20 Kwietnia 2024 04:24:02
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.9.7
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
grzech19912
Ma ktoś pomysł, czemu transmission w najnowszej wersji, z FW w najnowszej wersji nie pobiera w ogóle torrentów? Odpytuje tracker, i na tym zabawa się kończy.
 
SzalonyPtak
Transmission działa poprawnie na na NSA 310. Może odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz.
Wracając do tematu Transmission. Udało sie komuś zabezpieczyć Transmission hasłem?
Po dodaniu:
"rpc-authentication-required": true,
"rpc-username": "login",
"rpc-password": "haslo"

Wyskakuje mi okienko odnosnie podania hasła ale po restarcie znikają z configu wpisy:
"rpc-username": "login",
"rpc-password": "haslo"
i zostaje tylko "rpc-authentication-required": true
Bez sensu jak ktoś ma NASA w DMZ to wszyscy mają dostęp do naszego Transmission. Ktoś sie z tym uporał?
 
grzech19912
Próbowałem transmission reinstlować - jest to samo. Ba - dysk zmieniłem i dalej to samo.

Co do haseł - u mnie po dodaniu do settings.json działa bez problemu. Natomiast u mnie dodanie loginu i hasła znikało, gdy podmieniałem plik w terminalu a transmission było uruchomione.

Wystarczyło je wyłączyć.

Połączony z 21 wrzesień 2014 13:19:37:
Tak to wygląda:

i.imgur.com/U3VBcMW.png

i.imgur.com/vHesurC.png
Edytowany przez grzech19912 dnia 21-09-2014 13:19
 
SzalonyPtak
Fakt zapomniałem o wyłączeniu demona. Na stronie Transmission jest to opisane. Juz działa ok.
Odnosnie Twojego przypadku to nie wiem. Mi działa normalnie Transmission.
Może w czasie odinstalowania Transmission zostawiasz jego ustawienia ?
I po ponownej instalacji zostaje ten zonk.
 
grzech19912
To nie jest głupi trop.

Czy przy kopiowaniu settings.json do jakiegoś innego folderu w telnecie masz odmowę uprawnień? Wiesz jak temu zaradzić? Bo wgrać do niego da się bez problemu.

Połączony z 21 wrzesień 2014 13:49:27:
Udało się, działa.

Możesz mi powiedzieć jak skopiować plik settings.json z transmission? Mam odmowę dostępu w telnecie.

Połączony z 21 wrzesień 2014 13:55:59:

~ $ cd /i-data/md0/.zyxel/zy-pkgs/config/Transmission
/i-data/23ce4d2e/.zyxel/zy-pkgs/config/Transmission $ cp settings.json /i-data/m
d0/admin/download
cp: can't open 'settings.json': Permission denied
/i-data/23ce4d2e/.zyxel/zy-pkgs/config/Transmission $ chmod 777 settings.json
chmod: settings.json: Operation not permitted
/i-data/23ce4d2e/.zyxel/zy-pkgs/config/Transmission $

Edytowany przez grzech19912 dnia 21-09-2014 13:55
 
SzalonyPtak
Ja edytuje i kopiuje w WinScp. Loguje sie jako root a nie admin i mozna zrobic prawie wszystko.
Osobiscie dalej borykam sie z własnym SSL na nsa310.
Ktoś pomoże z tym SSL?
 
jacabad
Witam gdzie znajde softy do nsa310 ?
 
kamilj
Wystarczyło przejrzeć ten temat aby znaleźć link do softu...

ftp://ftp.zyxel.com/NSA310/
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
SzalonyPtak
Grzech19912 może użyj magicznego przycisku który jest z tyłu?
Ostatnio tan namieszałem w moim 310 że nie chciał sie włączyć.
I dopiero magiczny przycisk pomógł Smile
 
lulo
To jest najgorsza droga z możliwych - nic praktycznie nie rozwiązuje. Lepiej znaleźć przyczynę problemów i ją usunąć/poprawić/i.t.d.
Generalnie zrozumieć "dlaczego".
 
jacabad
Panowie rzadko zagladam ostatnio na forum bo duzo pracy mam i czasu brak , jak zobaczyć czy dysk jest w uśpieniu czy pracuje , po czym to poznać w 310 ?
 
SzalonyPtak
Miga dioda z przodu.
Wszystko masz w:
Konserwacja - Zasilanie
 
bychol
nic nie poprawili nowym sofcie, dalej nie mogę się zalogować po smb z dekodera z linuxem (enigma 2) takż dla mnie żaden produkt zyxela nie potrafi spełniać własnej roli
 
slawko
Czy masz zainstalowany pakiet NFS na nsa310, jeśli masz to zobacz czy ręczne dodanie coś zmieni. Wejdź w Menu Główne nboxa -Konfiguracja - System - Sieć - Menadżer NFS i CIFS
Nowy Punkt Montowania i skonfiguruj, jak byś nie dał rady to pisz sprawdzę u siebie jak mam to skonfigurowane.
Asus RT-AC3200 + FreshTomato Firmware 2019.1.015 -beta K26ARM USB AIO-128K

Asus RT-N16 + FreshTomato Firmware 2019.1.015 MIPSR2-beta K26 USB AIO
 
bychol
Tylko nfs odpada poprzez zubożałą obsługę, nie można dodać jako punktu montowania dysku po usb to pierwsza sprawa, 2 to że jak będę chciał coś nagrywać to pakiet nfs jest zainstalowany na dysku głównym czyli będzie najpierw uruchamiał dysk główny żeby nagrać coś na dysk usb, dla mnie cały ten zyxel jest skopany z miernym oprogramowaniem a wystarczyło poprawić trochę najważniejsze rzeczy i dodać możliwość instalacji paczek na usb
 
SzalonyPtak
Grzech19912 jak tam Twoje Transmission ?
Poradziłeś sobie?
 
majkel152
zainstaluj debiana i po problemie Smile śmiga pięknie nagrywanie 4 kanałów w hd na hdd Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
pooch
Cześć
Mam NSA 310 z FFP. Transmission w wersji 2.77. Problem jest taki. Podgląd ściagania działa z telefonu w sieci i poza, z laptopa w domu przez www lub transmission remote też. Problem jest dodawaniem nowych plików .torrent z telefonu (nie ważne czy w domu czy poza) oraz na komputerze w pracy przez www, czyli poza siecią domową. Czy mogę prosić o pomoc, dlaczego tak jest? Może chodzi o jakieś uprawnienia dla folderów z plikami .torrent?
dzieki
 
oscyp

Cytat

jacabad napisał(a):

Panowie rzadko zagladam ostatnio na forum bo duzo pracy mam i czasu brak , jak zobaczyć czy dysk jest w uśpieniu czy pracuje , po czym to poznać w 310 ?



hdparm -C /dev/sda1


wynikiem będzie albo "active/idle" albo "standby"

natomiast może ktoś poradzi mi dlaczego od najnowszego firmware dysk wybudza się zaraz po uśpieniu? Pytałem kilka postów wcześniej o to, ale może jakiś nowy czytelnik pomoże, więc odświeżam temat :)
 
mark3k

Cytat

majkel152 napisał(a):

zainstaluj debiana i po problemie Smile śmiga pięknie nagrywanie 4 kanałów w hd na hdd Smile


Którą wersję polecasz i może link ?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 1
PanRatio

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,182,490 unikalnych wizyt