29 Kwietnia 2024 15:31:48
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.143.23.176
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki kupić router w zamian za Linksysa WRT54GL
Axelsys
Witam
Obecnie posiadam Linksys WRT54GL z wgranym Tomato 1.28 z którego jestem bardzo zadowolony. Ale przyszedł czas na zmianę.
Po zakupie telewizora oraz laptopa z WiFi n zamierzam kupić coś lepszego i szybszego z 802.11n. Do rutera podłączony jest jeszcze drugi komputer, tuner sat (za niedługo będą dwa tunery) oraz trzy telefony. Z czasem pewnie jeszcze coś dojdzie.
Chciałbym coś z USB żeby podłączyć dysk twardy. Dobrze by było żeby można było wgrać Tomato lub inny alternatywny firmware i "dobrze żeby był po polsku".
Myślałem o Asus RT-N16 ale czy to dobry pomysł ?
Może jest coś lepszego?
Będę sprzedawał Linksysa WRT54GL także cena nowego do max. 400 zł. byłaby OK.
 
kajo
Asus RT-N16 jest bardzo dobrym wyborem - polecam.
 
buniaczek
Jak masz kasę to śmiało możesz brać RT-N16. Jeśli chcesz zostawić trochę złotówek w kieszeni polecam Netgear WNR3500L - z tego co piszesz na Twoje potrzeby "styknie" na luzie Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
jarek7714

Cytat

Jeśli chcesz zostawić trochę złotówek w kieszeni polecam Netgear WNR3500L
Na dzień dzisiejszy Asus RT-N16 jest na tyle atrakcyjny cenowo że Netgear-em 3500L nie warto sobie zawracać głowy. Wink
jareq
 
buniaczek
"jeśli" - słowo klucz Wink
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
Axelsys
Netgear WNR3500L można już kupić za 250 zł. (gwarancja 2 lata), a ASUS RT-N16 za 380 zł. więc różnica jest 130 zł.
Czy ta różnica jest warta dołożenia do Asusa RT-N16 ?
Chciałbym coś w miarę dobrego.

Drukarkę mam z WiFi także podłączać do USB nie będę. Pewnie podłączę dysk 2,5 cala albo większy pendrive.
Edytowany przez Axelsys dnia 07-01-2012 01:27
 
shibby
wybor rt-n16 wzgledem netgeara zawsze jest dobrym wyborem. To bardzo stabilny i sprawdzony sprzet. Dwa porty usb przydadza sie chociazby do zasilania dysku usb, ktory wymaga podwójnego podłączenia. Zewnętrzne anteny zwiększają zasięg, 128MB ramu przyda sie przy transmission lub innym zasoborzernym procesie, natomiast 32MB flash pozwoli nam na uzytkowanie obszernych wersji tomato np AIO. Jeżeli więc rozznica cenowa miedzy asusem a netgearem nie jest barierą to +1 dla RT-N16
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Axelsys

Cytat

Jeżeli więc rozznica cenowa miedzy asusem a netgearem nie jest barierą to +1 dla RT-N16
130 zł. nie jest barierą.
Czytałem, że co u niektórych w Netgear WNR3500L piszczy zasilacz i sam router. Nie ukrywam też że wygląd stojącej bubli mi nie odpowiada bo router stawiam na meblach i leżący na płasko bardziej mi odpowiada. Wiem, że Netgeara można położyć ale wtedy podobno zmniejsza się zasięg.
Dziękuję wszystkim za pomoc. Biorę Asusa Smile

Pozdrawiam

-------------

Aha, z tymi dwoma gniazdami USB do zasilania dysku dwoma kablami to o tym nie pomyślałem, a powinienem bo mam dwa dyski 2,5 w dwóch różnych obudowach z czego jedna obudowa często wymaga podłączenia właśnie do dwóch gniazd USB Smile
Jeszcze raz DZIĘKI !
 
jarek7714

Cytat

To bardzo stabilny i sprawdzony sprzet. Dwa porty usb przydadza sie chociazby do zasilania dysku usb, ktory wymaga podwójnego podłączenia. Zewnętrzne anteny zwiększają zasięg, 128MB ramu przyda sie przy transmission lub innym zasoborzernym procesie, natomiast 32MB flash pozwoli nam na uzytkowanie obszernych wersji tomato np AIO. Jeżeli więc rozznica cenowa miedzy asusem a netgearem nie jest barierą to +1 dla RT-N16
Jego cena dziś jest relatywnie najatrakcyjniejsza-biorąc pod uwagę ceny walut. Kiedyś można się było zastanawiać-gdyż Netgear kosztował ok. 230zł, a Asus około 400.TP-1043ND przestaje być sprzętem econo(cena oscyluje wokół 200zł). Wink
jareq
 
Axelsys
A co myślicie o routerze TP-Link TL-WR1043ND i o oprogramowaniu Gargoyle ?
Jest w nim coś takiego jak RAF w Tomato ?
Chodzi mi o możliwość przydzielenia określonej ilości łącza internetowego dla konkretnego komputera żeby nie ściągał na maksa.

Warto w ogóle zawracać sobie tym głowę ?
 
anonim747874734

Cytat

Axelsys napisał(a):

A co myślicie o routerze TP-Link TL-WR1043ND i o oprogramowaniu Gargoyle ?
Jest w nim coś takiego jak RAF w Tomato ?
Chodzi mi o możliwość przydzielenia określonej ilości łącza internetowego dla konkretnego komputera żeby nie ściągał na maksa.

Warto w ogóle zawracać sobie tym głowę ?


jest simpleshaper :

http://openwrt.pl/doku.php/zastosowania:pasmo?s[]=simpleshaper

warto, to naprawdę bardzo dobry FW.
 
shibby
jak znasz linuxa lub masz chęć/siłę go poznać to możesz rozważać instalację openwrt/gargoyle.

Warto wspomnieć, że simpleshaper działa na tej samej zasadzie co bw limiter z tomato ale konfiguruje sie go z poziomu konsoli. Nie ma konfiguratora gui.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
TF

Cytat

Axelsys napisał(a):
Jest w nim coś takiego jak RAF w Tomato ?

A co to jest "RAF w Tomato"? Wink
Jeśli chodzi Ci o podział prędkości łącza, to w Gargoyle jest klikalny QoS, którym powinno dać się to załatwić (czytałem, że się da, ale osobiście nie wykorzystywałem go w tym celu) - do jego obsługi nie trzeba kansoli ani wiedzy o Linuksie (ale jak byś chciał robić coś więcej, niż jest w GUI, to już się przyda).
2 x TP-Link WR1043ND (Gargoyle PL by obsy) + SpeedStream 4101
 
Axelsys

Cytat

simpleshaper działa na tej samej zasadzie co bw limiter z tomato ale konfiguruje sie go z poziomu konsoli. Nie ma konfiguratora gui.
Hmmm, szkoda. W Linuxie nie jestem za bardzo obeznany także wolałbym konfigurator gui tak jak to jest w Tomato.

Teraz to już mam mętlik w głowie.
Chciałbym router z "n" i głównie zależy mi na NetLimiter konfigurowany z poziomu gui.
Ten RAF w Tomato to dobrze myślę że jest to NetLimiter ?
Jest jakiś tańszy router godny polecenia z zewnętrznymi antenami ?
Jeśli nie to kupię Asusa RT-N16. Trochę drogi bo 385 zł. i szkoda byłoby go uwalić przy wgrywaniu alternatywnego softu bo gwarancją to wtedy można się tylko podetrzeć.
 
ghoes
byłbyś chyba pierwszym, który go uwalił... Wink
Asus RT-N16[B2] FreshTomato Firmware 2020.6 MIPSR2 K26 USB AIO (od 2020.11.09)

http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...6e995ae023
[url]http://anon.groov.pl/index.php?search=9&routerid=5033635521d23659a1
 
totolotek
Witam.
Z racji pytania o Asus RT-N16 chciałbym się dowiedzieć czy ten router będzie śmigał z radiówką.
Nie ukrywam że interesują mnie jego możliwości.
Zależy mi na czymś dobrym
 
majkel152
na dzień dzisiejszy lepiej dołożyć do routera z dual bandem, tomato czy gargoyle qos sobie poustawiasz
http://allegro.pl/router-bezprzewodow...13258.html

http://allegro.pl/e3000-router-xdsl-w...57608.html
z nich ja bym wziął linksysa bo tomato wspiera go, chyba nic lepszego w tej cenie nie kupi
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,440,935 unikalnych wizyt