25 Kwietnia 2024 19:55:26
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.12.34.178
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
majkel152
czyli nie idzie tego pasywnie używać ? zaciekawił mnie bo całkiem dobrą wydajność ma, szkoda że nie ma podobnego tylko na 2/4 dyski
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
drawsko
jak się zamontuje dysk 2,5 " to nawet latem będzie chodzić pasywnie. dodatkowo można zastosować kabel http://allegro.pl/przedluzacz-sata-za...90532.html i zamontować dysk tak żeby nie stykał się z "płytą główną".

U mnie nas stoi pomiędzy ścianą a szafka (na wcisk). jak się postawi na wolnej przestrzeni to może hulać pasywnie z dyskiem 3,5". Dod. zdemontowanie tylnego panelu pomaga obniżyć temp. urządzenia o 2 -3 stopnie, ba jeszcze można zdemontować przedni panel, a później obudowę Pfft.

po zakończeniu meczenia sprzętu, "krótka chwila": 53 cpu, 51 dysk.

@majkel152: nsa-310 posiada esata. planuję zakup takiego kabla http://allegro.pl/adapter-zasilania-r...50345.html i wsadzić do środka 2 dyski 2,5" wykorzystując zasalanie dysku wew. i zew. esata.

czy jest w tym urządzeniu jakiś menadżer plików (przenoszenie/kopiowanie plików pomiędzy folderami, z urządzenia usb na dysk wew.)?
Edytowany przez drawsko dnia 18-02-2012 14:47
 
pawelxx
również kupiłem takie cudo i musze przyznać, że jestem mile zaskoczony. za takie pieniądze jest naprawde ok. Transfer pliku 8GB przez asusa dwl500 średnio z predkościa 14MB/s. Mi to wystarcza. Gdybym miał gigabta napewno lepiej by było Dysk mam włożony 2,5` o wielkości 1TB 7200rpm.
Pytanie mam do Was czy jeżeli kupił bym Huba USB to dało by rade podłączyć wiecej niz 1 dysk po usb?
 
6thsurvivor

Cytat

majkel152 napisał(a):

czyli nie idzie tego pasywnie używać ?

Oczywiście że idzie <65 i nic mu nie będzie Smile
 
magg
Witam.
Też kupiłem tego NASa. Nie testowałem go prawie wcale oprócz włączenia (nie mam hdd ceny;p) Może mi ktoś napisać jaki klient torrenta jest wbudowany w standardowo w firmware? Bo jakieś słuchy mnie doszły ze niby transmission wiec nie wiem czy potrzeba tej zabawy z ffp stic. Czekam na odp
 
Mira444
libtorrent 0.15.1. Chodzi dość dobrze, ale nie wim jak z jego blokowaniem na stronach.
 
DarioX7
Witam zastanawiam się nad kupnem tej obudowy sieciowej ale mam pytania:
1. czy będzie działać mi dysk WD10EARS
2. czy da się jakoś modyfikować urządzenie na web server
3. z tego co wiem jest funkcja print server ale nie wiem czy moja drukarka bedzie działać (chodzi o urządzenie wielofunkcyjne) brother mfc 235c
4. czy są gdzieś testy wydajnościowe tej obudowy ?
 
mosao
@DarioX7:
1 - nie wiem, pewnie tak.. w środku jest standardowy dysk sata i linux.. lista fabrycznie wpieranych dysków jest na stronie producenta
2 - możesz dograć sobie np wordpressa lub wgrać debiana i zrobić co zechcesz z www
3 - na liście wspieranego softu nie ma, ale jak wrzucisz debiana to pewnie tak
4 - w tym wątku - transfery do 50mb/s, średnio ponad 25
 
DarioX7
ok a czy ten jest jakiś gotowy debian skonfigurowany pod te urządzenie ? gdzieś na jakieś angielskiej stronie wyczytałem coś o Apache pod tą obudowę sieciową
 
mosao
Do postawienia debiana potrzebujesz kabelek serial + rozkręcenie obudowy = utrata gwarancji? Debiana instalujesz i konfigurujesz sam pod swoje potrzeby. Może ktoś zrobi gotowy.. pack ?
Ten "dodatek" nazywa się ffp i poszukaj na forum http://forum.nas-central.org/viewforu....php?f=249
 
DarioX7
:/ to kiepsko to widzę prawdopodobnie jakbym wgrał Debiana może nie działać większość funkcji od producenta, szkoda ze producent nie udostępnia modułów do ściągnięcia pod serwer web
 
6thsurvivor
O ile kojarze to na tym apache już chodzi. A z modułami to porsze FUD'u nie siać, aktualnie lista wygląda tak:
http://i.imgur.com/33Nni.png

A z funkjci to stracisz co, time machine, upload na flickra/youtube? Bo resztę to z debiana idzie wyklikać.
 
DarioX7
a to jest oczyścicie później w jakimś graficznym interface ? chodzi że nie mam dużego doświadczenia z Linusem ale staram się coś rozwiązać przez konsolę.
Może dacie parę screenów jak wygląda ten debian dla mnie i dla innych którzy będą tez robić mod.
 
drawsko

Cytat

6thsurvivor napisał(a):

O ile kojarze to na tym apache już chodzi. A z modułami to porsze FUD'u nie siać, aktualnie lista wygląda tak:
http://i.imgur.com/33Nni.png


To co się wyświetla Tobie to lista dostępnych pakietów (pobrana i zapisana na dysk wew.) na firmware 4.22. Jak się sformatuje dysk wew. na fw 4.40 (tj. usunie się plik z listą pakietów) to lista pakietów jest pusta i żadna nie pobiera się z netu. Dodatkowo próby zainstalowania któregoś pakietu z listy z fw 4.22 na fw 4.40 kończy się błędem.

Pakiety zainstalowane na fw 4.22 działają na fw 4.40.

Mam nadzieje, że w oficjalnym fw 4.40 będzie wszystko trybić.
 
zeett
Ja niestety jestem w tych sprawach zielony Kupiłem jakiś tydzień temu wersję bez dysku. Standardowo 2 śrubki lekko obrobione. Dodam że mnie bez większego problemu udało się odkręcić Nie zostawiłem nawet śladu Wiec chyba nie mają za profesjonalnego sprzętu do odkręcania śrubek.
Napisze moje spostrzeżenia i uwagi

Na początku np przez chyba 3 dni wiatrak wcale się nie włączał teraz już chodzi (mimo że tem. jest taka sama jak na początku)
Niestety na podstawce mocniej rezonuje.
Serwer wydruku widzi drukarkę (HP Photosmart p1000 wiec nowa nie jest ale widzi i działa)
Torrenty działają
Dyndns tez działa.
Niestety za minus uważam to że aby niektóre rzeczy działały musi być dysk w środku.
FTP ścąganie też chodzi ale nie potrafiłem sobie poradzić z Captachami Ma ktoś sposób na nie? Bo dodatek pyLoad sobie z tym jakoś radzi Ale chciałbym aby to czyli: "Aplikacje - Usługa pobierania" jakoś sobie z tym radziło
Niestety największy problem mi sprawia to: Aplikacje - Automatyczne wysyłanie - FTP Uploadr
Skonfigurowałem połączenie z serwerem Działa Tylko jest jedno ale Nie wysyła wszystkiego co wrzucę do "monitorowanego folderu" I nie wiem od czego to zależy że raz wysyła raz nie ? Bo np wrzucam coś do tego monitorowanego folderu i raz mi to zaczęło wysłać po 3 min a kolejny raz wcale(różne rozszerzenia różne wielkości plików) Robiłem restart itd i nic Nie mogę załapać od czego zależy że raz wysyła raz nie
 
majkel152
łapcie okazje http://www.ibood.com/pl/pl/product_sp...RAID_0156/
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
6thsurvivor

Cytat

drawsko napisał(a):

To co się wyświetla Tobie to lista dostępnych pakietów (pobrana i zapisana na dysk wew.) na firmware 4.22. Jak się sformatuje dysk wew. na fw 4.40 (tj. usunie się plik z listą pakietów) to lista pakietów jest pusta i żadna nie pobiera się z netu. Dodatkowo próby zainstalowania któregoś pakietu z listy z fw 4.22 na fw 4.40 kończy się błędem.

Pakiety zainstalowane na fw 4.22 działają na fw 4.40.

Mam nadzieje, że w oficjalnym fw 4.40 będzie wszystko trybić.


To jest 4.40 - patrz dropbox i time machine. Fix do brakujących pakietów był na forum zyxela, u mnie trybiło na starcie.
 
shibby
tez wlasnie kupilem Smile Zobaczymy co to warte ;P
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sivy19wlkp
jak wyzej Pfft teraz tylko czekac.
 
drawsko
jak nsa-310 radzi sobie z Advanced Format ? mam na oku dwa dyski 2,5" scorpio black 750GB ...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,335,010 unikalnych wizyt