18 Maja 2024 06:33:45
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.225.95.216
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500L na Tomato + modem ADSL czy DGN2200
GAMEOHOLIK
Cześć Smile

Chcę stworzyć sieć domową, w której będzie znajdować się laptop, PC, drukarka która ma WiFi, 4 telefony oraz podpiąć dysk sieciowy. Do tego dochodzi jeszcze dzielenie się internetem z sąsiadem po kablu. Wszystko to w ramach koszmarnego łącza ADSL z Netii . Dodatkowym wymaganiem jest to, że chciałbym nadać priorytet pakietom dla gier. Po podpięciu obecnego sprzętu, najgorszego z możliwych chyba, ping skoczył od 20ms w górę.

Zastanawiam się, która opcja będzie lepiej się sprawować. Kupić polecanego WNR3500L z wgranym Tomato i do tego dokupić modem ADSL czy też może lepiej zainwestować w urządzenie z wbudowanym modemem ADSL - DGN2200 - ale już bez obsługi softu Tomato. Drugie rozwiązanie jest na pewno trochę tańsze.

Obecnie ciężko jest mi znaleźć jakiś mądry modem więc zastanawiam się nad takim połączeniem: WNR3500L + używany DGN2000 albo DGN1000. Z DGN2000/DGN1000 puściłbym tylko sygnał do WNR3500L i ewentualnie wykorzystałbym go do rozszerzenia zasięgu WiFi w domu ustawiając je w osobnych pokojach, ponieważ w jednym pokoju mam ewidentnie problem z zasięgiem, prawdopodobnie przez przewody elektryczne które znajdują się w ścianie, w pobliżu skrzynki z bezpiecznikami.
Liczę na jakieś wskazówki.

A i jeszcze takie pytanie, skąd taka różnica w cenie u Kompranet? Sprzedają jakieś zwroty?
Pozdrawiam
 
hermes-80
Tak - Kompranet sprzedaje sprzęt z odzysku ale całkiem sprawny.

Co do routera to lepszym rozwiązaniem jest modem ADSL/router ADSL w trybie bridge - czyli wifi na nim odpada + jakiś router z alternatywnym sofcie - WNDR3500Lv1 to dobry sprzęt z pełni działającym Tomato i za stosunkowo dobrą cenę.

Rozdzielasz neta przez BWlimiter na połowę i już nie wchodzicie sobie w paradę.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
GAMEOHOLIK
Pisząc o rozdzieleniu neta przez BWlimiter na połowę, masz na myśli podział między mnie i sąsiada? Sąsiad nie korzysta z neta w sposób intensywny, więc nie chciałbym żeby działało to tak, że na sztywno ja mam połowę łącza i On ma połowę.
Chyba że można ustawić to tak, że On w szczycie zapotrzebowania otrzymuje tylko połowę przepustowości, a jeśli go nie wykorzystuje bądź nie korzysta wcale, to resztę przepustowości wykorzystuje ja. Czyli w momencie kiedy Sąsiad nie korzysta z neta mam do dyspozycji maksymalną prędkość łącza.

Czy jest obojętne jaki router/modem ADSL wykorzystam do połączenia z WNDR3500Lv1? Chodzi mi przede wszystkim o to, żeby się nie zawieszał i nie zwiększał pingu. Taki DGN1000 dałby radę?

A i co do trybu Bridge, to czy ustawienie tego trybu w urządzeniu ADSL jest konieczne, by mogło współdziałać z WNDR3500Lv1? Czy są jakieś korzyści z włączenia trybu Bridge?
 
hermes-80

Cytat

A i co do trybu Bridge, to czy ustawienie tego trybu w urządzeniu ADSL jest konieczne, by mogło współdziałać z WNDR3500Lv1? Czy są jakieś korzyści z włączenia trybu Bridge?
Nie jest konieczne ale to mniej komplikuje konfiguracje sieci.

Czy się nie będzie zawieszał to już zależny od twojej linii tele.

QoS działa jak na razie tylko na Uploud.
BW Limiter można pokombinować z ustawieniem ale czy spełni założenia to nie wiem - sam korzystam z QoS-u Wink i nie zapewnia on w 100% założeń podobnych do twoich , ale jakoś działa.

Przy odpalonym 1 torcie na routerze jest odczuwalne zamulanie netu ale tego i tak nie używam wiec mi torty w sieci nie przeszkadzają.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
GAMEOHOLIK
Ok dziękuję za odpowiedź Smile. Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz: na podstawie jakiego parametru można oszacować maksymalną przepustowość łącza? Czy na przykład są to wartości SNR Margin czy Attenuation? Ponieważ obecnie mam synchronizację tylko na 2 Mb/s...
 
hermes-80
Pobierasz jakiś plik z internetu w różnych porach dnia - jeśli przepustowość jest bez zmian to możesz przyjąć taką jaką pobierają ci się pliki.
Na parametrach synchronizacji bym się nie opierał.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
GAMEOHOLIK
Mam na myśli to właśnie, czy w oparciu o parametry synchronizacji można by wywnioskować, że mogę mieć więcej. Bo 2Mb strasznie męczy.
 
hermes-80
Chodzi ci o interpretacje parametrów synchronizacji w celu zwiększenia przepustowości zmieniając umowę z ISP ??
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
GAMEOHOLIK
No coś ten deseń. Generalnie umowę mam na 4Mb, a obecnie dostępne mam 2Mb, bo w ofercie mniej jak 4 nie mieli. Żeby było jeszcze ciekawiej, to pierwotnie podpisywałem na 8Mb i oczywiście mówione było"tak tak, będzie działać". Chciałbym wiedzieć czy mógłbym mieć chociaż te 4Mb, jednak nie wiem na które wartości w statystykach ADSL mam patrzeć.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 1
esem

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,066,519 unikalnych wizyt