20 Kwietnia 2024 14:18:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.17.154.171
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500Lv2
marolman
Przyłączam się do tematu, bo też stałem się posiadaczem owego router, choć miała to być wersja v1 a dostałem v2 i teraz mam problem, liczę na kolegę @shibby, daj znać czy da radę wgrać do niego tomato, bo nie wiem co robić, czy oddawać sprzęt czy go zostawić, dzieki.
..::Linksys WRT54GL::..

..::Ovsilink WL-1600GL::..

..::D-Link DIR-320::..
 
shibby
tak jak pisałem wczoraj w temacie:
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=13463#post_94244

przy dobrych wiatrach w przyszlym tygodniu mam dostać ten router. Wtedy zobaczymy co da się zrobic.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
marolman
@shibby

Dostałeś może już ten router do sprawdzenia czy da się coś zrobić, jeśli nie to ja mogę Ci podesłać swój, tylko fajnie jakbyś mi go odesłał.

Pozdrawiam
..::Linksys WRT54GL::..

..::Ovsilink WL-1600GL::..

..::D-Link DIR-320::..
 
drakk0
A tu ciekawostka, którą nie wiedziałem gdzie wrzucić (czy do tematu o v1 czy o v2):

http://www.myopenrouter.com/forum/thr...e-upgrade/

W skrócie: jednemu z użytkowników przez przypadek udało się sflashować firmware z wersji V2 na router w wersji V1 - i w tej chwili utknął na tym oprogramowaniu. Zastanawiam się jak to jest możliwe jeżeli oba routery mają inny product code: WNR3500Lv1 to U12H12700, a dla WNR3500Lv2 U12H17200. Co dziwne wszystko ponoć działa bez problemów.

Kolejna ciekawostka to to że na myopenrouter wydzielono podforum i dział download dla wersji V2:
http://www.myopenrouter.com/forums/63...hreads_all
http://www.myopenrouter.com/download/...ist?cat=73
Wczoraj chyba jeszcze tego nie było. Zerknijcie jeszcze tu:
http://www.myopenrouter.com/forum/thr...-it/#13294
Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że pierwsze wersje alternatywnego firmware dostaniemy niedługo. Ciekawe kto będzie pierwszy Tathagata Das czy Shibby?

Połączony z 11 styczeń 2012 13:08:35:
Kolejna informacja (wszystkie pojawiły się według googla 14 godzin temu):
http://www.myopenrouter.com/article/3...ce-Router/

Ten model ma być pierwszym wspieranym przez Smart Network Application Platform - czyli instalację aplikacji tworzonych na router (pewnie coś w stylu android market czy ovi store). W takiej sytuacji 128MB Flash jest wrzucone po to aby zmieścić dodatkowe apki (biny - jak zwał tak zwał).
Edytowany przez drakk0 dnia 11-01-2012 13:08
 
kucdom
Na reszcie optymistyczne wiadomości. Nie mogę się doczekać Smile

Połączony z 12 styczeń 2012 21:55:10:
Są już pierwsze releasy:
http://www.myopenrouter.com/download/...ist?cat=73
Edytowany przez kucdom dnia 12-01-2012 21:56
 
kamilj
Mam pewien kłopot z tym routerem.
Otrzymałem go dzisiaj i niestety nie moge go skonfigurować z neo :/

Modem speedstream 4100:

Setup>WAN Interface>Add a New VC :
VPI-0, VCI-35, VCMUX, Unspecified Bit Rate i next
RFC-2684 Bridged
IP modemu 10.0.0.1

po tym daje finish i restartuje modem.

W routerze daje PPPoE i wpisuje dane neo

Nazwa logowania: xxxxxxx@neostrada.pl
Hasło: moje_haslo.
Nazwa usługi: brak

i niestety nie mam neta

Modem działa bo skonfigurowałem go normalnie i przydzielił mi ip do kompa.
Router tez działa bo podłączyłem pod stary router adsl na którego używam i działa.

Nie wiem co jest nie tak...
Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
drakk0

Cytat

kucdom napisał(a):

Na reszcie optymistyczne wiadomości. Nie mogę się doczekać Smile

Połączony z 12 styczeń 2012 21:55:10:
Są już pierwsze releasy:
http://www.myopenrouter.com/download/...ist?cat=73


I teraz pytanie do shibiego. Czy korzystając z źródeł na myopenrouter jesteś w stanie stworzyć paczkę z twoimi modyfikacjami? Bo to byłoby naprawdę super.
 
shibby
spróbować mogę ale czy ktoś będzie chciał go przetestować? ;P Przydałby się router z podpiętą konsolą.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Niko
@kamilj

Po konfiguracji routera nie pomaga restart modemu?

pozdrawiam
 
drakk0

Cytat

shibby napisał(a):

spróbować mogę ale czy ktoś będzie chciał go przetestować? ;P Przydałby się router z podpiętą konsolą.


Czy testowanie bez podpiętego kabla serial jest bardzo ryzykowne? Jeżeli tak to jak uzyskać taki kabel - co trzeba kupić(i czy wymaga to lutowania - bo przyznam, że tego jakoś nigdy się nie nauczyłem)?
 
buniaczek
Kupujesz na alle chiński kabelek CA-42. Następnie obcinasz końcówkę zgodnie z tym schematem i już jesteś szczęśliwym posiadaczem w/w kablaSmile
Sam też taki robiłem i działa pięknie Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
drakk0

Cytat

buniaczek napisał(a):

Kupujesz na alle chiński kabelek CA-42. Następnie obcinasz końcówkę zgodnie z tym schematem i już jesteś szczęśliwym posiadaczem w/w kablaSmile
Sam też taki robiłem i działa pięknie Smile


No tak ale końcówkę tak aby pasowała trzeba dolutować - gołe kable raczej nic nie dadzą. A jak wcześniej pisałem z lutowaniem to kiepsko(nawet nie mam lutownicy). Hmm chyba że znajdę kogoś z większym skillem manualnym kto mi to zrobi (pewnie jakieś serwisy gsm lub rtv).
 
buniaczek
Lutowanie też niekoniecznie. Jeśli masz np wystające piny z PCB możesz zdjąć izolację z bali i "zapiąć/zaczepić" o pin. RS nie ma wielkich wymagań Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
el_Lechu
Witam,
chciałbym spytać o dokładniejszą instrukcję instalacji tomato na wnr3500lv2, a raczej prosić o potwierdzenie lub ewentualne poprawienie tego co napiszę Smile:
1) Przez panel www wgrywam : ddwrt-wnr3500lv2-final-release.chk
2) po restarcie wgrywam przez www : tomato, a następnie restartuje router do ustawień fabrycznych.

I jeszcze chciałbym spytać czy trzeba jakieś rzeczy exportować przed wgraniem ddwrt.
Jakie rozszerzenia muszą mieć pliki z obrazem? chk czy bin?
 
buniaczek
Na v2 tomato jeszcze nie działa!
Poczytaj ten temat od początku to zrozumiesz.
Chyba ze mówisz o tej wersji testowej od Tathagata Das? W takim przypadku obstawiam że powinieneś przejść bezpiecznie przez ddwrt z ta różnica ze na stronie nie widzę żeby ddwrt wpierało v2 (patrzyłem tylko na "szybciora".
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
el_Lechu

Cytat

buniaczek napisał(a):

Na v2 tomato jeszcze nie działa!
Poczytaj ten temat od początku to zrozumiesz.
Chyba ze mówisz o tej wersji testowej od Tathagata Das? W takim przypadku obstawiam że powinieneś przejść bezpiecznie przez ddwrt z ta różnica ze na stronie nie widzę żeby ddwrt wpierało v2 (patrzyłem tylko na "szybciora".


wg: http://www.myopenrouter.com/download/list?cat=73
jest już wersja tomato i ddwrt (jeśli dobrze rozumiem), na stronie w opisie ddwrt jest wpis że to wersja beta, jednak po rozpakowaniu w nazwie jest już "final". Nie wiem za to nic na temat tomato.
PS. czytałem temat od początku, dlatego teraz jak pojawił sie release wspierający v2 to zadałem pytanie jaka jest instrukcja instalacji.
 
drakk0
W plikach na myopenrouter, z tego co widziałem są obrazy .chk więc teoretycznie standardowy firmware też to łyknie. Wieczorem spróbuję i dam znać
 
warlock
http://www.myopenrouter.com/download/34850/DD-WRT-for-WNR3500Lv2-Initial-Release/
Mam juz routerek, musze kabelek konsolowy sobie zrobic Smile
 
buniaczek
Masz rację dd-wrt jest już w tym katalogu. Ja bym przeszedł standardową procedurę wgrywania tomato przez dd-wrt (w jakimś celu autor umieścił ten plik w tym katalogu).
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
el_Lechu

Cytat

buniaczek napisał(a):

Masz rację dd-wrt jest już w tym katalogu. Ja bym przeszedł standardową procedurę wgrywania tomato przez dd-wrt (w jakimś celu autor umieścił ten plik w tym katalogu).


@buniaczek:
jaki plik ?Grin bo jeszcze nie rozpakowywałem tomato. I jaka jest ta standardowa procedura?Grin taka jak opisałem z grubsza?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,188,801 unikalnych wizyt