20 Kwietnia 2024 14:48:16
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.139.107.241
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Oryginalny firmware
 Drukuj wątek
Problem z RT-N16 po aktualizacji firmware.
tomkiki
Witam, kilka dni temu zainstalowałem nowy oryginalny firmware:3.0.0.3.84 na moim RT-N16. Przez te kilka dni byłem z niego super zadowolony, bo w końcu dodali Vpn i poprawili design, obsługę ect.
Do rzeczy, problem polega na tym, że niektóre strony www przestały się ładować, np. onet.pl się nie włącza choć pingi lecą bez problemu.
Internet mam po protokole pppoe, na początku wydawało mi się że wszystko hulało. Resetowałem router do ustawień fabrycznych, robiłem HARD RESET za pomocą przycisku WPS. Ustawiałem tylko połączenie bo myślałem, że za bardzo namieszałem ale dalej jest ten problem. Czasami na chwilę po restarcie wszystkie strony chodzą, ale po pewnym czasie przestają. Podczas tych restartów przywracania ustawień z palca, zaczęło działać tylko allegro, bo z tą stroną tez były problemy. Już nie mam pomysłów, może ktoś się spotkał z czymś takim?
Dodam że na 99% nie jest ot wina wirusa, bo sprawdzałem to na 3 rożnych komputerach i telefonie z androidem i wszędzie to samo, nie jest to też problem mojego dostawcy internetu, bo jak podłącze komputer bezpośrednio pod WAN i ustawie pppoe to wszystko śmiga.

Na początku popełniłem jeden błąd, podczas aktualizacji nie wykasowałem ustawień i przeprowadziłem ją przez wifi, czy to może być przyczyną? Nawet jeśli go już resetowałem w wszystkie możliwe sposoby i ustawiałem od nowa?
Proszę o pomoc.

EDIT1
- allegro też już nie działa, pytanie ile stron też tak nie będzie mi się otwierać. :|
Edytowany przez tomkiki dnia 19-01-2012 11:39
 
hermes-80
Pakuj Tomato i zapomnij o problemie.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kamilj
Sprawdz czy na innych DNS-ach bedza ci dzialac strony...
Osobiscie uzywam:
http://www.opendns.com/
i sprawdzaja sie swietnie...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
tomkiki
kamilj
Niestety zmiana dns nie pomaga, tzn. na chwilę strona zaskoczyła ale już podstron nie ładuje a po odświeżeniu już w ogóle się nie włącza.

hermes-80
Wiem, tomato jest świetne, mam je na WRT54GL i chyba się na tym skończy że je zainstaluje. Ale na razie się jeszcze z tym softem pomęczę bo muszę się najpierw wgryźć w temat tomato na rt-n16, by niczego nie skopać.
 
yarrin
Tu nie ma co skopać, tym bardziej na rt-n16. Dawaj i nie bój żaby Grin
Asus RT-N16 tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-112-AIO + opt + hdd 500GB
 
bmw5er
Albo zostaje jeszcze jedna opcja - wyszedł nowy soft 3.0.0.3.94 dokładnie 18 stycznia może coś poprawi.
**********************
**Asus RT-N16**
**********************
Nowicjusz Smile
 
tomkiki
Hee trochę się spuźnili bo już od paru dni śmigam na Tomato i marka mówi sama za siebie. Brakuje mi tylko łatwości ustawinia OpenVPN'a z oryginalnego firmware'a, kilka kliknięć i po wszystkim. A na Tomato ustawić i uruchomić OpenVPN to zdecydowanie wyższa szkoła jazdy. :| (Może podsunie ktoś łopatologicznego tutka w sprawie konfiguracji VPN'a?)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,189,140 unikalnych wizyt