16 Maja 2024 22:28:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.38.43
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Gnome
kille72
Uzywam Ubuntu 10.04 LTS z Gnome 2.30, to srodowisko graficzne jakos przypadlo mi do gustu. W nastepnych wersjach Ubuntu dodali Unity albo Gnome 3 co srednio mi sie podoba. Testowalem Minta 12 ale tez jakos srednio mi sie to podoba z tym ich Cinnamonem. Stare Gnome 2 jest "najlepsze/najbardziej produktywne" moim zdaniem...

Jak to wyglada w najnowszym Debianie? Jakich Linuxow sami uzywacie, z jakim srodowiskiem graficznym?
 
hudy87
W stabilnej gałęzi Debiana masz jeszcze gnome 2.30, trójka występuje dopiero w gałęzi testowej. A co do używanych linuxów osobiście korzystam z Debiana Sid z LXDE oczywiście jako deskopa. Czasami zdarzają się problemy z zależnościami ale ogólnie daje radę, duża liczba świeżych paczek i ciągła dystrybucja idealnie spełnia moje wymagania Smile
 
anonim747874734
ja jadę na mint 12 + parę wtyczek do shella i uważam ,że jest naprawdę dobry. unity mnie w ogóle nie przekonało i nie raz się w nim pogubiłem.
cinnamon obejrzałem i ustawiłem żonie na profilu a sam grzeję w gnome-shell i jestem bardzo zadowolony. nawet nie czekam na kwietniową premierę Smile
 
kille72
House, masz tam Gnome 3.2 w tym Mint?
 
anonim747874734

Cytat

kille72 napisał(a):

House, masz tam Gnome 3.2 w tym Mint?


oczywiście... + wtyczki z : https://extensions.gnome.org/
 
kille72
Moze sie przekonam do Gnome 3, musze to potestowac. Ubuntu 12.04 ma miec Gnome 3.4 oprocz Unity.
 
branetre
Po kilku zabiegach na xfce4 można uzyskać zbliżony efekt do starego gnome
 
q2werty
Ja używam Debiana Squeeze 6.0.4 Gnome 2.30.2, miałem Ubuntu 10.04 i to była ostatnia dystrybucja z tej serii.
W kolejnych wersjach nie mogłem sobie poradzić ze sterownikami karty graficznej NVidii.
 
kille72

Cytat

branetre napisał(a):

Po kilku zabiegach na xfce4 można uzyskać zbliżony efekt do starego gnome


Wlasnie testuje Xfce 4.8 i powiem ze mi sie bardziej podoba niz Gnome 3.2, chyba jestem "prymitywny" Smile Jakie sa negatywne cechy Xfce?

In many ways, Xfce looks and acts like GNOME 2.x, and for those who like the GNOME 2.x desktop and are not completely satisfied with the changes in the GNOME 3.x shell or Unity, Xfce 4.8 could be a great fit.

Ciekawy artykul, Gnome 3 Fallback mode - Get your productivity back: http://www.dedoimedo.com/computers/gn...lback.html
Edytowany przez kille72 dnia 07-02-2012 15:00
 
branetre
Jak każde środowisko graficzne ma swoje wzloty i upadki Smile Kiedyś xfce było lekkie a teraz trzeba mieć jaki taki sprzęt by w miarę to chodziło Pytanie tylko kiedy xfce zmieni się w kolosa tak jak gnome ...
 
kille72

Cytat

branetre napisał(a):

Jak każde środowisko graficzne ma swoje wzloty i upadki Smile Kiedyś xfce było lekkie a teraz trzeba mieć jaki taki sprzęt by w miarę to chodziło Pytanie tylko kiedy xfce zmieni się w kolosa tak jak gnome ...


To co "lekkiego" rekomendujesz? LXDE?
 
anonim747874734

Cytat

kille72 napisał(a):
To co "lekkiego" rekomendujesz? LXDE?


ja np używam obecnie cinnamona z minta 12 na intel d945gsejt i jest ok, płyta wydajnością nie grzeszy ale pracuje się w miarę normalnie
 
kille72
Jestem w tarapatach...chyba jestem wybredny jak @house Smile

Testowalem Gnome 3.x, Gnome 3 Fallback mode (niby wyglad Gnome 2.x), Unity, Xfce, LXDE i Cinnamon...
Gnome 2.x pasuje mi najbardziej, ten Fallback mode nie jest w 100% sprawny...nastepny Debian bedzie miec Gnome 3.x, chyba pojde sie powiesic...

Sam nie rozumiem dlaczego najlepiej pracuje mi sie na Gnome 2.x. Tylko ja jestem dziwolagiem?
 
hudy87
@kille72 ale ja nie widzę żadnego problemu z tym że kolejne wydanie będzie miało Gnome 3.x. Wystarczy że wyedytujesz /etc/apt/preferences dodając Package: gnome Pin: 1:2.30+7 Pin-Priority: 1001, do końca nie jestem pewien czy ten jeden wpis załatwi sprawę czy trzeba będzie ograniczać wszystkie paczki dotyczące gnome. W ten sposób zostaniesz przy swoim ulubionym środowisku a reszta systemy będzie się aktualizować na bieżąco.
Edytowany przez hudy87 dnia 29-04-2012 20:35
 
przemasisko
Gnome 2.x jest również dla mnie bardziej intuicyjne.
Myślę, że najnowsze Gnome to kwestia przyzwyczajenia.
Jak dla mnie za dużo tych bajerów. To ma być stabilny i surowy linux, a nie kolejne świecidełka w stylu Windows 8 (koszmar).
 
anonim747874734

Cytat

przemasisko napisał(a):
a dużo tych bajerów. To ma być stabilny i surowy linux, a nie kolejne świecidełka w stylu Windows 8 (koszmar).


tu się zgadzam, windows 8 to koszmar - metro tragedia, skończyli kopiować macosa i wdrażają swoją schizofrenię... tragedia...
a wracając do linux'a - dajcie szansę cinnamonowi - naprawdę fajnie się pracuje... jak to mówią - z braku laku i kit dobry Smile
 
kille72
Ja dam szanse wszystkim Smile Mam wszystkie zainstalowane na raz, na maszynie testowej, login, logout, login, hehe Smile

Ciekawe porownanie i zalecane wymagania systemowe:
http://www.renewablepcs.com/about-lin...me-or-xfce
 
przemasisko
Ciekawe porównanie. Z reguły lubię lekkie rzeczy.
Na środowisku LXDE bardzo przyjemnie się pracuje, także polecam Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,922,022 unikalnych wizyt