16 Września 2024 22:16:10
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
· Ustawienie domyślne...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· [S] i7-7700T + p... [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.188.46.118
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L i wolne N
allstar
ja wiadomo nie mozna zadac 1 pytania w 2 dzialach wiec tu zadam 2 pytania w 1 jednym dziale

2 routery netgear z ddwrt[ na tomato wifi nieistnieje] oraz tplink z 1.3.14 (by obsy)

karta usb netgear tplinka widzi na max 64mbit po wifi natomiast netgeara srednio 14-45mbit to nie jest N

tak wiec co zapodac do netgeara by to wifi bylo silniejsze ?

jak cos moge wrzocic zrzut ekranowy bo smieszne jest to by karta laczaca sie do routera z ocja N dziala tylko o zasiegu g.
ASUS AIMESH
 
shibby

Cytat

na tomato wifi nieistnieje


nie rozumiem niby czemu? Mam tuzin znajomych ktorzy maja ten router. Polowe z nich sam instalowalem. Sam tez mam netgeara i pierwsze slysze zeby byl problem z wifi.

Jakie tomato wgrywales? Robiles czyszczenie nvram po wgraniu?
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
allstar
juz nie jeden poruszal to kwestie ze na netgerze radio dziala tragicznie na tomato wiazlem wiec ddwrt jest lepiej ale nadal to tylko B/G a sygnal jest gozej niz przecietny.

wgrywane byly tomato z czasow jak wiekszosc narzekala sam potem nie rozumiales ze tak bylo

robilem za kazdym razem czyszczenie az wreszcie wsadzilem DDWRT ale tam czyszczenia niewidzialem.

Chetnie byl sie wrocil do tomato bo ddwrt jest za malo widocznych danych


ostatnie tomato jakie mialem na netgerze to bedzie z lipca 2011 pod koniec lipca wsadzilem ddwrt.


jak bym rozwiazal problem z wifi N w netgearze zostalby mi tylko problem z DDNS w garygolye by obsy.
ASUS AIMESH
 
kolopeter
tak wrzuce swoje 3 grosze.
ciekawi mnie na jakim dd-wrt jedziesz.
tomato, akurat nie mialem z nkami problemu. 2 lapki po nce. jeden ciagnie okolo 8, drugi ok 11. wlaczone 40mhz, to samo pomieszczenie
kiedy walczylem o zasieg. mialem wrazenie ,ze odrobine lepszy zasieg mialem na oryginale, ale oryginal wywalal mi sesje ssh parugodzinne i wogole chyba mial jakies takie reseciki.
 
allstar
ja jade tak wogole na 20mhz tyle ze u mnie to nie jest 1 pomieszczenie Smile chodzi o pietro Smile chetnie wroce na tomato ale musi miec dobre radio.
ASUS AIMESH
 
kolopeter
u mnie tez jest pietro. i routery oddziela strop. tamte wyniki byly,aby pokazac ze wifin na 2 3500kach dziala jakotako. przez strop spada transfer dosyc mocno, bo do mniej wiecej 1 megabajta.
fizyki nie przeskoczysz. moze wiec zanwestuj ze 150 zl w lacze przez siec energetyczna 200mbit. sa tez 2 x500mbit, ale drogie. ogolnie jesli ta 200ka bedzie dawac 100mbit, to bedzie to i tak w zasadzie max co mozna zrobic/osiagnac na wifi w 2,4.
probowalem dd-wrt , ale sie szybko poddalem, bo nie chcialo mi sie wyciagac sprzetow juz podpietych.
po instalce ddwrt na tomato bez kasowania danych configuracji dzialalo mi to w zasadzie tak samo jak na tomato. transfer podobny. dopiero jak zaczalem wklepywac recznie wszystkie ustawienia , to mi sie zwiesilo i w sumie stwierdzilem ,ze gra nie warta swieczki i powrocilem do tomato.

ups
teraz mi sie przypominialo ,ze te 11 mialem, gdy komp byl podlaczony kablem do clienta, a klient wdsem do bazy w tym jednym pomieszczeniu. jakkolwiek poszlo w jedna strone a nie radiowo w dwie. ale i tak widac ,ze radio dziala i w sumie na 2,4 zadko sie zdaza ,ze ktos ma wyzsze transfery.
tu raczej nie jest problem z radiem, a raczej brakiem anten. w kazdym razie czekam teraz na pigtaile i jak juz je bede mial , to doloze do routera. plan mam taki ,zeby przylutowac za wszystkimi elementami na plycie i odciac antenki. tylko ciagle sie zastanawiam , czy to ma sens, bo pietro nizej mam lapka z b/g i playera. na playera starcza transferu, a na lapku mam 1,2 mbajta/s, przy laczu internetowym 1mbit. wiec w sumie jakbym mial lacze 10mbit , to i tak byloby to wystarczajace.
Edytowany przez kolopeter dnia 12-01-2012 14:50
 
allstar
ja powiem ze coraz bardziej zastanawiam sie nad wywaleniem w komos tego netgeara i zapodac smiesznego tplinka ktory zasiegiem bije na lep i szyje tego netgeara. Tylko ze jest nieoficjalny firmware robi swoje na plus caly podglad na siec i wogole ten caly monitoring


owszem mam zestawi powerline 200 i z pieterka nizej 64mbit na zmiane na 32.

Problemem sieci N i innych jest ograniczanie zasiegu po przez zaklocenia ja mam sporo access pointow ktore pozajmowaly wiekszosc kanalow.
ASUS AIMESH
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 49

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

85,807,300 unikalnych wizyt