19 Kwietnia 2024 19:24:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.217.220.114
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
gkowalczyk
Tam ktoś pytał o ssl, załóż konto na portalu startssl, po pierwsze za darmo, po drugie przyjmuje ceryfikaty CSR od zyxelaSmile
 
AndreoKomp
Rozwiązanie problemu z zapychaniem się dysku po zapełnieniu 80% jego powierzchni.
W przypadku dysku 3TB problem może już występować przy 600GB wolnej przestrzeni. Tak było u mnie. Najbardziej problem widać przy używaniu Transmission. Dodawane pozycje bardzo długo tworzą pliki na dysku (nawet kilka godzin w przypadku plików 20GB), mimo że powinny to robić w kilka sekund. Ustawienia Transmission nie mają tutaj znaczenia.

Jest to spowodowane błędem w starszych wersjach OFW. W nowszych jest to naprawione. Bład był w sterowniku, który źle ustawiał flagę w konfiguracji i dlatego przy zapełnieniu powyżej 80% był taki problem. Sama aktualizacja OFW jednak nic nie pomoże, tak samo wymiana dysku na inny. Żeby z problemem się uporać należy:
- na zewnętrznym Linuksie wymazać dysk twardy komendą:
"dd if=/dev/zero of=/dev/"
- zaktualizować soft OFW do najnowszej wersji
- zresetować do ustawień fabryczny NSA310 bez dysku, i drugi raz z włożonym wyczyszczonym dyskiem

To powinno pomóc. Osobiście nie testowałem, ponieważ dowiedziałem się o tym dopiero po tym jak kupiłem serwer NAS firmy Synology, a Zyxel był przygotowany do sprzedaży. Zamieszczam Wam to rozwiązanie, ponieważ osobiście z tego powodu sprzedałem Zyxela, a jednak problem był do rozwiązania Smile.
 
Sigma
A to nie jest w takim razie problem z % zarezerwowanej przestrzeni w systemie plików ext? Standardowo w EXT3 to 5% pojemności dysku :)

Jeśli to to, to wystarczy z poziomu jakiegoś linuxa z zainstalowanym tune2fs wydać komendę:

tune2fs -m 1 /dev/sdXY
gdzie za sdXY podstawiamy ścieżkę to rzeczonej partycji - komenda zmieni rezerwacje na 1% - w sposób nieinwazyjny :)
[small]Netgear WNR3500L powered by Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-130 K26 USB BTGui
Netgear WNDR4300 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
TP-Link TL-WDR4300 v1 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
[b]TP-Link T
 
lulo
Nie - to nie jest ten powód Sigma - przecież to co widzisz jako wolne miejsce na pustym dysku już jest pomniejszone o fragment zarezerwowany dla root'a - jak w każdym przecież linuchu Wink
 
Filemon
Witam, właśnie stałem się posiadaczem NSA310, wszystko pięknie działa tylko jest jeden problem gdy ustawiam wyłączanie o konkretnej godzinie to działa ale już uruchamianie o konkretnej godzinie nie działa :/
Wersja firmware V4.70(AFK.1). Posiadam modemo-router Thomson z Vectry na który nie mam dostępu więc opcja WoL odpada chyba.
Istnieje jakiś sposób automatycznego uruchamiania zyxela codziennie o 8 rano??

Dziękuję za pomoc
 
j3ryw
Sam NSA310 nie ma możliwości obudzenia się o danej godzinie jedynie przyciskiem na obudowie lub trzeba go wybudzić z zewnątrz przez WOL, np. z routera, komputera, smartfona poszukaj programu którym to można zrobić.
Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO+NSA310 4.70
 
pooch
Witam
Mam pytanie. Chciałbym robić kopię zapasową z NSA310 na dysk USB lub komputer stacjonarny. NSA traktuje jako główny magazyn, ale mam tam zdjęcia córki, z wakacji itp. Zawsze kopiowałem to "ręcznie". W NSA można robić prosto kopie, ale kopiuje wtedy cały udział - np. photo. Czy znacie jakieś aplikacje na PC, które są w stanie zrobić kopię z źródła jakim jest zmapowany dysk?
 
grz3si3k
Napisze od razu, że nie znam takiego softu, ale takie rzeczy jak zdjęcia, to moim zdaniem są 2 opcje i pewnie obie zabrzmią śmiesznie,
1. co jakiś czas nagrywanie na DVD9 lub DVD5 - kopia
2. dysk w chmurze

Wiem zaraz ktoś powie ze przecież mam serwer, albo mam dysk przenośny, albo coś tam jeszcze. Wiele dysków już straciłem a zdjęcia na płytach zostały i działają. Smile
Chmura płatna dlaczego? - bo robią backupy, a zdjęcia można wysyłać w formie zaszyfrowanej lub spakowane w archiwum zabezpieczone mocnym hasłem.
Mój znajomy miał 700 GB zdjęć swoją historie podróży do wielu krajów, trzymał a dysku przenośnym, który padł, za odzysk zapłacił w firmie 2,500 pln, a mógł zapłacić 10x2 pln (płyta dvd9) = 20 pln

Sorry za offtop ale znam sporo sytuacja ze zdjęciami i danymi na dyskach, jeśli to ma być pamiątka, należy zadbać o nią w sposób szczególny
RT-AC68U
 
TECHNIK92
Witam, Posiadam Zyxela 325v2 soft V4.70 i za żadne skarby nie mogę zainstalować FFP pomożecie ?
 
Poochini
Witam
Potrzebuje uruchomić serwer NFS aby wystawic istniejący udział o nazwie 'domowy' dla Rapsberry Pi. RPi ma adres 192.168.1.218
Czy dobrze ustawiam NSA?
Dzięki
Poochini załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
pooch
Witam
Jak można wyłączyć z autostartu np transmission? Włączenie to: chmod a+x /ffp/start/transmission.sh
a wyłączenie?
Dzięki
 
SzalonyPtak
A nie prościej dać "Wyłącz" w pakietach? A jak potrzebujesz to dajesz "Włącz" i po sprawie.
 
lulo
Skoro jak twierdzisz (nie wiem na 100% czy tylko to wystarczy) to polecenie pozwala zautomatyzować i wykonać start transmission-daemon: "chmod a+x /ffp/start/transmission.sh" to musisz zdjąć temu skryptowi atrybut wykonywalności aby to zdezaktywować, czyli analogicznie:
"chmod a-x /ffp/start/transmission.sh".
Ogólnie nie wiem do końca jak to jest rozwiązane docelowo w tym sprzęcie - w dużych linuchach wystarczy w większości wypadków, że plik się nazywa *.sh i bez względu na atrybut wykonywalności może i tak być wykonany przez implikację sh do tego zdarzenia, co jest gdzieś w inicie zautomatyzowane (np. dla znanych plików, i.t.d.) - jak to jest faktycznie w NSA* zrobione można się tylko domyślać, że ichniejszy init jest mocno zubożony i zmodyfikowany, więc zapewne styknie samo zdjęcie owego atrybutu wykonywalności z interesującego nas pliku poleceniem chmod, jak przytoczyłem wcześniej.
 
pooch
Witam
Dzięki za informacje, chmod a-x /ffp/start/transmission.sh pomogło
Generalnie chciałem wyłączyć Transmission z ffp sticka i zainstalować z pakietu NSA. Zastawnawiam się czy są jakieś różnice między tymi wersjami.
pozdrsawiam
 
roberto2005
Witam , miesiąc temu kupiłem dysk sieciowy ZyXEL NSA325-v2.Postanowiłem na nim uruchomić transmission (2.82) by odciążyć kompa. Posiadam net 16 MB down. na 3MB up. Mam mały problem z konfiguracją (chyba) transmission . Pobieranie jeszcze jakoś ujdzie ale wysyłanie idzie bardzo słabo , w porywach połowa łącza. Serwer nie jest niczym nadmiernie obciążony . Prędkości pobierania jak i wysyłania nie jest stabilne tylko ciągle skacze.Prosiłbym bardzo kolegów bardziej obeznanych w temacie o jakieś porady jak ten problem rozwiązać. Chciałbym nadmienić że na kompie utorrent z podobnymi ustawieniami wyciskał max z łącza.
 
grzegorz_k
Wybaczcie jeśli pytanie już było ale 47 stron wątku ..... przebrnąłem pierwsze 19 stron i 10 ostatnich i nie znalazłem. NSA310 ze standardowym softem - czy da się jakoś kopiować pliki między folderami bez pośrednictwa komputera ? Bo jak próbuje "kopiuj, wklej" czy jakiś managerem plików to leci to : folder "A" --mój PC--folder "B". Przy połaczeniu VPN praktycznie uniemożliwia kopiowanie. Błagam o jakąś podpowiedź
 
RaTaJ
nie jestem w temacie ale na Tomato da się przez MC midnight commander z optware
 
kamilj
W zyxelu masz wbudowane oprogramowanie pozwalające kopiować pliki bez użycia pośrednika.
Przez oprogramowanie zyxela wchodzisz w zasoby, wybierasz co chcesz skopiować i gdzie i tyle.
Chyba że wolisz zabawę w kopiowanie poprzez ssh.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
roberto2005
Witam, nie mam żadnego doświadczenia z linuksem , prosiłbym bardzo o radę jak dostać się do ustawień Transsmission - settings.json, by go poprawnie skonfigurować (problemy opisane w poście nr 935 ) Obserwując podłączonych do mnie peerów zauważyłem że , gdy sedduję mam podłączonych np. 2 pobierających i połączenie z nimi jest co chwilkę zrywane (raz z jednym ,raz z drugim ) i może dlatego transfery są takie niestabilne.
 
grzegorz_k
dzięki Kamil. Jak wrócę do domu to przetestuje bo nie mam go aktualnie wystawionego na świat. Ale jeśli faktycznie to działa jak mówisz to bardzo bym był zadowolony bo kopiowanie "kopiuj wklej" czy jakimś total commanderem to masakra bo wszystko przechodzi przez mojego lapka

Połączony z 07 April 2015 16:35:49:
-------przetestowane i działa jak natura chciała ----- że, ja na to nie wpadłem Smile , jeszcze raz dzięki za pomoc
Edytowany przez grzegorz_k dnia 07-04-2015 16:35
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,174,481 unikalnych wizyt