchomić połączenia 3G na modemach Huawei E173 oraz E220.
- Download Master - umożliwia zainstalowanie i użytkowanie klienta sieci torrent, emule oraz menadzera pobierania.
* Wireless, tu ustawiamy interfejsu sieci bezprzewodowej
* LAN, konfiguracja sieci lokalnej, serwera DHCP, statycznych IP, routingu i jumbo frame
* WAN, konfiguracja interfejsu internetowego, NAT, DMZ, przekierowanie portów, DDNS
* IPv6, umożliwia konfigurację sieci IPv6
* VPN Server, serwer PPTP
* Firewall, filtruje przychodzące i wychodzące pakiety
* Administracja, umożliwia zmianę trybu pracy Router lub AccessPoint. Prócz tego aktualizacja oprogramowania i backup/odtworzenie/czyszczenie konfiguracji
* System Log, logi systemowe - niestety nie ma możliwości wysyłania ich na maila lub zapisu na urządzenie usb

openlinksys.info/images/rt-n66u/gui0.png openlinksys.info/images/rt-n66u/gui1.png

openlinksys.info/images/rt-n66u/gui2.png openlinksys.info/images/rt-n66u/gui3.png

openlinksys.info/images/rt-n66u/gui4.png openlinksys.info/images/rt-n66u/gui5.png

W moim odczuciu interfejs jest niedopracowany. Często się wiesza na napisie "Uaktualnianie" lub przeglądarka mówi nam, że nie może wyświetlić witryny. Mam wręcz wrażenie, że oryginalnie wgrana wersja 3.0.0.3.90 działała stabilniej niż najnowsza 3.0.0.3.108. Pomimo zastosowania rekomendowanej do tego routera karty WiFi USB-N53, nie chciała ona stabilnie działać na częstotliwości 2,4GHz przy 40MHz szerokości kanału. Dopiero przy wymuszeniu 20MHz udało się zachować stabilne połączenie. Dużo pracy jeszcze przed Asusem.


Alternatywa

Jeżeli nie OFW to co? Tomato Smile Prezentowany router jest w pełni wspierany przez Tomato RT-N.

openlinksys.info/images/rt-n66u/tomato.png

Na internecie można też znaleźć filmik (nie mój) prezentujący możliwości i działanie mojej kompilacji Tomato na opisywanym routerze: http://www.youtube.com/watch?v=FnfdmN...nfdmN-Oq58
Oprogramowanie Tomato wgrywamy za pośrednictwem Asus firmware restoration. Po flashu koniecznie trzeba wyczyścić NVRAM! Problemy na jakie można napotkać zaraz po wyczyszczeniu NVRAM to niedziałające radio 5GHz. Okazuje się, że część kanałów trybu 5GHz nie działa i pomimo świecącej diody 5GHz, SSID dla 5GHz nie jest widoczny w eterze. Wystarczy wtedy zmienić kanał na inny np upper 40 i sieć 5GHz ładnie "sieje".

Jeżeli nie tomato to co? O dziwo nic. O OpenWRT raczej można zapomnieć przynajmniej w najbliższej przyszłości. Developer DD-WRT - Braynslayer - wydał wersję na ten router niestety próba jej wgrania zakończyła się uwaleniem routera, tak więc i na działające DD-WRT pozostaje nam jeszcze poczekać.


Wydajność

Czym byłby test takiego routera bez paru testów. Do testów sieciowych użyty został PC oraz laptop z sieciówką Gigabitową. Do testów WiFi rekomendowana karta USB-N53. Do testów wydajności USB, dysk Toshiba 2,5" w obudowie Sunbright z systemem plików ext2. Wszystkie testy wykonane były na najnowszej obecnie oprogramowaniu Asusa (OFW) 3.0.0.3.108 oraz na mojej kompilacji Tomato. Zakres 2,4GHz na OFW został ograniczony do 20MHz z racji niestabilnej pracy przy ustawieniu 40MHz, co uniemożliwiało wykonanie pomiarów.

Wydajność WAN

openlinksys.info/images/rt-n66u/pomiar_wan.png

Zauważalnie wyższy wynik w przypadku pomiaru WAN-LAN na OFW mniemam jest zasługą wykorzystania FastNAT, którego to brakuje obecnie w Tomato. Wyniki wydajności dla sieci bezprzewodowej są porównywalne.

Wydajność WiFi

openlinksys.info/images/rt-n66u/pomiar_wifi.png

Wyniki bardzo zbliżone. 2,4GHz lepsze na Tomato z racji wykorzystania pełnej szerokości kanału 40MHz, natomiast 5GHz lepsze na OFW. To zasługa nowszych sterowników od Broadcoma. Na obu softach sygnał był stabilny.

Wydajność portu USB - samba

openlinksys.info/images/rt-n66u/pomiar_samba.png

Wyniki znów bardzo zbliżone. Odczyt z USB pod Tomato po lanie nieznacznie lepszy. Wyniki uzyskane po sieci z Tomato również bardziej ustabilizowane niż w przypadku OFW. Jedynie odczyt po radiu 5GHz na oprogramowaniu Asusa wyrażnie odstaje od reszty.

Wydajność portu USB - FTP

openlinksys.info/images/rt-n66u/pomiar_ftp.png

Wydajność po radiu w obu przypadkach jest bardzo podobna. Odczyt po WiFi 5GHz wyrażnie odstaje od reszty, przy czym wyżej poprzeczkę zawiesił soft Asusa. Nie mniej jednak kropkę nad "i" postawiło Tomato uzyskując po LAN`ie ponad 19MB/s podczas odczytu! To rekord jakiego żaden inny router na Broadcom`ie nie uzyskał.

Pomiar sygnału - inSSIDer

Na koniec wyniki pomiaru z użyciem programu inSSIDer 2.0. Warunki były zmienne od odległości 3m bez przeszkód do ponad 10m z licznymi przeszkodami.
Dla porównania użyłem Netgeara WNR3500L v1 z zainstalowanym Tomato.

Pomiar na oprogramowaniu Asusa:
openlinksys.info/images/rt-n66u/inssider_ofw.png

Pomiar na Tomato:
openlinksys.info/images/rt-n66u/inssider_tomato.png

Bezapelacyjnie OFW Asusa wygrywa. Widać wyraźny zysk na Asusie z tomato względem Netgeara dzięki zewnętrznym antenom. Nie mniej jednak Asus na OFW prezentuje wyraźnie lepszy i silniejszy sygnał. Za wyraźnie słabszy wynik z użyciem Tomato można winić:
a) sterownik wi-fi
b) zaawansowane ustawienia Wireless

Przy ustawieniu Advanced Wireless na:
- Afterburner - auto
- Country - Poland
- Transmit Power - 0 (defekcja przez sterownik)

udało mi się poprawić wynik do stabilnych -35. Zbliżyć się jednak do -30 (końcowa faza pomiaru) mi się nie udało.


Podsumowanie

Asus RT-N66u Dark Knight jest na chwilę obecną niezaprzeczalnie najsilniejszym routerem zasilanym procesorem Broadcom. Ponadto jest to obecnie jedyny tak silny router z zewnetrznymi antenami. Za sam fakt nieintegrowania anten wewnątrz routera trzeba zwyczajnie Asusa pochwalić. Router jest godny polecenia każdemu, kogo na niego stać.

Plusy:
- niedościgniowy pod względem wydajności wśród routerów z procesorem Broadcom
- ładny i nietuzinkowy wygląd
- rozbudowane oprogramowanie
- zewnętrzne anteny
- możliwość instalacji Tomato

Minusy:
- oprogramowanie wymaga jeszcze dopracowania
- problemy ze stabilną pracą przy ustawieniu 40MHz na paśmie 2,4GHz pomimo zastosowania rekomendowanej karty WiFi
- konieczność zerwania plomby gwarancyjnej by dostać się do złącza microSD
- tylko 32KB dla NVRAM


Podziękowania

Podziękowania należą się firmie Sieciovo, która dostarczyła sprzęt do testów. Dodatkowo nasz sponsor ufundował 10 kodów rabatowych na zakup routera Asus RT-N66u. Chętnych zapraszam do mnie na PW.

openlinksys.info/images/baner_ol_sieciovo.jpg


Edytowany przez shibby dnia 22-03-2012 15:57
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
q2werty
Świetna robotaSmile

 
shibby
oj tam, wyrwane z kontekstu Smile


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek
Cytując klasyka:

Cytat

the King is dead, long live the King!

Ciekawa recka shibby - dzięki. Lecz ze względu na cenę poczekam jeszcze chwilę - może akurat będzie na nowe mieszkanie Grin


-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
jacekn
Niezła maszyna i na oryginalnym oprogramowaniu ma niezłą wydajność


Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
kille72

Cytat

house napisał(a):
trzeba poczekać na wydłubanie nowego sterownika broadcoma ze źródeł netgear'a Smile


Hmm...tylko TeddyB na tym sie zna z osob ktore pracuja nad Tomato i DD-WRT?

 
shibby
gdyby w OFW był bw limiter to faktycznie spora ilosc osob mogla zadowolic sie OFW. Ja jednak bez bwlimitera jestem jak bez ręki Wink


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kille72
Shibby, a jaki to jest system pod OFW?

 
jarek7714

Cytat

tak więc i na działające DD-WRT pozostaje nam jeszcze poczekać.
To trochę dziwne bo na oficjalnej stronie w zakładce router database jest już wspierany od 15.03.2012r. build 18702. Wink


jareq
 
jack78
Niezła maszynka, ale niestety nie na moją kieszeń, ja się zadowolę WNR3500, którego to dopiero co sobie sprezentowałem.



Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
buniaczek

Cytat

house napisał(a):

Cytat

buniaczek napisał(a):
Ciekawa recka shibby - dzięki. Lecz ze względu na cenę poczekam jeszcze chwilę


rzeczywiście - cena high end ale mi udało się kupić go dość okazyjnie Wink


Okazyjnie to jest jaki przedział? (oczywiście jeśli mogę zapytaćSmile )
Mam nadzieję że będzie taniał wraz z upowszechnianiem się na rynku - pod koniec roku może mieć już całkiem sensowną cenę (to tak na mój gust) - gdyby się jeszcze trend umacniania PLN-a utrzymał to była by bajka Smile


-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
Jacques

Cytat

shibby napisał(a):

gdyby w OFW był bw limiter to faktycznie spora ilosc osob mogla zadowolic sie OFW. Ja jednak bez bwlimitera jestem jak bez ręki Wink

Router podczas pracy jest wyraźnie ciepły. Miejscami (np nad diodą 5GHz) potrafi być wręcz gorący. Nie wpływa to jednak na jego stabilność.


W OFW QoS nie zdal u mnie egzaminu strasznie rwie rozmowy telefoniczne nie do przyjecia.
Zostaje przy tomato...

Co do ciepla tam masz jakis problem z RT-N66U bo u mnie tego nie ma najwieksza temperature mam po srodku routera +34° a tam gdzie u ciebie jest goraco (led 5GHz) jest raptem +29°.


Pozdrawiam...
-------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N66U
-------------------------------------------------------------------------------
 
shibby
a masz oba radia włączone? Jak wyłącze radia to jest chłodno. Dopiero gdy oba są włączone i są uzywane to robi się w tych miejscach goraco.


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Jacques

Cytat

shibby napisał(a):

a masz oba radia włączone? Jak wyłącze radia to jest chłodno. Dopiero gdy oba są włączone i są uzywane to robi się w tych miejscach goraco.


5 GHz jest OFF zaraz wlacze i zerkne, za godzinke powiem ci czy temprtaura sie podniesie.


Edytowany przez Jacques dnia 20-03-2012 10:57
Pozdrawiam...
-------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N66U
-------------------------------------------------------------------------------
 
shibby
mniemam ze on taki ciepły przez radiator, który się narzewa i nie ma gdzie oddawac ciepło (brak otworów wentylacyjnych od góry). Netgear nie ma radiatorka i pewnie dlatego temperatura na obudowie nie jest tak odczuwalna. Mnie to nie przeszkadza Smile

ddwrt sprawdze jak nie dzis to jutro Smile


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Jacques

Cytat

shibby napisał(a):

mniemam ze on taki ciepły przez radiator, który się narzewa i nie ma gdzie oddawac ciepło (brak otworów wentylacyjnych od góry). Netgear nie ma radiatorka i pewnie dlatego temperatura na obudowie nie jest tak odczuwalna. Mnie to nie przeszkadza Smile

ddwrt sprawdze jak nie dzis to jutro Smile


A wiec po sodku z 34 polecialo na +37° a obok (led 5GHz) z 29 na +31° nie ma powodu aby wpadac w panike.


Pozdrawiam...
-------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N66U
-------------------------------------------------------------------------------
 
shibby
oczywiście ze nie. router dziala stabilnie a i cieplejsze routery widzialem Smile Nie mniej jednak wspomniałem o tym bo w porownaniu do megachlodnego rt-n16, rt-n66 jest naprawde cieply.

sprawdzilem dd-wrt i nie dziala. Router nie wstaje, brak pingu, czyli dokladnie to samo co na wczesniejszym sofcie brainslayera.


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jacekn


Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
shibby
sprawdzalem ten z newsa i ten z router database. oba nie dzialaly.


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Jacques
Shibby,
Jaki masz Noise Floor (eth1) ja mam -86 dBm na RT-N66U


Pozdrawiam...
-------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N66U
-------------------------------------------------------------------------------
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,170,255 unikalnych wizyt