28 Marca 2024 21:16:38
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.222.104.49
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500Lv2
Steel_Rat
Ech.
[url]
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=14035
[/url]
Poczytaj tam jest jak rozróżnić v1 od v2.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Peperoni
v2. Jak jeszcze mam ci to inaczej udowodnić.

Dlaczego jest tylko 32MB flash? Tak samo wygląda sytuacja u znajomego na dokładnie takim samym sprzęcie.
Peperoni załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Steel_Rat
Do v2 powinieneś wgrać Soft stąd [url]
http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-132-EN/Netgear%20WNR3500Lv2/
[/url]
A wygląda jak byś wgrał przeznaczony do v1.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Peperoni
Na obu sprzętach są instalki z takich obrazów:

tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--130-AIO.chk
tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--132-VPN.chk


Ktoś chciałby jeszcze coś dodać w temacie?
 
Steel_Rat
No dobra. Masz rację źle pokazuje flasha, musiałem uruchomić swojego netgeara Smile
Nie zmienia to faktu że masz mało NVRAMU na klucze do opevpn. Nie wiem gdzie to jest ale kiedyś był link na forum do wersji z działającym jffs'em.
Możesz też klucze wrzucić na np. pena. Potem openvpn uruchamiać ze skryptu po podmontowaniu pena do toamto.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
hermes-80
Standardowo 32KB na zmienne NVRAM i nikt nie zmieni tego chyba że router obsługuje 64KB - a rozszerzona pamieć jest w nowszych routerach z dualband.

Tutaj wielkość NVRAM nie zależy od pojemności kości flesh jaki posiada router.

Rozwiązanie - pousuwać default-owe wpisy z zakładek w Tomato lub klucze zapisać na dysku USB/pendrivie.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Peperoni
Tutaj znalazłem opis jak wstawić certyfikaty na pena z tym, że ja nie mam ta.key za to mam plik dh4096.pem który wrzucam w ustawienia dh.

https://airvpn.org/topic/11520-big-problem-solved-with-asus-rt-n66u-on-tomato/

gdzie każą wrzucić poniższe w konfigurację vpna. I niekoniecznie to chce działać.

ca "/path_to_your_usb_key/tomato/ca.crt"
cert "/path_to_your_usb_key/tomato/user.crt"
key "/path_to_your_usb_key/tomato/user.key"
tls-auth "/path_to_your_usb_key/tomato/ta.key" 1

Pomożecie?
 
hermes-80
A dlaczego miało by to nie działać? Wpisy nie wrzucasz w miejsce na klucze w GUI OpenVPN ale w ramkę Custom Config dla OpenVPN.

Dziwnie masz podmontowane USB i dziwne są te ścieżki u ciebie - chyba źle je określiłeś.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Peperoni
Masz rację u mnie wpisy wyglądają tak:

ca "/tmp/mnt/vpn/ca.crt"
cert "/tmp/mnt/vpn/router.crt"
key "/tmp/mnt/vpn/router.key"
tls-auth "/tmp/mnt/vpn/ta.key" 1

i faktycznie wrzucam je do custom config. Tylko zastanawia mnie ta.key, którego nie mam a w zamian mam plik dh4096.pem który wrzucałem w ustawienia dh.
 
hermes-80
nie rozumiem jaki ta.key - do wyboru masz albo statyczny klucz albo TLS.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Peperoni
w Authorization Mode mam TLS. Wiec jak powinien wygladać poprawny wpis w custom config?
 
hermes-80
Taki jak ci się aktywują klucze w zakładce keys.
ca (ścieżka)
cert (ścieżka)
key (ścieżka)
dh (ścieżka)
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Peperoni
Dzięki hermes, wszystko pięknie działa. Odzyskałem 20% nvramu

Połączony z 08 lipiec 2017 22:42:53:
A możecie mi jeszcze podpowiedzieć jak włączyć zapis na jffs.
Edytowany przez Peperoni dnia 08-07-2017 22:42
 
hermes-80
Chyba w v2 nie działa jffs
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
artjur
Panowie, potrzebuję podpowiedzi.
Obecnie mam router WNR3500L V2 z Tomato, ustawiony w pokoju pod oknem (jeden koniec mieszkania). Zasięg do połowy mieszkania, w poziomie bo to blok, jest ok jednak dalej na drugą stronę jest już troszkę gorzej, więc pomyślałem żeby postawić drugi router który mogę umieścić w przedpokoju. Co chcę osiągnąć:
Dodatkowy router, łączyłby się z obecnym poprzez WiFi i to ten drugi byłby teraz punktem dostępowym dla wszystkich urządzeń WiFi - między routerami byłby tylko most. Dodatkowo, do tego nowego, drugiego, routera chciałbym podpiąć, już po kablu, switch umieszczony w garażu oraz Raspberry Pi które jest również w przedpokoju.
Coś podobnego do tego https://dd-wrt.com/wiki/images/3/3a/S..._large.jpg tylko ten laptop miałby się łączyć z tym drugim routerem Secondary, on powinien mi wtedy zapewnić pełny zasięg w całym mieszkaniu.
Czy takie coś jest możliwe do realizacji? I jakiego routera szukać do takiej konfiguracji?
Pewnie potem potrzebowałbym jeszcze porady co i jak skonfigurować jak bym sobie sam nie poradził Wink

Zapomniałbym dodać, jeśli ma to znaczenie, ten obecny router miałby nadal podpiętych kilka urządzeń po kablu, między innymi kom stacjonarny, telewizja neti, serwer OMV.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką odpowiedź, poradę.
 
jurekk
teoria piękna - praktyka kiepska
skrętka lub powerline czyli skretka po gniazdku i wtedy ustawiasz ten drugi router jako ap - wyłączasz mu dhcp , ustawiasz ten sam ssid tylko z kilka kanałów dalej by się routery nie tłumiły

tak jak ty chcesz to ten drugi router musi miec tryb wsip - czyli odbierac jednym radiem i rozsiewać drugim - i tak nie polecam - bratu próbowałem cos takiego skonfigurować ale i tak się nie widziały za bardzo wszsytkie urzadzenai w tej samej sieci , tez sie uparł by odtwarzacz dvd i tv box łaczyły sie po wifi z głownym routerem
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
artjur
Dzięki za odpowiedź.
Problemem jest tylko ta skrętka, nie bardzo mam ją jak przeciągnąć. No ale jak mój wspaniały pomysł ma chodzić byle jak to też nie ma sensu.
Może jeszcze troszkę po manewruję tym moim routerem i znajdę jakieś sensowne ustawienie żeby złapał całe mieszkanie.
A w przedpokoju powieszę mały router skonfigurowany AP Client, tylko dla podłączenia Raspberry i tej skrętki do garażu. A w garażu rozdzielę sobie już zwykłym switchem - tak chyba będzie działać.
 
Fifiel
Witam, odgrzewam kotleta bo mam problem. Podniosłem z 50 Mbit do 100 Mbit łącze i pojawił się problem. Po podłączeniu kabla od Providera speedtest pokazuje 95 Mbit- jest ok. Po podłączeniu kabla do WAN i podłączeniu się do portu LAN kompem odpalam speedtest a tam... 65-70 Mbit. Co z tym zrobić? Przecież ten router powinien pokazywać na spokojnie 220 Mbit... Mam Tomato 1.28 wersję od Shibby.
 
dertyh2

Cytat

Fifiel napisał(a):

Witam, odgrzewam kotleta bo mam problem. Podniosłem z 50 Mbit do 100 Mbit łącze i pojawił się problem. Po podłączeniu kabla od Providera speedtest pokazuje 95 Mbit- jest ok. Po podłączeniu kabla do WAN i podłączeniu się do portu LAN kompem odpalam speedtest a tam... 65-70 Mbit. Co z tym zrobić? Przecież ten router powinien pokazywać na spokojnie 220 Mbit... Mam Tomato 1.28 wersję od Shibby.


Zainstaluj najnowszą wersję Freshtomato 2020.2. W opcji Advanced -> Miscellaneous włącz CTF (Cut-Through Forwarding).
Miałem ten sam problem z tym własnie routerem, max 60-70Mbit.
Dopiero na nowszych wersjach Freshtomato funkcja CTF działa i dla łącza 180/30 mam pełną prędkość.
 
LDevil
Jaką maksymalną prędkość udało wam się osiągnać na tym sprzęcie?
Mi udało się maksymalnie wycisnąć niewiele ponad 420Mbit/s, a potrzebuje gdzieś tak 600Mbit/s. Jest w ogóle szansa na to na tym sprzęcie czy nie?
Testy robiłem z VLANami gdyby to miało znaczenie.
Tomato v2020.3 MIPSR2 K26 USB VPN
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 37

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,428,339 unikalnych wizyt