25 Kwietnia 2024 10:03:30
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.222.184.162
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Czy nadal wybralibyście WL-500GP
Darks
Muszę kupić router i na placu boju pozostały WRT54GL, WRT54GS v1.1 i WL-500GP.

Czy gdybyście teraz, po jakimś czasie użytkowania AP Asusa mieli ponownie wybierać, to nadal byście go kupili ?

Sprzęt będzie robił za bramkę do netu dla 4, czasami 6 kompów i za firewall.
Zakładam szybkie przejście na alternatywny soft.

W Asusie korci mnie możliwość postawienia na nim ftp'a i podpięcia drukarki, ale gdybym miał za to zapłacić gorszą funkcjonalnością samego routera to jestem w stanie sobie to darować.
 
Tyllian
witam

pracowalem na wl-500gp i z pewnoscia bym go nie wybral

polecam WRT54GL + pomidorka

do tego mam jeszcze kieszen Longshine LCS-8220 - ktora tez sciaga z torrentow i ma web server'a Smile

FTP'a tez posiada Smile
Edytowany przez Tyllian dnia 20-11-2006 10:07
Router: WRT54GL v1.1 + Pomidorek
NAS: TS-101 - 300GB
DVD: KiSS DP-600
VoIP: MyFon + PAP2T
 
Darks
A jakie były z nim problemy ?
 
Tyllian
tu opisalem co bylo nie tak

http://openlinksys.info/forum/viewthr...ead_id=917
Router: WRT54GL v1.1 + Pomidorek
NAS: TS-101 - 300GB
DVD: KiSS DP-600
VoIP: MyFon + PAP2T
 
SlyT
Jesli to TYLKO bedzie firewall i bramka to WRT54GL + Tomato bije na glowe nie tylko 500gP, ale wiele innych sprzetow.
Jesli zalezy ci na tym zeby uruchomic na tym samym sprzecie dodatkowo serwer FTP, printserwer a w przyszlosci jeszcze kilka rzeczy to tutaj 500gP jest bezkonkurencyjny. Co prawda bedziesz musial sie przy tym sporo oczytac i przygotuj sie od razu na to ze byc moze bedziesz musial reanimowac router zwierajac tzw. 9 pin, ale patrzac na to z perspektywy czasu uwazam ze warto.

Pozdrawiam

P.S. Oczywiscie oryginalnego softu nie bierz w ogole pod uwage.
Edytowany przez SlyT dnia 20-11-2006 12:30
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
arteq

Cytat

Darks napisał/a:
A jakie były z nim problemy ?


Kolega w poście opisał błędy softu, a ten jak wiadomo można zmienić...

Ale fakt jak to ma być tylko brama do netu, bez FTP i innych usług to nie bierz gP
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
Darks
Na pewno przydał by się FTP i printserver, ale jeśli miałoby to być kosztem bezawaryjnego działania, to jestem w stanie z tego zrezygnować.

A tak swoją drogą, to WRT mają większe możliwości ?
Chodzi mi o sam router, bez brania pod uwagę spraw związanych z USB, czy po prostu łatwiej jest je skonfigurować ?
 
arteq

Cytat

Darks napisał/a:
A tak swoją drogą, to WRT mają większe możliwości ?


WRT ma mozliwosc programowe(router, firewall itd) te same jak gP, sprzetowe to juz wypada lepiej Asus.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
SlyT
Nie ma sie co oszukiwac ze o wiele wiecej zrobisz z poziomu webif w Tomato niz w 500gP. Natomiast jesli chodzi o mozliwosci / funkcje jakie moze pelnic urzadzenie to 500gP jest daleko w przodzie w porownaniu do WRT.

Moja ocena jest taka. Jesli nie jestes srednio zaawansowany w linuxie i przeraza cie linia polecen to WRT54. Czas poswiecony na skonfigurowanie 500gP pod OpenWRT (DD-WRT nie polecam, powody znajdziesz na forum) znacznie przewyzszy czas konfiguracji WRT54.
Natomiast nie ma sie doszukiwac dziury w calym - skonfigurowane urzadzenia pracuja tak samo stabilnie takze o jakims awaryjnym dzialaniu nie ma mowy.
Edytowany przez SlyT dnia 21-11-2006 09:29
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
Darks
Na pewno nie jestem guru od linuksa, bo minęło już trochę czasu kiedy mocniej w nim grzebałem, ale też na pewno nie przeraża mnie grzebanie w plikach i linia komend.
Zresztą daje to znacznie więcej satysfakcji niż wyklikanie sobie opcji.

Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na Waszą pomoc przy walce z konfiguracją, bo bardzo mnie kuszą możliwości tego Asusa i chyba go kupię.

Zanim podejmę definitywną decyzję, jestem jeszcze tylko ciekaw, czy są problemy z obsługą drukarki podłączonej przez przejściówkę z LPT na USB ( dokładnie chodzi mi o HP LJ 1100), czy można zwiększyć ilość USB'ków przez podłączenie huba i czy router wyrabia napięciowo przy podłączonym dysku 2,5" w kieszeni zasilanej z usb ?
 
Armitage
@ Darks
"czy można zwiększyć ilość USB'ków przez podłączenie huba" ==>> mozna i to dziala
TL-WR1043ND oryginal soft
TL-WR1043ND gargoyle
TL-WR1043ND SamKnows Whitebox
la fonera/0.7.1-1
PAP2T-EU + Tlenofon
Fiber Power 100MB/s
Sony Playstation 3 ( 80GCool
 
SlyT
[quote i czy router wyrabia napięciowo przy podłączonym dysku 2,5" w kieszeni zasilanej z usb ?[/quote]

Pamietaj o tym ze gniazdo usb moze dac max. 500 mA a okazac sie moze ze dysk 2,5 cala przy rozruchu potrzebuje wiecej ...
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
Panowie, jestem nowym użytkownikiem forum. Nie jestem również zaawansowanym użytkownikiem linuks'a, chcę kupić WRT54GL - i nie wiem nadal czy warto?
Czy instalacja Tomato jest prosta? Gdzie znajdę instrukację instalacji tego oprogramowania?

Zakładam, że router będzie jedynie bramą do internetu i prostym firewallem.
Czasami będę korzystał ze switch'a.
 
SlyT
@in5o

Mistrzu,
wyjasnij mi prosze czym sie kierowales umieszczajac swoj post na forum "Asus i alternatywy". Czy nie uwazasz ze bardziej odpowiednim dla niego miejscem byloby "WRT-G/GS/GL ..." . A moze nalezaloby zaczac od lektury tego podforum ??
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
niegowic
ciekaw jestem czy działą tutaj przejsciówka usb = > com (ferguson)chodzi o wykorzystanie tego do sharingu i przy okazji innych rzeczy może ktoś próbował takie rozwiązania..
Edytowany przez niegowic dnia 01-12-2006 23:03
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,321,445 unikalnych wizyt