28 Marca 2024 17:08:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.200.39.110
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
RT-N16 - Tomato
kille72
Ustaw na sztywno kanal 11 albo 13, jak widac 11 dziala dobrze, wczesniej miales kanal 1. Auto nie zawsze wybiera najlepszy kanal...
 
marolman
Mam pytanie odnośnie Tomato zakładki Ustawienia dostępu (Access Restriction) po skonfigurowaniu nowej reguły nie chce się ona zapisać, czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać, w innych routerach z tomato nie miałem z tym problemów.


Czy tomato ENG i PL tej samej wersji, są tak samo stabilne i dopracowane, może mój powyższy problem występuje tylko w wersji PL.
Edytowany przez marolman dnia 26-02-2012 22:05
..::Linksys WRT54GL::..

..::Ovsilink WL-1600GL::..

..::D-Link DIR-320::..
 
przemasisko
Bardzo możliwe, że ten błąd istnieje w wersji PL. Niestety to nie pierwszy mankament. Jak chcesz mieć, że wszystko działa OK, wgraj wersję EN.
 
PixelPL
U mnie zapisało w PL lecz mam podejrzenie czy zastosowało
W przypadku httpvideo mi nie zblokowało nawet youtube
Router - pfSense 2.6.0-RELEASE (amd64) AMD E-350 8Gb Ram
WiFi - TL-WR841N
 
marolman
Jak możesz to zrób blokowanie całego internetu na jakieś urządzenie po adresie MAC, daj znać czy Ci doda regułę i czy ona działa poprawnie.

Ja właśnie zmieniłem na wersje ENG i dzisiaj sprawdzę czy działa

Na wersji ENG nie ma żadnych problemów, nie polecam wersji PL...


Wracając do Wifi, czy w tym routerze istnieje możliwość wymiany anten na mocniejsze (nie chodzi mi o parametry teoretyczne, które są podawane przy sprzedaży tylko jak to się ma w praktyce)?
Edytowany przez marolman dnia 28-02-2012 21:45
..::Linksys WRT54GL::..

..::Ovsilink WL-1600GL::..

..::D-Link DIR-320::..
 
PixelPL

Cytat

marolman napisał(a):

Jak możesz to zrób blokowanie całego internetu na jakieś urządzenie po adresie MAC, daj znać czy Ci doda regułę i czy ona działa poprawnie.

Ja właśnie zmieniłem na wersje ENG i dzisiaj sprawdzę czy działa

Na wersji ENG nie ma żadnych problemów, nie polecam wersji PL...


Wracając do Wifi, czy w tym routerze istnieje możliwość wymiany anten na mocniejsze (nie chodzi mi o parametry teoretyczne, które są podawane przy sprzedaży tylko jak to się ma w praktyce)?



Zablokowałem ruch cały dostęp do internetu i zablokowało, działa, zablokowałem po adresie MAC.

Co do Anten itd, ja używam tego routera u siebie jako bazowy AP na 2 antenach sektorowych szczelinowych, jest ok transfer około 3,5-4,5mb/s.
Router - pfSense 2.6.0-RELEASE (amd64) AMD E-350 8Gb Ram
WiFi - TL-WR841N
 
gomez
Router po pierwszym dniu działa obiecująco ale jest feler. Otóż skonfigurowałem dostęp do internetu (zamiana miejscami z wrt54gl) i niestety nie ma na kompie neta :/
korzystając z narzedzi w asusie pingi idą, lapek dostaje IP po DHCP ale neta nie ma. Ba nawet po wifi nie mogę się zalogować na router Pfft tylko po kablu...

powie mi ktoś co to może byc ? przecież dużo się nie zmieniło od czasu tomato na wrt54...
 
buniaczek
W zakładce admin access musisz zaznaczyć pole Allow Wireless Access a potem kliknąć save Smile
Myślę że to pomoże na Twój drugi problem Smile

Co do pierwszego problemu to nie masz przypadkiem przypisanego IP na sztywno w kompie?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
gomez
jesli chodzi o wifi to adres lapek dostaje dynamicznie z zakresu który zdefiniowałem i działa.
funkcja allow wireless access domyslnie jest zaznaczona...

edit.

wszystko już działa jak należy Smile
dziekuje za pomoc

Połączony z 29 sierpień 2012 11:08:27:
podejście drugie:
router jest szczerze mówiąc taki sobie, mimo podniesienie mocy radia zasięg jest słabszy niż na wrt54gl ale to jakoś przeboleję...

problem jaki jest istotny to działanie dhcp, otóż udało mi sie przydzielić 2 pcetom adresy po dhcp ale już z 3cim mam problem. Mimo że ustawiłem mu adres 4 (device list -->static) to nadal komputer mimo wielu restartow uparcie dostaje IP z końcówka 38 i co jakiś czas pojawia się konflikt IP :/
niech mi ktoś powie co z tym fantem zrobić... to błąd w tomato czy ja coś robię nie tak....
Edytowany przez gomez dnia 29-08-2012 11:08
 
alenuda
Hej pozwolę się podpiąć pod temat.

Próbowałem zainstalować tomato na tym routerze. Ustawiłem statyczne ip, ściągnąłem odpowiednią wersję, przestawiłem router w tryb recovery.

Program dostarczony przez asusa wykrył router i wpakował na niego odpowiedni soft. I tu pojawił się pierwszy problem. Podczas instalacji oprogramowania szło powoli do ~30% i nagle przeskoczyło na 100% (tak powinno być?) i wyświetliło komunikat, że wszystko przeszło ok i mam poczekać na zrestartowanie routera.

I po paru godzinach czekania dalej router nie chce wyjść z recovery mode. Po odpięciu od zasilania i ponownym podpięciu dalej miga dioda od zasilania.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam.

Edit:
Dziękuje poradziłem sobie jednak sam. Pozdrawiam.
Edytowany przez alenuda dnia 23-12-2012 00:52
 
Hydrax
Witam serdecznie. Zastanawiałem się nad kupnem routera gdyż zmieniam dostawcę netu. Nie mogłem zdecydować się czy kupić Netgear 3500L v2 czy Asusa RT-N16. Postanowiłem dorzucić trochę do Ausa ze względów opini na tym forumSmile Swoją drogą Asus i Netgear powinni dopłacać do funkcjonowania forum ponieważ dzięki Wam sprzedaż na pewno znacznie wzrosłaSmile)
Przechodząc do rzeczy...
Chciałbym wgrać Tomatoo najlepiej w PL - na pewno najnowszej i najbardziej stabilnej wersji. Czy mógłby ktoś doradzić którą wersje wgrać i jak to zrobić? Szukałem sporo, co nie co znalazłem ale zważywszy na cenę sprzętu nie chciałbym go uwalić Smile Nie znalazłem nigdzie instrukcji krok po kroku z screenami więc jak ktoś mi napiszę krok po kroku jak przebrnąć przez ten cały proces mogę porobić screeny i będzie temat do podpięcia na następne pokolenia.
Pozdrawiam serdecznieSmile
 
grz3si3k

Cytat

Hydrax napisał(a):
ciach..
Chciałbym wgrać Tomatoo najlepiej w PL - na pewno najnowszej i najbardziej stabilnej wersji. Czy mógłby ktoś doradzić którą wersje wgrać i jak to zrobić? Szukałem sporo, co nie co znalazłem ale zważywszy na cenę sprzętu nie chciałbym go uwalić
..ciach..

@Hydrax
przecież jest opis step by step ! - patrz 1 post!
Po co ci screeny ?
Co do wersji, to chyba 104-PL jest ostatnią dobrą, a tego rutera (rt-n16) raczej nie da się "uwalić"
Edytowany przez grz3si3k dnia 16-03-2013 14:14
RT-AC68U
 
Hydrax
Chyba jednak się da uwalić Sad Zrobiłem tak:

1) Wyłączyłem antywirusa i wifi w lapku.
2) Podłączyłem router kablem i ustawiłem IPv4 192.168.1.2 , maska: 255.255.255.0, bramka 192.168.1.1 dns: 192.168.1.1.
3) Wyłączyłem router
4) Trzymając przycisk restore podłączyłem router do prądu. Dioda PWR na routerze zaczeła migać więc puściłem restore i włączyłem firmare restoration
5) Wybrałem plik tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-105-AIO.trx i wcisnąłem prześlij
6) Czekałem kilka minut. W tym czasie był komunikat kopiowanie (doszło do 100%) i konfiguracja również doszło do 100%
7) Pojawił się komunikat że przywrócenie oprogramowania zakończyło się sukcesem, odczekaj chwile na ponowne uruchomienie oprogramowania i coś tam jeszcze
8) Odczekałem kolejne kilka minut, nie było więcej żadnych komunikatów a dioda PWR już nie pulsowała tylko świeciła więc zamknąłem aplikacje firmware restoration i próbowałem zalogować się na router wpisując 192.168.1.1 lecz nic z tego.
9) Zmieniłem ip na automatyczne a w stanie połączenia jest komunikat "brak dostępu do sieci". Mój adres ip przypisało jako 169.254.68.6, maska 255.255.0.0, brak adresu bramy i dns.
10) Próbowałem powtórzyć wgrywanie lecz teraz mino wciśniętego przycisku restore i podłączając router do prądu dioda PWR nie miga jak poprzednio tylko świeci się.
11) Próbowałem również wcisnąć restore na włączonym routerze aby go zresetować lecz dalej nie mogę się do niego zalogować.

A.D.
Jednak działa Smile Jupii Smile Wyłączyłem go na kilka minut, powciskałem kilka razy restore, jeszcze raz ustawiłem IP na sztywno i zaskoczył Smile

Mam jeszcze jedno pytanko, czy należy wykonać to czyszczenie NVRAM? W konfiguracji przeczytałem że jest to niebezpiecznie?
Edytowany przez Hydrax dnia 16-03-2013 20:59
 
grz3si3k

Cytat

Mam jeszcze jedno pytanko, czy należy wykonać to czyszczenie NVRAM? W konfiguracji przeczytałem że jest to niebezpiecznie?

Jak wgrywasz nowy soft Tomato, warto to zrobić. Oczyści pamięć ale będziesz musiał configi ustawiać na nowo.
RT-AC68U
 
sapcio2

Cytat

Hydrax napisał(a):

Chyba jednak się da uwalić Sad Zrobiłem tak:

blablabla..

5) Wybrałem plik tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-105-AIO.trx i wcisnąłem prześlij

Dostałeś odpowiedź na pytanie o stabilnej wersji 104, mimo to wgrałeś wersje 105....najprapodobniej wersje PL. (w 105-tce był brak oznaczenia PL)
Przy następnym restarcie pewnie znowu będziesz czekał kilka minut aż router załapie, więc nie wystrasz się.Smile
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
Hydrax
Racja, wgrałem wersje 105 - najnowszą polską. Zawsze staram się instalować najnowsze wersje i wszelkie aktualizacje i tym też się kierowałem. Co prawda mogłem zainstalować również wersje 108 ale już nie PL a ENG. Faktycznie mogłem zainstalować wersje 104 PL . Zobaczę jak ta się sprawuje i ewentualnie zrobię downgrade - jak rozumiem to w ten sam sposób?. Do środy będę korzystał jeszcze z mojego starego dostawcy netu także będę go słabiej testował. W środę przyjeżdżają montować radiówkę 5GHz - mam nadzieje że będzie lepiej bo ta neostrada już mnie wykańcza.
Wracając do tematu... Podłączyłem router ponownie. Od momentu podłączenia do prądu do zalogowania się upłynęło niecałe (bez kilku sekund ) 10 minut (dziękuje sapcio2 za uspokojenie, żeby nie Ty napewno znowu bym się denerwował). Usunąłem pamięć NVRAM (było 32.00 KB / 10.08 KB (31.49%) po resecie jest tyle samo) i znowu aby połączyć się z routerem musiałem odczekać niecałe 10 minut (z zegarkiem na ręku). Zastanawiam się czy Wy też tak macie? Do tej pory korzystałem z routera ADSL Linksys WAG200G i od momentu włączenia do połączenia z netem upływa maksymalnie 2 minuty.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz chociaż to już nie ten dział. Czy jest możliwość postawienia serwera php z MySQL i wywoływaniem zadań CRON z Tomato?
 
edi_pat
Witam wszystkich, dzisiaj zostałem posiadaczem rt-n16, postanowiłem że wgram tam soft Tomato, weszłem w opis jak to zrobić i totalna klapa, sam już nie wiem czy router uwalony czy co, przy próbie wysłanie firmware na rt-n16 jest komunikat że urządzenie bezprzewodowe nie odnalezione i nic, aha...przy połączeniu dioda power na urządzeniu gaśnie czy ktoś ma jakiegoś pomysła co z tym zrobić, nadmieniam, że postępuję ściśle w/g opisu.
 
grz3si3k
czy ty wgrywałeś to po wi-fi ?!
http://openlinksys.info/forum/viewthr...post_96242

Jeśli zrobiłbyś wszystko wg. tego opisu, nie widzę opcji żeby nie działało!
Edytowany przez grz3si3k dnia 19-03-2013 19:22
RT-AC68U
 
ghoes
@grz3si3k nie dziw się, ludzie zdalnie wgrywają... Wink
Asus RT-N16[B2] FreshTomato Firmware 2020.6 MIPSR2 K26 USB AIO (od 2020.11.09)

http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...6e995ae023
[url]http://anon.groov.pl/index.php?search=9&routerid=5033635521d23659a1
 
edi_pat
Jak pisałem wcześniej wszystko w/g opisu, a tam było zaznaczone aby nie przez WiFi, co też wziąłem pod uwagę, ip na sztywno w kompie wpisane, firewall wyłączony, też mi się wydaje ,że powinno działać, no ale cóż...nie działa, dioda Power mryga sobie wolno, ale po próbie połączenie przez firmware restoriaton, dioda power gaśnie, a wydaje mi się że nie powinna, jakieś konkretne sugestie ? Próbowałem też wgraćz poziomu GUI i też lipa, przesyłanie nie powiodło się.

Połączony z 20 marzec 2013 15:42:45:
Udało mi się wgrać poprzez przeglądarkę nowe Asusowe firmware, poszło dobrze, ale znowu przy próbie wgrania Tomato ,następuje komunikat, że nie ma połączenia z PC, albo zły obraz, zaczynam się zastanawiać czy aby nie walnięty jest ten router, chociaż czytałem, że nie da się go uszkodzić, dalej nikt nie ma pomysłu w tym temacie ?
Edytowany przez edi_pat dnia 20-03-2013 15:42
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 35

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,422,936 unikalnych wizyt