04 Maja 2024 08:05:28
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.125.7
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Pozostałe firmware
 Drukuj wątek
Wymuszenie kanalu w APC
Phantom
Mam pytanko, czy da sie wymusic prace na danym kanale w trybi APC wpisujac jakas rekolke ???

Bo mam taki problem, w trybie AP, WRT wykrywa sieci, a gdy jest w APC nie wykrywa pozadanej przez zemnie sieci Sad Wydaje mi sie ze gdy jest w trybie APC skanuje on wszystkie kanaly, a gdy dam w tryb AP na kanale zblizonym do sieci z ktora chce sie polaczyc to jej sygnal jest znakomity i wogole... pomozcie, da sie wymusic skanowanie/prace w trybie APC na wymuszonyma kanale (tylko jednym) ???
WRT54GL + DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
www.insoft.net.pl
http://www.revolution.roteh.pl --- Wszydtko czego zapragniesz !!!
 
qba
wpisz nazwe sieci i powinno byc git
przecierz jak masz w trybie AP i wpisujesz nazwe tą samą do której sieci chcesz sie podpiac to nie dziwne ze ci wykrywa Grin
 
Phantom
wiem,wiem, ale nazwe wpisuje inna w ytrybie AP i daje kanal 1 (siec z ktora chce sie polaczyc pracuje na 4 kanale) jest widoczna z super sygnalem , ale gdy zmienie juz na kanal 11 w trybie AP nie wykrywa zadnej sieci na kanale 4... chodzi mi o to aby wumusic na nim ciagla prace na kanale 4 i zebyu tylko ten kanal bral pod uwage podczes laczenia ( w trybie APc wybor kanalu nie ma nic do zeczy, damy obojetnie jaki a i tak sie laczy)

Pozdro !
WRT54GL + DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
www.insoft.net.pl
http://www.revolution.roteh.pl --- Wszydtko czego zapragniesz !!!
 
qba
yyyyyyyy :| czyli massz tryb AP i:
1. masz na kanale 1 - widzic ci siec na 4
2. masz na kanale 11 - nie widzi ci sieci na 4 ??????????????????

:| nie rozumiem o co loto poprostu wpisz mu SSID i niech sie połączy ... nie wiem zabardzo co ty chcesz zrobic
 
Phantom
o to chodzi ze na karcie d\link dwl520+ wszystko smiga ok (pingi <5ms, transfery do 4 megabitow) a na tych szmelcowatych wrtkach (probowalem na trzech) nie idzie Sad
Edytowany przez Phantom dnia 05-05-2006 02:52
WRT54GL + DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
www.insoft.net.pl
http://www.revolution.roteh.pl --- Wszydtko czego zapragniesz !!!
 
Pixel
Nie wiem w czym masz problem Wpisujesz SSID sieci Wpisujesz kanal
Ustawiasz IP na sztywno (badz DHCP) Wciskasz reset security i ma chodzic Sam tak kozystam z neta teraz Grin

Pozdrawiam Pixel
 
Phantom
@Pixel, no co ty nie mam pojecia jak sie laczyc z AP w trybie APC...

Pozdrawiam !
WRT54GL + DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
www.insoft.net.pl
http://www.revolution.roteh.pl --- Wszydtko czego zapragniesz !!!
 
Pixel

Cytat

Phantom napisał/a:
Mam pytanko, czy da sie wymusic prace na danym kanale w trybi APC wpisujac jakas rekolke ???


Widocznie nie wiesz albo nie rozumiem pytania B)

Pozdrawiam Pixel
 
Phantom
sluchaj kwadrat czy tam piksel, o ile sie nie myle to wrtek w trybie klijent skanuje w poszukiwaniu sieci wszystkie kanaly (2.412 Ghz do 2.484 Ghz),chodzilo mi o to ze moze przes jakas regolke da sie wymusic na nim zeby skanowal tylko jeden kanal, a tym samym wyczulil sie na siec na danym kanale pomijajac inne sieci ktore moga zklocac dany kanal... ale sie nie da i koniec tematu... dodam ze na kartach d-linka wszystko dzial, a wrtek laczy sie z innymi sieciami oproicz pozadanej przez zemnie co nie ma miejsca w przypadku karty... Koniec !!!!
WRT54GL + DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
www.insoft.net.pl
http://www.revolution.roteh.pl --- Wszydtko czego zapragniesz !!!
 
Pixel

Cytat

Phantom napisał/a:
sluchaj kwadrat czy tam piksel

Dowaliles ale ci nie wyszlo troche Grin

Cytat


o ile sie nie myle to wrtek w trybie klijent skanuje w poszukiwaniu sieci wszystkie kanaly (2.412 Ghz do 2.484 Ghz)

Prawda tylko ze poszukiwania w calym pasmie nie sa jakies wyjatkowe w trybie APC

Cytat

chodzilo mi o to ze moze przes jakas regolke da sie wymusic na nim zeby skanowal tylko jeden kanal, a tym samym wyczulil sie na siec na danym kanale pomijajac inne sieci ktore moga zklocac dany kanal... ale sie nie da i koniec tematu...

Czegos nie rozumiem Grin Powiedz jakim cudem gdy ustawimy w zakladce wifi na jakim kanale ma nasluchiwac WRT chcesz jakies skrypty robic zeby sluchal jeszcze raz na tym kanale Grin Tak sie sklada ze wpisujac kanal WRT wlasnie slucha na tym kanale i dolancza sie do sieci o okreslonym SSID

Odnosnie nie da sie i koniec tematu pozwol ze zadecyduja inni Grin (albo dajcie Mu przycisk zamknij Wink )

Cytat

dodam ze na kartach d-linka wszystko dzial, a wrtek laczy sie z innymi sieciami oproicz pozadanej przez zemnie co nie ma miejsca w przypadku karty... Koniec !!!!


Sam obecnie jestem podlaczony do sieci przez WRT54g ustawionym w trybie APC absolutnie nic nie kombinuje skryptami wpisuje kanal SSID i co lacze sie "wszedzie" Niektorzy wiedza z jakiego forum mnie przywialo wiec wiedza dla czego wszedzie Grin To ze nie laczy sie z jedna sieci hmm nie wiem moze masz cos niekompatybilne Wink moze siec zaklucajaca ma silniejszy sygnal

Pozdrawiam Pixel (kwadrat hehe)
 
arteq
Racja, to ze działa u Ciebie to nie znaczy ze AP jest bee i koniec. masz cos pojechane w sieci, lub jak pisał poprzednik zakłuca cos. Niema skryptu na wymuszenie kanału. mozesz w konsoli wpisac wl channel X moze pomoce Grin,a le uwazwm ze w APC najwaznmiesze jest ssid i basta :] i po nim sie łączy APC do AP. Kanał dobiera po podłączeniu dopiero.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,555,234 unikalnych wizyt