29 Marca 2024 10:40:05
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
34.205.2.207
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
[Fotorecenzja] Gigabyte E350N i Intel DH61AG
shibby
Wprowadzenie

Stali bywalcy naszego portalu zdążyli się już przyzwyczaić, że lubię zmieniać sprzęty Smile W przeciągu ostatniego roku przepinęło się przez moje ręce dość sporo sprzętu klasy ITX. Wiem też, że temat ten wielu z Was się podoba a sama tematyka ITX nie ogranicza się tylko do budowy HTPC.


Tym razem przedstawię wam dwie odsłony ITX`a:
- Gigabyte E350N-USB3 z jednostką AMD Brazos (zacate)
- Intel DH61AG z procesorem Pentium G620T

Dodatkowo przedstawię wam dwie obudowy:
- CFI-A6819TG 150W
- Inwin BQ656 80W

Najpierw przedsmak a więc obudowy Smile


CFI-A6819TG 150W


Obudowa wykonana jest ze szczotkowanego aluminium co daje naprawdę piękny efekt. Jedynie przedni panel jest w połowie pokryty plastikiem na wysoki połysk co daje ładny efekt, który niestety psują pozostawione na nim odciski. Obudowa ma wbudowany zasilacz o mocy 150W, aktywnie chłodzony (wiatrak jest słyszalny) oraz dodatkowy wiatraczek 40x40, który szumi jak suszarka. Na szczęście można go zdemontować. Obudowa posiada wnęki umożliwiające montaż napędu slim 5,25" oraz dysku twardego 2,5" lub 3,5". Obudowa jest słabo wentylowana - posiada bardzo niewiele otworów wentylacyjnych a cała wentylacja spoczywa na uciążliwie głośnych wiatraczkach.

W komplecie dostajemy kabel zasilający, śrubki, gumowe nóżki oraz przelotkę z mini Sata na Sata, dzięki któremu możemu podpiąć napęd optyczny slim.

Na przednim panelu znajdziemy:
- dwa porty usb
- gniazda słuchawek i mikrofonu
- dwie diody - hdd i power
- przycisk power

Jakośc wykonania obudowy oceniam na 4/5.

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1102.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1103.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1089.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1091.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1101.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1092.jpg

Link do obudowy i specyfikacji: http://itx-sklep.pl/obudowy/cfi_group..._150w.html


Inwin BQ656 80W

Ta obudowa mnie osobiście urzekła swoim nietuzinkowym wyglądem. Obudowa jest kolory czarnego, przedni panel jest plastikowy w 80% wypolerowany na wysoki połysk. U góry znajdziemy siatkę gwatantującą wspaniałą wentylację elementów. Wzorowym rozwiązaniem jest zamontowanie dysku i napędu pod płytą główną, dzięki czemu wentylacja procesora i pozostałych elementów może odbywać się bez przeszkód. Przedni panel ponadto skrywa (tym razem jednak od góry):
- dwa porty usb
- gniazda słuchawek oraz mikrofonu
- dwie diody - hdd (pomarańczowa) i power (błękitna)
- przycisk power

Na przednim panelu dodatkowo zamontowano czytnik kart SD, natomiast z tyłu port eSATA. W opakowaniu ponadto znajdziemy adapter miniSata -> Sata, kabel Sata do podłączenia dysku, kabel zasilający, śrubki oraz stojak, dzięki któremu możemy postawić obudowę poziomo, pionowo lub użyć go jako uchwytu VESA do montażu obudowy z tyłu monitora.

Całość dopełnia zasilacz o mocy 80W, aktywnie chłodzony przez wiatrak 40x40. Niestety do najcichszych on nie należy.

Jakość wykonania oceniam na 4,5/5

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0111.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0112.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0113.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0114.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0115.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0116.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0117.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0118.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0119.jpg

Link do specyfikacji: http://www.itx-sklep.pl/obudowy/pozos..._slim.html


Gigabyte E350N-USB3

Gigabyte E350N cieszy oko - ładnie wykonana płyta główna, zastosowane elementy wysokiej klasy, mnogość wyjść na tylnim panelu. Chłodzenie APU powierzono podłóżnemu radiatorowi z centralnie zamontowanym wiatraczkiem 40x40. Mile zaskoczyła mnie jego bezgłośność za co przyznaje dużego plusa. Płyta posiada złącze PCI-ex x4 (nie, to nie jest x16, jak się przyjrzymy zobaczymy że piny wyprowadzone są tylko dla x4),dwa sloty pamięci DDR3 oraz 4 złącza SATA/600.

Sercem płyty jest dwurdzeniowy procesor AMD E-350 oraz karta graficzna AMD Radeon HD 6310.

Pełną specyfikację znajdziecie na: http://www.gigabyte.pl/products/page/...usb3rev_10

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1085.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1086.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1087.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1088.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1095.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1096.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1097.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1098.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1099.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1100.jpg


Intel DH61AG

Gdy kolega @Adik pierwszy raz podał info o niej wiedziałem, że muszę ją mieć Smile Płyta jest ultra płaska. Chipset zainstalowany na płycie to Intel H61 rev3. Pozostałe elementy to:
- 2x DDR3 SO-DIMM
- 2x USB3.0
- 2x minipci-ex (jedno pełne, jedno half)
- 2x SATA 2.0

Jak wiemy chipset H61 nie posiada wbudowanej karty graficznej (pomimo wyprowadzonych złącz). Musimy zastosować procesor z wbudowaną kartą graficzną. Mój typ padł na Pentiuma G620T o częstotliwości 2.20GHz. W sprzedaży znajdziemy również model G620 (tańszy i wyżej taktowany) ale posiada on blisko dwukrotnie wyższy współczynnik poboru prądu (65W, modem z T ma 35W) a co za tym udzie wydziela więcej ciepła). Dlatego też zdecydowałem się dopłacić do modelu G620T. Oczywiście płyta obsługuje również procesory core i3/i5/i7 na socket`cie s1155. Płyta posiada również wbudowany układ zasilający tak więc niepotrzebny jest zasilacz z obudowy. Jedyne co musimy dokupić to zewnętrzny zasilacz 19V z wtyczką z bolcem. Idealnie do tego nadaje się zasilacz z notebooków Dell lub HP.

BOXowe chłodzenie procesora jest bardzo ciche i wydajne, w zupełności wystarcza do blisko bezgłośnego chłodzenia jednostki. Pracujący dysk wydaję donośniejszy dźwięk niż wentylator.

Pełna specyfikacja płyty: http://www.intel.com/products/desktop...erview.htm
Specyfikacja procesora: http://ark.intel.com/products/53481/I...-2_20-GHz)

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1104.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1105.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1106.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1107.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1109.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMG_1113.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0128.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0129.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0130.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0131.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0132.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0133.jpg

openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0183.jpg openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0185.jpg


Obiektywna ocena

Brazos mnie zawiódł o czym już kiedyś pisałem. Ati nie dopracowało sterowników co objawia się restartami komputera lub w lepszym wypadku restartem samego sterownika. Problem ten uniemożliwia wykorzystanie potencjału karty graficznej przy dekodowaniu materiału fullHD lub przy próbie użycia Adobe flash (np youtube). Fakt, że od dnia zakupu brazosa do chwili obecnej sterowniki zauwazalnie lepiej się zachowują i komputer się już zamoistnie nie restartuje, natomiast wywalanie się sterownika przy oglądaniu filmów lub youtube następuje średnio co 15-20 minut co skutecznie zniechęca do dalszego oglądania. Czasami zdarza się, że byle reklama we flashu na stronie spowoduje zamarcie pulpitu i po chwili restart sterownika VGA. Na windowsie XP problem występuje zdecydowanie rzadziej ale niestety i tu go doświadczymy. Sam procesor ma potencjał i użytkowanie Windows 7 można nazwać przyjemnym. Nie mniej jednak nerwy zjedzone na tej płycie zmuszają mnie to odradzenia jej wszystkim, którzy mieli do tej pory na nią smaczka. Nie potrafię jednoznacznie wskazać winowajcy (Gigabyte czy AMD) ale stawiam na AMD, tak więc jest wielce prawdopodobne, iż tego problemu doświadczyny również na płytach z brazosem innych producentów.

Intel to inna bajka. Wszystko chodzi jak złoto. Praca w środowisku windows7 na tej płycie to czysta przyjemność. Procesor ma potencjał a karta graficzna odciąża go przy dekodowaniu materiału HD w blisko 100%. Nie występuje żadna niestabilność bądź problemy z flashem. Płyta ma moją rekomendację.
Jedyny mankament jaki doświadczyłem to "popiskiwanie". Czasami płyta potrafi delikatnie piszczeć. Początkowo mnie to denerwowało, teraz już nie przeszkadza. Pytałem na innych forach osoby, które posiadają tą płyte i twierdzą, że u nich ten problem nie występuje, tak więc nie uznaję go jako wadę płyty ale wolę o nim wspomnieć.


Wydajność

Gigabyte uzbrojony został w 4GB RAM i dysk 1,5TB Seagate SATA3 3,5" Green. Zestaw pracował pod kontrolą Windows XP SP3.
Natomiast na płytę intela zamontowałem procesor G620T, 4GB RAM i dysk Samsung 2,5" 320GB SATA2. Całość pracowała na Win7 prof x86.

Klasyfikacja wydajności zestawu intel przedstawia się następująco:
openlinksys.info/images/brazos_intel/klas-intel.png

Wyniki testu Geekbench (z lewej brazos, z prawej intel):
openlinksys.info/images/brazos_intel/geek-brazos.png openlinksys.info/images/brazos_intel/geek-intel.png

Wyniki testu Fritz Chess Benchmark (z lewej brazos, z prawej intel):
openlinksys.info/images/brazos_intel/fritz-brazos.png openlinksys.info/images/brazos_intel/fritz-intel.png

Testy są jednogłośne - intel jest nieporównywalnie wydajniejszy od brazosa. Wyniki testów wskazują, że intel jest dwukrotnie wydajniejszy od APU Zacate.

Na koniec krótki test wydajności obu zestawów przy dekodowaniu materiału FullHD.
Brazos:
- YoutubeHD obciaza procka w ok 20%
- próbka 1080p w slashlite z włączoną sprzętową akceperacją GPU to obciazenie ok 16%
- próbka 1080p w slashlite z wyłączoną sprzętową akceperacją GPU to obciazenie 100% - brak płynności

Intel:
- YoutubeHD obciaza procka w ok 5%
- próbka 1080p w slashlite z włączoną sprzętową akceperacją GPU to obciazenie ok 3%
- próbka 1080p w slashlite z wyłączoną sprzętową akceperacją GPU to obciazenie ok 67% - nadal zachowana pełna płynność


Kosztorys

Wg cen na 07-11-2011

Brazos:
- płyta - 410zł
- obudowa CFI - 165zł
- 4GB ram - 100zł
------------------------
RAZEM: 675zł bez dyski i nagrywarki

Intel:
- płyta - 460zł
- procesor - 295zł (wersja G620 kosztuje 240zł)
- obudowa INWIN - 200zł
- 4GB ram - 95zł
- zasilacz - 60zł
------------------------
RAZEM: 1110zł bez dyski i nagrywarki

Muszę powiedzieć że ceny poszły w górę w porównaniu do okresu gdy ja sprzęt kupowałem. Nie mniej jednak widać że zestaw na intelu jest o 370zł wyższy względem brazosa co spowodowane jest koniecznością zakupu osobno procesora i zasilacza. Z drugiej jednak strony płyta intela ma zintegrowany układ zasilania. Można więc zrobić sobie samemu obudowę dzięki czemu odejdzei nam koszt zakupu obudowy z zasilaczem.

Można też zakupić płytę Asusa P8H61-I za ok 275zł i użyć zasilacz z obudowy. Wtedy koszt nie będzie już tak straszny.

Alternatywa więc kosztować będzie:
- płyta Asus P8H61-I- 275zł
- procesor G620T- 295zł
- obudowa INWIN - 200zł
- 4GB ram - 95zł
------------------------
RAZEM: 865zł bez dyski i nagrywarki


Mam nadzieję, że recenzja się wam podobowała. Jeżeli narodziły się jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam
Edytowany przez shibby dnia 07-11-2011 14:02
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jack78
Niezłe zabawki. Mógłbyś podać jeszcze ceny poszczególnych elementów, albo cały zestawów, tak żeby było wiadomo jaki jest stosunek cena/wydajność.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
TF
No właśnie - czy mógłbyś porównać koszt obu platform (płyta, procesor, RAM)? Porównanie poboru prądu też by się przydało (jesli masz taką mozliwość).

Jak rozumiem (i widzę na zdjęciach) w drugim przypadku wymontowaleś zasilacz z obufowy. Czy w jako miejsce zmieści się wspomniany zasilacz 19 V? Czy raczej nie ma to senu ze względu na wyprowadzenie gniazda zasilania płyty na tylny panel? Jest dostep do linii zasilającej gdzieś od środka?

Jakieś zdjęcie mocowania dysku i napędu w drugiej obudowie?
2 x TP-Link WR1043ND (Gargoyle PL by obsy) + SpeedStream 4101
 
shibby
ceny zaraz uzupełnię.

Cytat

Jak rozumiem (i widzę na zdjęciach) w drugim przypadku wymontowaleś zasilacz z obufowy. Czy w jako miejsce zmieści się wspomniany zasilacz 19 V? Czy raczej nie ma to senu ze względu na wyprowadzenie gniazda zasilania płyty na tylny panel?


Tak zasilacz w drugiej obudowie jest wymontowany. Moim zdaniem nie ma sensu montowac zewnetrzny zasilacz do srodka by nie nagrzewal pozostalych elementów

Cytat

Jest dostep do linii zasilającej gdzieś od środka?


Tak, obok złącza zasilania widac dwupinowe wewnętrzne złącze zasilania. Tam można podać zasilanie 19V zamiast tego zewnętrznego.

Cytat


Jakieś zdjęcie mocowania dysku i napędu w drugiej obudowie?


Montaz widać tu:
http://openlinksys.info/images/brazos_intel/IMAG0118.jpg

odczepia się taką szynę, do niej przykręca dysk i wsuwa się szune spowrotem na miejsce. Kable zasilajace i sata przepuszcza sie przez szczelinę w ktora poprowadzony jest kabel esata.

Napęd montujesz w taki sam sposob (tez jest szyna/kieszonka) niestety napedu jeszcze nie kupilem.

Połączony z 07 listopad 2011 14:03:21:
uaktualnione o kosztorys. Możliwości sprawdzenia poboru prądu niestety nie mam.
Edytowany przez shibby dnia 07-11-2011 14:03
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek
No proszę Pana - pełen szacunek za tą recke! Smile
Myślę o czymś podobnym więc na pewno skorzystam z tego co Ty już wydedukowałeś Smile
Powiedz mi jeszcze jeśli możesz czy myślisz o jakimś pilocie do tego(jeśli tak to o jakim)?
I na jakim systemie to ma stać docelowo? Czysta moja ciekawość Smile
Jeszcze raz gratki!
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby
stoi to na Win7 i raczej tak zostanie. Nie chce takiego sprzetu ograniczac tylko do ogladania filmow. Świetnie sprawdza sie do serfowania po necie. Notabene sprzęt jest wydajniejszy (nie licze karty graficznej) od mojego PCta Wink

Pilot mam mediona (został mi po GSEJTcie) ale raczej nie będę z niego korzystal. Zakupiłem fajną klawiaturkę.

http://allegro.pl/mini-klawiatura-do-mediacenter-ak-66-trackball-10m-i1881350695.html

jest fajna, mała, operuje sie nią podobnie jak padem do konsoli Wink Z przodu od czola tam gdzie ma sie palce wskazujace sa przyciski lewego i prawego przycisku myszki. Mysle ze to mi wystarczy do sterowania Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Adik
shibby - bardzo przyjemnie czyta się recenzję, w skrócie opisałeś obie platformy.

W naszej opinii DH61AG to jedna z bardziej udanych konstrukcji Intel'a. Składa się na to kilka elementów:

- świetna kontrola prędkości wentylatora (800-1000rpm), przez co zestaw HTPC np. z dyskiem SSD jest praktycznie niesłyszalny
- niski profil, to odmiana standardu mini-ITX a precyzyjniej jest to Thin mini-ITX, ostatnią płytą tego formatu był słynny już Intel D945GSEJT - jak jest z wydajnością w obu przypadkach chyba nie trzeba porównywać
- zintegrowane zasilanie 19V (aczkolwiek jeśli chcemy wykorzystać slot PCI-Express x4 na płycie do np. telewizji DVB to już układ zasilania nie wyrabia)
- 24-bitowy LVDS czy HTPC Header, który obecnie nie ma jak wykorzystać
- opcje przyspieszenia startu, można m.in. wyłączyć całkowicie Post screen, nasz komputer można startować w niecałe 20 sekund, przykład poniżej:

http://www.youtube.com/v/fOGEKBZAVRw

Jako ciekawostkę dodam, że jest firma, która z nami współpracuje projektuje już obudowę pod płytę DH61AG, grubość nie będzie przekraczała 30-35mm, chłodzenie całkowicie pasywne za pomocą rurek heat-pipe, dodatkowo planują w obudowę wkomponować monitor LCD, zapowiada się ciekawy produkt all-in-one. Smile Intel DH61AG nie jest to następcą modelu D945GSEJT - tutaj nowa płyta wyjdzie prawdopodobnie w 1. kwartale 2012.
Edytowany przez Adik dnia 07-11-2011 22:24
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
DdoxD
a jak sie prezentuje to jako NAS ( transfery i zuzycie pradu )?
Asus RT-N16 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB Nocat-VPN
TP Link WAG501G WPA2 acces point dla RT-N16
 
buniaczek
@Adik - mała nieścisłość się tu zakradła moim zdaniem. Z win7 jest tak że moment zobaczenia ikon i tapety pulpitu wcale nie oznacza końca ładowania systemu pewne procesy są wciąż uruchamiane (warto otworzyć szybko manager zadań i zobaczyć na wykorzystanie CPU).
Ale generalnie filmik fajnie pokazuje potencjał Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby

Cytat

opcje przyspieszenia startu, można m.in. wyłączyć całkowicie Post screen


raz to zrobiłem i już pozniej do biosu wejsc nie moglem ;P Trzeba było resetowac bios Smile

Cytat

Jako ciekawostkę dodam, że jest firma, która z nami współpracuje projektuje już obudowę pod płytę DH61AG, grubość nie będzie przekraczała 30-35mm, chłodzenie całkowicie pasywne za pomocą rurek heat-pipe, dodatkowo planują w obudowę wkomponować monitor LCD, zapowiada się ciekawy produkt all-in-one.


teraz mi to mowisz ;P Ale mowisz o wyswietlaczu LCD czy monitorze.

A tak serio to zadowolony jestem z obudowy bo bardzo chcialem miec miejsce na nagrywarke.

Cytat

a jak sie prezentuje to jako NAS ( transfery i zuzycie pradu )?


Zarowno brazos jak i intel wyciagają po sambie ok 50-60MB/s przy pobieraniu pliku. Natomiast organiczanie takiego sprzetu tylko do NASa to zbrodnia. Lepiej kupić sprawdzonego i sporo tanszego GSEJTa i jako NAS sprawdzi się rewelacyjnie.

Poboru prądu niestety nie mam jak sprawdzić. Może @Adik sprawdzi
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
majkel152
ten intel to maszynka zacna, Shibby cpu grzeje się czy chłodny? fajnie by było gdyby był pasywnie chłodzony, ja na ten czas też bym złożył coś nowszego jako nas z wirtualizacją,btw do omv jest już prosty plugin do zarządzania wirtualką
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
shibby
rzekłbym - zimny Smile Ponadto wiatrak kręci się ok 1000obr/min
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
domgl
Witam.

Niedawno złożyłem sobie komputerek na tym E350N.

Płytka: GA-E350N-USB3 - 430zł
Dysk: WD Caviar Black 1 TB - 280zł
RAM: 2x2GB A-Data Gaming 1333MHz CL9 - 160zł
Zasilacz: używany Seasonic z Allegro za 100zł
Buda: używana, standardowa ATX

Pobór mocy w stresie ok 43W. Wiatraczek na GA-E350N-USB3 jest niesłyszalny.
Na sprzęcie zainstalowałem Windows Server 2008r2. Problemu ze sterownikami nie było, wgrałem wszystkie od Windowsa 7.
Komputer używam jako sprzęt do nauki Servera, oglądania filmów i słuchania muzyki. Komputerek działa czasem również jako NAS w sieci.
Z zakupu jestem bardzo zadowolony.
Edytowany przez domgl dnia 12-11-2011 16:18
 
anonim747874734
a jak można zestawić te 2 płytki np z nvidia ion2 ? czy tel intel ma jakieś wspomaganie video przez GPU ? np w linuxie ?
 
shibby
jak ktoś ma ION2 to niech porobi testy i poda jakimi programami to przetestuje brazosa i intela.

Cytat

czy tel intel ma jakieś wspomaganie video przez GPU ? np w linuxie ?


w windowsie w slashlite nazywa sie to Intel ClearVideo i pięknie odciąża procka o czym pisałem w recenzji. Niestety XBMC 10.1 tego nie obsługuje i włączenie akceleracji sprzętowej powoduje powstanie szachownicy. Na linuxie nie sprawdzałem ale akceleracja musi działać. Co do XBMC to trzebaby sprawdzić na skompilowanej ze źródeł wersji.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
AaaA
Fajny test. Właśnie się przymierzam do upgrade mojego PC/NAS z A330ION i myślałem o czymś na Brazos jak np. Asus E35M1-I bo ma sporo portów SATA jak na NAS przystało ale chyba dam sobie spokój z Brazos po tym co napisałeś o wydajności tej platformy.
--
Karol Stilger
http://stilger.eu
 
eRd
Fajny teścik shibby. Muszę przyznać, że czasami przydałoby się więcej mocy niż daje ION2. Wyniki testów możesz odnieść do moich testów Zotaca na ION2.
Przede wszystkim koszt nie jest zatrważający, wydajność dużo wyższa bez znaczącego zwiększenia poboru prądu. Co do XBMC to pewnie kwestia czasu żeby było wsparcie.
Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie przy doborze jakiejś fajnej obudowy, a do tego zasilacz laptopowy i być może mam zastępcę mojego Zotaca Smile
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
shibby
Jak tak zliczę swoje wszystkie ITXy to ten intel jest moim siódmym!! Widać to szczęśliwa liczba Wink Muszę powiedzieć, że to bez porównania mój najlepszy ITX, jednem z niego w 100% zadowolony i nie zamieniłbym go na nic innego. Nie żałuję ani jednej wydanej na niego złotówki.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
eRd
Jak to jest z tą kartą graficzną shibby? Np. na http://allegro.pl/intel-dh61ag-thin-m...59642.html aukcji jest napisane, że płyta jest wyposażona w kartę grafiki...

EDIT:
Zainteresowałem się tematem i jakieś bajki wypisują, bo producent pisze, że owszem mamy grafikę, ale jak zamontujemy procesor w nią wyposażony Wink

Tak gdyby ktoś kupował to G630T jest w tej samej cenie co G620T, ale z taktowaniem 2,3GHz (0,1GHz wyższe taktowanie).
Ciekawe są również wyniki zużycia energii opublikowane na forum hdtv, dokładnie tu: http://hdtvpolska.com/topic/26307-int...ge__st__80.
Mamy tam porównane G620, G620T, Core I3-2100 i Core I3-2100T
Edytowany przez eRd dnia 21-11-2011 22:56
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
TF
@shibby
Mam pytanie odnośnie obudowy Inwin. Wszędzie na zdjęciach (nawet w linku, który podałeś) górna pokrywa ma takie dziurkowane krzyżyki (jak u Ciebie na boku), a ty masz pełną siatkę. Szukam takiej i nie mogę znaleźć (niby krzyżyki też mają sporo dziurek, ale to jednak nie to samo). Czy to jest jakaś inna wersja? (jeśli tak, to gdzie taką można dostać?) Czy też jakiś inny trik?

I jeszcze jedno - ile zostało miejsca między szczytem wentylatora a pokrywą budowy?
2 x TP-Link WR1043ND (Gargoyle PL by obsy) + SpeedStream 4101
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,440,022 unikalnych wizyt