19 Kwietnia 2024 14:12:48
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.88.249
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
lulo

Cytat

roberto2005 napisał(a):

Witam, nie mam żadnego doświadczenia z linuksem , prosiłbym bardzo o radę jak dostać się do ustawień Transsmission - settings.json, by go poprawnie skonfigurować (problemy opisane w poście nr 935 ) Obserwując podłączonych do mnie peerów zauważyłem że , gdy sedduję mam podłączonych np. 2 pobierających i połączenie z nimi jest co chwilkę zrywane (raz z jednym ,raz z drugim ) i może dlatego transfery są takie niestabilne.


Zatrzymujesz klient, instalujesz FFP (obojętne czy na dysku z aktualizatora/instalatora systemowego pakietów - specjalna wersja alternatywna bazy pakietów, czy z pendraka USB; znajdziesz potrzebne info na nas-central.org), włączasz ssh i się logujesz przez np. putty (windows) czy normalnie emulatorem terminala (linux - np. gnome-terminal...a nawet zwyczajnie z powłoki), używając vi (czy nano, czy co tam lubisz - jak trzeba sobie doinstalujesz - vi jest domyślnie obecne w systemie) edytujesz wspomniany plik settings.json (ścieżki nie pamiętam - poszukasz sobie sam w opisach lub z powłoki systemu w NAS-ie - pamiętaj: przy edycji klient musi być wyłączony), uruchamiasz przez gui na nowo owe transmission (już z nowymi ustawieniami) - zrobione...
Wink

UWAGA:
Po prostu w NSA310 nie ma dostępu przez telnet z logowaniem za pomocą hasła i dostępnym przez wł/wył w gui, jak w NSA325-v2 - stąd potrzeba doinstalowania FFP, aby operację zrobić szybko i sprawnie. Możesz co prawda się zalogować patentem (co i jak znajdziesz na nas-central.org) do powłoki NSA310, ale będzie Ci logowanie zdarzeń co chwila skakać i przewijać się po ekranie, więc wygodniej jest użyć FFP - szczególnie jak masz małe doświadczenie z terminalem i linuchem jako takim.
Edytowany przez lulo dnia 07-04-2015 17:02
 
kamilj

Cytat

grzegorz_k napisał(a):

dzięki Kamil. Jak wrócę do domu to przetestuje bo nie mam go aktualnie wystawionego na świat. Ale jeśli faktycznie to działa jak mówisz to bardzo bym był zadowolony bo kopiowanie "kopiuj wklej" czy jakimś total commanderem to masakra bo wszystko przechodzi przez mojego lapka

Połączony z 07 April 2015 16:35:49:
-------przetestowane i działa jak natura chciała ----- że, ja na to nie wpadłem Smile , jeszcze raz dzięki za pomoc



Ja ostatnio kopiowałem 700GB danych między nową platformą z Synology na pokładzie a NSA310.
Niestety ale jedynym dobrym rozwiązaniem było podmontowanie w Synology zasobów z Zyxela i skopiowanie wszystkiego.
Kopiowanie przez SSH przy użyciu SCP powodowało straszne obciązenie procka NSA i spowolnienie transferów do 5-6MB/s :/
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
roberto2005

Cytat

lulo napisał(a):

Cytat

roberto2005 napisał(a):

Witam, nie mam żadnego doświadczenia z linuksem , prosiłbym bardzo o radę jak dostać się do ustawień Transsmission - settings.json, by go poprawnie skonfigurować (problemy opisane w poście nr 935 ) Obserwując podłączonych do mnie peerów zauważyłem że , gdy sedduję mam podłączonych np. 2 pobierających i połączenie z nimi jest co chwilkę zrywane (raz z jednym ,raz z drugim ) i może dlatego transfery są takie niestabilne.


Zatrzymujesz klient, instalujesz FFP (obojętne czy na dysku z aktualizatora/instalatora systemowego pakietów - specjalna wersja alternatywna bazy pakietów, czy z pendraka USB; znajdziesz potrzebne info na nas-central.org), włączasz ssh i się logujesz przez np. putty (windows) czy normalnie emulatorem terminala (linux - np. gnome-terminal...a nawet zwyczajnie z powłoki), używając vi (czy nano, czy co tam lubisz - jak trzeba sobie doinstalujesz - vi jest domyślnie obecne w systemie) edytujesz wspomniany plik settings.json (ścieżki nie pamiętam - poszukasz sobie sam w opisach lub z powłoki systemu w NAS-ie - pamiętaj: przy edycji klient musi być wyłączony), uruchamiasz przez gui na nowo owe transmission (już z nowymi ustawieniami) - zrobione...
Wink


UWAGA:
Po prostu w NSA310 nie ma dostępu przez telnet z logowaniem za pomocą hasła i dostępnym przez wł/wył w gui, jak w NSA325-v2 - stąd potrzeba doinstalowania FFP, aby operację zrobić szybko i sprawnie. Możesz co prawda się zalogować patentem (co i jak znajdziesz na nas-central.org) do powłoki NSA310, ale będzie Ci logowanie zdarzeń co chwila skakać i przewijać się po ekranie, więc wygodniej jest użyć FFP - szczególnie jak masz małe doświadczenie z terminalem i linuchem jako takim.

Chciałbym przypomnieć że ja właśnie posiadam NSA325 v2 i nie posiadam żadnego doświadczenia z linuxem .
 
lulo

Cytat

roberto2005 napisał(a):

Cytat

lulo napisał(a):

Cytat

roberto2005 napisał(a):

Witam, nie mam żadnego doświadczenia z linuksem , prosiłbym bardzo o radę jak dostać się do ustawień Transsmission - settings.json, by go poprawnie skonfigurować (problemy opisane w poście nr 935 ) Obserwując podłączonych do mnie peerów zauważyłem że , gdy sedduję mam podłączonych np. 2 pobierających i połączenie z nimi jest co chwilkę zrywane (raz z jednym ,raz z drugim ) i może dlatego transfery są takie niestabilne.


Zatrzymujesz klient, instalujesz FFP (obojętne czy na dysku z aktualizatora/instalatora systemowego pakietów - specjalna wersja alternatywna bazy pakietów, czy z pendraka USB; znajdziesz potrzebne info na nas-central.org), włączasz ssh i się logujesz przez np. putty (windows) czy normalnie emulatorem terminala (linux - np. gnome-terminal...a nawet zwyczajnie z powłoki), używając vi (czy nano, czy co tam lubisz - jak trzeba sobie doinstalujesz - vi jest domyślnie obecne w systemie) edytujesz wspomniany plik settings.json (ścieżki nie pamiętam - poszukasz sobie sam w opisach lub z powłoki systemu w NAS-ie - pamiętaj: przy edycji klient musi być wyłączony), uruchamiasz przez gui na nowo owe transmission (już z nowymi ustawieniami) - zrobione...
Wink


UWAGA:
Po prostu w NSA310 nie ma dostępu przez telnet z logowaniem za pomocą hasła i dostępnym przez wł/wył w gui, jak w NSA325-v2 - stąd potrzeba doinstalowania FFP, aby operację zrobić szybko i sprawnie. Możesz co prawda się zalogować patentem (co i jak znajdziesz na nas-central.org) do powłoki NSA310, ale będzie Ci logowanie zdarzeń co chwila skakać i przewijać się po ekranie, więc wygodniej jest użyć FFP - szczególnie jak masz małe doświadczenie z terminalem i linuchem jako takim.

Chciałbym przypomnieć że ja właśnie posiadam NSA325 v2 i nie posiadam żadnego doświadczenia z linuxem .

No więc masz ułatwioną sytuację - nic nie musisz instalować - włączasz przez webgui telnet i logujesz się do powłoki systemu w NAS-ie oraz dokonujesz stosownej edycji settings.json wbudowanym vi (przy wyłączonym kliencie transmission-2.82) - na prawdę nie wiem w czym problem ?
...Żeby nie być gołosłownym sam zaraz to sprawdzę, bo robiłem to tylko raz po zakupie i zwyczajnie nie interesowałem się tym więcej (obecnie też używam NSA325-v2).
 
roberto2005
Dzięki za odpowiedź, telnet włączyłem tylko nie mam pojęcia jak się teraz zalogować do powłoki systemu
 
lulo
Działa bez problemu:
- plik settings.json znajduje się w ścieżce (katalogu):
/usr/local/zy-pkgs/config/Transmission

Jak masz windows 8/8.1 to w sumie też masz ułatwiona sytuację - telnet możesz sobie zainstalować z dostępnych dodatków - nie potrzeba nawet putty.
W linuksie jak i w windows (cmd) wystarczy wpisać:

Potem pyta o login, wpisujesz root (najlepiej), a następnie pyta o hasło - wpisujesz to samo co dla admin w webgui. Następnie:


cd  /usr/local/zy-pkgs/config/Transmission

Dla pewności czy jesteś w odpowiednim katalogu z oczekiwanym plikiem wpisujesz w konsoli "ls" - ma się pokazać między innymi plik settings.json. Następnie dajesz (będąc cały czas w tym katalogu):


vi settings.json

Następnie gdy wyświetli się zawartość tego pliku przechodzisz w tryb edycji po prostu naciskając klawisz "i". Gdy zedytujesz interesujące Cię pozycje wychodzisz z trybu edycji naciskając klawisz "esc". Następnie aby zapisać trwale zapisane/wprowadzone zmiany wciskasz klawisz "shift"+":" i wpisujesz na samym dole okienka po pojawionym się znaku ":" dwie litery "wq" i naciskasz "enter" - koniec bajki. Dla pewności czy zmiany zostały zapisane sprawdzasz zawartość pliku poleceniem:


cat settings.json

Potem już wystarczy włączyć na powrót w webgui tansmission i obserwować zmiany oraz jak Ci już ten telnet do niczego niepotrzebny to najlepiej go wyłączyć w webgui.
To wszystko - było o tym chyba już z kilka razy na tym forum i nawet chyba w tym temacie (kłania się nauka w zakresie podstawowym podstawowych komend linuksowych....ykhmm...jak się chce coś rzeźbić samemu).
Edytowany przez lulo dnia 07-04-2015 23:13
 
roberto2005
Wielkie dzięki o taką instrukcję chodziło. Tak jak napisałem jestem kompletnie zielony w tej materii. Przerobiłem cały ten temat 2 razy i wszystkiego co mi podałeś tutaj nie ma opisane. Jeszcze raz wielkie dziękiWink
 
lulo
No to cieszę się, że udało mi się pomóc, chociaż muszę szczerze przyznać, że to tylko Twoje lenistwo a moja chwila słabości i wyrozumiałości pozwoliła mi na spłodzenie tego bezsensownego tutka - takie proste rzeczy każdy szanujący się user czegokolwiek to powinien sobie wygooglować sam... Wink
 
roberto2005
Niestety, jak na razie nie udało mi się znaleźć przyczyny skaczącego transferu. Zalogowałem się do logu i ilość ustawień mnie przytłoczyła , trochę pozmieniałem ale to nic nie dało. Może wkleił by ktoś swój log z dobrze działającego transmission .
 
wlodek_mega
To mój pierwszy wpis więc na wstępie witam wszystkich serdecznie.

Posiadam NSA310 i wszystko jest ok poza GoogleDrive a mianowicie synchronizuje się on losowo.
Codziennie jest coś zmieniane lub dodawane a mój NSA synchronizował się po kilku godzinach a ostatnio nie zsynchronizował się od kilku dni.
Co ciekawe w pracy mam NSA310s i też ma podobne kaprysy.
Proszę o pomoc -czego nie wiem ?
 
Robku
Do tej pory nsa310 używałem jako serwera danych. W komputerze podmapowałem dyski (a raczej katalogi: video, muzyka i foto) i wszystko jest ok. Problemy zaczęły się gdy zachciało mi się włączyć serwer mediów. Twonky zawiesza się i w sieci nie widać żadnego serwera. Na początku widać, że system skanuje pliki ale później chyba się zawiesza. Próbowałem zrobić reset całego systemu, "przeleciałem" wszystkie dostępne firmwere ale zawsze jest to samo. Co ciekawe zawiesza się tylko twonky bo na kompie katalogi normalnie widać. Czas chyba wgrać FFP. I tu pytanie. Czy po wgraniu FFP dalej będę mógł w komputerze podmapować dyski? Wiem, że było to już kilkakrotnie podawane ale czy mógłby ktoś podać instrukcję jak go wgrać? Łopatologicznie, z ewentualnymi potrzebnymi plikami? Aby było działające dlna i widoczne na kompie dysk. Dzięki wielkie
 
Biker
Tak, dalej będziesz mógł normalnie mapować dyski w windowsie.

3 możliwości zainstalowania:
--Na dysku twardym--
--Na pendrive--
--Jako pakiet do OF-- <-- osobiście korzystam z tej metody
Zyxel NSA 310 + FFP
 
JakubVTT
Witam koledzy.

Sprawa wygląda następująco. Mam od jakiegoś czasu NSA310 na Debianie 6, instalacja ze skryptu i pendrive. Wszystko działa od dawna, problem jest że będę musiał wyjąć dysk z NSA310 czyli WD10EARS i on powędruje na miejsce dysku w PC który zdechł. Teraz na magazyn zamierzam wrzucić 2TB WD Red i oczywiście wgrać znowu Debiana. Chcę podzielić dysk na partycje żeby na sztywno poukładać magazyn. Planuję 5 partycji + boot czyli w sumie 6.
Miało by to wyglądać tak:
/boot
/debian - tutaj debian i miejsce na download(transmission/aria) i pvr dla tunera sat
/progs
/games
/movies
/music

Chcę porobić partycje na różne dane, większość będzie w zasadzie do odczytu zawartość nie będzie się zmeniać znacząco. Muszę w końcu zrobić porządki bo jest mega bajzel zbierany od lat Wink

Teraz pytanie jak na dzień dziesiejszy wygląda sprawa instalacji Debiana i jaka wersja jest dostępna. Na Squeeze wyciągałem 30~40MB/s up/down, ftp/samba. Teraz dokładnie nie pamiętam. Usługi to ftp, samba, sporadycznie transmission i aria.

Po instalacji Debiana na dysku 2TB wyjmę go z NSA310 i podepnę do PC razem ze starym 1TB i przeniosę wtedy odpowiednio dane.

Powiedzcie jak na dzień dzesiejszy wygląda kwestia instalacji Debiana i jakiej wersji i jak zrobić podział na partycje, szacunkowo zakładam 5 równych partycji ale to będę myślał jak określę ile co zajmuje w tym bałaganie.
TP-Link WDR-4300 v1.3 OpenWrt 12.09.1 (r38347) by obsy
Mój Dropbox https://www.dropbox.com/l/haRHycK8sfX...HVbQyqj8Hb
 
lulo
O Debiana pytaj osa z openrouter.info - jest tam cały, rozległy temat oraz osa budował/buduje wszelkiej maści nowinki i udoskonalenia na ten sprzęcik.
 
JakubVTT
Już udało mi się rozwiązać zagadnienie. Teraz tylko znaleźć czas na wszystkie zabiegi.
TP-Link WDR-4300 v1.3 OpenWrt 12.09.1 (r38347) by obsy
Mój Dropbox https://www.dropbox.com/l/haRHycK8sfX...HVbQyqj8Hb
 
szymko1995
Mam problem z transmission 2.82 (moduł).
Od kilku dni dostaję komunikat zarówno przez przeglądarkę, jak i aplikację:
ERR_CONNECTION_REFUSED
Restart nie pomaga, jak również reinstalacja modułu.

Ktoś ma jakieś pomysły, bo nie chciałbym robić factory resetu/formatu/
WNR3500Lv1+RT-AC56U @Tomato
Syno DS116+WD10EFRX
 
lulo
Na początku to obadałbym czy istnieje czysty ping pomiędzy Twoim klientem torrent (piszę celowo klientem, a nie Twoim zewnętrznym, publicznym adresem IP - nie wiadomo czy coś w zaporze, np. routera nie jest pochrzanione, co taki ruch tamuje/blokuje/i.t.d.) a serwerem torrent - to tak zupełnie na początek...
Także sprawdź ten ping na oba przypadki - i klienta i Twojego zewnętrznego IP.
Może pomóc to (co do portów) http://www.yougetsignal.com/tools/ope...pen-ports/ ...
W dalszej kolejności zprawdziłbym traceroute, czy istnieje pewna droga do serwera torrent.
Jak ping będzie zadowalający oraz trasa pakietów, pisz do administracji trackera o problemie lub (co bardziej prawdopodobne) szukaj "kwiatków" u siebie (klient w NSA* - konfa, router - zapora/porty, i.t.d.).
Edytowany przez lulo dnia 06-07-2015 10:25
 
szymko1995
Właśnie ping do nsa310:9091 nie działa. Do samego serwera, czyli nsa310 poniżej 1ms. Testowałem w sieci lokalnej.

Na innych urządzeniach, np. smartfonie nsa310:9091 też nie działa, jest ERR_CONNECTION_REFUSED, więc to raczej nie zapora.

Gdzie może leżeć przyczyna
WNR3500Lv1+RT-AC56U @Tomato
Syno DS116+WD10EFRX
 
wlodek_mega
Witam

Bardzo proszę o pomoc, mam problem z uruchomieniem GoogleDrive na NSA310.
Wcześniej miałem wszystko ok do momentu gdy zaczął kaprysić z synchronizacją plików - raz synchronizował innym razem nie, więc usunąłem konto a właściwie postawiłem całego NSA od nowa.
Obecnie nie mogę uruchomić GoogleDrive bo mam cały czas
"Autoryzacja nie powiodła się"
Robię to na dwóch NSA310 i 310s które są na różnych łączach i na obu jest to samo.
Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam Wszystkich kolegów.
 
lulo
Coś tam google z polityką prywatności nakombinowało i zmieniła się chyba metodologia autoryzacji...a soft zwyczajnie tego nie ogarnia w owych nasach (w nsa325-v2 to samo). Można teoretycznie założyć, że...w chwili obecnej ta funkcjonalność w NSA* f-my Zyxell nie działa...soft więc jest bezużyteczny...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,166,354 unikalnych wizyt