15 Maja 2024 19:25:03
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.226.180.161
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L da zasięg rade?
Bulion
Witam

Mam dom o wymiarach 30x15m. Chcę zbudować w nim sieć wi-fi i tu mam pytanie do was. Jaki router wybrać? Będzie się miej więcej znajdował pośrodku domu. Czy ten co podałem w temacie da rade? Z tego co czytam to raczej będę potrzebował czegoś z antenkami. Kabelek wejściowy RJ-45 oraz chciałbym mieć możliwość podłączenia dysku (możliwość pobierania torrent mile widziana).
Co polecicie w cenie do 300zł?
 
buniaczek
Generalnie trudno na takie pytanie odpowiedzieć ze względu że nie ma do tego reguł które można by zastosować. Bardzo często trzeba to zbadać na żywo. Wszystko zależy od tego przez ile i jakich ścian musi przejść sygnał, czy coś będzie go zakłócało. Może lepiej dorzucić parę złotówek i zakupić Asusa RT-N16? Większe prawdopodobieństwo że pokryje cały dom, a jeśli nie można dokupić mocniejsze antenki..
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
Bulion
No właśnie myślałem nad tym ruterem ale jest on trochę za drogi :/. Te 300zł to trochę podałem na wyrost a ty mi tu wyjeżdżasz z ruterem za 400zl ;D. Ewentualnie mogę zrezygnować z USB a kiedyś (jak stanieją dyski) kupie sobie NAS-a. Co w takim razie polecacie?
 
TF
A koniecznie musi być router pod Tomato? Bo jeśli nie, to TP-Linki mają dość mocne radio i są dosyć tanie.

Mimo wszystko jeden AP na taką powierzchnię to trochę mało (nawet jeśli będzie stał centralnie w środku domu to i tak "przy brzegach" i "w kątach" (nawet jeśli będzie połączenie) transfery zapewne nie będą najlepsze).
Masz możliwość pociągnięcia kabla w inne miejsce i postawienia tam drugiego AP (tak, żeby każdy z nich miał z grubsza połowę domu do obsłużenia)? Cenowo da się zmieścić w takim rozwiązaniu, bo ten drugi AP to nie musi być żadne cudo.
2 x TP-Link WR1043ND (Gargoyle PL by obsy) + SpeedStream 4101
 
Bulion
Czyli taki TP-LINK TL-WR1043ND będzie dobry? Zasięg nie musi być idealny we wszystkich pokojach. Aktualnie mam router ZTE W300 ten z neostrady (połączenie g, 10m od AP). Czasem tracił zasięg, musiałem jeździć anteną od karty sieciowej aby go "złapać" Smile. Aktualnie został przeniesiony na niższe piętro i nie mam wcale zasięgu (strop z drewnianymi deskami). Połączenie będzie wyglądało w ten sposób, że ten ZTE będzie modemem ADSL i po lanie będzie wysyłał na wyższe piętro internet do drugiego routera.

Jeszcze takie pytanie. Czy ten TP-Link daje możliwość pobieranie Bit-torrentem na dysk USB?

EDIT:
Jak już ciągnę ten temat to jakie polecacie karty sieciowe do PC ze wsparciem połączenia typu n? Mogą być wewnętrzne lub na USB w sumie mi to jest obojętne.
 
TF
Ja mam 2 i są ok. Ale jeśli chcesz pokryć 2 kondygnacje o takich wymiarach, jak podałeś, to raczej będą problemy na kondygnacji innej, niż router (szczególnie przy słabszych klientach, no jak coś ma kartę N, to powinno sobie poradzić). Trzeba też uważać na niektóre smartphone'y - piętro nad AP jeden potrafi zupełnie nie widzieć sieci, podczas gdy wszystkie laptopy i inne telefony nie mają problemów ze stabilnym łączem.

Z tego co wiem da się doinstalować klienta torrent (np. tu masz trochę informacji). Raczej konieczne będzie skonfigurowanie partycji SWAP na dysku zewnętrznym, bo to zasobożerne zadanie, a ten router ma średnią ilość pamięci RAM (32 MB, chyba, że kupisz od kogoś z przeróbką na 64 MCool).

Co do kart, nie wiem więcej, niż tu napisałem.
2 x TP-Link WR1043ND (Gargoyle PL by obsy) + SpeedStream 4101
 
piotrg
30x15 to nie dom to "stodoła" muszą być 2 routery lub 1 większej mocy np. Sapido RB-1733
http://www.sapido.com.tw/EN/productrb...b1733o.htm

Routery TP-Link tanie mocne radio
http://aukcjewp.wp.pl/router-wifi-dsl...59632.html

karty na USB
http://aukcjewp.wp.pl/karta-wifi-usb-...32765.html
http://aukcjewp.wp.pl/tp-link-tl-wn72...36831.html
Edytowany przez piotrg dnia 08-12-2011 02:42
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,819,967 unikalnych wizyt