03 Maja 2024 13:09:59
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.48.62
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
Betamax plus router plus słuchawka internetowa
damianos
Witam,

Chciałbym wykorzystać do granic możliwości tanie połączania z betamaxa. Mam pewien plan, chciałbym was prosić o weryfikacje, czy to wogóle ma sens. (Czy zadziała sprzętowo/programowo).

W planie zawierają się następujące składniki:
Sprzęt:
1. Router Netgear WNR3500L - mam, działa super na tomatousb by shibby.
2. Jakiś tani telefon internetowy do rozmów voip. Ważne żeby był bezprzewedowy. (do kupienia)
3. Komórka na kartę w sieci orange (ważne że dają duży transfer danych na jedno doładowanie). Mam korzystam non stop.

Software:
1. Asterisk w tomatousb - w repo shibby'eg siedzi
2. Klient betamaxa który min. działa na komórce korzystając z gprs (mam działa super)

Konta:
Betamax - bardzo tanie połączenia korzystam z tego 5 lat (co ważne połączenia do Polski za darmo)
Ifon.pl - Z tego co wyczytałem, dają numer stacjonarny za 1 PLN na miesiąc i nie trzeba ładować konta np. raz na miesiąc. Załadujesz raz i masz. Jedne co opłacasz numer co miesiąc. Dla mnie to najważniejsze w połączeniu z betamaxem. O tym za chwile.

Chciałbym wpiąc do WNR3500L telefon internetowy bezprzewodowy (czyli bazę łącze ethernetem a z samym telefonem biegam sobie po domu) i następnie tak skonfigurować asteriska ażeby dzwoniąc z betamaxa (klient betamaxa na kmórce lub na kompie) na numer stacjonarny zdefinowany w ifonie można było zstawić połączenie. Inna opcja to google voice (podobno potrafi się połączyć z asteriskiem bez problemu - cokolwiek to znaczy) Jak ja to widze:

1. Telefon internetowy wpięty w routera.
2. Asterisk zainstalowany oraz skonfigurowany tak że telefon internetowy "widzi" swoj stacjonarny (np. +48322763245) numer z ifona.
3. Dzwonie skądkolwiek (np. z betamaxa) na +48322763245, asterisk robi swoje czary mary, zestawia połączenie i rozmawiam sobie dowoli praktycznie za darmo (1 PLN na miesiąc za utrzymanie numeru +48322763245 plus zestawienie połączenia w betamaksie)

Czy takie coś ma wogóle jakiś sens (obawy mam że musi być jakieś fizyczne urządzenie, które przetłumaczy słuchawce że ktoś do niej dzwoni)?
 
Art79

Cytat

damianos napisał(a):


Ifon.pl - Z tego co wyczytałem, dają numer stacjonarny za 1 PLN na miesiąc i nie trzeba ładować konta np. raz na miesiąc. Załadujesz raz i masz. Jedne co opłacasz numer co miesiąc.


tartel (halonet) daje numer stacjonarny za 1 zł/rok Smile
ART
 
jarek7714

Cytat

2. Asterisk zainstalowany oraz skonfigurowany tak że telefon internetowy "widzi" swoj stacjonarny (np. +48322763245) numer z ifona.
3. Dzwonie skądkolwiek (np. z betamaxa) na +48322763245, asterisk robi swoje czary mary, zestawia połączenie i rozmawiam sobie dowoli praktycznie za darmo (1 PLN na miesiąc za utrzymanie numeru +48322763245 plus zestawienie połączenia w betamaksie)
Przyznam że nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć? Bo dzwoniąc z zewnątrz na taki nr będziesz płacił za połączenie z nim, a dopiero czy to będzie Asterisk czy Fritz który ma takowe funkcje wbudowane w swoich bramkach VOIP zespoli połączenie darmowe na nr stacjonarny-przy rozmowach międzynarodowych to rozumiem spoko.

Cytat

(halonet) daje numer stacjonarny za 1 zł/rok
To jest zdecydowanie lepsza oferta. Co do aparatu telefonicznego do tego celu to mogę polecić Siemens Gigaset C590 IP lub C610 IP, używam do takich celów od 2 lat i zero problemów-można zdefiniować na nim z jakiego konta mają być rozmowy wychodzące z automatu, lub krótkim kodem, mają 6 dowolnie konfigurowalnych kont SIP i jeszcze obsługę tradycyjnej linii stacjonarnej Smile
jareq
 
damianos
Dzięki za pomoc, już się rozeznałem w temacie. Ludzie na alt.voip.pl też mi pomogli https://groups.google.com/d/topic/alt...discussion

Damianos
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,541,234 unikalnych wizyt