28 Marca 2024 11:04:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [26]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.209.66.87
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
iBOOD NAS Zyxel NSA310 za 164,95 zł
b3rok
http://www.ibood.com/pl/pl/product_sp...cu_w_domu/

Myślę, że bardzo dobra cena (w porównaniu z Allegro, ceneo, skąpcem).
Edytowany przez b3rok dnia 18-02-2012 13:28
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
drawsko
wydajnościowo słabo ... review w necie. Ale jest WOL Smile

Dodane:
czy ktoś się może skusił?
Edytowany przez drawsko dnia 12-02-2012 21:48
 
mosao
@drawsko: co dla ciebie znaczy słabo? czego oczekujesz od sprzętu za 200-300 zł? transfery są lepsze niż na iconnecie
 
drawsko
@mosao: gdyby iconnect miał wol i obsługiwał ext3 to już by u mnie się pocił Smile komunikacja po wifi jest u mnie wąskim gardłem więc i tak nie wykorzystałbym jego możliwości.
NSA-310 nie kupiłem na iblood bo czekałem na qnap ts-119p+ z allegrogo za super kasę ale się nie doczekałem ... więc powrócił temat coś z wol.

@maxikaaz: jak chodzi ten wiatraczek, czy jego obroty można regulować/wyłączyć i czy działa prawidłowo wol? inne kwestie użytkowe też mnie interesują? ... pewnie czekasz jeszcze na dostawę ...

Dodane:
czy są plomby ?
Edytowany przez drawsko dnia 13-02-2012 08:18
 
mosao
No to kicha.. w action-ie były z dyskiem 500 za 300netto i są oferty na allegro poniżej 400pln.. jutro się dowiem, czy to jakieś "refubrished" czy pełnoprawne urządzenia. NSA z ibooda z dyskiem 2TB były w stanie idealnym.. również zero plomb, no i piny pod serial przylutowanie ;-)

NSA-310 do wyciąga 40B/s z sieci (po sambie miałem średnio 27MB/s przy kopiowaniu małych i dużych plików jednocześnie) i ok 50 przy kopiowaniu przez e-sata.
 
drawsko
no to nie miłe początki z nsa-310 ... skontaktuj się z ibood i powiedz że dostałeś towar niezgodny z umową, powiedz co jest nie halo.
Jeżeli to poważna firma powinni wymienić i pokryć koszty przesyłek. Takie są Twoje prawa ... tyle że 90 % firm sprzedających przez net mają Kupujących w d...

Jak to ustrojstwo hałasuje ?
Edytowany przez drawsko dnia 14-02-2012 08:12
 
drawsko
siema ... pełna profeska Grin glut robi wrażenie ...

dziś zamówiłem na allegrogo za 400 zł z dyskiem 500gb ... zobaczymy jak to będzie wyglądać wykonanie u mnie.

sprawdzałeś czy wol działa ? jakieś testy przeprowadzałeś ?
 
drawsko
widziałem te otworki http://www.bit-tech.net/hardware/stor...0-review/1. też mam w planach kawałek złomu na procka no i może wymiana/likwidacja wiatraczka. Mam nadzieje że fabrycznie montowany WD CAVIAR BLUE WD5000AAKX i procek z radiatorem bez wiatraczka nie będą nie będą zbytnio nagrzewać "budy". Jak będzie za gorąco będę kombinował z montażem dysku 2,5".

esata to esatap czy zwykłe esata?
Edytowany przez drawsko dnia 15-02-2012 07:52
 
kertis
Też zakupiłem tego NASa i dokładnie tak samo jak u Ciebie porozkręcane śrubki. Po złożeniu reklamacji ibood przysłał info aby odesłać im sprzęt.

Zrobiłem kilka testów. Po wyjęciu z obudowy i odczepieniu wiatraka słychać tylko dysk. Przykleiłem na procka stary radiator z mostka północnego, co miał akurat jeszcze na tyle lepiąca się taśmę, że się trzyma.

NAS wpada w wibracje więc postawiłem go na folii bąbelkowej i to pomogło. Najlepiej byłoby wyciąć z boku dziurę i i założyć duży wolnoobrotowy wiartak, albo tylko radiator, ew. wykorzystać obudowę jako radiator. Myślałem też jakiego heatpipa wystawić na zewnątrz z radiatorkiem przez dziurę po wentylatorze.

Z otwartą obudową temp. procka to 45 st. po pól godzinie kopiowania przez sieć. Transfery po wi-fi mizerne, choć tu obwiniam przede wszystkim mój ruter wi-fi. Po lanie z routerem (100mbit) szło 7MB/s. Gbit nie mam aktualnie na czym sprawdzić.

FFp stick zadziałał, jest trochę pakietów, całkiem przyjemnie się tego używa, np. skonfigurowałem NFSa z ffp sticka zamiast z pakietu przez firmware bo daje więcej możliwości.

Ciągle się zastanawiam czy go odsyłać bo sprzęcik dość przyjemny i ffp daje duże możliwości. Na te forum trafiłem właśnie w poszukiwaniu info, czy jakiś router z USB nie będzie równoważnym rozwiązaniem. Tak naprawdę to potrzeba mi tylko NFS, FTP i SSH.
 
drawsko

Cytat

Są przygotowane na płycie miejsca na wlutowanie kołków mocujących radiator, podobnie jak w LaFonera 2100/2200.


czy chłodzenie do mostka północnego będzie pasować jako chłodzenie procka nsa-310 np, takie http://allegro.pl/zalman-radiator-zm-...98164.html? na czy polega owe "wlutowanie"?
 
6thsurvivor

Cytat

kertis napisał(a):
Zrobiłem kilka testów. Po wyjęciu z obudowy i odczepieniu wiatraka słychać tylko dysk. Przykleiłem na procka stary radiator z mostka północnego, co miał akurat jeszcze na tyle lepiąca się taśmę, że się trzyma.
Z otwartą obudową temp. procka to 45 st. po pól godzinie kopiowania przez sieć. Transfery po wi-fi mizerne, choć tu obwiniam przede wszystkim mój ruter wi-fi. Po lanie z routerem (100mbit) szło 7MB/s. Gbit nie mam aktualnie na czym sprawdzić.
FFp stick zadziałał, jest trochę pakietów, całkiem przyjemnie się tego używa, np. skonfigurowałem NFSa z ffp sticka zamiast z pakietu przez firmware bo daje więcej możliwości.


Po włożeniu jakiegoś monstrualnego 1tb samsunga, który grzeje się i terkocze i 4h kopiowania 100+gb po wifi, maks do czego to się z wyłączonym wiatrakiem rozgrzewa to 61stopni(zamknięta obudowa). Pomaga skompilowania hdparma do ustawienia cichych wartości AAM i hdidle to spindownu - dzięki temu urządzenie praktycznie niesłyszalne. Minus że ffpsticka to wymaga. Transfery przyjazne, więc chyba nie jest źle - po lanie ~27MB/s więc bajka. (gbit lan/duży plik/nfs w win7). Generalnie to działa, trzyma dzielnie zdjęcia z aparatu i nie jest za głośne. Może się twonky doczekamy na tym jesli wierzyc forum zyxela.
 
6thsurvivor
Ciekawostka:
Na stronie zyxela niemieckiej natchnalem sie przelotnie na info, iz jumbo frames wspiera tylko nsa320. Na iboodzie i wszedzie pisza ze 310też, więc postanowilem sprawdzić. W cfg nie ma opcji na uruchomienie jumbo frames (a w dokumentacji jest, moze autowykrywawją?) a ifconfig nie lubi ichniego interfejsu, wiec jak ktos chce pokombinowac z mtu to poleceniem:

ip link set dev egiga0 mtu WARTOSC

9000 przeszlo:

C:\Users\xxxxx>ping nas -f -l 8972

Badanie nas [192.168.1.136] z 8972 bajtami danych:
Odpowiedź z 192.168.1.136: bajtów=8972 czas<1 ms TTL=64

oho, edit:
wbudowany nfs ssie, trzeba bedzie spróbować tego stickowego.

Po sambie to maleństwo wyciąga stabilne 50MB/s odczyt/zapis na wielkich plikach [win7]
Edytowany przez 6thsurvivor dnia 15-02-2012 23:19
 
kertis
Ja zrobiłem moda z radiatorem na stałe. Radiator był za wysoki, al eteraz trzyma się na zasadzie zakleszczenia (trzeba chwile spędzić na przymierzaniu, aby nie latał luźno i nie odkształcał płyty). Dodatkowo przytrzymuje go pasta, w każdym razie po złożeniu nic nie lata. Działa bez wentylatora i bez tylnej ścianki. Temperatury nie zmieniły się, nadal po 3 godzinach jest 45 st.

s13.postimage.org/70t9zwjc7/radiator_dol.jpg

Jak będę miał chwilę (i wenę) to z kawałka miedzi ze starego prockowego radiatora wytnę sześciokąt, który połączy procek z obudową. Obudowa to kawałek metalu i będzie oddawać ciepło do otoczenia.

s13.postimage.org/wkvk6c4pz/radiator_gora.jpg
 
6thsurvivor

Cytat

kertis napisał(a):

Temperatury nie zmieniły się, nadal po 3 godzinach jest 45 st.


Dla porównania, po2dniach chodzenia, z dyskiem w środku, bez wentyla, w obudowie: 53stopnie. 8stopni różnicy- nieźle!

Połączony z 16 luty 2012 22:21:18:
Firmware 4.40: ftp://downloader:atokiq@ftp.zyxel.de/...re/NSA310/
Edytowany przez 6thsurvivor dnia 16-02-2012 22:21
 
drawsko
jak wyciągnąć dysk ? nie widzę żądnych zatrzasków, a wkładając b. dużo siły nie udaje mi się go wysunąć ...
 
mosao
Śrubka od spodu - musisz wyjąć płytę ( w praktyce odkręcić przód i tył) i dopiero wyciągnąć
 
drawsko
w instrukcji jest tylko info jak zamontować dysk ... nie ma nic że trzeba grzebać z tyłu? ale coś nie doczytałem
 
mosao
A dysk wkladales sam? fabryczny dysk jest przykrecony od spodu
 
kille72
Chce wytestowac to male cudo, ale mam do was pytanie. Mam w szufladzie nie uzywany dysk 500GB SATA I ale widze w specyfikacji ze NSA310 wspiera SATAII/III. Jest tez NSA210 krory jest tanszy i wspiera SATA I/II. Jednyna roznice jaka znalazlem miedzy nimi to jakie dyski SATA sa wspierane i system plikow XFS zamiast EXT4. Ktos wie czy sa inne roznice sprzetowe? SATA I nie zadziala pod NSA310?

Edit:
Znalazlem info.

Cytat

NSA310
CPU 88F6281 A1 (DDR2) 1200MHz
ARM926EJ-S rev 1 (v5l) 1200 BogoMIPS.
RAM 256MiB
Flash ROM 128MiB
NIC Gigabit
USB 2x 2.0
Internal HDD 1x Internal SATA II/III connector
Other 1x eSata port
Fan Yes


Cytat

NSA210
CPU OXE810DSE, 370 MHz, 180 BogoMIPS
RAM 128MB DDRII SDRAM
Flash ROM 4MB according to /proc/iomem and /proc/cmdline
Other 1x External eSATA port
NIC Driver is called gmac
USB 2x USB 2.0 ports, oxnas-ehci driver
Internal HDD 1x Internal SATA I/II connector
SATA Controller Oxford Semiconductor OX810
Drive Capacity Not included
Fan SmartFan


Wiec juz wiem ze NSA210 jest slabszy. Wiec jak jest z tym dyskiem SATA w NSA310?

Edit2:
Telnet backdoor + webinterface backdoor
http://zyxel.nas-central.org/wiki/Tel...t_backdoor
Edytowany przez kille72 dnia 17-02-2012 08:43
 
drawsko

Cytat

6thsurvivor napisał(a):

Cytat

kertis napisał(a):

Temperatury nie zmieniły się, nadal po 3 godzinach jest 45 st.


Dla porównania, po2dniach chodzenia, z dyskiem w środku, bez wentyla, w obudowie: 53stopnie. 8stopni różnicy- nieźle!


testy po 30 min. stresu (obciążenie około 60 - 90 %: 6xtorrent + kopiowanie 30GB przez usb) bez wiatraczka, nas pomiędzy ścianą a komodą (pełen ścisk):
- cpu - max 59 stopni
- WD Caviar Blue WD5000AAKX - max 54 stopnie (wg producenta temperatura pracy 0- 60 stopni)

ciut tam za ciepło :/

@kille72: wkładałem dysk 2,5 sata I i działał.
Edytowany przez drawsko dnia 18-02-2012 13:26
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 80

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,416,014 unikalnych wizyt