19 Marca 2024 08:46:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Optware na CIFS [42]
· [Howto] Xpenology... [7]
· RT-AX56U - Status... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
54.227.136.157
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500Lv2
baxy
zauwazylem jescze jedna dziwna rzecz
przyklad .
wlaczam kompa odpalam jdownloadera popiera mi sie z szybkoscia 500-650 kb/s (lacze mam 12mega )czyli pobiera sie plus minus polowa szybkosci. wchodze w zakladke advanced-wireles zmieniam np afterburner na auto - save . restart jdownloadera i pobiera mi sie juz pelnym laczem.. oczywiscie nie zawsze sie tak dzieje , ale zazwyczaj wystarczy odswiezyc siec w routerze i wszystko gra. wnerwia mnie to. co moze byc przyczyna . jest gdzies dokladny opis jak co ustawic w tomato.?
 
t_imon
Witam wszystkich serdecznie, jest to moj pierwszy post na forum wiec prosze o wyrozumialosc Smile

posiadam nsa310 oraz do tego WNR3500Lv2

Pytanie do bardziej zaawansowanych forumowiczow...

interesuje mnie WOL nsa310

mianowicie z routera to zaden problem klikam "Wzbudź przez LAN" i gotowe NAS wstaje...

ale czy jest mozliwosc, ustawien, napisania skryptu, ktory zadziala w ten sposob...
ustawiam DDNS przekierowanie portu na NAS ale jednoczesnie aby po wklepaniu adresu hosta czyli np nas.pl wzbudzic NASa ktory spi i po odswiezeniu adresu juz on bedzie dostepny?

no albo zeby pod jednym adresem go obudzic a pod 2 miec juz dostep do zasobow?

nie wiem czy nie zakrecilem, mam nadzieje, ze jest to w miare zrozumiale Smile

jakies przekierowanie na firewallu routera czy jakos inaczej da sie to rozwiazac ?
 
Kontrolny
Proste pytanie - ilu userów jest w stanie pociągnąć router Netgear WNR3500L v2? Mam taką sieć: w środku WNR3500L v2, do niego przypięty Linksys WAP54G, oraz bardziewny hub 10 Mbit. Na WAPie wisi momentami tylu userów, że się wiesza (powyżej 30 userów zalogowanych do WAPa następuje jego ogłupienie). Po kablu bezpośrenio wpiętym do WNR, jak też przez huba jest jeszcze parę urządzeń w tym urządzenie do kamer monitoringu.
Pytanie zasadnicze jest takie: jeżeli wywalę badziewnego huba i w jego miejsce dam przyzwoitego switcha i część userów połączonych przez WiFi połączę przez WiFi wbudowane w WNR3500L v2, a część zostanie na WAPie - czy wtedy ten Netgear da sobie radę z obsługą takiej sieci? Oczywiście sieć będzie wpięta do internetu jakimó łączem, pewnie ok. 8-16 mbit.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
Kontrolny
WAP54G jest całkiem spoko. Założyłem mu powiększone anteny (oryginał Linksysa, dałem jakieś absurdalne pieniądze swojego czasu), sieje stabilnym sygnałem i działa dobrze dopóki liczba podłączonych do niego pracujących urządzeń WiFi nie jest zbyt duża. Powyżej 30 urządzeń głupieje. Chętnie powiększyłbym mu RAM, ale nie wiem jakiego RAMu szukać.
Badziewnego mam huba, ponieważ jest to 10 Mbit half duplex.
Jak już wspominałem zamierzam go wymienić na przyzwoitego, niezarządzalnego switcha. Będzie to Netgear.

Pytanie dotyczy przede wszystkim tego, czy WNR3500L v2 sprawnie obsłuży sieć, w której będzie np. 60 rozmaitych urządzeń - ?
Bo jeżeli tak, to będę się bawił w powiększanie RAMu w WAPie i wymianę huba na switcha. Jeżeli natomiast ten router i tak jest za słaby do sieci z sześćdziesięcioma urządzeniami, to wtedy nie będę się bawił, tylko zbieram kasę na urządzenie wyższej klasy.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
Kontrolny
Przez wbudowane radio WNRa będzie połączonych nie więcej jak15 urządzeń. Większość urządzeń będzie podłączonych do WNR w taki, czy inny sposób po kablu. Czyli największy nawał urządzeń połączonych po WiFi ma brać na siebie WAP. On znajduje się w centralnym punkcie na parterze budynku. Gdyby faktycznie dało radę powiększyć mu RAM, tak aby był w stanie łączyć więcej niż 32 urządzenia, to byłbym prawie w domu. Z kolei ta garstka klientów połączonych do WiFi WNRa (mają inne SSID i inne hasło) powinna mieć priorytet ponad masą połączoną przez WAPa). A najlepiej by było tak, żeby klienci, którzy logują się na hasło1 mieli zawsze priorytet nad klientami logującymi się na hasło2, przy czym możliwość zalogowania się przy pomocy obydwu haseł powinna być zarówno bezpośrednio do WNRa, jak też i do WAPa. Mówiąc prościej, potrzebuję zrobić ekskluzywną grupę, która będzie połączona po WiFi na innych zasadach niż reszta.
Czyli mniej więcej tak:
- radio WNR = do 15 urządzeń (w praktyce pewnie nie więcej niż 10),
- WAP = ile się da, w porywach do 50 urządzeń,
- ethernet (bezpośrednio i przez switch) 5 w porywach do 10 urządzeń.
W szczycie może więc być nawet do 70 adresów IP w sieci lokalnej. Ruch między urządzeniami wewnątrz LAN to tylko sygnał z urządzenia, do którego są podłączone kamery monitoringu przesyłany ethernetem do komputera na stanowisku ochrony. Zaznaczam, że poszczególne kamery nie są w LANie, tylko są podłączone do urządzenia zbiorczego i dopiero to urządzenie jest połączone ethernetem do LAN. Pozostały ruch to prawie wyłącznie dzielenie internetu.
Edytowany przez Kontrolny dnia 13-03-2013 09:26
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
pikny15
Witam,
posiadam router netgear wnl3500l v2 i wgrałem tomato 108PL AIO.
Do routera mam podpięty dysk usb. Mam problem ponieważ transmission nie chce się łączyć se wszystkimi dostępnymi perami(jestem niedostępny, ale sciągam z prywatnych trackerów).
Nie zmieniałem żadnych ustawień poza portem klijenta i portem webui. W czym może być problem?
 
kille72
Czy ma ktos WNR3500Lv2 i lacze +100 Mbit? Ile wyciagacie max bez wlaczonego bandwidth limitera, qos?
 
gomez
błędy w wersji 108 PL:

port nr 4 w tomato pokazuje że to port nr 2 Smile
port nr 1 to port WAN Pfft

i teraz pytanie czy faktycznie tak jest czy to tylko błąd w wyświetlaniu...
 
Kontrolny

Cytat

kille72 napisał(a):

Czy ma ktos WNR3500Lv2 i lacze +100 Mbit? Ile wyciagacie max bez wlaczonego bandwidth limitera, qos?


Co prawda test dotyczy WNR3500L v1, a nie v2 i był przeprowadzany trzy lata temu, kiedy firmware było inne, a właściwie WNR3500L v2 jeszcze w ogóle nie było, ale myślę, że na WNR3500L v2 nie powinno być gorzej, a powinno być nawet lepiej - ze względu na nieco mocniejsze CPU i więcej RAM.

http://www.myopenrouter.com/forum/thread/21393/WNR3500L-WAN-to-LAN-throughput-using-different-firmwares/?page=2

Czyli na OFW WAN-LAN zmierzony 240 Mbit.
Aktualnie najszybsze łącza konsumenckie w Polsce to chyba 250 Mbit.

Połączony z 30 wrzesień 2013 19:10:56:
Jeszcze tutaj jest test WAN->LAN, znacznie nowszy, bo z marca tego roku i WNR3500L (nie wiadomo czy v2, czy v1) ma 255 Mbit/sek. na OFW. http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/router-charts/view
Edytowany przez Kontrolny dnia 30-09-2013 19:10
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
tomeq62
Witam, mam pytanie mam Netgera WNR3500Lv2 i czy ten soft bez problemów wgram
http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-110-PL/Netgear%20WNR3500Lv2/tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--110-PL-AIO.chk
poprzez menu OFW, gdyż wersja Curremt Firmware Version V1.2.0.16_40.0.66 a ten soft w linku jest V1.0.0.1_30.0.43 nie wiem czy dać YES i czy nie uwale routera jak wgrywam starszy soft niż jest obecnie.
 
Kontrolny
Nie bardzo rozumiem pytanie, który soft jest starszy, ale wgrywałem Tomato by Shibby na ten router bezpośrednio przez OFW i poszło sprawnie. Tylko trzeba pamiętać o 30/30/30.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
kamilj

Cytat

tomeq62 napisał(a):

Witam, mam pytanie mam Netgera WNR3500Lv2 i czy ten soft bez problemów wgram
http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-110-PL/Netgear%20WNR3500Lv2/tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--110-PL-AIO.chk
poprzez menu OFW, gdyż wersja Curremt Firmware Version V1.2.0.16_40.0.66 a ten soft w linku jest V1.0.0.1_30.0.43 nie wiem czy dać YES i czy nie uwale routera jak wgrywam starszy soft niż jest obecnie.


Taka informacja wyskakuje jak wgrywasz przez OFW tomato...
Jeżeli jesteś pewny że twój router to WNR3500Lv2 wgrywaj śmiało...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
anan100
Witam Panowie/Panie,

za "Chiny Ludowe" nie mogę zdalnie połączyć sie ze swoim Netgear'em.
ddns skonfigurowany ok.
zdalny dostęp ustawiony ok,
po lokalu jak się łącze po ip/ddns działa ale z zewnątrz ni cholery.
dla sprawdzenia włączyłem odpowiedz na pingi tez nie odpowiada (oczywiscie poza lokalem) jak jestem w sieci działa.

Słucham propozycji?

Dodam ze wan - modem 3g orange free na karte, moze tu isp coś blokuje?

pozdrawiam,
 
kamilj

Cytat

anan100 napisał(a):
Dodam ze wan - modem 3g orange free na karte, moze tu isp coś blokuje?


Tu masz swoją odpowiedź.
Połączenia przychodzące są blokowane.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
3polis
Jako, że to mój pierwszy post, serdecznie chciałem wszystkich przywitać.
Posiadam router WNR3500L v2. Problem jest z jego prędkością, tak mi się przynajmniej wydaje. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi, ale ponieważ na początku roku firma podniosła mi prędkość Internetu do 120Mb/s, zacząłem trochę testować.
I tak, na oryginalnym firmware, komputery (Lenovo x230i/W7 i Dell Vostro V131/Ubuntu) łączyły się z prędkością max 72Mbit/s, po wgraniu Tomato w ostatniej wersji (tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--116-AIO) na Lenovo pokazuje się info o prędkości 150 Mb/s, na Ubuntu- nadal 72 Mb/s.
Tomato w zakładce device list pokazuje prędkość 130-150 Mb/s i jakość sygnału na poziomie max 40-45 % (laptopy tuż przy routerze).
Na speedtest.net prędkości Internetu, jakie jestem w stanie osiągnąć to 85Mb/s. Po kablu jest to 120 Mb/s, czyli tyle, ile teoretycznie powinno być. Tak samo jest na obydwu laptopach. Prędkość ściągania pliku w sieci wewnętrznej (plik udostępniony na vostro podłączonym kablem do routera, Lenovo podłączone przez wi-fi): około 10MB/s.
W okolicy około 10 innych sieci bezprzewodowych. Większość z nich jednak na kanale 1 i 6, tylko dwie, bardzo odległe (ich sygnał pojawia się tylko od czasu do czasu) na kanale 9 i 11. Mój router na kanale 12.
Wydaje mi się, że prędkości powinny być jednak większe. A może nie? Czy jednak da się coś z tym zrobić poprzez zmianę ustawień, czy może reklamować router? Bo została mi gwarancja tylko do końca lutego:-)
 
Kontrolny
Czy włączyłeś szerokość kanału 40 MHz?

Jeżeli nie, to nie osiągniesz więcej, jak 150 Mbit/sek. brutto przez WiFi.

Jeżeli włączysz szerokość kanału 40 MHz (czyli w uproszczeniu WiFi N300), to masz szansę na 300 Mbit _brutto_ w idealnych warunkach, czy w drewnianej chatce stojącej na środku pustego pola, gdzie w okół nie ma nic, co mogłoby zakłócać sygnały WiFi.

W sieci wewnętrznej radzę stosować kabel w celu uzyskania największych transferów. Po WiFi - patrz wyżej, ale nie mieszkasz w chatce na pustkowiu, tylko w otoczeniu pełnym sygnałów zakłócających.

Podsumowując: jeszcze kilka lat temu można było w realnych warunkach osiągnąć transfery po WiFi zbliżone do parametrów zakładanych brutto. W ciągu ostatnich paru lat łącza internetowe znacznie przyspieszyły, a zarazem eter radiowy stał się gąszczem, dżunglą, w której trudno się przepchnąć między innymi sieciami. A więc parę lat temu bez żadnego problemu można było na WiFi osiągnąć wynik speedtest.pl zbliżony do nominalnej przepustowości łącza, powiedzmy 5 Mbit. Dziś w miastach osiągnięcie wyniku na testerze typu speedtest.pl, który odpowiadałby w przybliżeniu szybkości współczesnego łącza typu 120 Mbit jest możliwe tylko po kablu. Ew. możesz sprawdzić, czy na 5 GHz jest miejsce, ale niewiele Ci to da, jeżeli nie masz sprzętu na 5 GHz. Czyli radzę zakupić dobrej jakości kable, a WiFi używać dla tabletów, smartfonów itp.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
3polis
Tak, 40 MHz włączone. Myślałem jednak, że uda się uzyskać trochę więcej niż 85Mbit/s. Sieci bezprzewodowych w okolicy jest sporo, ale tylko dwie, jak pisałem, nachodzą na zakres mojej sieci. No cóż, jakoś to przeboleję.
 
Kontrolny
Dwie sieci nachodzą na zakres Twojej sieci - czy chodzi Ci o to, że mają dokładnie ten sam numer kanału, czy też działają na kanałach zachodzących na Twój sygnał?
Interferują wszystkie sieci, które działają na kanałach oddalonych o mniej niż 5 numerów, a właściwie, to wszystkie oddalone o mniej niż 8 numerów, ponieważ masz szerokość kanału 40 MHz.
Jak już było wyjaśniane kanały nie zachodzące na siebie w przypadku WiFi z kanałem o szerokości 20 MHz to numery: 1, 6, 11. Jeżeli szerokość kanału jest 40 MHz, to jest gorzej, ponieważ na tym samym obszarze mogą działać bez interferencji tylko dwie sieci: jedna ustawiona na kanał 3, druga na 11. Jakakolwiek trzecia sieć, ustawiona na jakikolwiek kanał będzie interferować.
W takim razie spróbuj zwęzić kanał do 20 MHz i zobacz, czy realny transfer przypadkiem nie przyspieszy. I rozglądaj się za kablem.
Edytowany przez Kontrolny dnia 06-02-2014 11:36
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
3polis
Jest tak, jak opisałem w pierwszym poście: moja sieć na 12, jedna na 9 i jedna na 11, reszta na 1 i 6 kanale. Zapomniałem tylko o podwójnej szerokości kanału:-) Spróbuję jeszcze wieczorem przełączyć się na 20 MHz i zobaczę, czy to coś da.
 
Kontrolny
A sieci sąsiadów nadają z szerokością 20, czy 40 MHz?
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

Adooni
18-03-2024 19:15
@p4v3u Ciezko powiedziec sam pewnie będziesz miusiał sprawdzić. ja u kumpla a AC68Uwyciągnąłem okolo 400 Mbit przy laczy 500 wiec sie nie bawilem i dla niego bylo to akcepowalne

Adooni
18-03-2024 19:12
a masz ustawione Sync to AiMesh Node na router only?

tamtosiamto
17-03-2024 13:11
czy uzywa ktos aimesh asusa? Mam siec goscinna, ktora ma niby korzystc tylko z glownego rutera, a korzyst tez z noda i ciul wie czemu , glowny do dslac68u, nod ac66b1

p4v3u
15-03-2024 19:47
Dzień dobry, dawno tu nie zaglądałem. Czy stary AC68 do FTTH od Orange 900/300 pozwoli w pełni wykorzystać pasmo? Do autoryzacji za ONT konieczne ustawienie VLAN35 na WAN i PppoE-client.

maxikaaz
10-03-2024 10:22
Tak tylko tu zostawię, jako ciekawostkę Wink https://kittenlabs
.de/real-gaming-ro
u...ng-router/

shibby
12-02-2024 11:03
MTU zależy od typu połączenia. Inne jest dla połączenia kablowego inne dla wdzwanianego (pppoe)

PanRatio
11-02-2024 10:02
Jak podłączę Funboxa6 do światłowodu, to ma MTU 1540, a we FreshTomato max to MTU 1500 i samo zmienia na 1492. Tak ma być?

tamtosiamto
04-02-2024 10:36
jakby cos, to mam w dobrej cenie dir868l juz przerobiony na AC66U_B1 Grin i ac56u przerobiony na ac68u(dziala aimesh) tyle ze z wlacznikiem na zapalke Smile

Adooni
03-02-2024 10:36
widze ze oba sa na aledrogo i u nas mozesz sprawdzac w dziale sprzedam

70,128,412 unikalnych wizyt