14 Maja 2024 15:49:13
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [27]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.12.92
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500L padl...
silvah
Dzis rano zauwazylem, ze router nie zachowuje sie jak powinien - moge tylko podejrzewac ze po burzy, bo nie bylo mnie w domu. Porty lan nie dzialaja, a wlasciwie dzialaja w ten sposob ze:
port 1: dziala w miare normalnie 1000/FULL
port 2: reaguje tylko na polaczenie telefonu 10/half ale tez nie zawsze...
port 3: martwy
port 4: to samo co 2

dodatkowo cos jest nie tak z portem wan tylko nie wiem czy w modemie czy routerze - wydaje mi sie ze w routerze - nie ma mozliwosci nawiazania polaczenia 1000/full...co z tym fantem zrobic? Dopiero co wymienialem router na gwarancji i znowu takie cos Sad Jak jest z ta gwarancja jesli faktycznie bylaby to wina burzy?
 
iroc
Zazwyczaj gwarancja nie obejmuje:

Cytat

- Uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, termiczne oraz celowe uszkodzenia sprzętu i wywołane nimi wady.
- Spowodowane lub ujawnione w związku z okolicznościami powodującymi utratę gwarancji.
- Uszkodzenia i wady wynikłe na skutek niewłaściwego lub niezgodnego z instrukcją użytkowania, przechowywania czy konserwacji sprzętu a także stosowanie sprzętu niezgodnie z przepisami bezpieczeństwa.
- Uszkodzenia wynikłe na skutek niewłaściwej lub niezgodnej z instrukcją instalacji, napraw, przeróbek, dostrojeń lub zmian konstrukcyjnych dokonywanych przez Klienta lub Użytkownika.
- Akcesoriów dołączonych do sprzętu, takich jak nośniki danych (dyskietki, CD), kable.
- Materiałów eksploatacyjnych, jak tonery, tasiemki do drukarek igłowych, cartridge.
- Danych znajdujących się na podzespołach.
- Gwarancja nie obejmuje poważnych uszkodzeń sprzętu wynikłych w skutek wyładowań atmosferycznych, oraz uszkodzeń instalacji elektrycznych i teleinformatycznych.



Gdybyś miał ubezpieczony dom, mieszkanie wtedy tak. Podczas burzy, przepięć dostałbyś nowy sprzęt lub zwrot gotówki.
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
shibby
wyślij, powiedz że zwyczajnie przestał działać. Zobaczysz co odpowiedzą. Conajwyżej anulują ci gwarancje i odeślą niesprawny router.

Pytanie tylko czy nie śmierdzi czasem spalenizną Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sasukepl
a na przyszłość zaopatrz się w dobrą listwe z bezpiecznikami, lub sam zrób.
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
silvah
mam dobra listwe tyle ze instalacja stara i brak bolca w gniazdku...
 
zilog
Naprawdę dobry filtr z zabezpieczeniem praktycznie nie jest do upchnięcia w listwie (ja mam osobno bo elementy takie jak kondensatory i cewki się nie mieszczą) a bolec ochronny w gniazdku nie do tego służy. Jak widzę filtry w sprzedawanych listwach to przeważnie ogarnia mnie śmiech.
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
jarek7714

Cytat

wyślij, powiedz że zwyczajnie przestał działać. Zobaczysz co odpowiedzą.
Ryzykuj-często jest tak że nawet nikt tego nie sprawdza, ze względu na koszty pracy.

Cytat

mam dobra listwe tyle ze instalacja stara i brak bolca w gniazdku...
To tak jak byś jej nie miał-a listwa ma we/wy portu LAN? Wink
jareq
 
silvah

Cytat

jarek7714 napisał(a):

Cytat

wyślij, powiedz że zwyczajnie przestał działać. Zobaczysz co odpowiedzą.
Ryzykuj-często jest tak że nawet nikt tego nie sprawdza, ze względu na koszty pracy.

Cytat

mam dobra listwe tyle ze instalacja stara i brak bolca w gniazdku...
To tak jak byś jej nie miał-a listwa ma we/wy portu LAN? Wink


niestety moze troche przesadzilem z ta dobra listwa, to jakis lestar ale takich bajerow nie ma Wink
Rozkrecilem toto i nie ma sladu zadnej spalenizny ani nic nie smierdzi. Ogolnie router dziala normalnie tylko padniete sa 2-3 porty lan (jeden calkowicie inne potrafia dzialac ale na nizszych predkosciach) i z wanem jest cos nie tak...
Z tym ryzykowaniem to najbardziej odrzuca mnie granie glupa przez telefon i rozmowa z tymi typkami ktorzy i tak zapewne beda mi kazac robic reset, wyciagac z pradu na godzine i tego typu czary. Do tego dochodzi fakt ze dopiero co wymienialem z 2 miesiace temu jednego 3500l...Ogolnie wiem ze ty razem to nie jego wina, ale netgeara juz wiecej nie kupie, modem i inne sprzety jakos przezyly a z tym szajsem ciagle cos nie tak ;-)
 
buniaczek
Ja tam na swojego wcale nie narzekam. Mam go już od grudnia i wszystko chodzi wyśmienicie, więc nie wiem czy może to być wina akurat tego sprzętu.. Może masz coś innego w sieci co robi Ci syf?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
iroc
Żadna listwa ani zabezpieczenie nie jest w stanie zareagować na "przepięcie", ani odgromniki. Jedyne to wyłączyć sprzęt z gniazdka i przeczekać burzę. Tak zawsze robię jak jestem w domu, jak mnie nie ma to robi to ktoś z rodziny.



edit: jak najbardziej także zaryzykowałbym i wysłał, poprzedzając to telefonicznie lub mailowo, że przestał działać z dnia na dzień.
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
buniaczek
Dokładnie.. Na to akurat nie ma mocnych.. Też osobiście preferuję rozwiązanie z wypięciem sprzętu z sieci w czasie burz.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
silvah

Cytat

buniaczek napisał(a):

Ja tam na swojego wcale nie narzekam. Mam go już od grudnia i wszystko chodzi wyśmienicie, więc nie wiem czy może to być wina akurat tego sprzętu.. Może masz coś innego w sieci co robi Ci syf?


moj router 3coma ktory kupilem z 8 lat temu dziala do dzisiaj, zreszta zaraz go bede podpinal w zamian za tego netgeara. Fakt sprzetu mam duzo ale padaja tylko te 3500l.
 
jarek7714

Cytat

Żadna listwa ani zabezpieczenie nie jest w stanie zareagować na "przepięcie", ani odgromniki.
Bzdury piszesz i nie potrzebnie zniechęcasz ludzi do takiego sprzętu-wg takich realiów myślenia to wszystko by zamierało w momencie burzy.Od czasów Franklina i nauki Ohm-a, byłem przekonany do stosowania takich zabezpieczeń ale bez entuzjazmu do chwili gdy ok.10lat temu odczułem fizycznie jak to działa-byłem na działce u mamy,niewielka chmórka jedno uderzenie pioruna, nie w sieć, ale blisko tak że elektryczność statyczna odczuwalna na skórze, 1-dzwięk telefonu i cisza już nie działał, linia ziemna, jak zaniosłem do serwisu wszystko było jasne, dobrze że mam tani serwis fabryczny w Łodzi to kosztowało niewiele, od tego dnia zawsze stosuje przy elektronice, a zwłaszcza przy sprzęcie sieciowym zabezpieczenia-a wracając do ww przykładu to do tej pory nic się nie dzieje z aparatem telefonicznym z gniazdem odgromowym i uziemieniem-w tym okresie podczas burz 2-3 razy padł moduł w centrali. Jak piorun uderzy bezpośrednio to wiadomo że nie uratuje sprzętu taki odgromnik ale takich przypadków jest 1%. W 99% które mają miejsce sprzęt można by było uratować gdyby był zabezpieczony.

Cytat

Fakt sprzetu mam duzo ale padaja tylko te 3500l.
To jest tzw. siła wyższa i żadna firma nie da ci gwarancji że ich produkt przetrzyma burze i nie jest to żaden argument świadczący o jakości tego sprzętu. Wink
jareq
 
silvah

Cytat

jarek7714 napisał(a):
To jest tzw. siła wyższa i żadna firma nie da ci gwarancji że ich produkt przetrzyma burze i nie jest to żaden argument świadczący o jakości tego sprzętu. Wink


Sila wyzsza to byl 2 pad tego sprzetu, ale 1 juz nie i niestety swiadczy to o jego jakosci.
Poza tym tak jak mowie tylko przypuszczam ze ten 2 pad byl spowodowany burza.
 
iroc
@jarek7714 jakie bzdury ?!, napisałem o realiach a nie o zniechęcaniu. Warto się "zabezpieczyć" w każdej sytuacji Smile
Jak piorun trafi to już po sprzęcie i naprawa jest zazwyczaj nieopłacalna. Pisaliśmy, że u kolegi @silvah padł ruter i najprawdopodobniej w wyniku burzy tak. Nie będę dyskutował dalej bo to nie ma sensu

Cytat

Walka z takim żywiołem jest z reguły przegrana ( przy bezpośrednim trafieniu ), można jednak łagodzić skutki stosując odpowiednie urządzenia. Energia wyładowania jest ogromna i byle drucikiem i warystorkiem nie zmusimy przeogromnej iskry do ominięcia naszych urządzeń.





-odsyłam do małej lektury i nadrobienia tej niewiedzy.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topi...063-0.html
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
majkel152
zawsze mozna przed routerem dać switcha za 15zł, wtedy spali switcha a nie router
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
jarek7714

Cytat

-odsyłam do małej lektury i nadrobienia tej niewiedzy.
W tym linku nie ma nic nowego o czym nie wiedziałem wcześniej.

Cytat

Jak piorun trafi to już po sprzęcie i naprawa jest zazwyczaj nieopłacalna.
Nie chcę się tu wymądrzać-jak go trafi? wystawimy router na wysoką wierzę? Z sieci bardzo rzadko zdarzają się takie przypadki-to musi być to bardzo blisko, ale za to bardzo dużo jest zbieranych ładunków pośrednich przez sieć elektrycz., telefoniczną...i z takimi zjawiskami tego typu odgromniki-zabezpieczenia świetnie sobie dają radę.

Cytat

Nie będę dyskutował dalej bo to nie ma sensu
Też sobie daję spokój bo takie zjawiska o których piszesz podczas burz są równie marginalne, co nie oznacza że ich nie ma-są w tym 1% Wink
jareq
 
iroc
@silvah napisz jak się sprawa zakończyła ?
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
silvah
nie mialem czasu sie tym zajmowac przed weekendem, narazie wnr3500l lezy w pudelku a podpiety mam stary router
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,785,997 unikalnych wizyt