19 Kwietnia 2024 07:17:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.22.51.241
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » TP-Link
 Drukuj wątek
TL- MR3420
midams
Witajcie wgrałem do routera po przez update oryginalnego oprogramowania to firmware: openwrt-ar71xx-tl-mr3420-v1-squashfs-factory.bin Powiedzcie mi proszę jak się dostać do routera i wgrać mu Gargoyle lub podobny interfejs do zarządzania.

Dziękuje za pomoc!
 
kamilj
Czytałeś FAQ??
http://openwrt.pl/doku.php/uzytkowani...owanie:faq
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
midams
Mimo wszystko i tak proszę o pomoc w miarę szczegółową. To mój pierwszy zabieg ze zmianą software w routerze na coś niefirmowego,a lepszego.
Edytowany przez midams dnia 21-01-2012 23:50
 
hermes-80
http://eko.one.pl/?p=openwrt-mr3420 Tutaj jest wszystko ze szczegółami.

Cytat


3. Instalacja
3.1. OpenWrt
3.2. GargoylePL
3.3. Przez WWW/oryginalny firmware
3.4. Przez WWW/Luci - OpenWrt
4. Instalacja przez bootloader
5. Instalacja przez MTD
6. Instalacja przez sysupgrade

Trzy sposoby instalacji opisane.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
midams
Muszę posiadać kabel szeregowy?
 
hermes-80
Nie, skoro masz już wgrane OpenWRT to powinieneś wiedzieć,ze ono nie posiada interfejsu graficznego i wszystkie ustawienia są robione przez ssh (konsole) - teraz aby zainstalować Gargoyle z GUI to musisz zrobić procedurę z sysupgrade.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
midams
Ok. Czyli to robię za pomocą putty. A powiedz mi proszę gdzie mam umieścić obraz i jaką komendę wpisać by wgrał się interfejs graficznym.
 
hermes-80

Cytat

Jeżeli już mamy działające OpenWrt - należy przesłać obraz do katalogu /tmp (np. przy pomocy scp czy winscp) pod nazwą code.bin, a następnie zalogować się na router i wykonać

sysupgrade /tmp/code.bin

Cytat z opracowania @obsy-ego
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
pawelsonx
opkg update
opkg install luci

/etc/init.d/uhttpd enable
/etc/init.d/uhttpd start

Połączony z 22 styczeń 2012 19:05:48:
potem przez www robi wszystko prawie
Edytowany przez pawelsonx dnia 22-01-2012 19:05
 
midams
Logowanie na router już ogarniam. A powiedzcie mi proszę jak ten obraz code.bin przesłać na router. Pobrałem WinSCP i gdy sie łacze z routerem to nie przechodzi mi hasło (password) z kolei użytkownik to (root)

Połączony z 22 styczeń 2012 22:50:29:
Już ogarnałem. Dziękuje bardzo za pomoc Smile

Połączony z 23 styczeń 2012 00:26:20:
A co mam zrobić by zarządzać Gargulcem po przez WiFi ?
Edytowany przez midams dnia 23-01-2012 00:26
 
ufoludekcrezy
Panowie mam pytanie z innej Beczki Sad Kupiłem router rozpakowałem go v2.3 bodajże tak jest na sn Sad ale nie mogę wejść przez przeglądarke do konfiguracyjnej strony routera mryga ikona trybiku normalnie pinguje urządzenie Sad podczas pierwszej próby wyskakuje monit o login i haslo wpisuje admin admin ale bez skutku strona sie ładuję ale bez końca co mogę zrobić hard reset nie pomaga Sad pomaga tylko tak że znowu mogę się niby zalogować a potem dalej stop i nie ładuje strony router caly czas pinguje próbowałem sztywno przypisać adres bez skutku.
Czy ktoś może pomóc
 
majkel152
podepnij się kablem, 192.168.1.1 lub 192.168.0.1 admin/admin , musi śmigać , sprawdź przez iexplorer
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
ufoludekcrezy
Próbowałem Smile przez wszystkie przeglądarki wina leży gdzieś wewnątrz softu pewnie ale dziwne kupiony nowo w sklepie apollo Sad zafoliowany rozpakowany i taki zonk próbowałem rożnie odpowiada na ping ale nie ładuje strony konfiguracyjnej nie sieje tez wifi sygnału a niby dioda się pali. Może jakoś wgrać jeszcze raz soft oryginalny ale właściwie po co skoro to nowe urządzenie oznaczone numerkiem v2.3 Sad ale czym i jak może jakoś da się wywołać tom stronę może ktoś kumaty bardziej pomoże Smile.. dodam żę hard reset nic nie daje Sad
 
smereka
Można się wpiąć po serialu i zobaczyć co tam pluje. Zastopować to co tam pluje i próbować wgrać soft komendami i za pomoca tftp-a. Poradniki znajdziesz na forach od gargoyli i openwrt. Ale ja osobiście na Twoim miejscu mając go na gwarancji bym go oddał. Wcześniej ewentualnie spróbowałbym jeszcze na innymi kompie się zalogować. Bo miałem takie przypadki że różnego rodzaju firewalle czy antywiry powodowały taki kwiatki jak opisujesz.
 
hermes-80
Użyj TCPOptymalizer, ustaw IP z palca na PC.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ufoludekcrezy
Oddałem na gwarancję próbowałem na innym kompie bez rezultatu temat do zamknięcia. Mam nadzieje że z drugim nie będzie to samo Smile)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,153,649 unikalnych wizyt