14 Maja 2024 10:39:19
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [27]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.243.106
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Co wybrać? - prosze o pomoc.
koval44
Witam.

Na początku witam Wszystkich, piszę pierwszego posta. W dziedzinie sieci co nie co wiem (obecnie sieć ma zbudowaną w oparciu o D-Linka DI524), ale stoję przed dylematem kupna nowego routera i proszę o pomoc w wyborze routera.

Do routera będą podłączone:

- 2 x laptop - WiFi,
- odtwarzacz sieciowy Popcorn Hour C200 - LAN,
- amplituner (stacje radiowe, DLNA) - LAN,
- możliwe, że również będzie dekoder tv N - LAN,
- dwa telefony: Samsung Wave II, HTC Desire HD - WiFi.

Plik między odtwarzaczem sieciowym a laptopami, będą udostępnione. Amplituner będzie odtwarzał (po DLNA) pliki muzyczne zarówno z telefonów jaki i z komputerów, oraz dodatkowo stacje internetowe.
Popcorn Hour będzie odtwarzał pliki wideo zarówno z komputerów jaki i własnego dysku.

Mieszkam w bloku (mieszkanie 3 pokojowe 64m2). Router będzie ustawiony mnie więcej w środku mieszkania.

Jeśli chodzi o router, to chciałbym, aby pracował na oryginalnym sofcie. Na oku mam nastęopujące routery, cenowo zblizone do siebie:

- Netgear WNDR3700 v2,
- Asus RT-N16,
- Buffalo WZR-HP-G300NH.

Jeśli będzie taka potrzeba, to mogę pokombinować coś ze zmianą softu, ale chciałbym aby Wasza pomoc w wyborze routera, opierała się głównie, na tym jak pracują one na oryginalnym sofcie. Z góry dziękuję Wszystkim za pomoc.


Pozdrawiam
Przemek
 
majkel152
kup tego, ma wszystko co potrzeba, no oprócz 5ghz radia , procek taki sam jak w n16

http://allegro.pl/netgear-wnr3500l-ro...13789.html
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
koval44
A czy nie lepiej zainwestować trochę więcej i mieć spokój na lata? Nie chciałbym zmieniać routera w najbliższych latach. Poproszę o odp. użytkowników routerów, które wymieniłem. Z góry dzięki.

Jeśli chodzi o sprzedawcę do którego podałeś link: http://www.kompranet.tk/ Lepiej się wcześniej upewnić z kim się ma do czynienia.
Edytowany przez koval44 dnia 21-08-2011 22:21
 
shibby
oryginalny soft nie da ci nawet w polowie tych mozliwosci to soft alternatywny.

Z tego co widze do twoich zastosowac nie potrzeba nawet routera z USB czy radiem 5GHz. Najwazniejsze dla ciebie to gigabit, bo bedziesz duzo plikow odtwarzal po sieci.

Ten netgear jest prawie identyczny jak asus rt-n16. Taki ci w zupelnosci na lata wystarczy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
koval44
To polecasz: Netgear WNDR3700 v2 czy Asus RT-N16? Asus trochę droższy. Jeśli chodzi o alternatywne oprogramowanie, to który z nich ma lepsze wsparcie? Jak wygląda kwestia zasięgu tych dwóch routerów?
A możesz coś powiedzieć o Buffalo?
USB możliwe, że kiedyś wykorzystam do drukarki lub dysku.
 
Steel_Rat
Raczej polecają Netgeara 3500L Smile
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
jarek7714

Cytat

Ten netgear jest prawie identyczny jak asus rt-n16. Taki ci w zupelnosci na lata wystarczy.
Zdecydowanie Asus RT-N16, patrzę z perspektywy jakiego sprzętu używasz w domu i tego że z punktu widzenia użytkownika instalując na nim Tomato będziesz miał wszystko co ci jest potrzebne zawarte w firmware i łatwo konfigurowalne przez GUI, Netgear jest prawie identyczny-a że prawie robi różnicę: 64MB RAM, 8MB Flesh: Asus-128MB RAM, 32MB Flesh Wink
jareq
 
shibby
Jw. Ja mowilem o 3500l z linku majkela. Ten router plus tomato jest az na wyrost twoich potrzeb.

Nie mowie ze musisz kupic ten z linku. Mozesz sobie kupic nowke z pelna gwarancja za ok 250zl. Pamietaj ze przy pelnej gwarancji masz tez gwarancje w przypadku uwalenia routera, nawet jezeli wgrywales nieoryginalny soft.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
koval44
Dzięki wszystkim za odp.

Z tego co rozumiem wynika, że:
- Netgear WNR3500L ma duże wsparcie w postaci alternatywnego softu, nie tracę GW w przypadku, gdy router padnie a ma wgrany nieoficjalny soft.
- Asus RT-N16 równie duże wsparcie, tracę GW, gdy router padnie, a ma wgrany nieoficjalny soft.

Na korzyść Netgeara przemawia też cena, ale jestem skłonny wydać więcej, jeśli ma to jakieś uzasadnienie. Czy, to że Asus ma więcej RAM'u i pamięci FLASH, to czy jest to bardzo istotne?
I jeszcze jedno pytanie, jak wygląda sprawa zasięgu sieci WiFi, jeden ma anteny wbudowane, drugi zewnętrzne?

A który z tych routerów lepiej działa na oficjalnym sofcie? Wiem, że to głupie pytanie, ale chciałbym uzyskać odp.
Edytowany przez koval44 dnia 22-08-2011 14:16
 
majkel152
tego netgeara kupiłem głownie przez okazyjną cenę, jest to najlepsza oferta w tej półce cenowej porównując do wr1043nd, jutro przyjdzie to potestuję go i jak się sprawdzi to zostanie a jak nie to kupie ubiquity routerstation pro i do tego trzy karty wifi wpakuję.jednak uważam ze ten netgear wystarczy Tobie w zupełności a w przyszłości napewno wyjdzie coś lepszego z dual bandem na broadcomie i co pewne szybszym radiem;] wybór pozostawiam Tobie
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
koval44
Daj znać po testach jak router się spisuje. Dzięki.

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, czy ten router można położyć płasko (poziomo), ma jakieś nóżki?
Edytowany przez koval44 dnia 22-08-2011 14:16
 
b3rok
Hmmm nie próbowałem kłaść WNR3500L, bo:
- gdzieś mi się przewinęło, że lepszy zasięg ma na stojąco,
- podoba mi się jego wygląd na podstawce/stojaczku : ), który jest dołączony w komplecie.
Edytowany przez b3rok dnia 22-08-2011 14:59
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
buniaczek
Można go położyć ale tak jak napisał b3rok - traci trochę z zasięgu.
U mnie początkowo leżał teraz jednak wykorzystuję stojaczek i trzymam go w pionie Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby
musi stac:
1) chlodzenie
2) anteny są wlutowane w płytkę.

Jezeli masz kase to bierz rtn16. Ram przyda się jeżeli będziesz chciał używać torrenta na tomato. Flash przyda się jeżeli będziesz chciał mieć full wypas soft. Tomato ostatnio mocno się rozrasta i już 8MB flash powoli zaczyna być maławo.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
koval44
W takim razie troszkę lipa z tym, że traci zasięg jak leży płasko no i jeszcze kwestia chłodzenia. U mnie na pewno router będzie leżał płasko z tego powodu, że router obecny mam położony w szafce pod TV i tam wszystkie sprzęty wpięte do routera, a obok na ścianie mam główne gniazdko z internetem.

Może mi ktoś powiedzieć jaki wysoki jest router razem z podstawką?
Kurcze, z tego powodu zastanawiam się nad tym Asus'em RT-N16, którego również polecacie. Czy są jakieś większe różnice w działaniu między tymi dwoma routerami (nie patrząc na cenę)? Czy Asus będzie miał lepszy zasięg, gdyby porównać oba routery, pracujące właśnie w poziomie? Z góry dzięki za odp.


shibby, dzięki za odp. Właśnie coraz bardziej zastanawiam się nad tym Asusem. Powiedz mi, jak ten Asus pracuje na sofcie oryginalnym? Pewnie jak kupię tego Asusa, to wgram Tomato, ale chciałbym wiedzieć. Co do wgrywania Tomato do tego Asusa, to czy bardzo skomplikowana jest, to sprawa, czy łatwo można uwalić router?
Edytowany przez koval44 dnia 22-08-2011 15:39
 
zilog
RT-N16 ma anteny zewnętrzne (jak widać na avatarze shibby-iego wyżej) przez co zasięg jest z doświadczenia lepszy, ale anteny też mają swoją wysokość. Nie ma co się zastanawiać i bawić oryginalnym softem, od razu po kupnie wgrywasz Tomato i masz super routerek.
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
shibby
jw. oficjalny soft upośledza ten router. widziałem go dosłownie 2min i wgrałem od razu tomato. Wgrywasz i masz problem z glowy. router na lata ze sporym zapasem mocy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
koval44
OK, w takim razie raczej zdecyduję się na tego Asusa. Jak już będę w posiadaniu, to napiszę do Was, w celu pomocy we wgraniu softu.
Jeszcze pytano: łatwo można uwalić router przy wgrywaniu softu?

W międzyczasie poczytam forum. Dzięki Wszystkim za pomoc.
 
jarek7714

Cytat

Jeszcze pytano: łatwo można uwalić router przy wgrywaniu softu?
W przypadku Asusa to trzeba się postarać, łatwiej uwalić Netgeara 3500L Wink
jareq
 
koval44
W takim razie decyzja zapadła, biorę Asusa. Za jakiś czas go kupię, bo nie mam wielkiego ciśnienia. Jeszcze raz dzięki Wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,780,079 unikalnych wizyt