19 Kwietnia 2024 19:22:36
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.88.249
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Raspberry Pi - Tani na NAS?
dil2
wczoraj przesylka dotarla
prawdepowiedziawszy jestem mile zaskoczony
jedyny problem to to ze Win32DiskImager nijak nie chce poprawnie dzialac na win 7 64 bit
ale mam juz zainstalowanego debiana mini bardzo ladnie sie na nim kompiluje
szykuje go jako maly serwerek sh na 2 karty
jeden czytnik odpalil sie bez dodatkowego zasilania
 
tamtosiamto
http://www.askvg.com/win32-disk-image...n-windows/ idzie na win7 ultimate 64bit i imadżuje (:|) raspbiana na kartę bez problemów.
 
dil2
juz sobie poradzilem nie wiem czemu ale puki nie resetnolem kompa to prog nie chcial dzialac (tak z przyzwyczajenia laptop i 3-4 tygodnie jest wlaczony ) teraz to juz bajunia
ze wzgledu na wydajnosc sprzetu pozostane chyba na zastosowaniu serwerkowym na RPI
 
radzio

Cytat

shibby napisał(a):

radzio udało ci się odpalić raspbmc? Mi po instalacji na kartę odpala się docelowy instalator, formatuje kartę, sciaga roota, kernel itd i po restarcie już nie wstaje. Zauwazyłem ze na pierwszej partycji brakuje pliku config.txt. Dograłem mu z raspbiana to cos ruszyło ale po chwili znow blad i xbmc się nie odpala.

Jakby ci zadzialal to dalbys rade podeslac mi obraz dzialajacej karty?

Ogólnie chce potestowac Rpi jako sieciowy odtwarzacz za TV ktory ciagnie filmy z routera po lanie (samba lub nfs).

Testowalem OpenELEC. Wgrał się bez mydła. Dość fajnie chodzi chociaz procek cały czas na 80-90% jest obciazony. aviki, rmvb chodzi ładnie, napisy czyta super ale o 1080p po sambie z routera można zapomniec. Płynnie polecą 2-3 sek i sekunda zwiechy i tak cały czas. Procek oczywiście 100%. Wątpie zeby to była wina sieci czy routera (hmm rt-n66u). Z tym samym filmem zresztą TV Panasonic po wifi 150mbps nie ma problemu.

Pozniej postawilem raspbiana. Wgrał się szybko, chodzi pięknie, dograłem xbmc. Chodzi mniej płynnie od openelec i rowniej ma bardzo wysokie obciazenie cpu. Rowniez o 1080p mozna zapomniec.

Probowalem podkrecac Rpi ale nic do nie dawało. Nie wiem jaka jest bezpieczna granica bez dodatkowego chłodzenia.

Nie sprawdzałem jeszcze czy problem z 1080p bedzie tez wystepowal z lokalnego odtwarzania z usb. Sprawdze dzis.


Kurde :/ nie pamiętam co instalowałem czy raspxbmc czy OpenElmec, ale chyba to pierwsze i zaskoczyło bez problemów. Ja 1080p testowałem na zwykłym Debianie Wheezy. Po prostu sobie doinstalowałem odtwarzacz z którego korzysta XBMC i śmigało pięknie po sambie. Będę przesiadał się w tym tygodniu na raspiana to sprawdzę wtedy xbmc :>

Pytanie tylko na jakim wideo testujesz to 1080p.... ja sprawdzałem na ripach bluerayów x264. Przypuszczam, że Ty też miałeś x264, ale pytanie jaki bitrate np :>
Linksys E4200 v1 - Tomato 1.28 092V K26 RT-N USB AIO by shibby

Linksys WRT54G v3.1 - Tomato 1.28 062 K26 VPN by shibby
 
TheWB
nie mogę sobie poradzić z instalacją xbmc

robię wszystko zgodnie z tym opisem:

1. Sciagamy soft na razie w fazie beta: http://setka.mydevil.net/installer-testing.img.gz oraz program do wgrywania image na karte sd Win32DiskImager http://setka.mydevil.net/W32disk.rar

2. Po sciagieciu wszystko to wypakowujemy np programem WinRar lub jakims innym pakerem.

3. Wkladamy karte SD do naszego czytnika w kompie i formatujemy ja.

4. Odpalamy Win32DiskImager wczytujemy nasz sciagniety i wypakowany obraz img-test.img i naciskamy przycisk WRITE. Czekamy do zakonczenia wgrywania obrazu na karte.

5. Wkladamy karte do Raspberry Pi podlaczmay zasilanie i zaczyna sie proces instalcji jak na filmiku ponizej:
http://www.youtube.com/watch?v=Ay1Gbjn6 ... r_embedded


niby idzie instalacja ale wygląda jak by był problem z siecią
(nawet na ruterze nie widzę nowego urządzenia)

nie wiem czemu to pojawia się w logach i instalatora:

on eth0 to 255.255.255.255



co mogę wpisać w konsoli aby się upewnić że sieciówka jest na 100% sprawna

próbowałem raspbiana zainstalować ale też był problem z siecią
przez dhcp i przez ustawienie ręcznie instalator zgłaszał błąd

teraz nie wiem czy mam jakąś felerną wersję RB czy te instalatory są jakieś dziwne
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
Dudzio
Też dostałem RPi ale do nagraniu obrazu na SD i pdpięciu nie wyświetla mi się nic na monitorze Sad

Diody się świecą ale ba monitorze ciemność.

Miał ktoś problem z obrazem po hdmi?
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
shibby
http://elinux.org/R-Pi_Troubleshooting#Red_power_LED_is_on.2C_green_LED_does_not_flash.2C_nothing_on_display

poczytaj o "No HDMI output at all"
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dil2
a czy miga wam dioda nad czerwona? po niej widac czy system sie laduje
mialem to samo soft niby sie instalowal na karcie sd ale po skonczeniu karta byla pusta
 
TheWB
Udało się odpalił openelec
wina była po stronie aktywnego huba usb
wykorzystałem kabel do noki i wpoiłem pod usb komputera i ruszyło bez zająknięcia

na openelec włączając filmy rmvb głos jest brak obrazu
brakuje jakiejś wtyczki?

teraz instaluje się xbmcSmile
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
jaco23
Witam. Podpowiedzcie w jaki sposób pod openelec można przeglądać strony WWW ewentualnie jaki prog. zainstalować ?
Zainstalowałem to "plugin.program.repo.installer-1.0.4" ale nie wiem co można zainstalować za przeglądarkę. Jestem w tych sprawach troche zielony więc proszę o wyrozumiałość Smile
 
shibby
nie mozna. Musisz wgrac sobie np raspbiana.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
RafalB

Cytat

jaco23 napisał(a):

Witam. Podpowiedzcie w jaki sposób pod openelec można przeglądać strony WWW ewentualnie jaki prog. zainstalować ?
Zainstalowałem to "plugin.program.repo.installer-1.0.4" ale nie wiem co można zainstalować za przeglądarkę. Jestem w tych sprawach troche zielony więc proszę o wyrozumiałość Smile


W Add-ons'ach jest WEB Browser, bardzo bardzo okrojony, zeby tak tylko rzucic okiem.

Z innej beczki:
Kompilowal ktos VDR-Addon? Sypie mi sie kompilacja, a samego addonsa pod rpi znalezc nie moge, repozytorium openelec rowniez mam gluche :/

Druga sprawa uruchomilem sobie dvb-t pinnacle 330e na openelec z zarzadzaniem przez tvheadend ale niestety sypie bledami CC i jest kaszanka.
Nie wiem dokladnie w czym moze byc rzecz? Wyglada jakby USB nie wyrabialo, spinam tuner przez aktywny hub i tu moze byc klopot.
Niestety sprawdzic bez huba nie moge teraz, rpi ma zbyt mala wydajnosc prodowa portow usb(bezpieczniki jak pamietam to 270mA)
Edytowany przez RafalB dnia 01-08-2012 23:29
 
Dudzio

Cytat

shibby napisał(a):

http://elinux.org/R-Pi_Troubleshooting#Red_power_LED_is_on.2C_green_LED_does_not_flash.2C_nothing_on_display

poczytaj o "No HDMI output at all"


Dzięki shibby udało się wyśietlić obraz Smile


Teraz mam inne pytanie jak tym sterować jak się nie ma klawiatury na usb? Smile
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
RafalB

Cytat


Teraz mam inne pytanie jak tym sterować jak się nie ma klawiatury na usb? Smile


Z telefonu z Androidem Wink
Uzywam oficjalnego XBMC Remote oraz Yatse
 
Dudzio

Cytat

RafalB napisał(a):

Cytat


Teraz mam inne pytanie jak tym sterować jak się nie ma klawiatury na usb? Smile


Z telefonu z Androidem Wink
Uzywam oficjalnego XBMC Remote oraz Yatse


Ale to chyba tylko moźesz sterować XBMC a ja chcę całym systemem
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
RafalB
No to SSH Smile
 
Dudzio
no właśnie przez ssh to robie ale nie o to mi chodziło.



Dalej mam problem z wyświetlaniem obrazu.

Przy podpięciu zasilania pojawiają się te kolory później leci log do dołu ekranu i znika obraz.

Pojawia się po około 5 minutach i za chwilę znów znika Sad

Co mam jeszcze zmienić?


Monitor podpięty do DVI

rozdzielczość 1920x1200
Edytowany przez Dudzio dnia 02-08-2012 12:34
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
TheWB
witam zainstalowałem wczoraj raspbiana
próbowałem doinstalować oscama z tego opisu:
http://www.cardsharingtutorials.info....ikey-3121/

na początku wszystko szło dobrze ładnie się instalowało no ale dochodząc do punktu w którym miał się zainstalować oscam zaczeło sypać błędami

czy jest jakiś gotowiec na instalację oscama

lub może ktoś ma gotowy system z zainstalowanym oscamem
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
tamtosiamto
Co byście powiedzieli o dzieleniu się obrazami działających systemów na raspi? Malinki ma coraz więcej osób i warto by było cos takiego zrobić. A może już gdzieś są dostępne takie obrazy? Ja bym chętnie to widział na torrentach-łatwo rozreklamować i szybko się ściaga. W razie czego dysponuję komputerem włączonym 24h i up max 2.5Mbit/s.
Edytowany przez tamtosiamto dnia 03-08-2012 18:59
 
arteq
Ja moge robić openwrt Smile
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,174,441 unikalnych wizyt