25 Kwietnia 2024 18:26:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.135.190.101
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
NETGEAR READYNAS DUO v2 - szybki rzut okiem.
ghost2005
wydajnosc przy pojedynczym dysku? ciekaw jestem jakie transfery mozna osiagnac przy raid0
 
anonim747874734

Cytat

ghost2005 napisał(a):

wydajnosc przy pojedynczym dysku? ciekaw jestem jakie transfery mozna osiagnac przy raid0


takie same jak w przypadku 1 dysku Smile
 
sadamkusz
Czy resztę ogranicza interfejs sieciowy?
Czy ten test r/w wykonany był do podmontowanego dysku jako partycji?
 
poldekk
Według informacji na stronie Netgeara ReadyNas Duo v2 nie posiada funkcji udostępniania drukarki USB w sieci. Jest jeszcze parę innych rzeczy, które v1 ma, a v2 nie ma. Pełne porównanie na stronie Netgear.



Połączony z 08 czerwiec 2012 09:13:17:
Readynas Duo to jest komputer z systemem operacyjnym Linux i dodanym X-RAIDEM od Netgear. Można normalnie zalogować się przez ssh jako root i instalować pakiety Debiana.

Warto tylko zwrócić uwagę na nieścisłości w opisach na stronach sprzedawców. ReadyNAS Duo (bez niczego, czyli v1) ma procesor SPARC i ma m.in. funkcję printserwera. ReadyNAS Duo v2 ma procesor ARM i nie jest printserwerem.
Edytowany przez poldekk dnia 08-06-2012 09:13
 
shibby
za to v1 ze sparciem to raptem 266MHz!! v2 ma już duzo konkretniejszy procek Smile To dlatego v1 jest o polowe tanszy niz v2.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
poldekk
Pewnie, że mocniejszy procek, ale nie należy wprowadzać ludzi w błąd, że ma printserwer, jak go nie ma. Ktoś się napali, kupi - zapłaci parę stów, w domu rozpakowuje, uruchamia, a tu duuuu - nie ma printserwera...

W opisie v2, który tu jest powyżej jest napisane jak byk:

"Urządzenia USB

* USB HDD i pamięć Flash
* Drukarki
* Systemy UPS z monitoringiem i funkcją autozamykania"

Więc informuję, że to nie jest prawda, że v2 obsługuje drukarki na USB.
Ten sam błąd jest na większości stron sprzedawców tego sprzętu.
Ludzie zakładają, że jak coś jest v2, to ma wszystko to samo co v1 + jeszcze coś lepiej, więcej, bardziej. W tym przypadku jest coś lepiej, więcej, bardziej, ale nie ma wszystkiego tego, co ma v1.

A co do ceny - faktycznie Readynas Duo v1 jest obecnie znacznie tańszy niż v2 i dlatego warto rozważyć, czy przypadkiem nie warto właśnie jego kupić :-)

Ustawiamy v1 z jednym dyskiem i za nieduże pieniądze mamy maszynkę o super możliwościach.
Edytowany przez poldekk dnia 21-09-2012 15:03
 
p4v3u
Witam,


Mam takie (http://netgear.nas-central.org/wiki/Category:ReadyNasDUO ) cos i kilka pytan od razu:
-jak Wam sie ta obudowa podoba?
-jakie macie transfery przy sieci 1gb
-jaki max transfer osiagneliscie na wbudowanym kliencie torrent?
-czy spotkaliscie jakis inny firmware kiedys?


Na pierwszy rzut oka calkiem ok, menu do zarzadzania srednie, z przewaga tragicznego.


Transfery na urzadzenie mam okolo 25-30mb/s z tego co wyczttalem w innym topicach, to chyba nie ma tragedii.

Aha,na urzadzeniu mam 2xBarracuda ES 250GB 16mb w raid0
Kabel cat5 krotki od wrtka zapewne.

problemem dla mnie jest glownie zarzadzanie tym czyms - panel jest srednio przyjemny, a ja wiekszosc rzeczy udostepniam przez ftp,i ciagle musze cos przekonfigurowywac.

Ostatnio probowalem readynas Remote i skonczylo sie na tomato z VPNem



PS
Kupie 1gb Sodimm PC3200 - wlasnie do tego czegos.
 
shibby
1) bardzo mi się podoba. Bardzo ładnie wykonana, metalowa, drzwiczki Smile no i dwa hotswapy!
2) o takie http://static.cms.netshare.pl/cms/201...52x398.png - pomiar przy jednym dysku Seagate 750GB
3) żeby cię nie skłamać powiem ze nie pamiętal ale z 5-6MB/s to napewno ale to to nie ma wbudowanego klienta torrenta. Ja sobie sam skompilowałem transmission pod readynasa
4) nie i nie ma po co

PS do tego czegos nie wsadzisz dodatkowej kości RAM. Kolega chyba pomylił model readynas dou z readynas dou v2 Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gooru2
Shiby trzeba jakieś zależności doinstalowywać przy kompilacji?
Konfig dostajesz z automatu, czy trzeba doinstalowywać. Czy konfigi z openwrt działają.
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
shibby
no troche z tym zabawy jest. No ale tak: dostęp do SSH masz, w środku debian więc jest narzędzie apt-get. Jeżeli nie zalezy ci na najnowszej wersji transmission to zwyczajnie jedziesz apt-get install transmission i tyle. Pozniej konfig ustawiasz w /etc/transmissio-daemon.

Ja chcialem najnowsze transmission wiec wszystko musialem sam instalowac. libevent, libcurl. Wiem ze jakas paczka developersja jest skopana i trzeba ją ręcznie na siłę wrzucić (juz nie pamietam jaka). Koniec konców mi się udało odpalic najnowsze transmission + transmission-control Smile

Cytat

root@nas:~# uname -a
Linux nas 2.6.31.8.duov2 #1 Tue Aug 28 11:21:02 HKT 2012 armv5tel GNU/Linux
root@nas:~# transmission-daemon -V
transmission-daemon 2.76 (13786)
root@nas:~#

Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gooru2
Akurat w wypadku tego typu oprogramowania nie muszę mieć wszystkiego co najnowsze - w wielu wypadkach trackery wręcz wymuszają starszą sprawdzoną wersję. Czyli krótko mówiąc debianowy standard. Ogólnie apt-get, czasem grzebanie. Dla Lenia może być.
Pytam się bo dysk tylko czeka na czas aby podjechać po obudowę.
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
shibby
ja jestem zadowolony.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gooru2
Czyli wciąż siedzisz z nim - to już przyzwoicie świadczy o tym sprzęcie patrząc na Twój podpis.
Jeszcze jedno pytanie na forum netgeara znalazłem trochę inne dane dotyczące wydajności. Czy wydają Ci się rzeczywiste. Bo patrząc na podstawowe synology ten powinien być wydajniejszy. I znalazłem dane trochę rozbieżne z Twoimi.
http://netgearclub.pl/viewtopic.php?f=12&t=917&sid=caa2ecac86e1357435c794922b4c0eeb
Czy u Ciebie wydajności nie ogranicza dysk. U mnie czeka baracuda dm001

Edit znalazłem jeszcze coś takiego. Dla zainteresowanych leni takich jak ja
http://www.readynas.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=68561
Edytowany przez gooru2 dnia 25-01-2013 11:49
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
shibby
to może inaczej:
http://www.frazpc.pl/artykuly/923420-...ych-modeli

Odczyt z NASa po sambie to ok 94MB/s czyli jakies 750Mbps, Zapis na NASa to ok 60MB/s czyli 480Mbps i więcej nie uzyskasz bo procek na więcej nie pozwala. Wynik uważam za naprawdę wysoki.

Przykładowo taki Zyxel NSA310 który posiada identyczny procek uzyskuje prędkości po sambie o połowę niższe.

Synologi (podstawowe) napewno uzyskuje gorsze wyniki, bo ma niższy zegar CPU - 1.2GHz. Po drugie znajdź synologi dwudyskowe + 1.6GHz + 256MB ramu (podpowiem ze będzie to model DS212) a następnie spójrz na jego cenę - ponad 1000zł. Teraz spójrz na cenę tego netgeara - 500zł. Czy ktoś tu ma nadal jakieś wątpliwości? Smile

btw podpis już dawno nieaktualny. Zaraz go zmienię.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gooru2
Nie mam - wahałem się jedynie nad synkiem 212j. Ale jednak wolałem dopłacić do większego dysku. Za synkiem przemawiało to, że w razie potrzeby żona by sobie z nim poradziła, ale pragmatyzm zwyciężył. Przy tym rzędzie wielkości można mieć już z kolei jeśli się nie mylę x86 od netgeara, A to jednak już klasa wyżej
A co do podpisu - chodzi o to, że bierzesz albo produkty o świetnym cena/jakość, albo jakość. Zresztą ja też chyba do takich należę.
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
shibby
no to właśnie 212j ma procka 1.2GHz a więc wyraźnie wolniejszego od netgeara.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gooru2
Wiem, aż nadto dobrze. Ale dla DSM i żony był w kręgu rozważań. Inna sprawa, że tu już wchodziłem, w rząd cen, gdzie wahać się można nad budową htpc pod nasa i xbmc

Połączony z 02 luty 2013 21:32:03:
Ponownie podrzucam info dla leniuchów
http://www.readynas.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=68561
Edytowany przez gooru2 dnia 02-02-2013 21:32
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
Dudzio
Czy ReadyNAS Duo v2 rzeczywiście pobiera 60w?

Bo to by był jakiś absurd w porównaniu do synology.

Czy ktoś może sprawdzić zużycie prądy przez niego?
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
Dudzio
@house dzięki.

Wcześniej chciałem kupić synology ale teraz się przekonałem, że ten będzie lepszym wyborem.

Jaki dysk polecacie do tego nasa?

Zastanawiałem się nad WD reed.
Nie wiem czy ten dysk będzie się nadawał bo mój nas nie będzie chodził 24h/dobę a te dyski są przystosowane do ciągłej pracy.
Czy parkowanie głowic go nie wykończy?
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
Pirek

Cytat

Dudzio napisał(a):

@house dzięki.

Wcześniej chciałem kupić synology ale teraz się przekonałem, że ten będzie lepszym wyborem.

Jaki dysk polecacie do tego nasa?

Zastanawiałem się nad WD reed.
Nie wiem czy ten dysk będzie się nadawał bo mój nas nie będzie chodził 24h/dobę a te dyski są przystosowane do ciągłej pracy.
Czy parkowanie głowic go nie wykończy?


ta seria jest zaprojektowana pod nasa, @shibby miał kiedyś posta o zakupie tych WD Red, pewnie ma w swoim nasie Smile może wie coś więcej Grin
Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,333,425 unikalnych wizyt