18 Kwietnia 2024 02:56:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.124.167
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
shibby
piszcie moze co warto wgrywac, jaki soft, jakie dodatki. Linki dawajcie. Bedzie prosciej Wink Zbierzemy wszsytko w jednym miejscu a pozniej zrobi sie z tego recenzje.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ZzackK
Przydało by się wsparcie dla nopremium w pyload Smile
 
przemasisko

Cytat

ZzackK napisał(a):

Przydało by się wsparcie dla nopremium w pyload Smile


Przecież od sierpnia zeszłego roku jest Wink
 
shibby
jakie macie transfery na nim? Ja mam conajmniej dziwne:

po sambie:
- odczyt 18MB/s
- zapis 35MB/s

po ftp:
- odczyt 20MB/s
- zapis 8-14MB/s
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
waldzislaw
Jak ktoś jest zainteresowany to pojawiła się na allegro "ciekawa" oferta na NSA310 (188 zł + koszty wysyłki)


http://allegro.pl/show_item.php?item=...r_id=14432


PS.
Wiem że to mój pierwszy post i może wygląda jak reklama, ale nie mam ze sprzedającym nic wspólnego Smile
 
SynC
http://allegro.pl/kieszen-sieciowa-3-...54867.html
tu za 189 już z wysyłka kurierem,
chyba kupie, tym bardziej że szykuje się dobre wsparcie na forum Smile

@shibby zapis dwukrotnie większy od odczytu (po sambie)?
 
ZzackK

Cytat

przemasisko napisał(a):

Cytat

ZzackK napisał(a):

Przydało by się wsparcie dla nopremium w pyload Smile


Przecież od sierpnia zeszłego roku jest Wink

Hmmmm na szybkiego kilka dni temu przeglądałem i nie znalazłem wsparcia dla: http://www.nopremium.pl/ w pakiecie pyload dla 310 Wink


Co do odczyt/zapis tak na szybkiego samba tak w okolicach 40 +-3, a przez FTP zapis 37.39 Mbytes per second/ odczyt 43.25 Mbytes per second (FileZilla client, a przełącznik Netgear WNR3500L).

Ps.
Teraz tylko czekać na Raspberry Pi
Edytowany przez ZzackK dnia 28-02-2012 00:47
 
majkel152
nie powiem za ten hajsik sprzęt zacny, sam rozważałem jego zakup, jednak ja już pod atomem mam 4 dyski a gotowy nas na 4+ hdd to sporo kosztują jeszcze
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
drawsko

Cytat

shibby napisał(a):

jakie macie transfery na nim? Ja mam conajmniej dziwne:

po sambie:
- odczyt 18MB/s
- zapis 35MB/s

po ftp:
- odczyt 20MB/s
- zapis 8-14MB/s


samba:
* 1 plik 1,1GB
- zapis w przedziale 25,1-25,4MB/s
- odczyt 23,3-24,3MB/s

* 408 plików w rozmiarze 2,4-3,6MB
- zapis 21,4-21,6MB/s
- odczyt 18,9-20MB/s

ftp:
* 1 plik 1,1GB
- zapis na początku (do 40 % postępu) skacze 25-45 MB/s, a następnie 26 MB/s (FileZilla)
- odczyt 500KB/s (FileZilla) -> dziwne zachowanie, po 5 % przerwałem, Firefox do 30% rośnie 22-35MB/s, a następnie
42MB/s
 
jack78
Przetestujcie proszę to urządzenie pod kontem DLNA. Bo ma zamiar go kupić właśnie w tym celu, może jako dodatek będzie służył jako backup.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
pawelxx
po DLNA na SAMSUNG TV chodzi bez problemu, zarówno zwykłe .avi jak i .mkv full HD
 
zeett
Myślę że trzeba dobrze się upewnić przed zakupem jakie sa warunki gwarancji. Bo one są raczej "oddzielane" od dysków i tak sprzedawane - stąd te obrobione śrubki Piałem do kilku sprzedających zapytania jak to jest z tą opcją bez dysku I tak: część twierdzi że sami wymontowują dyski a inni że przedstawiciel. Pisałem też do przedstawiciela w Polsce zapytanie oto odpowiedz:

"W przypadku ewentualnej naprawy/wymiany takiego "NSA310 z dyskiem"; serwis może poprosić Pana o dysk- ponieważ topiero wtedy jest to kom"

Oczywiście jeśli udamy się do ich serwisu Bo jeśli odeślemy do sprzedającego może nie być problemów. Na pudełku jest info z jakiej wersji pochodzi nsa310 (czy z dyskiem czy bez) Najczęściej sprzedający albo maskują ta informację (naklejka np: "uwaga szkło" w miejsce gdzie było info że zestaw z dyskiem) lub w inny sposób.Wiec trzeba się zdecydować czy bliżej serwis czy sprzedający (koszty reklamacji są różne) Ceny tak spadły bo dyski wyciągnięte z zestawu sprzedają po około 300 zł a komplet nsa310 z dyskiem chyba kosztuje koło 400 zł Czyli mają z czego zejść cenowo
 
SynC
W hurcie w action były z dyskiem po 300 netto Wink
 
dan2k

Cytat

maxikaaz napisał(a):

drawsko - to chłodzenie z linku może być za wysokie - to tak na moje oko, i na pewno rozstaw mocowania jest za szeroki w stosunku do otworów. Mocowanie też nie jest lutowane, a poprzez plastikowe kołki rozporowe ze sprężynkami - więc nie obejdzie się bez przeróbek.
W Fonerze 2100/2200 aluminiowy radiatorek był trzymany do schładzanego elementu przez dwa stalowe bolce-grzybki, lutowane końcami "nóżek" po drugiej stronie płyty:
nice.kaze.com/fonera_06.jpg


Jak się popatrzy na płytę główną NSA-310 ...
images.bit-tech.net/content_images/2012/01/zyxel-nsa310-review/img_0275-1280x1024.jpg
... to tuż przy procesorze w oczy się rzuca hub USB - GL850G - w wersji 24-pinowej. Ciekawostką jest to, że ma on 4 wyjścia USB, a wykorzystane są tylko 2... sytuacja taka, jak w Asusie WL500gP v1, gdzie z kontrolera USB też ludzie wyprowadzali dwa pozostałe złącza.


I gdyby kogoś interesowało.. coś na rzeczy jest.Debian podczas bootowania zwraca następujący komunikat:


hub 1-1:1.0: USB hub found
hub 1-1:1.0: 4 ports detected

Może za jakiś czas wyprowadzę sobie pozostałe 2 sztuki
 
bynio
Mam to cudo. Właśnie testuję i... transfery są przyzwoite o ile dysk jest w miarę pusty i kopiujemy duże pliki. Ja zainstalowałem 2TB seagate, na początku (sieć 100mbit) szło non stop 11MB/s niezależnie od rozmiarów plików, po zapchaniu 1TB transfery spadły do 1-3MB/s przy małych plikach i do 5-6 w porywach do 9 (ale już rzadko) przy dużych. Zainstalowałem ffp i kopiowałem wewnątrz dysku poprzez mc i tam idzie bez problemu 22MB/s. Widać samba zaczyna mulić przy ok 200 000 plików na dysku. Podobną mam też prędkość pobierania, tak więc wygląda na to że sprzęt w miarę poradzi sobie z dyskami 500GB z którymi był sprzedawany, z większymi zaczyna mulić.
 
bynio
No to nie wiem, wieczorem, gdy było zajęte ok 100GB to wysysało całe łącze, rano przy zajętości ok 1TB szło duużo wolniej. Może problemem jest to że w międzyczasie kopiowało też z dysku podłączonego przez usb i zbyt mocno dane poszatkowało na tym wewn. dysku. Fakt faktem że trzeba było kilkukrotnie restartować nas-a bo web konfigurator praktycznie nie działał aż w pewnym momencie coś mu się "odblokowało".


Przy zapchaniu 60% z 2TB transfer przez sambę z win7 do NSA mam na poziomie 2MB/s, przez ftp-a idzie z full prędkością. Póki nie wyjdzie poprawiony firmware to zalety tej obudowy poza ceną są raczej iluzoryczne. Z mediaservera trudno się korzysta, jest bardzo mało konfigurowalny, a to co się daje konfigurować jest mało przydatne, często wylogowuje z panelu zarządzania mimo zaznaczenia opcji "zapamiętaj mnie na 2 tygodnie", wbudowany klient torrenta nie rozpoznaje linków magnet, wyświetlanie tylko podłączonych userów bez listy z czego konkretnie korzystają, itd, itd. Niby fajnie wygląda ale niedoróbek mnóstwo.
bynio załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez bynio dnia 04-03-2012 10:26
 
rogalix
Witam.

Ta obudowa "wymaga" obowiązkowo FFP sticka. Mediaserver zastępuje minidlna - wydajny już na NSA210, poprawnie działający (przewijanie filmów) z samsungami serii C. Dodatkowo można zmienić konfigurację apache - i można mieć przestrzeń do hostingu stronki,galerii czy też prostego cmsa. Co do wydajności kopiowania - znaczny spadek daje się zauważyć przy równoległym kopiowaniu, co szczególnie widać przy wykorzystaniu wbudowanego w gui zarządzania zasobami (kopiowanie z udziałów udostępnionych kilkunastu filmó skutecznie zabija transfery), wydaje się że to eksperyment z wielowątkowym kopiowaniem zyxela, którego w nsa210 nie było. I chyba ostatnia wada - brak możliwości obudzenia kieszeni harmonogramem - tylko WOL , więc trzeba oskryptować dodatkowo ruterek .

Pozdro.
 
dan2k
Zarzucił ktoś już sukcesywnie Debiana na NSA-310?
Cały czas próbuję korzystając z plików i instrukcji stąd http://forum.nas-central.org/viewtopi...249&t=5145 ale podczas zbootowania instalki:
NSA310>> bootm 0x800000
niby ładuje się ale wyskakuje kernel panic i zatrzymuje się: http://pastebin.com/4cG9YkZp
Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

@Edit:
Problem rozwiązany.Gdyby ktoś chciał na swoim NSA-310 instalować Debiana,to kernela nie należy pobierać z linka w ww.poradniku tylko stąd: https://github.com/peeter123/NSA310-3...aster/boot
Autor wątku nt. instalacji Debiana skompilował te kernele i po prostu zaktualizował tylko na githubie a na swojej www zostawił jądro z błędami.
Edytowany przez dan2k dnia 05-03-2012 12:04
 
Nepcior
Bawię się sprzętem od dni kilku. To mój pierwszy NAS oraz pierwszy kontakt z linuxem, więc wybaczcie proszę, jak coś palnę. Po przeczytaniu wątku mam nadzieję, że coś pomogę. Otóż:
WOL: Działa super pod warunkiem, że... nie było zaniku napięcia. Jeśli był, trzeba najpierw odpalić ręcznie. Dopiero po wyłączeniu znów działa. Trochę lipa.
Pytano o działanie z WD10EARS. U mnie działa z WD20EARS, więc nie powinno być problemu.
Drukarki: działa bez problemu ze staruszką Samsung ML1410 i z HP CP1217.

Mam też nadzieję, że ktoś biednemu newbie wyjaśni kilka rzeczy, które dla niego nie są oczywiste. To znaczy:
1. Aby dodać sobie swój skrypt, który ma się uruchamiać podczas każdego startu NSA, trzeba użyć FFP-stika i nie ma innej możliwości?
2. Potrzebuję dwa porty USB na drukarki i ew. jeden na sticka (patrz punkt 1). Hub USB pewnie nie przejdzie, co?
3. Układ na płycie obsługuje 4 porty USB. Wyprowadzone są dwa. Aby wyprowadzić trzeci trzeba się wlutować w układ, czy są jakieś ścieżki? NSA go obsłuży bez sticka i np Debiana?

Jeśli chodzi o ten dodatkowo uruchamiany skrypt, to chciałbym wyjaśnić: chodzi mi o prosty skrypt, który napisałem na bazie znalezionych w necie materiałów. Nawet go już przetestowałem. Chciałbym, żeby sprzęt się sam wyłączył, jeśli kompy w sieci lokalnej są wyłączone. Oto kod:


#!/bin/sh
AllOff=0
until [ $AllOff -eq 2 ] do
    sleep 300
    Komp1=`ping -c 1 | grep from | wc -l`
    Komp2=`ping -c 1 | grep from | wc -l`
    Komp3=`ping -c 1 | grep from | wc -l`
    Kompy=$(($Komp1+$Komp2+$Komp3))
    if [ $Kompy -eq 0 ]
    then
        AllOff= $(($AllOff + 1 ))
    else
        AllOff=0
    fi
done
poweroff


Zdaję sobie sprawę, że dla wielu tutaj to jak chwalenie się znajomością tabliczki mnożenia, ale a nuż komuś się przyda? Nic poza tym skryptem mi nie trzeba. Może pokusił bym się o instalację javy i Serviio, ale w sumie nie przeszkadza mi serviio odpalany na kompie. Tylko czy da się kazać jakoś urządzeniu uruchamiać ten skrypt bez FFP-sticka?
Edytowany przez Nepcior dnia 05-03-2012 23:10
Pozdro,
Nepcior the Newbie
 
shibby
@dan2k - pochwal sie transferami na debianie po sambie i ftp wzgledem OFW!
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,133,647 unikalnych wizyt