17 Maja 2024 14:20:54
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.16.25.220
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Konfiguracja DDNS
max1910
Witam, nie wiem jak poprawnie skonfigurować DDNS, aby mieć dostęp do routera zdalnie za pomocą domeny na dyndns.org. Mam DD-WRT v24-sp2 (10/10/09) vpn na WRT54GL.
Obecnie tak ustawiłem:
Usługa DDN0S: DynDNS.org
Do not use external ip check: nie // tu nie jestem pewien czy dobrze zaznaczyłem
Nazwa użytkownika moja_nazwa
Hasło: password
Nazwa hosta: moja_nazwa.dyndns.org
Typ: Dynamiczny
Dziki nie znaczone
Force Update Interval: 10

Moja konfiguracja routera z modemem wygląda tak Modem ADSL (IP zewnętrzne dynamicznie) ---->Router(WAN IP statycznie)
W zakładce Zdalna administracja mam zaznaczone Zarzadzanie przez HTTP na tak oraz port 8080.

Komunikat jaki mam Sat Feb 4 18:19:37 2012: I:INADYN: Alias 'moja_nazwa.dyndns.org' to IP '46.186.**.***' updated successfully.

Mimo takiego komunikatu nie mogę zdalnie dostać się na router. Proszę o podpowiedź co mogłem jeszcze źle ustawić. Sprawdzałem adresy moja_nazwa.dyndns.org oraz moja_nazwa.dyndns.org:8080
 
shibby

Cytat

Mimo takiego komunikatu nie mogę zdalnie dostać się na router.


to ze nie mozesz dostac sie do routera to nie znaczy ze to wina ddns.

ddns ma za zadanie jedynie aktualizowac dwoją domenę do aktualnie posiadanego ip i to jak widzimy robi. Nie mozesz sie dostac do routera bo:

Cytat

Modem ADSL (IP zewnętrzne dynamicznie) ---->Router(WAN IP statycznie)


czyli to modem jest twoim routerem. On nawiazuje polaczenie internetowe (w niego masz wklepany login i pass do pppoe prawda). To ze postawiles drugi router (linksysa) za nim to juz inna bajka. Blokuje cie modem (router tak naprawde) adsl. Musisz na nim przekierowac wybrane porty lub dodac adres linksysa jako DMZ. Drugie rozwiazanie to (o ile to mozliwe) ustawic "modem" jako modem czyli w tryb bridge. Wtedy on bedzie tylko synchronizowal linie a linksys bedzie twoim routerem - w nim wybierzesz pppoe i wpiszesz login i haslo.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kille72
Ja tez mam problemy z DDNS na DD-WRT, sprzet D-Link DIR-300 B1 DD-WRT v24 SP2 Build: 14896. Po restarcie routera wszystko jest ok, moge sie wbic zdalnie, ale jak dostawca zmieni ip to zanika kontakt, nawet jak ustawie odswiezanie co 1 dzien. Jakis bug, trzeba wytestowac nowsza wersje dd-wrt.

Czy ktos uzywa DDNS na dd-wrt bez problemow?
 
max1910

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

Mimo takiego komunikatu nie mogę zdalnie dostać się na router.


to ze nie mozesz dostac sie do routera to nie znaczy ze to wina ddns.

ddns ma za zadanie jedynie aktualizowac dwoją domenę do aktualnie posiadanego ip i to jak widzimy robi. Nie mozesz sie dostac do routera bo:

Cytat

Modem ADSL (IP zewnętrzne dynamicznie) ---->Router(WAN IP statycznie)


czyli to modem jest twoim routerem. On nawiazuje polaczenie internetowe (w niego masz wklepany login i pass do pppoe prawda). To ze postawiles drugi router (linksysa) za nim to juz inna bajka. Blokuje cie modem (router tak naprawde) adsl. Musisz na nim przekierowac wybrane porty lub dodac adres linksysa jako DMZ. Drugie rozwiazanie to (o ile to mozliwe) ustawic "modem" jako modem czyli w tryb bridge. Wtedy on bedzie tylko synchronizowal linie a linksys bedzie twoim routerem - w nim wybierzesz pppoe i wpiszesz login i haslo.


Masz rację, że modem jest moim pierwszym routerem. problem w tym, że dostałem go od providera i nie mogę w nim nic ustawić prócz loginu i hasła. Czy jakieś inne rozwiązanie można zastosować?
 
sadamkusz
Jeśli dostawca to tepesa a modem to zte831 to http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=11550 podglądnij jak zrobić sobie połączenie
 
max1910

Cytat

sadamkusz napisał(a):

Jeśli dostawca to tepesa a modem to zte831 to http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=11550 podglądnij jak zrobić sobie połączenie


Provider to Multimedia Polska a modem to PTI-8111. Bez możliwości jakiejkolwiek konfiguracji.
 
sadamkusz
Sądząc po linkach:
www.svobcom.cz/pdf/WELLPTI8111.pdf
oraz
http://pliki.acnet.com.pl/allegro/PTI-8111%20Updated%2020071120.pdf
to urządzenie ma DMZ więc "tylko" trzeba znaleźć sposób jak dostać się do jego ustawień np przez telnet, czy po http.

EDIT
Przejrzałem instrukcje instalacji do tego modemu.
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/b9308d4d5389d0327f54764b4d4fb920
Wygląda na to że jeśli nie znajdziesz sposobu na zmianę ustawień tego urządzenia to czeka was zakup modemu i routera i w ustawieniach do połączenia z linku którego wcześniej dawałem ustawiasz VCI nie na 35 tylko na 33 oraz oczywiście swoje nazwę i hasło.
Jeśli się mylę to nich mnie ktoś poprawi.
Pozdro
Edytowany przez sadamkusz dnia 05-02-2012 00:08
 
kille72
Wedlug manuala na stronie http://www.paradigm.com.tw/Support_dl..._adsl.html mozna ustawic ten modem w tryb bridge.

1. Bridge Mode - Disabled (Default):
2. Bridge Mode - Enabled:
Nothing to be filled under this mode. Just click the Save button to confirm your setting.
Edytowany przez kille72 dnia 05-02-2012 00:02
 
max1910

Cytat

sadamkusz napisał(a):

Sądząc po linkach:
www.svobcom.cz/pdf/WELLPTI8111.pdf
oraz
http://pliki.acnet.com.pl/allegro/PTI-8111%20Updated%2020071120.pdf
to urządzenie ma DMZ więc "tylko" trzeba znaleźć sposób jak dostać się do jego ustawień np przez telnet, czy po http.


Masz racje. Po interfejsie sadzę, że ma wgrane oprogramowanie jakie zażyczyła sobie Multimedia, bez możliwości konfiguracji zaawansowanej. Można tylko login i hasło podać do połączenia.
 
krott

Cytat

kille72 napisał(a):

Ja tez mam problemy z DDNS na DD-WRT, sprzet D-Link DIR-300 B1 DD-WRT v24 SP2 Build: 14896. Po restarcie routera wszystko jest ok, moge sie wbic zdalnie, ale jak dostawca zmieni ip to zanika kontakt, nawet jak ustawie odswiezanie co 1 dzien. Jakis bug, trzeba wytestowac nowsza wersje dd-wrt.

Czy ktos uzywa DDNS na dd-wrt bez problemow?


Ja używałem na 500gP v2 z DDWRT mega, nie miałem żadnych problemów - ruter był podpięty do astera, a później do tepsy na obydwu sieciach było odświeżanie IP przez DynDns.
Netgear WNR3500L v2 + Tomato 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB AIO
Synology DS110j + 1TB Sasmung
(VPN)
Asus 500gP v2 + 1.28.0905 MIPSR1-079V K26 USB BT-VPN by shibby
Qnap TS101 + 750 GB Samsung
 
sadamkusz
EDIT
Przejrzałem instrukcje instalacji do tego modemu.
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/b9308d4d5389d0327f54764b4d4fb920
Wygląda na to że jeśli nie znajdziesz sposobu na zmianę ustawień tego urządzenia to czeka was zakup modemu i routera i w ustawieniach do połączenia z linku którego wcześniej dawałem ustawiasz VCI nie na 35 tylko na 33 oraz oczywiście swoje nazwę i hasło.
Jeśli się mylę to nich mnie ktoś poprawi.
Pozdro
 
kille72
Przycisk RESET:
Restartuje modem ADSL i przywraca ustawienia fabryczne
użycie zarezerwowane jest wyłącznie dla służb technicznych
Multimedia Polska.

Smile Wiec co myslicie?
 
max1910

Cytat

sadamkusz napisał(a):

EDIT
Przejrzałem instrukcje instalacji do tego modemu.
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/b9308d4d5389d0327f54764b4d4fb920
Wygląda na to że jeśli nie znajdziesz sposobu na zmianę ustawień tego urządzenia to czeka was zakup modemu i routera i w ustawieniach do połączenia z linku którego wcześniej dawałem ustawiasz VCI nie na 35 tylko na 33 oraz oczywiście swoje nazwę i hasło.
Jeśli się mylę to nich mnie ktoś poprawi.
Pozdro


Tak wiem, miałem wcześniej router z modemem, ale nie wiem dlaczego często miał problem z synchronizacją. Panowie z Multimedii oczywiście od razu stwierdzili ze mam swój sprzęt i to jego wina no i po części mieli racje (gdyż na ich modemie tych problemów nie było). Więc teraz podłączyłem to "kochane" urządzenie od nich. Zapytam jeszcze będąc u nich o możliwość konfiguracji jego, ale pewnie odpowiedź będzie jedna.

Połączony z 05 luty 2012 00:18:04:

Cytat

kille72 napisał(a):

Przycisk RESET:
Restartuje modem ADSL i przywraca ustawienia fabryczne
użycie zarezerwowane jest wyłącznie dla służb technicznych
Multimedia Polska.

Smile Wiec co myslicie?


To ja już się zabawiłem w te służby techniczne. Użycie przycisku RESET powoduje tylko usunięcie loginu i hasła do połączenie nadal pozostaje interfejs Multimedii a nie oryginalne oprogramowanie producenta.
Edytowany przez max1910 dnia 05-02-2012 00:18
 
krott

Cytat

To ja już się zabawiłem w te służby techniczne. Użycie przycisku RESET powoduje tylko usunięcie loginu i hasła do połączenie nadal pozostaje interfejs Multimedii a nie oryginalne oprogramowanie producenta.


Nie wyobrażam sobie innej opcji, choćby inny przykład bo wgraniu alternatywnego softu Tomato/DDWRT na ruterze i wciśnięciu RESTET to miało by spowodować powrót to oprogramowania fabrycznego ??

Kup najzwyklejszy modem ADSL z opcją bridge jak pisał @shibby, do modemu podłączysz obecny ruter i w nim wpiszesz login i hasło do multimedia. Z obecną konfiguracją twojej sieci nie uzyskasz dostępu po przez DynDns do swojego rutera.

Ja osobiście przy Neostradzie jako bridge co prawda mam postawiony ruter Tp linka http://allegro.pl/router-tp-link-adsl-annex-a-td-w8901g-i2101071830.html a za nim Asusa z Tomato który nawiązuje połączenie z Tp i pobiera przypisany IP. DynDns działa bez problemowe jak i inne opcje.
Edytowany przez krott dnia 05-02-2012 01:00
Netgear WNR3500L v2 + Tomato 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB AIO
Synology DS110j + 1TB Sasmung
(VPN)
Asus 500gP v2 + 1.28.0905 MIPSR1-079V K26 USB BT-VPN by shibby
Qnap TS101 + 750 GB Samsung
 
sadamkusz
nie do końca najzwyklejszy krott. jeśli zrywało połączenie czyli pewnie synchro to trzeba dobry modem żeby linie trzymał i tu polecę speedtouch 546v6 lub 516v6 a z nowych to właśnie tego zte831
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,029,175 unikalnych wizyt