26 Kwietnia 2024 21:08:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.28.50
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Problem z DLNA w Tomato
Xaphon
Witam

Mam problem z wyświetlaniem napisów w filmach.
Konfiguracja wygląda następująco:
WNR3500L + tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-083V-Big-VPN + WN2000RPT + BDP-440.
Serwer DLNA działa, filmy się odtwarzają jednak bez napisów. Pliki z tekstem umieszczone w katalogu z filmem posiadają identyczną nazwę. Ten sam zestaw zapisany na USB lub DVD działa bez problemu, więc BDP-440 potrafi go obsłużyć. Zmiana parametrów TiVo Support oraz Strictly adhere to DLNA standards nie przyniosła zamierzonych rezultatów.
Czy jest jeszcze jakiś istotny parametr w tomato, który rozwiąże mój problem?
Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie sugestie.
 
shibby
napisy są w jakim formacie? Kiedyś jak sprawdzałem na samsungu to musialy byc one w srt.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Xaphon
Sprawdzałem .txt oraz .sub. BDP-440 łykał wszystko. Srt przez tomato nie sprawdzałem, a widać powinienem Wink
Czyli wychodzi na to, że tomato przez dlna może nie wystawiać nic poza .srt?
Sprawdzę po pracy czy zadziała. Jeśli tak, to nie pozostaje nic innego jak przekonwertować napisy.
 
esem
TXT to jest "polski wynalazek". Cała reszta używa SRT. A konwersja trwa krócej niż wypalenie papierosa.
Asus RT-AC56U @1000/666 + aktualne tomato
Fonera 2100/200 | DD-WRTv24sp2
W rezerwie:
ADB VV5822
Netgear WNR3500L/U/v2 (wg. tomato). Ale to jest WNR3500L v.1 Wink
 
shibby
napiprojekt z tutoriala, dziala na tomato i sciaga txt i konwertuje odrazu do srt a jezeli txt juz ostnieje to od razu konwertuje na srt. Może ci sie to przydac.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Xaphon
niestety.
.txt, .sub, .srt, .js, .mpl - wszystko jest czytane przez BDP z DVD i USB tylko nie poprzez tomato DLNA Sad
Film tak, napisy nie.

Czy jest jeszcze jakieś "miejsce" w tomato (plik konfiguracyjny dlna, magiczna konfiguracja firewall'a itp) w które należy zajrzeć i coś skonfigurować, aby te nieszczęsne napisy się pojawiły?
Edytowany przez Xaphon dnia 05-01-2012 11:50
 
tristan
Napisy w DLNA są ogólnie problematyczne. To nie to samo co napisy z pliku na płycie czy USB, bo DLNA przesyła już przetworzony strumień i te napisy trzeba wmuxować w film. Udało mi się znaleźć tylko jeden serwer DLNA który to robi poprawnie, nazywa się Samsung AllShare tylko że jest pod Win i chyba Mac.
Był: Asus RT-N16 + Tomato PL v1.28.9054 MIPSR2 116PL K26 USB VPN mod shibby
Jest: Asus RT-AC68U + AsusWRT-Merlin 380.62_1 DualWAN+ Huawei E1820 + 2.5" HDD 500GB Lenovo + Brother HL-1430
 
Xaphon
Do czasu instalacji tomato używałem Mezzmo i brykało jak ta lala, jednakowoż chęć eliminacji uruchomionego PC w czasie oglądania zaowocowała zmianą firmware'u. Miałem cichą nadzieję, że się uda, ale jak wiadomo są dwa uda :|
 
Grigorij
@tristan:
Najlepszym serwerem do streamowania z peceta jest PS3 Media Server. Łyka praktycznie wszystkie multimedia, napisy w txt, da się zatrzymywać, przewijać. Na routery nieadaptowalny, bo chodzi na Javie.
@Xaphon:
Dziwne, że napisy Ci nie działały, bo u mnie nawet tomatowe minidlna jak nie miało humorów nr 2104 na PS3 to dało napisy w srt.
Edytowany przez Grigorij dnia 05-01-2012 23:00
Netgear WNR3500L + DD-WRT usb/minidlna Kong mod
 
forall

Cytat

tristan napisał(a):

Napisy w DLNA są ogólnie problematyczne. To nie to samo co napisy z pliku na płycie czy USB, bo DLNA przesyła już przetworzony strumień i te napisy trzeba wmuxować w film. Udało mi się znaleźć tylko jeden serwer DLNA który to robi poprawnie, nazywa się Samsung AllShare tylko że jest pod Win i chyba Mac.


Witam,

Ja mam Samsunga UE40C6500 i WNRL3500 + Tomato gdzie jest minidlna i napisy chodzą .srt działają bez zarzutu. Jedyne co samsung nie obsługuje to przewijanie z pilota.
Na początku miałem problem z napisami bo używałem .txt ale konwersja do .srt i od tamtej pory zero problemów. Napisy muszą być w utf-8 jeżeli mają być pl literki.
 
shibby
tez konfigurowalem tomato z tv samsunga (jakis ledowy, modelu nie pamietam) i srt dzialaly po dlna.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tristan
Rzeczywiście w srt napisy działają. Jakby jeszcze dało się z poziomu tomato transkodować dzwięk DTS do AC3, to byłoby miodzio i wartość dodana, a tak to jednak "poprawiony" Samsung i udostępnianie po sambie wychodzi lepiejSmile
Był: Asus RT-N16 + Tomato PL v1.28.9054 MIPSR2 116PL K26 USB VPN mod shibby
Jest: Asus RT-AC68U + AsusWRT-Merlin 380.62_1 DualWAN+ Huawei E1820 + 2.5" HDD 500GB Lenovo + Brother HL-1430
 
q2werty
@forall

Cytat

Ja mam Samsunga UE40C6500 i WNRL3500 + Tomato gdzie jest minidlna i napisy chodzą .srt działają bez zarzutu. Jedyne co samsung nie obsługuje to przewijanie z pilota.
Na początku miałem problem z napisami bo używałem .txt ale konwersja do .srt i od tamtej pory zero problemów. Napisy muszą być w utf-8 jeżeli mają być pl literki.


W moim samsungu też ten sam problem z przewijaniem filmów, chodź niektóre przewija ...
Trzeba poczekać na kolejną wersję.
 
tristan
W DLNA chyba z definicji nie ma przewijania z poziomu odbiornika (przynajmniej ja się nie spotkałem). Dla Samsungów warto zaprzyjaźnić się z SamyGO i pobrać "dodatek" który umożliwia m.inn. montowanie udziałów po sambie i wtedy działa wszystko.
Był: Asus RT-N16 + Tomato PL v1.28.9054 MIPSR2 116PL K26 USB VPN mod shibby
Jest: Asus RT-AC68U + AsusWRT-Merlin 380.62_1 DualWAN+ Huawei E1820 + 2.5" HDD 500GB Lenovo + Brother HL-1430
 
q2werty
Niektóre filmy da się przewijać, a niektóre nie, zależnie pewnie od kodeka.
SamyGO mamSmile ale o tym nie słyszałemSmile, w wolnym czasie się pobawię.

@tristan
Mam LE37B650 ale chyba nie da się uruchomić samby na nim http://wiki.samygo.tv/index.php?title...nt_Library
Tylko virtualny USB się uruchamia.
Edytowany przez q2werty dnia 09-01-2012 13:55
 
tristan

Cytat

q2werty napisał(a):

@tristan
Mam LE37B650 ale chyba nie da się uruchomić samby na nim http://wiki.samygo.tv/index.php?title...nt_Library
Tylko virtualny USB się uruchamia.


Ale Ty nie potrzebujesz serwera Samby tylko klienta, a to chodzi bez problemu. Działa nawet bez tego dodatku, jeśli masz dostęp do telneta, wystarczy załadować dwa moduły do obsługi CIFs. Z Extension jest przyjemniej, bo po dopisaniu swoich share do pliku konfiguracyjnego robisz to jednym (no, w sumie 3) kliknięciami pilota. Mam LE46B650 i śmiga bez problemu, jeśli nie liczyć znanego i nierozwiązywalnego póki co problemu z "pass through" DTSa na wyjście cyfrowe.

Potrzebujesz (po ściagnięciu modułów/extension packa, wgraniu i podłaczeniu USB) oraz po wystawieniu na routerze udziału samby z filmami wykonać następujące polecenia:

mkdir -p /dtv/usb/sda/movies - zakłada katalog do montowania pod USB udziału Samba, zakładając że USB jest widoczne jako sda.

Wczytać moduły (extension pack wczytuje je sam):
insmod /dtv/usb/sda/SamyGO/lib/modules/cifs.ko
insmod /dtv/usb/sda/SamyGO/lib/modules/fuse.ko

i zamapować sobie udzia(y), w pliku dtv/usb/sda/SamyGO/etc/init.d/samba.init np:

mount -o user=twojuser,password=haslo -t cifs //192.168.1.1/udzial_na_routerze /dtv/usb/sda/movies

Potem wchodzisz w ContentLibrary-->Gry, odpalasz extension, czekasz aż obraz mignie, wchodzisz w MediaPlay, wybierasz USB i w katalogu movies masz swoje filmy, muzyke itd z dysku routera.

Ewentualnie wczytujesz moduły i mapujesz "z palca" przez telnet i masz to samo. Potrzebujesz do tego albo "poprawionego" firmware w wersji 2500 albo uruchomić extension i on uruchamia serwer ssh na TV.
Edytowany przez tristan dnia 09-01-2012 14:30
Był: Asus RT-N16 + Tomato PL v1.28.9054 MIPSR2 116PL K26 USB VPN mod shibby
Jest: Asus RT-AC68U + AsusWRT-Merlin 380.62_1 DualWAN+ Huawei E1820 + 2.5" HDD 500GB Lenovo + Brother HL-1430
 
q2werty
Czyli reasumując:
1. Uruchamiam Telnet na telewizorze.
2. Tworze katalog /dtv/usb/sda/movies czyli: mkdir -p /dtv/usb/sda/movies
3. W pliku /dtv/usb/sda/SamyGO/etc/init.d/samba.init
umieszczam:
mount -o user=twojuser,password=haslo -t cifs //192.168.1.1/udzial_na_routerze /dtv/usb/sda/movies

Co to jest "udział_na_routerze"?

4. Uruchamiam z pendriva "SamyGo Extensions" ( zajmuje ok 35MB na tv mi się nie zmieści chyba ze wiesz jak odblokować pamięć bo ponoć tv ma 1GB pamięci)

Moje firmware T-CHL7DEUC-2005.0.
Edytowany przez q2werty dnia 09-01-2012 20:30
 
j3ryw
Co do napisów w DLNA standard DLNA przesyła jedynie pliki multimedialne czyli wideo, muzykę i zdjęcia w standardzie nie ma mowy o napisach do filmów znajdujących się w osobnych plikach niezależnie w jakim formacie by one się znajdowały. Jedynym rozwiązaniem dla DLNA jest wklejenie napisów do filmu są programy które robią to szybko i sprawnie.A napisy mają postać tak jak to ma miejsce w DVD, można nawet wkleić kilka wersji napisów i je później wybierać.
Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO+NSA310 4.70
 
tristan

Cytat

q2werty napisał(a):

Czyli reasumując:
1. Uruchamiam Telnet na telewizorze. - TAK, ale to wymaga ingerencji w firmware, lepiej użyć Extension. Wtedy nie musisz ręcznie uruchamiać telnetu (patchować firmware). Ingerencja w FW wiąże się z utratą gwarancji i nie należy do najbezpieczniejszych. Jedna zwiecha prądu podczas wgrywania spaczowanego FW i TV możesz wyrzucić.

2. Tworze katalog /dtv/usb/sda/movies czyli: mkdir -p /dtv/usb/sda/movies
3. W pliku /dtv/usb/sda/SamyGO/etc/init.d/samba.init - plik pojawia się jeśli masz extension. Jeśli robisz to z palca (używając telnetu) to po prostu wykonujesz te trzy polecenia z konsoli telnetu, oba modproby żeby wczytać moduły i potem mount. Moduły musisz wcześniej znaleźć na sieci i wgrać gdzieś do TV, np. do /mtd_rwarea/.
umieszczam:
mount -o user=twojuser,password=haslo -t cifs //192.168.1.1/udzial_na_routerze /dtv/usb/sda/movies

Co to jest "udział_na_routerze"? - To jest to co ustawiasz sobie w sekcji NAS i USB --> Serwer Samba, w sekcji Lista udziałów sieciowych. Czyli konfigurujesz na routerze ścieżkę do katalogu z filmami i podajesz mu nazwę pod jaką będzie udostępniany w sieci.

4. Uruchamiam z pendriva "SamyGo Extensions" ( zajmuje ok 35MB na tv mi się nie zmieści chyba ze wiesz jak odblokować pamięć bo ponoć tv ma 1GB pamięci) - TV ma 1 GB pamięci, z czego dostępne jest około 500 MB. Jeśli masz zablokowane wrzucanie treści z USB to na stronie którą sam podawałeś jest link do opisu jak to odblokować.

Moje firmware T-CHL7DEUC-2005.0.


Czyli masz dobre firmware, bo na wyższych Samsung zablokował możliwość odpalania SamyGO. Jeśli nie jesteś zaawansowanym linuxowcem to wybierz wersję z SamyGO Extension. Operacje na TV nie są zabezpieczone przed pomyłkami i naprawdę b. łatwo telewizor UWALIĆ, na stałe. Na stronie SamyGO masz dokładne opisy, jest też forum. Tu nie miejsce żeby o tym dyskutować.
Był: Asus RT-N16 + Tomato PL v1.28.9054 MIPSR2 116PL K26 USB VPN mod shibby
Jest: Asus RT-AC68U + AsusWRT-Merlin 380.62_1 DualWAN+ Huawei E1820 + 2.5" HDD 500GB Lenovo + Brother HL-1430
 
q2werty
Telnet-a ma zainstalowanego.
Programem FFB wgrywałem 2005 bo miałem najnowsze firmware.
SamyGO programy mi chodzą, ok dzięki za dodatkowe informacje.
Edytowany przez q2werty dnia 10-01-2012 10:31
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 30

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,380,012 unikalnych wizyt