28 Marca 2024 18:27:54
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
35.169.107.177
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » TP-Link
 Drukuj wątek
Za darmo TP-Link - projekt Sam Knows
golden
http://www.samknows.eu/
http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/dostep-do-internetu/2011/12/juz-3-000-polakow-zglosilo-sie-do-europejskich-badan-internetu

gdyby ktoś potrzebował Wink

//b3rok - wyedytowałem tytuł
Edytowany przez b3rok dnia 29-09-2014 22:37
 
przemasisko
Na dobrych programach tydzień temu już pisali o tym.
http://www.dobreprogramy.pl/Unijne-ba...29348.html
Przed wszystkim warto przeczytać jakie są obowiązki, tego kto weźmie w/w Tp-Linka. Między innymi 2 lata musi być non stop podpięty do sieci internetowej i prądu Smile A od nowego roku prąd drożeje.
 
golden
coś za coś ;P
 
shibby
whitebox Pfft dostajesz, flas****esz na openwrt i po sprawie GrinGrinGrin
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SynC
tylko jak się do niego dostać?

bo przez www nie da rady, a nie wiem czy na płycie głównej jest złącze rs,
niestety nie jest to wr1043nd a wr741nd

Połączony z 23 grudzień 2011 22:41:20:
ok może potomnym się przyda

pełen opis tutaj
http://blog.nyr.be/hacking-the-whitebox/

w skrócie:
1. wyłączamy router
2. ustawiamy na sztywno ip w kompie na 192.168.1.2 a routera na 192.168.1.1
3. podpinamy kabel lan do routera
4. uruchamiamy whiteboxa, jak tylko zaświeci dioda sygnalizująca podłączony kabel LAN do routera, naciskamy kilkukrotnie przycisk QSS
5. gdy zacznie nam migać druga dioda od lewej, możemy zalogować się na router poprzez telnet (putty ustawiamy na 192.168.1.1 i port 22)
6. po zalogowaniu powinniśmy zobaczyć coś takiego

=== IMPORTANT ============================
  Use 'passwd' to set your login password
  this will disable telnet and enable SSH
 ------------------------------------------


BusyBox v1.18.4 (2011-05-09 13:23:52 BST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

                     _
 ___  __ _ _ __ ___ | | ___ __   _____      _____
/ __|/ _` | '_ ` _ \| |/ / '_ \ / _ \ \ /\ / / __|
\__ \ (_| | | | | | |   <| | | | (_) \ V  V /\__ \
|___/\__,_|_| |_| |_|_|\_\_| |_|\___/ \_/\_/ |___/
       P E R F O R M A N C E   M O N I T O R I N G

 OS: OpenWRT Bleeding edge, r26878
 SW: WR741ND Build
 -------------------------------------------------

7. wpisujemy

mount_root



Tak oto mamy przygotowany router do wgrania gargoyle, openwrt czy też oryginalnego firmware
Ja wybrałem gargoyle, więc:

7. pobieramy od obsego na kompa obraz http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/ar...actory.bin
8. zmieniamy nazwe obrazu na prostszą np gargoyle.bin
9. w windows ściągamy mały server http dzięki któremu pobierzemy obraz na router http://www.softpedia.com/progDownload...10965.html
10. ustawiamy katalog gdzie pobraliśmy obraz od obsego oraz ip na 192.168.1.2 i klikamy run server
11. w telnet wpisujemy i pobieramy obraz komendą

wget http://192.168.1.2/gargoyle.bin

12. gdy juz się pobierze możemy przejść do flashowania komendą

mtd -r write /tmp/gargoyle.bin firmware

13. po wszystkim router się zrestartuje, możemy zmienić ustawienia karty sieciowej w komputerze na dhcp i zalogować się na router przez www pod adresem 192.168.1.1 ( hasło password :) )
Edytowany przez SynC dnia 23-12-2011 22:44
 
jack78
A w jaki sposób oni sprawdzają czy ktoś ma ten sprzęt włączony, bo podobno tplink przesyła tylko pomiary netu.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
shibby
ale kazdy router ma wrzucony tez specjalny soft. Zauwazyliście ze tam juz jest openwrt? ;P Można sobie zwyczajnie odblokowac (doinstalowac) ssh i uzywac openwrt a ten ich sofcik niech sobie tam dziala w tle.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
iroc
W sumie to tplink jest tani, więc to nie jest jakiś rarytas dostać sprzęt i go używać przez te 2 lata skoro na rynku pojawia się sporo nowych kąsków. A poza tym, może to być też jakaś inwigilacja w pobierane dane i wynikiem tego mogą być problemy z prawem ?.
To taka wersja mało pozytywna.
Proud winner of NETGEAR WNR3500L
tomato,ddwrt,gargoyle
 
overflow2
ja dzisiaj to dostałem i w srodku jest wr1043nd
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
domeld
Dostałem dwa tygodnie temu tez 1043, to chyba zależy jaka przepustowosc sieci wybierzesz 100 mb czy 1Gb (ci co wybrali 1Gb dostana 1043).
 
kille72
* UWAGA Nasze urządzenia Whitebox pobierają około 3GB i wysyłają około 1GB danych miesięcznie. Jeśli korzystasz z produktu o niskim limicie użytkowania, to odradzamy rejestrację, lub przynajmniej prosimy o poinformowanie nas wcześniej o tym fakcie, tak abyśmy mogli zastosować inny profil badań.

* Zwrócić urządzenie do SamKnows, jeśli nie będę chciał dłużej brać udziału w programie (SamKnows poniesie uzasadnione koszty przesyłki).

* Nie uprawiać inżynierii wstecznej ani nie dokonywać zmian w urządzeniu.

Myslicie ze jak by sie nie podlaczylo tego routera do sieci z ich oprogramowaniem to wykryja ze nie bierzemy udzialu w testach? Zazadaja zwrotu routera?
Edytowany przez kille72 dnia 01-02-2012 13:46
 
buniaczek
Musisz/chcesz uskuteczniać takie "cwaniactwo"? Pytam dlaczego? Chyba na stronie jasno są określone zasady. Bierzesz udział - podpinasz i po 2latach masz sprzęt - koniec kropka. Skoro coś dają to też czegoś wymagają od Ciebie - takie to dziwne?
Skąd takie podejście?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
kille72
Bo brakuje mi WiFi i funkcji routera Pfft Ale nie jestem zainteresowany ta zabawka, czysta ciekawosc poprostu Smile

Does the Whitebox provide a wireless network?
No. In the European project, the Whitebox does not provide a wireless network. The wireless capabilities of the device are used purely to passively monitor nearby wireless networks for traffic, ensuring that no tests are run when the line is active.

Can I use the Whitebox to connect directly to the internet?
No. The SamKnows whitebox is not a broadband modem or router. It operates as a bridge and connects to your existing router.
Edytowany przez kille72 dnia 01-02-2012 13:59
 
buniaczek

Cytat

kille72 napisał(a):

Bo brakuje mi WiFi i funkcji routera Pfft Ale nie jestem zainteresowany ta zabawka, czysta ciekawosc poprostu Smile


Nie bardzo rozumiem wyjaśnienie ale nic to.

Największa lipa jest taka że ten sprzęt też nie zapewnia połączenia bezprzewodowego..

Cytat


Czy Whitebox zapewnia sieć bezprzewodową?

Nie. W projekcie europejskim Whitebox nie zapewnia sieci bezprzewodowej. Możliwości łączności bezprzewodowej urządzenia są wykorzystywane wyłącznie do biernego monitorowania ruchu w pobliskich sieciach bezprzewodowych, upewniając się, że nie są uruchamiane żadne testy, gdy linia jest aktywna.

-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
kille72
Jak nie rozumiesz? Napisalem to samo co Ty, brakuje w nim WiFi + funkcji routera (NAT, DHCP...).

Puls Ci skoczyl, relax.
 
yarrin
Sprzęt przychodzi kurierem czy jakoś inaczej?
Asus RT-N16 tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-112-AIO + opt + hdd 500GB
 
buniaczek

Cytat

kille72 napisał(a):

Jak nie rozumiesz? Napisalem to samo co Ty, brakuje w nim WiFi + funkcji routera (NAT, DHCP...).

Puls Ci skoczyl, relax.

Nic mi nie skoczyło, więc to może Kolega wyluzuje.
Twój pierwszy posta ma się ni jak do drugiego (zresztą został wy-edytowany w trakcie gdy ja pisałem mój).
W pierwszym zastanawiasz się jak tu "okantować" innych, a w drugim nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie skąd u Ciebie takie podejście (dlatego nie zrozumiałem bo liczyłem że w ten sposób próbujesz odpowiedzieć na moje pytanie).
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
kille72

Cytat

shibby napisał(a):

whitebox Pfft dostajesz, flas****esz na openwrt i po sprawie GrinGrinGrin


Buniaczek, juz wyluzowalem, Shibby pierwszy zaczal ta spekulacje z podmiana softu, a to mnie nazwales cwaniakiem, jego jednak nie, wiec jak to jest Pfft
 
Armitage
@yarrin

Router dostajesz poczta, zapakowany w bąbelkowej kopercie. Ja swoj (wr1043nd) dostalem wczoraj :-)
TL-WR1043ND oryginal soft
TL-WR1043ND gargoyle
TL-WR1043ND SamKnows Whitebox
la fonera/0.7.1-1
PAP2T-EU + Tlenofon
Fiber Power 100MB/s
Sony Playstation 3 ( 80GCool
 
buniaczek

Cytat

shibby napisał(a):

ale kazdy router ma wrzucony tez specjalny soft. Zauwazyliście ze tam juz jest openwrt? ;P Można sobie zwyczajnie odblokowac (doinstalowac) ssh i uzywac openwrt a ten ich sofcik niech sobie tam dziala w tle.

@kille72 Czytasz bardzo wybiórczo te posty.. W pierwszej wypowiedzi shibbiego dostrzegłem nutę ironii (dlatego się nie czepiam). Natomiast Ty napisałeś śmiertelnie poważnego posta - dlatego moje oburzenie.
Mniejsza już o to bo się offtop zrobił z tego. Chciałem tylko powiedzieć że nie znoszę takiego podejścia. Jeśli ktoś daje sprzęt ale wymaga pewnych zasad to albo się na nie zgadzamy albo nie..
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 29

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,425,021 unikalnych wizyt