19 Kwietnia 2024 17:21:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.35.60
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Jak odratować NETGEARA WNR3500Lv2 z użyciem kabla serwisowego.
phhh
Ustawialem rozne predkosci (raczej w dol). I nic. Porty com ustawione te same. Takie same ustawienia w systemie jak i w terminalu. Nawet juz podlaczalem do innego komputera. Ciagle taki sam objaw. Podlaczenie GND - RX (tx na kablu) zapala sie zielona dioda i czekaj tatka latka.
Na tej stronie w komentarzach ktos opisal, ze ma taki sam problem.

Cytuje:
--------------------------------------------
My WNR3500L V2 works fine but I wanted to see the serial output

When ever the ground is connected to pin 6 as in the picture, the router does not boot (the green power light just glows dimly)

If I connect only the ground, it boots, but I cant do any combination of ground and rx or tx

if I only connect the rx and tx pins, it boots fine but nothing happens on the console.
(this is a wnr3500l v2
----------------------------------------------------

Kabel mam ten
http://allegro.pl/usb-uart-ttl-konwen...52998.html

Teraz wgrane mam dd-wrt ale nie do konca sie wgral. Czesto sie zawiesza. Nie wykrywa mi USB, jedna zakladka jest pusta, nie przyjmuje zmiany nazwy routera i najwazniejsze nie dziala przycisk reset. Wiec nie moge zrobic 30/30/30. Dopoki nie bede mial dzialajacego sposobu zebym mogl odratowac router, to nie chce sie zabierac zawgrywanie czegokolwiek.
Edytowany przez phhh dnia 30-04-2012 10:16
 
hermes-80
Może konwerter TTL masz kiepski - do v2 używają konwertera na chipie FTDI: http://www.myopenrouter.com/article/3...TTL-Cable/
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
phhh
Czy ten co jest w poradniku

Kabelek USB to SERIAL np. CA-42

Jest FTDI?
 
numalek
@Shibby ratował już v2 jednego z forumowiczów, trzeba by jego podpytać jakiego kabla używał.

//Edit

Rozłożyło mnie choróbsko i wróciłem do tematu kabla (pogoda za oknem nie sprzyjała siedzeniu przed ekranem ;P). Odgrzebałem kabel którym odzyskiwałem wieki temu dysk z czarnej serii Seagate. Okazało się, że na tym kablu bez problemu wszystko działa (jakiś CA-42 gdzie niebieski tx, biały rx a czarny gnd).
Natomiast przy użyciu konwertera na PL-2303HX w żaden sposób (zamienianie rx z tx) nie udało mi się wejść w tryb serwisowy.
Co ciekawe, po podłaczeniu do kompa konwerter jest poprawnie rozpoznawany, sterowniki instalują się bez problemu.
Edytowany przez numalek dnia 02-06-2012 20:09
WNR3500Lv2 - tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--099-AIO
 
krzysiu77
Nikt nie zaznaczył bardzo ważnej informacji żeby pod żadnym pozorem nie używać normalnego RS232 musimy użyć RS232TTL

Napięcia RS232 w odniesieniu do masy
logiczne "0" to napięcie od -3 do -15V
logiczne "1" to napięcie od +3 do +15 V

Napięcia RS232 TTL w odniesieniu do masy
logiczne "0" to napięcie 0 do +0,8V
logiczne "1" to napięcie +2 do +5 V
 
kille72
Ma ktos takie urzadzenie?
global.images9.fotosik.pl/968/c38109b45eb24513.jpg
http://allegro.pl/konwenter-usb-rs232...41829.html

Nie udalo mi sie nim odratowac routera, nie mam kontaktu w putty. Testowalem rozne opcje, szybkosci, sterowniki, os...
 
numalek
Mam bardzo podobne, czerwony laminat, piny pionowe. Jak pisałem wcześniej, zero komunikacji. Również próbowałem różnych sterowników, na systemach W7 32/64bit, nie próbowałem chyba tylko XP. Bez problemu ruszyło na jednym z CA-42.
WNR3500Lv2 - tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--099-AIO
 
kille72

Cytat

numalek napisał(a):

Mam bardzo podobne, czerwony laminat, piny pionowe. Jak pisałem wcześniej, zero komunikacji. Również próbowałem różnych sterowników, na systemach W7 32/64bit, nie próbowałem chyba tylko XP. Bez problemu ruszyło na jednym z CA-42.

Dzieki za odpowiedz, wytestuje na CA-42. Ja testowalem tez win xp, ten "aparacik" wiec jest do d**y?
 
shibby
tylko CA-42 nie od nokii. Musi być podróbka. Kille72 dziś nadam ci paczuszkę.

btw
kabelek firmy Telforceone marki Forever działa bez problemu zarówno pod XP jak i win7

tak wygląda
img832.imageshack.us/img832/7479/img0185o.jpg

czarny - GND
niebieski - RX
biały - TX
zielony i czerwony są zbędne.

tu potwierdzenie
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=640&p=2
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
numalek
Kabel na którym mi zadziałało wygląda tak. Kupiłem go wieki temu żeby przywrócic do życia Seagate z czarnej serii. Musiałem tylko wyciągnąć masę na zewnątrz (jak kupiłem, tylko TX i RX były).

Jak próbowałem odpalić to ustrojstwo na czerwonym laminacie to przez chwilę myślałem, że chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem ;P
Koniec końców okazało się, że po prostu to badziewie i nie działa. Swoją drogą ciekawe dlaczego.
WNR3500Lv2 - tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--099-AIO
 
shibby

Cytat

Zestaw zawiera

Terminal dyskowy USB
Sterowniki i niezbędne programy do obsługi dysków
Szczegółowy opis naprawy dysków seagate z wadliwej serii


masz moze te programy? przydałyby mi się Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
numalek
Jak kupowałem (luty 2011) był tylko kabel, sterowniki i instrukcja przywrócenia. Nie dawali softu. Przywrócenie było przy pomocy HyperTerminala.

Teraz dopiero zauważyłem, że na aukcji do której linka podałem jest jak byk napisane, że terminal nie działa pod Windows 7. Mój wizualnie jest taki sam, a sterowniki od Prolific v1.5.0 i bez problemu na W7 64 bit śmiga.
Edytowany przez numalek dnia 23-06-2012 20:52
WNR3500Lv2 - tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--099-AIO
 
kobrawerde
Zamówiłem na aledrogo podobny i jak pisze pod Windows 7 http://allegro.pl/odzyskaj-dane-termi...26613.html. Trzeba mieć w razie czego .... odpukać :-) ciekawe czy dadzą te opisywane dodatkowe oprogramowanie .... dla mnie to raczej chyba się nie przyda.
Ps. kiedyś sam chciałem takowy sklecić do odratowania arivy 110 (odtwarzacz sieciowy) i tylko "popaliłem sobie rączki" he he ... kiepski ze mnie byłby elektronik .

Ps. najnowszy sterownik prolific PL2303 v1.5.0 + dodatkowe oprogramowanie dostępne na moim dropbox-ie
Pozdro!
Edytowany przez kobrawerde dnia 26-06-2012 17:05
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
kamilj
Nie lepiej było kupić ten kabelek:
http://allegro.pl/terminal-dyskowy-hd...01457.html
Ma już wyprowadzony GND ??

Mam kabelek podobny do tego z linku kolegi kille72 i na sterownikach prolific PL2303 v1.5.0 które mam zainstalowane od samego początku jak mam ten kabelek (około 2 lat) nie mam kłopotu z kontaktem z różnymi urządzeniami nawet z moim WNR
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
kobrawerde
Chyba niestety masz rację :-(
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
kille72

Cytat

shibby napisał(a):

tylko CA-42 nie od nokii. Musi być podróbka. Kille72 dziś nadam ci paczuszkę.

btw
kabelek firmy Telforceone marki Forever działa bez problemu zarówno pod XP jak i win7

tak wygląda
img832.imageshack.us/img832/7479/img0185o.jpg

czarny - GND
niebieski - RX
biały - TX
zielony i czerwony są zbędne.

tu potwierdzenie
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=640&p=2


Paczuszka dotarla do .se Smile Router odratowany, kabelek firmy Telforceone marki Forever zdal egzamin! Jedynie co nie doszlo w calosci to plytka cd, jest troche popekana Grin Thx Shibby!
 
krzysiu77
Ja osobiście mam sprawdzony taki moduł USB - RS232 kupiony dawno temu na Allegro

www.elkom-serwis.com.pl/img/EM_USBRS232_DIL_3.jpg

adapter zbudowany na układzie FTDI FT232RL

działa bez problemowo na Windowsie 7 X64

Podłączenie
WNR 3500v2 do Adaptera
pin 2 (RXD) do pin 1 (TXD)
pin 5 (TXD) do pin 5 (RXD)
pin 6 (GND) do pin 7 (GND)
 
gorus1
Apropos kabla CA-42 z tylko trzema żyłami - dziś kupiłem taki kabel gdzie miał tylko żyłę białą, niebieską i żółtą, ale wszystko poszło bez problemu i router udało się zreanimować. Problemem było tylko dopasowanie odpowiednie pinów (metodą prób i błędów) oraz wciśnięcie w odpowiednim momencie klawiszy CTRL + C (nie jest to bez znaczenia).
 
Barbossa
witam,

mam kabel, który raczej powinien działać (w każdym innym przypadku dziala) - MOXA uPort 1110. Ale Netgear wnr3500lv2 nie reaguje Sad pojechałem na delegację i niby dziewczyna tylko rozłączyła router w trakcie sprzątania... Po włączeniu zasilania dioda power świeci na kolor pomarańczowy i nie mam z nim żadnego kontaktu. Wcześniej wszystko dobrze działało. Ma ktoś może jakiekolwiek rozwiązanie lub byłby w stanie pomóc na terenie Wrocławia ? Nie chcę wysyłać routera na gwarancję i czekać nie wiadomo ile Sad

Edit:
Chętnie pożycze od kogoś ten kabelek (wplace kaucje jeśli będzie trzeba). Jeśli cena będzie rozsądna to będę rownież zainteresowany odkupieniem modułu (kabelka). Chyba ze ktoś ma namiary na sprawdzony sprzęt, który można kupić taniej niż 29£ za konwertery oparte na klockach FTDI
Edytowany przez Barbossa dnia 09-10-2012 12:06
 
hermes-80
29£ ?? - 30 zł na sieci
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,171,668 unikalnych wizyt