27 Kwietnia 2024 04:10:09
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
52.14.253.170
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Oryginalny firmware
 Drukuj wątek
linksys 160nl - pomocy!!!!!!!!!!!!!!
raf2505
witam wszystkich
Potrzebuję pomocy. Na wstępie powiem że jestem zielony z linuksa i proszę o tłumaczenie jak krowie na granicy. Posiadam router linksys 160nl i oryginalny soft znam dobrze i wiem jak się w nim poruszać z wszelką konfiguracją. Jednakże moja ciekawość komputerowa mnie zgubiła. Otóż znalazłem inne firmware do tego routera i wgrałem na żywioł nie mając pojęcia do końca co w ogóle wgrywam. Wgrałem openwrt-ar71xx-wrt160nl-squashfs-factory.bin lub openwrt-ar71xx-wrt160nl-squashfs-sysupgrade.bin już nawet nie pamiętam który,ale była komenda firmware update failed. Obecnie świeci się lampka neta, zasilania i jak podłącze RJ tkę to dany port. Nie wiem co dalej z tym zrobić i najlepiej wróciłbym do oryginalnego softu tylko jak bo z www nie mam się jak połączyć z routerem. Poproszę o instrukcję krok po kroku jak to zrobić - jak wspomniałem jestem zielony i w konsoli i linuksie, moja platrforma w kompie to win7. POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!
JEŚLI KTOŚ MOŻE MI POMÓC TO POSTOKROĆ Z GÓRY BARDZO DIĘKUJĘ.

Połączony z 27 listopad 2011 12:16:08:
???????????????????????????????????????????????????????????
Edytowany przez raf2505 dnia 27-11-2011 12:16
 
hermes-80
http://eko.one.pl/?p=openwrt-wrt160nl...bootloader
Przeczytaj dokładnie cala stronę zanim coś zaczniesz robi.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
raf2505
Na pewno to poczytam ale jak to wszystko teraz cofnąć

Połączony z 27 listopad 2011 19:14:09:
poczytałem ale jestem nadal ciemnota - proszę o pomoc krok po kroku jak w tym podanym artykule

"Instalacja przez MTD (OpenWrt/konsola)

Należy przesłać obraz do rutera (np. przy pomocy scp lub winscp) do katalogu /tmp a następnie wydać polecenie

# cd /tmp
# mtd -r write openwrt-ar71xx-wrt160nl-squashfs.bin firmware

W ten sposób można także wgrać oryginalny firmware."
Krok po kroku - PLIS bo mnie dzieciaki jeszcze trochę zjedzą że im neta w domu zrąbałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

Połączony z 27 listopad 2011 20:56:42:
czy ktoś mi wytłumaczy jak to wszystko zrobić jak krowie na granicy???????????????????????????
Edytowany przez raf2505 dnia 27-11-2011 20:56
 
hermes-80
Już ci kolego napisałem sposób ratowania routerka.
Spróbuj jeszcze resetu 30/30/30 jeśli nie zadziała to potrzebny ci będzie taki konwerter: http://www.meraprojekt.com.pl/mp00103...00103.html lub http://allegro.pl/konwerter-usb-rs232...55959.html ustawić zworke na napięcie 3,3V - rozebrać router wlutować piny skonfigurować zgodnie z instrukcją jaką podałem i wykonać odpowiednie kroki przy instalacji FW przez bootloader.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
golden
a tu masz pokazane jak podłączyć kabelek bez rozkręcania obudowy:
http://wiki.openwrt.org/toh/linksys/w...s/wrt160nl
 
raf2505
ale jak przesłać ten oryginalny cholerny obraz do routera?
 
hermes-80
Tym sposobem możesz nawet krowę załadować jeśli uda ci się tylko ja w postać binarna zamienić.
Wszystko jedno czy to będzie OFW czy dalej będziesz próbował na przykład Gargoyle władować.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
raf2505
mądruś
 
hermes-80
No tak - postu z 12:30 nie potrafiłeś przeczytać i instrukcji podsuniętej pod nos ale za to podziękować potrafisz.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
raf2505
czytałem i nie wiem jak to zrobić, a kąśliwe uwagi nie pasują profesjonalistą w danej dziedzinie. Może okazać się że kiedyś role się odwrócą. Już za te podpowiedzi jestem wdzięczny a nie każdy musi być taki błyskotliwy. Więc proszę nadal o jkiś filmik czy instrukcję dla lajka
 
shibby
kolego nie brykaj bo probujemy ci pomóc a ty za grosz skruchy okazać nie potrafisz. Zrozum że uwaliłeś router i nie da się go dwoma kliknięciami odratować. Musisz podpiąć się pod konsolę kablem CA-42 (obojętnie czy wlutować do środka czy do zewnętrznego portu jakoś podpiąć), nastepnie przy pomocy komend z poradnika na eko.one.pl ktory podesłał ci kolega hermes odratować go. Ciągle prawisz że nie znasz się na linuxie, wiec po kiego wgrywales openwrt (przeciez to 100% linux). Ponadto proces ratowania routera nie ma nic wspolnego z linuxiem (dla ciebie chyba wszystko co wymaga wpisywania komend, nawet cmd, to linux).
Jeżeli naprawde sie nie znasz, nie potrafisz itd to poszukaj kogos kto ci odratuje, zlec komus to, może ktoś z uzytkowników tego portalu jest z twojego miasta lub okolic a ty nawet o tym nie wiesz.

Taka refleksja na koniec. Openwrt jezeli wgrales oficjalny nie ma wbudowanego GUI! znaczy to tyle ze router moze dzialac ale tylko po konsoli. Zobacz czy masz ping na 192.168.1.1. Zobacz czy przy pomocy putty podlaczysz sie telnetem na ten ip. Moze wcale go nie uwaliles i siejesz popłoch na forum. Moze zwyczajnie nie masz GUI i trzeba je sobie doinstalowac Smile (i tu klania się znajomosc linuxa Wink )
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anan100
Dla Potomnych

Wczoraj uwaliłem wrt160nl. Trochę nie chciało mi się wierzyć ze tylko kabelek to mój ratunek. No to po tftp jeden sofcik 2,3 ...
a spróbuje oryginał pach i ruterek ożył.

Dla laików

1. dorwij klienta tftp (z netu)
2. download "oprogramowanie sprzętu" Smile http://support.linksys.com/pl-eu/support/routers/WRT160NL
3. zmiana nazwy pliku na code.bin
4. wysłać plik na 192.168.1.1 po tftp.
5. włączyć ruterek do prądu
6 oglądać mrugającą diode power
7. Zobaczyć świecącą diode power i wifi i pewnie jakąś z lan Smile

Laiku ustaw ip z 192.168.1.2 - 254

Pozdrawiam
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 34

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,392,963 unikalnych wizyt