20 Kwietnia 2024 01:38:05
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.208.183
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Jak odratować NETGEARA WNR3500Lv2 z użyciem kabla serwisowego.
Barbossa
Porzuciłem próby ratowania - nowy sprzęt już czeka na tomato Pfft
 
kobrawerde
Trochę dziwne ....jeśli wcześniej Netgear chodził OK a przestał tylko podczas przypadkowego wyłączenia kabla to powinien pomóc chyba reset 30/30/30 ? Co innego jak by padł podczas wgrywania nowego FW (niewłaściwego !) ...bo i przy właściwym też miałem ten problem po wykonaniu opcji czyszczenia nvram :-) paliła się tylko pomarańczowa dioda i lipa ale reset 30/30/30 załatwił sprawę
pozdro
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
Barbossa
to jest elektronika, raczej nieczęsto się zdarza, że coś działa i nagle przestaje po odłączeniu zasialania. Router działał w domu, więc przepięcia w sieci też nie mogło być.

No nic - trudno. Sprzęt został przez serwis wymieniony na nowy, więc wszystko super Smile Chyba nie miałem styczności z lepszym serwisem Smile NETGEAR przysłał do mnie kuriera i po 3 dniach miałem nowy sprzęt Smile
 
kobrawerde

Cytat

NETGEAR przysłał do mnie kuriera i po 3 dniach miałem nowy sprzęt


Fakt super to załatwili .... trzy dni można z cierpieć :-)
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
Gikey
Hej,
Chciałem napisać "ku przestrodze" Smile o tym co mnie spotkało kilka dni temu.
Jak wielu z was kupiłem sobie router Netgear WNR3500Lv2 między innymi dlatego, że można do niego wgrać alternatywne oprogramowanie oraz dlatego, że w przypadku "uwalenia" sprzętu serwis Netgeara przywróci go do życia w ramach gwarancji. To przekonanie miałem nie tylko czytając to forum (nie zakładam świadomego wprowadzania forumowiczów w błąd) ale również opis urządzenia na stronie producenta gdzie wyraźnie jest napisane, że router przeznaczony dla entuzjastów open-source oraz została wskazana strona partnerska myopenrouter gdzie można znaleźć alternatywne firmware. Skoro sam producent to pisze to ma absolutną świadomość, że tacy użytkownicy (entuzjaści open-source) będą wgrywać alternatywne firmware robiąc sobie z tego niejako re_kl_amę sprzętu.
Kilka dni temu po wgraniu kolejnej wersji Tomato pobranej notabene ze strony myopenrouter mój sprzęt już nie wstał. Świeciła się tylko na pomarańczowo dioda power, router nie odpowiadał na pingi, próba ożywienia urządzenia metodą "bez kabla" wskazaną w jednym z tutoriali tego forum nie dała rezultatu. Wszystko wskazywało na to, że została już tylko metoda z kablem z tego tematu.
Jako, że nie miałem stosownego kabla co oznaczało konieczność jego zamówienia i w sumie czekania kilka dni aż będę mógł się za to zabrać postanowiłem wysłac sprzęt do serwisu aby "przywrócili mu życie". Mam na stanie starego, poczciwego ale jakże stabilnego Linksys-a WRT54GL z Tomato na pokładzie Smile, który po zakupie Netgear-a zaczął robić za AP-ka więc przekonfigurowałem go z powrotem na główny router a Netgear-a spakowałem do pudełka z zamiarem wysłania do serwisu.
Wszedłem na stronę Netgear-a aby zgłosić problem ze sprzętem. Od razu w zgłoszeniu napisałem, że router przestał działać po wgraniu alternatywnego oprogramowania Tomato. Na początku wszystko wyglądało OK. Zgłoszenie przyjęto i niebawem z serwisu dostałem garść rzetelnych porad jak spróbować przywrócić do do życia - między innymi sposób z tego forum ożywiania "bez kabla". Gdy natomiast odpisałem, że spróbowałem już wszystkiego i według mnie nie obejdzie się bez wizyty w serwisie to dostałem odpowiedź (po ustaleniach z przełożonymi), że skoro wgrałem inne niż oryginalne oprogramowanie to gwarancja tego nie obejmuje i nie pomogą mi.
Na nic były moje argumenty, że producent re_kl_amuje na swojej stronie ten sprzęt jako przeznaczony dla entuzjastów open-source oraz przedstawia program partnerski myopenrouter to ewidentnie dla zwykłego kupującego oznacza to, że producent będzie honorował gwarancję gdy "uśmierci" się router przy takiej operacji. Podparłem się, może słabym ale jednak, argumentem, że mam informację z forów internetowych (oczywiście przede wszystkim z tego), że w kilku przypadkach taka sytuacja zdarzyła się innym użytkownikom i naprawiono im router w ramach gwarancji. Na koniec jeszcze dorzuciłem, że nawet przez myśl mi nie przyszło (z powodów o których napisałem wyżej) żeby zataić iż wgrywałem alternatywne oprogramowanie bo pewnie jak bym napisał, że stało się to podczas wgrywania oryginalnego to uznaliby gwarancję i naprawili router bez problemu.
Panowie wzięli sprawę do ponownego przemyślenia i myśleli prawie 2 dni po czym napisali w stylu kruczków prawnych czy rzeczy pisanych małym druczkiem, że na stronie myopenrouter jest napisane, że strona nie jest stowarzyszona/powiązana z Netgear więc nie biorą odpowiedzialności za wgrywanie innego niż oryginalne oprogramowania.
Napisałem im jak zawiedziony i rozczarowany jestem takim traktowaniem i wprowadzaniem w błąd użytkowników.
Następnie zamówiłem na allegro kabelek do ożywienia routera. Dzisiaj kabelek przyszedł a WNR3500Lv2 z powrotem działa i robi za główny router (tutorial z tego wątku bezbłędny Smile ).
Piszę o tym, żeby pokazać wam jak się sprawa ma z re_kla_mowaniem w serwisie tego routera gdy człowiek przyzna się, że wgrywał alternatywny firmware. A wy sami zdecydujcie jak będziecie ewentualnie re_kla_mować swój router w takich przypadkach.

Pozdrawiam
G
 
anonim747874734

Cytat

Gikey napisał(a):
Piszę o tym, żeby pokazać wam jak się sprawa ma z re_kla_mowaniem w serwisie tego routera gdy człowiek przyzna się, że wgrywał alternatywny firmware. A wy sami zdecydujcie jak będziecie ewentualnie re_kla_mować swój router w takich przypadkach.


pierwsza zasada reklamowania routerów po nieudanym flashu - " Panie, nie wiem Shock wracam z kościoła i d&*a zbita - nie działa Shock" Smile
nigdy nie miałem odmowy rma, a kilka sprzętów udało mi się uwalić Smile
 
shibby
house ma absolutną rację. Widziałem reklamowane urządzenia gdzie nawet CFE było nadpisane i kabelek tu nawet nie pomagał (po włączeniu zasilania zero reakcji, nawet diody się nie paliły) i zawsze ****cja była uznawana.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mat89

Cytat

house napisał(a):

Cytat

Gikey napisał(a):
Piszę o tym, żeby pokazać wam jak się sprawa ma z re_kla_mowaniem w serwisie tego routera gdy człowiek przyzna się, że wgrywał alternatywny firmware. A wy sami zdecydujcie jak będziecie ewentualnie re_kla_mować swój router w takich przypadkach.


pierwsza zasada reklamowania routerów po nieudanym flashu - " Panie, nie wiem Shock wracam z kościoła i d&*a zbita - nie działa Shock" Smile
nigdy nie miałem odmowy rma, a kilka sprzętów udało mi się uwalić Smile


Faktycznie to chyba dobry sposób. Ciekawe czy oni sprawdzają co było wgrywane, czy z automatu wgrywają domyślny program
 
shibby
z automatu wymieniają na nowy (refurbished) egzemplarz Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734

Cytat

mat89 napisał(a):

Cytat

house napisał(a):

Cytat

Gikey napisał(a):
Piszę o tym, żeby pokazać wam jak się sprawa ma z re_kla_mowaniem w serwisie tego routera gdy człowiek przyzna się, że wgrywał alternatywny firmware. A wy sami zdecydujcie jak będziecie ewentualnie re_kla_mować swój router w takich przypadkach.


pierwsza zasada reklamowania routerów po nieudanym flashu - " Panie, nie wiem Shock wracam z kościoła i d&*a zbita - nie działa Shock" Smile
nigdy nie miałem odmowy rma, a kilka sprzętów udało mi się uwalić Smile


Faktycznie to chyba dobry sposób. Ciekawe czy oni sprawdzają co było wgrywane, czy z automatu wgrywają domyślny program


ale nic nie zastapi satysfakcji z własnoręcznego "ożywienia" sprzętu jesli jest taka możliwość Wink
 
Gikey
Hej,
Wszyscy macie rację, że należało "rżnąć głupa" i powiedzieć, że stało się to podczas wgrywania firmware oryginalnego albo po prostu router przestał działać ale ...

Po pierwsze primo Smile
Jeśli tak to całe to info, że Netgear jako jedyny daje gwarancję na wgrywanie alternatywnego firmware to ściema (nie kieruję tego do was) bo na takiej zasadzie, że po prostu kłamiemy w rozmowie z serwisem o przyczynach niedziałania routera to każdy router jest objęty gwarancją wgrywania alternatywnego firmware.

Po drugie primo Smile
Wiedząc (OK, powiedzmy że byłem przekonany na 99%), że router jest do odratowania tyle, że metodą z kablem oraz mając to szczęście, że mnie stać na kupienie drugiego jeśli ten byłby nie do uratowania a serwis (jak to zrobił) mi odmówił jego naprawy czy wymiany postanowiłem przetestować czy prawdą jest, że serwis Netgeara uznaje w ramach gwarancji rek_la_mację z tytułu wgrywania alternatywnego oprogramowania. O rezultacie tego testu napisałem wyżej.

Po trzecie primo, ultimo Smile
Odratowanie routera "własnoręcznie" bezcenne Smile Szkoda, że trwało tylko kilka minut Sad

Pzdr
G
 
kobrawerde
No to mnie zaskoczyłeś tą pewnie niezamierzoną ale sprytną prowokacją ...z której wynika iż firma NETGEAR to taki mały kłamczuszek :-) więc UWAGA !!! alternatywny FW wgrywamy na własną odpowiedzialność !!! ... może im trochę obroty spadną :-) ...a co ...niech się martwią na przyszłość
pozdro!
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
ulatodar
Pls o pomoc.
Do NETGEAR WNR3500Lv2 wgrałem firmware z v1 - mój błąd.
Próbuje reanimować ruter. Kupiłem kabel chińczyk CA-42 , postępuje zgodnie z instrukcją 1jaa na http://www.openlinksys.info/forum/vie...d_id=14197

Zatrzymuję się na pkt. 4.Otworzy nam się terminal i tutaj włączamy dopiero router włącznikiem z tyłu oraz wciskam CTRL + C dotąd aż pojawi się nam CFE...

Niestety Putty nie reaguje na CTRL+C, zrzut z Putty tutaj http://imageshack.us/photo/my-images/...ttynb.jpg/


Czy coś źle zrobiłem? Czy uda się odratować ruter?

pzdr
ulatodar
Edytowany przez ulatodar dnia 04-12-2012 20:26
 
herkules
Witam
Pechowy dzis dzien . Ustrzelilem swojego nrtgeara 3500lv2 softem od v1. Wiadomo pomaranczowa dioda . Pingi przy stracie sta tylko 3 i potem juz cisza. Wrzucenie softu przez tftp.exe konczy sie na oknie czyszczenia pamieci . Pasek sie nie pojawia i soft sie nie wygrywa ? Kombinowalem z tymi 30s trzymania przycisku reset ale to tez nic nie pomaga. Szybka pilka potrzebny kabel ? Ciezko juz cos takiego kupic Sad

edit
Widze ,że bez kabla sie nie obejdzie. Po tftp nic nie chce wrzucic. Kombinowalem na wszystkie sposoby. Reset przez 30s i pojawiaja sie 4 pingi ale soft sie niechce wrzucic i pod nazwa vmlinuz i z formatem chk. Masakra gdzie teraz taki bael wysmyczyc w Poznaniu na szybkości.
Edytowany przez herkules dnia 25-01-2013 10:17
 
herkules

Cytat

Marco76 napisał(a):

Nie musi być kabel CA42 Nokii, to samo zdziałasz na przystawce USB-TTL z Allegro: http://allegro.pl/modul-konwerter-usb...58687.html - byle miała przełącznik (zworkę) 5/3,3V lub umiała obsługę standardu 3,3V. Ja mam właśnie taki ale ze zworką i działa pod XP na sterowniku PL2303 znalezionym w Googlach.
no wlasnie o tym teraz myslalem . Jeszcze to rozpatrywalem http://allegro.pl/odzyskaj-dane-terminal-dyskowy-usb-dyski-ide-sata-i2968043033.html

Połączony z 30 styczeń 2013 22:34:58:

Cytat

herkules napisał(a):

Cytat

Marco76 napisał(a):

Nie musi być kabel CA42 Nokii, to samo zdziałasz na przystawce USB-TTL z Allegro: http://allegro.pl/modul-konwerter-usb...58687.html - byle miała przełącznik (zworkę) 5/3,3V lub umiała obsługę standardu 3,3V. Ja mam właśnie taki ale ze zworką i działa pod XP na sterowniku PL2303 znalezionym w Googlach.
Dotarlo to cos i lipa . Cisza glucha . Zastanawiam sie czy nie potrzeba jakis innych sterow do tego . znalazlem takie na jakims chinskim portalu ale nie idzie zassac. Dobrze ze to tylko 30zl :/ zamowilem kabel ca-42 oby on ruszyl temat.
Edytowany przez herkules dnia 30-01-2013 22:34
 
misiekmich
Ja kupiłem podobne ustrojstwo:

usb-rs232-uart-ttl-pl2303hx

http://allegro.pl/modul-konwerter-usb-rs232-uart-ttl-pl2303hx-nowy-i2979616109.html

Korzystałem również z Uniteka Y-108, oparty na FTDI Chip.

Nic nie pomaga. Pomarańczowa dioda power, lub delikatnie świeci na zielono. CA-42 na allegro to jakaś chińszczyzna, więc zastanawiam się nad kablem:

"TERMINAL DYSKOWY"

http://allegro.pl/odzyskaj-dane-terminal-dyskowy-usb-dyski-ide-sata-i2991956247.html

Może już ktoś testował taki kabel na WNR3500L v2, dodam że uwaliłem wgrywając chińskie tomato multiwan/dualwan

dzięki!
misiekmich załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Marco76
Terminal dyskowy to zwykły kabel CA-42 a raczej jego chiński klon, tyle, że ktoś obciął wtyczkę a dolutował piny. Jak chcesz płacić za kabel 20 PLN zamiast 5 to spoko.
Z kablami i przejściówkami tego typu jest taki problem, że oparte są na chipie PL2303 który też doczekał się klonów. Producent sterownika pod ten chip (w oryginale) się wkurzył i sterownik sprawdza czy ma do czynienia z oryginałem czy klonem. Rozwiązaniem jest starsza wersja sterownika i/lub poprawna konfiguracja portu.

Ja mam taki konwerter "USB to TTL" jak na foto obok ale kupowałem go jakiś czas temu i napięcia pracy 3,3V / 5V przełącza się zworką.

A sterownik mam w wersji 1.6.1 - znajdziesz go tu: http://monter.techlog.pl/files/downlo...ivers/USB/
Marco76 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez Marco76 dnia 01-02-2013 21:41
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
herkules
Marco no widzisz nawet na twoich sterach kompletna głusza Sad Przyjechał kabel chińczyk ca-42 z 3 żyłami zielona,niebieska,biała i poszło od strzału . Temat rozwiązany widać klon klonowi nie równy.
 
kamilj

Cytat

herkules napisał(a):

Marco no widzisz nawet na twoich sterach kompletna głusza Sad Przyjechał kabel chińczyk ca-42 z 3 żyłami zielona,niebieska,biała i poszło od strzału . Temat rozwiązany widać klon klonowi nie równy.


Sprawdzałeś czy zamiana kabli Tx i Rx pomaga bo u mnie jest własnie na odwrót...

Odnośnie terminali dyskowych z allegro.
Kupiłem jeden i na Win7 sterowniki nie działają za to na WinXP śmiga świetnie...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Jabol
UWAGA!

W sytuacji gdy komuś zdarzy się uwalić router i nie ma jak go samemu odzyskać A serwis odrzuci mu zgłoszenie urządzenia będącego na 2 letniej gwarancji podając jako powód "wgranie alternatywnego oprogramowania"

Prosze napisać na ten adres mailowy z opisem problemu oraz podaniem nr seryjnego urządzenia.

Najlepiej podczas rozmowy z serwisem zapisać sobie Imię i Nazwisko konsultanta i też podać je w tym mailu.

sales_pl@netgear.com

W tytule umieszczając "Wnr3500l - support"

Osoba odbierająca te @ pracuje w firmie Netgear Polska i postara się szybko załatwić sprawę na korzyść klienta Smile
Edytowany przez Jabol dnia 18-02-2013 13:25
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,181,025 unikalnych wizyt